Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Για μία φορά επιτέλους πια δεν μπορούμε να αφήσουμε τα ρατσιστικά στην άκρη με την Σερβία και με οποιονδήποτε άλλον? Έλεος.

 

και ποιος σου ειπε εσενα οτι βριζουμε και ειμαστε ρατσιστες?

 

οτι ειναι ομοφυλοφιλη ή φαινεται / δειχνει / πλασσαρεται ως τετοια, προφανως δε σημαινει οτι τη βριζουμε. Και η αλλη η τραβεστι κατεβηκε ντυμενη? ειπαμε τιποτα? οποτε μη τρελαινεσαι. το noise ειναι μαζι της

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tι σημασία έχει η ηλικία? Δεν καταλαβαίνω :fool: Δεν είναι και τόσο μεγάλη πια...

 

Για μένα έχει. Δεν μου άρεσε αυτό που είδα.:)

 

Η Πολωνία ας πούμε και η Κροατία που μου άρεσαν στεκόταν πολύ ωραία στη σκηνή. Ήταν ευχάριστο αυτό που έβλεπες. :up:

Link to comment
Share on other sites

Αν κερδίσει ή έστω μπει 3άδα η Ουκρανία τότε μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα των Ιταλών...

 

Δεν θα με εκπλήξει αν βγει πρώτη... Είναι το πιο "γεια σου" τραγούδι! Λες να αρκεστούμε κι εμείς στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης; :music:

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση που δεν πέρασε η Κύπρος... Το τραγούδι είναι πολύ δυναμικό, αλλά πως να τα βάλει με το ανατολικό μπλοκ;

 

Καλά έχει κάνει η Ιταλία και έχει φύγει από αυτή την παρωδία που λέγεται Eurovision, μακάρι να 'χαμε και μεις τα .... να τους πούμε ότι αποχωρούμε λόγω μη ικανοποίησης από το θεσμό. Αλλά εδώ βλέπεις έχουμε αναγάγει τη Eurovision σε εθνική υπόθεση, πως να χάσουν τα εθνικά κανάλια τόσα έσοδα από τις διαφημίσεις, πως να χάσουν τη μίζα οι άνθρωποι της ερτ, οι συνθέτες, οι παρουσιαστές κλπ. και το σημαντικότερο: πως να γεμίσει το δελτίο του star;

 

Δεν λέω ότι είναι στημένη η eurovision, απλά τα τραγούδια που βγαίνουν είναι ως επί το πλείστον άθλια για 2 βασικούς λόγους:

1) οι συμμαχίες των διαφόρων συγκροτημάτων γειτονικών χωρών

2) το ανύπαρκτο γούστο των ευρωπαίων γενικά (δείτε πως έρχονται ντυμένοι οι τουρίστες και θα καταλάβετε: άσπρη κάλτσα μέχρι τη γάμπα - πέδιλο - βερμούδα μέχρι το γόνατο - πουκαμισάκι και καπέλο συνεργείου). Δεν είναι τυχαίο ότι οι μόνοι που έχουν στιλ (Ιταλοί) την έχουν κάνει απ' αυτό το καραγκιοζιλίκι.

 

Όσο για την Παπαρίζου που βγήκε, ε άμα δεν έβγαινε κι αυτή, τι θα 'βγαινε;; Ήταν υπεράνω όλων.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται χαμός με τα μηνύματα!!! Πάρα πολλά μηνύματα πήγαν σε ενα διαγωνισμό του Αλτερ! Το 4525 που χρησιμοποιήθηκε χθές, ειναι για πολλούς διαγωνισμούς και έγινε μπέρδεμα!!!

Το μπερδεμα απ'οτι κατάλαβα ηταν στη μορφή του μηνύματος...

Επρεπε να γράφουμε E03 χωρίς κενο. Αμα γράφαμε E 03, με κενό δηλαδη, πήγαιναν sto Αλτερ τα μηνύματα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα βγαινει κοσμος και να κανει παραπονα οτι στα μηνυματα απαντουσε ενας διαγωνισμος του αλτερ.Να δουμε αν θα παραπονιουντε αν κερδισουν τη jaguar:p :p :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kala i Italia file mou apoxwrise gia allous entelws logws! Epeidi exoun to festival tou San Remo, kai epeidi oi kalontumenoi Italoi pou les kai esy edinan perisoteroi simasia sti Eurovision para sto festival toys, apofasisan oi "tis dikis tous ERT, vlepe RAI) na min summetexoun sto diagwnismo! Diladi den to ekanan epeidi o diagwnismos den einai kalos... gia na min xasei tin fim i tou o allos kai epomenws lefta PLUS oti den kataferan na vgoun 2-3 fores kai spastikan. Sou leei erxomai egw o kalontimenos kai den me vgazeis!!!????!!!

 

Einai polla loipon apo pisw ppu krivontai opote, think twice before...

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες τα ξέρω, πίστεψέ με. Αλλά για σκέψου κι εσύ πως είναι δυνατόν να βγάζουν πιο πολλά λεφτά από το διαγωνισμό του Σαν Ρέμο που τον βλέπουν μόνο αυτοί από το να συμμετείχαν στη eurovision, και αν βρεις απάντηση πες τη μου...
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Kala i Italia file mou apoxwrise gia allous entelws logws! Epeidi exoun to festival tou San Remo, kai epeidi oi kalontumenoi Italoi pou les kai esy edinan perisoteroi simasia sti Eurovision para sto festival toys, apofasisan oi "tis dikis tous ERT, vlepe RAI) na min summetexoun sto diagwnismo! Diladi den to ekanan epeidi o diagwnismos den einai kalos... gia na min xasei tin fim i tou o allos kai epomenws lefta PLUS oti den kataferan na vgoun 2-3 fores kai spastikan. Sou leei erxomai egw o kalontimenos kai den me vgazeis!!!????!!!

 

Einai polla loipon apo pisw ppu krivontai opote, think twice before...

 

Σε 2 χρόνια θα είανι πίσω η Ιταλία... Είναι επίσημο

Link to comment
Share on other sites

To festival tou San Remo einai diethnws anagnwrismeno kai polu kala edraiomeno stin Italia. Den einai pws vgazoun pio polla lefta (den to kserw auto), apla den theloun na xasei tin fimi tou. Tis xronies pou i Italia sumeteixe to diagwnismo, oi Italoi eblepan pio polu Eurovision para to diko tous festival, opote tou to ekopsan.

Me xaropoiei polu pou tha epistrepsei i Italia...! Thewrw pws tha exoun omorfa tragoudia kai tha paroun grigora prwtia....!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξεχασα να πω πριν

 

ηταν μια ελεεινη διοργανωση? Η μου φανηκε?

 

Τοσο φτωχη, απλη, τιποτα το ιδιαιτερο... μηδεν

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξεχασα να πω πριν

 

ηταν μια ελεεινη διοργανωση? Η μου φανηκε?

 

Τοσο φτωχη, απλη, τιποτα το ιδιαιτερο... μηδεν

 

PLUS: Ta videaki pou edixnan itan apo adiafora ews entelws anoita kai ksenerwta!!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσα προκρίθηκαν, προτιμώ αυτό της Λευκορωσίας. Από όσα αποκλείστηκαν, της Πορτογαλίας και της Μάλτας! Νομίζω ότι η Μάλτα αδικήθηκε... Όπως και η Κύπρος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξεχασα να πω πριν

 

ηταν μια ελεεινη διοργανωση? Η μου φανηκε?

 

Τοσο φτωχη, απλη, τιποτα το ιδιαιτερο... μηδεν

 

PLUS: Ta videaki pou edixnan itan apo adiafora ews entelws anoita kai ksenerwta!!!

 

Συμφωνώ! Το μόνο καλό στα βιντεάκια ήταν τα ωραία χρώματα, κατά τα άλλα δεν βρήκα κάποια πρωτοτυπία, ούτε στο σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Είχε τον Κοργιαλλά τώρα στο star και ειπε οτι η διαφορα για να μπεί στη δεκάδα ηταν 2500sms! Πολύ λίγο! Σιγουρα τα άκυρα μηνύματα που πήγαν για την jaguar θα'ταν πάνω απο 2500!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχε τον Κοργιαλλά τώρα στο star και ειπε οτι η διαφορα για να μπεί στη δεκάδα ηταν 2500sms! Πολύ λίγο! Σιγουρα τα άκυρα μηνύματα που πήγαν για την jaguar θα'ταν πάνω απο 2500!!!!!!

 

Αν όντως ισχύει αυτό που λες, εγώ αν ήμουν στη θέση του Κοργιαλά, θα τράβαγα μια μύνηση στην κωλοΕΡΤ...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

καλά καμία σχέση!

δε γνωρίζω και πώς ακριβώς γίνεται η ψηφοφορία, αλλά νομίζω ότι, αν όπως είναι λογικό, γίνεται ανα χώρα (που δίνει σε κάποιον το 12 σε κάποιον το 10 κλπ), το 12άρι όπως και να 'γινε θα το δώσαμε στην κύπρο... :)

 

το πρόβλημα είναι ότι μάλλον (λόγω των ανατολικών συμμαχιών) δεν πολυψηφίστηκε από άλλες χώρες, γι' αυτό και δε βγήκε :(

 

παιδιά, όλοι στενοχωρηθήκαμε αλλά νομίζω η εξήγηση είναι μία!

 

αλληλοψηφίστηκε το ανατολικό μπλοκ και γι' αυτό η κύπρος δεν πέρασε... όλα τα υπόλοιπα που λένε.. είναι για την τηλεθέαση μόνο! και δε νομίζω να χουν παίξει ρόλο :p

 

δείτε τη λίστα με τις 10 χώρες μόνο που πέρασαν! και αρκεί!

Link to comment
Share on other sites

Λευκορωσια βλεπω να πατωνει

 

Σερβια κοβω για νικητρια. Θα ψηφισει πολυ λεσβια σε ολο τον κοσμο

 

Επισης Κριμα για την Κυπρο. Ηταν φοβερη οντως σε σχεση με τα αλλα

 

Αυτα. Η Βουλγαρα γαμω τα κοκκορακια που εκανε. Το σκοτωσε αλλα δε τιμωρηθηκε... Γιατι ??

 

Επισης crazygirl μην εισαι τοσο απολυτη σε οτι λες. Δεν υπογραφεις δα και κανα συμβολαιο :p

 

Xαχαχα εγώ απόλυτη? :wacko: Αν έχεις διαβάσει όλα τα ποστς μου,θα δεις ότι έχω αλλάξει 10 φορές γνώμη για το ποιο τραγούδι μου αρέσει !

 

Σήμερα βάζω και την Ουκρανία στο παιχνίδι! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει αυτό που λες, εγώ αν ήμουν στη θέση του Κοργιαλά, θα τράβαγα μια μύνηση στην κωλοΕΡΤ...
Αν όντως έχει συμβεί κάτι τέτοιο, δεν ευθύνεται η ΕΡΤ, αλλά η αρμόδια τηλεφωνική εταιρεία. Νομίζω γερμανική είναι.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει αυτό που λες, εγώ αν ήμουν στη θέση του Κοργιαλά, θα τράβαγα μια μύνηση στην κωλοΕΡΤ...

Καμία σχέση δεν έχει η ΕΡΤ με τα sms. Βγήκε και ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

καλά καμία σχέση!

δε γνωρίζω και πώς ακριβώς γίνεται η ψηφοφορία, αλλά νομίζω ότι, αν όπως είναι λογικό, γίνεται ανα χώρα (που δίνει σε κάποιον το 12 σε κάποιον το 10 κλπ), το 12άρι όπως και να 'γινε θα το δώσαμε στην κύπρο... :)

 

 

Έτσι είναι. Δεν αθροίζουμε όλες τις ψήφους απ' όλες τις χώρες και βγάζουμε τους δέκα πρωτους. Η κάθε χώρα βγάζει τους δικούς της 10 πρώτους. Αποκλείεται να μην βγάλαμε πρώτη την Κύπρο...

Link to comment
Share on other sites

το τραγικο ειναι?:confused: :confused: μετα ειπε συγνωμη!

εκεινη τη στιγμη το μονιτορ εγραψε F.Y.R.O.M MACEDONIA

και το ειπε κατα λαθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...