Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω υποστηριζα βουλγαρια παλι και χαρηκα που περασε... για την κυπρο ειναι πολυ απλα τα πραγματα.απεκλεισαν ενα φαβορι γιατι φοβηθηκαν.μην ξεχναμε οτι στην γιουροβιζιον παντα θα γινονται αυτα...τελος παντων εγω τσαντιστηκα λιγο που περασαν 3-4 μαλακιες,μεγαλες μαλακιες ομως και εμειναν απο εξω κυπρος και ισλανδια.ελεος δηλαδη...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στεναχωρήθηκα για την Κυπρό. Και βασικά, αυτό που καταλάβα είναι ότι όσο οι χώρες της Ανατολικής Ευρώπης πηγαίνουν στον διαγωνισμό με συμπαθητικά τραγούδια, θα γίνεται όλο κ δυσκολότερο να περάσει άλλη χώρα στον τελικό. Είναι πολλές και είναι λογικό να ψηφίζονται μεταξύ τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω υποστηριζα βουλγαρια παλι και χαρηκα που περασε... για την κυπρο ειναι πολυ απλα τα πραγματα.απεκλεισαν ενα φαβορι γιατι φοβηθηκαν.μην ξεχναμε οτι στην γιουροβιζιον παντα θα γινονται αυτα...τελος παντων εγω τσαντιστηκα λιγο που περασαν 3-4 μαλακιες,μεγαλες μαλακιες ομως και εμειναν απο εξω κυπρος και ισλανδια.ελεος δηλαδη...

 

Εγώ ήθελα να περάσουν μόνο Κύπρος και Ισλανδία.Η Ισλανδία ήταν πιστεύω από τις καλύτερες συμμετοχές του διαγωνισμού.Η Βουλγαρία πάλι δεν μου άρεσε καθόλου.Τι ιιιιιι τσιριχτά ήταν αυτά;

ταρα-κουτά...

εδιτ:Την προτιμούσα όμως από τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρόσεξα εγώ απόψε ήταν όταν έδειχνε τις συμμετοχές που είναι ήδη στον τελικο ότι όλο το στάδιο σειστηκε σε ένα κομματι...της Ουκρανιας.Ελεος δλδ τι γούστο έχει ο κόσμος!:blink:

Αυτό το λέω μόνο και μόνο γιατι πιστεύω πως πάντα στην eurovision τα περισσότερα κομμάτια ήταν χάλια και τα λίγα καλά θάβονται (κι εμένα μάρεσε της ισλανδίας).

τεσπα αντε να δούμε τι θα κάνει ο σαρδέλ.'Αραγε θα πιάσει και το voodoo του τριανταφυλλίδη?:p

:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να περάσουν μόνο Κύπρος και Ισλανδία.Η Ισλανδία ήταν πιστεύω από τις καλύτερες συμμετοχές του διαγωνισμού.Η Βουλγαρία πάλι δεν μου άρεσε καθόλου.Τι ιιιιιι τσιριχτά ήταν αυτά;

ταρα-κουτά...

 

Λε - τρελε

λε - τρελε

ταρα κουτά ιτα τάρα κουτά

 

Πάρε την κουτά ρε τρελέ

ε τραγούδι ήτανε αυτό?

Και όχι μόνο αυτό..τεσπα

τώρα ότι έγινε έγινε

ετοιμαστείτε για το γέλιο με τον Σαμπρέλα

Moυ φαίνεται του χρόνου η Eurovision aka Βαλκανιοvision θα γίνει στην Σερβία

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λε - τρελε

λε - τρελε

ταρα κουτά ιτα τάρα κουτά

 

Πάρε την κουτά ρε τρελέ

ε τραγούδι ήτανε αυτό?

Και όχι μόνο αυτό..τεσπα

τώρα ότι έγινε έγινε

ετοιμαστείτε για το γέλιο με τον Σαμπρέλα

Moυ φαίνεται του χρόνου η Eurovision aka Βαλκανιοvision θα γίνει στην Σερβία

 

+1

Μόνο μια διόρθωση:Νομίζω έλεγε ημίτρελε:lol:

Σιγά σιγά όμως θα μας τρελάνουν εντελώς!:lol:

Link to comment
Share on other sites

+1

Μόνο μια διόρθωση:Νομίζω έλεγε ημίτρελε:lol:

Σιγά σιγά όμως θα μας τρελάνουν εντελώς!:lol:

"Μη τρελέ!" :lol:

Όσο για της Ουκρανίας, κομμάτι για χαβαλέ είναι, γι'αυτό και ο χαμός από κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για της Ουκρανίας, κομμάτι για χαβαλέ είναι, γι'αυτό και ο χαμός από κάτω!

 

Αν κερδίσει ή έστω μπει 3άδα η Ουκρανία τότε μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα των Ιταλών...

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσαν οι Κροατία, Πολωνία, Μακεδονία και Πορτογαλία.

Και η Τουρκία καλή ήταν, αλλά το γιουσουφάκι τι το βάλανε. Καλύτερα να χαν μόνο τις χανούμισες. :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσαν οι Κροατία, Πολωνία, Μακεδονία και Πορτογαλία.

Και η Τουρκία καλή ήταν, αλλά το γιουσουφάκι τι το βάλανε. Καλύτερα να χαν μόνο τις χανούμισες. :D

 

Η Μπακοδήμου είσαι;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι κουφά τραγούδια πέρασαν!!! Τα μόνα αναμενόμενα ήταν της Λευκορωσίας, της Σερβίας και της Βουλγαρίας! Τα υπόλοιπα ήταν μεγάλη έκπληξη!

 

Κρίμα πραγματικά για την Κύπρο. Ιδέα μου ήταν ότι το στάδιο σείστηκε μετά το τέλος του Comme Ci Comme Ca? Η Ευριδίκη ήταν μέτρια σκηνικά. Όπως σωστά είπε κάποιος πριν, έπαιρνε τρομαγμένο ύφος, γούρλωνε το μάτι και ήταν λίγο ξεκούρδιστη στο χορό! Αλλά το όλο στήσιμο του τραγουδιού μου άρεσε περισσότερο από αρκετά τα οποία πέρασαν. :(

 

Τη Λευκορωσία βλέπω για νικήτρια. Ωραίο , λιτό στήσιμο, έξυπνο αυτό με τα μαγικά και τη μουσική ala James Bond. Σερβία δεύτερη, λόγω κακής εξωτερικής εμφάνισης (καλώς ή κακώς παίζει ρόλο). Ποιος είπε ότι η τραγουδίστρια του θύμιζε τον περιπτερά του!? Χαχαχα :lol: :lol: έλιωσα!

 

Η έκπληξη? Η Μολδαβία! Αυτή με το περίεργο παντελόνι και τα βιολιά ντε! :p Τέλειο τραγούδι , ΦΩΝΑΡΑ η κοπελιά και ΘΕΑ! Κούκλα.:D

 

Tουρκία ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ! Γεωργία απίστευτα βαρετή.

 

Και τελευταίο σχόλιο : ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΙΣΛΑΝΔΙΑΣ!!!!!!!!! :respect: :respect: Μπορώ να πώ ότι το θεωρώ το καλύτερο, χωρίς υπερβολή, τραγούδι που έχει περάσει από τη Eurovision. Πραγματικά!

Είναι δυνατόν να έμεινε εκτός ????? NTΡΟΠΗ. :mad:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

H Kύπρος δεν μου άρεσε εμένα πάντως. Σαν να είχε πιει τπτ ήταν η Ευριδίκη. Άσε που γέρασε κιόλας. Δεν κάνει για ευροβύζιον.

Της Λευκορωσίας ήταν καλό. Ωραίο παλικάρι ο τύπος και οι χορεύτριες καλές, αλλά τις περιμένουμε πιο αποκαλυπτικές. :p

Link to comment
Share on other sites

Krima i Kypros!

 

O pio kalos kalos tragoudistis den prepei na pigainei Eurovision telika...

 

:lol: Σωστος!

Παντως της Ισλανδιας πραγματικα αξιζε πολυ ωραιο κοματι καμια σχεση με τα κουτα που περασανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

H Kύπρος δεν μου άρεσε εμένα πάντως. Σαν να είχε πιει τπτ ήταν η Ευριδίκη. Άσε που γέρασε κιόλας. Δεν κάνει για ευροβύζιον.

Της Λευκορωσίας ήταν καλό. Ωραίο παλικάρι ο τύπος και οι χορεύτριες καλές, αλλά τις περιμένουμε πιο αποκαλυπτικές. :p

και ποιος δεν πινει:) η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευα οτι θα κοπει,αδικο ηταν πιστευω.αλλα τι να λεμε,στημενα πραγματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι όταν κερδίσαμε και εμείς το 2005 και οι τρίτες θέσεις το 2001 και 2004 ήταν στημένος ο διαγωνισμός.

 

Απλώς με την Eurovision δεν μπορείς να βγάλεις ΄άκρη, δεν έχει συνταγές για επιτυχία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

H Kύπρος δεν μου άρεσε εμένα πάντως. Σαν να είχε πιει τπτ ήταν η Ευριδίκη. Άσε που γέρασε κιόλας. Δεν κάνει για ευροβύζιον.

Της Λευκορωσίας ήταν καλό. Ωραίο παλικάρι ο τύπος και οι χορεύτριες καλές, αλλά τις περιμένουμε πιο αποκαλυπτικές. :p

 

Tι σημασία έχει η ηλικία? Δεν καταλαβαίνω :fool: Δεν είναι και τόσο μεγάλη πια...

Εγώ λυπήθηκα για την Κύπρο, ήταν πολύ καλό τραγούδι και για να πω την αλήθεια το περίμενα και για πρώτο και στον τελικό.

Παρακαλώ, μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για τον κιθαρίστα δεξιά-δεξιά του τραγουδιστή της Ισλανδίας?:heat: :heat:

Γιατί δεν μας το δείξανε λίγο το παιδί? Τσάμπα τόσος κόπος να πάει στην eurovision δηλαδήηηη...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Λευκορωσια βλεπω να πατωνει

 

Σερβια κοβω για νικητρια. Θα ψηφισει πολυ λεσβια σε ολο τον κοσμο

 

Επισης Κριμα για την Κυπρο. Ηταν φοβερη οντως σε σχεση με τα αλλα

 

Αυτα. Η Βουλγαρα γαμω τα κοκκορακια που εκανε. Το σκοτωσε αλλα δε τιμωρηθηκε... Γιατι ??

 

Επισης crazygirl μην εισαι τοσο απολυτη σε οτι λες. Δεν υπογραφεις δα και κανα συμβολαιο :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Για μία φορά επιτέλους πια δεν μπορούμε να αφήσουμε τα ρατσιστικά στην άκρη με την Σερβία και με οποιονδήποτε άλλον? Έλεος.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...