Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Της Βουλγαρίας είναι ξεχωριστό και κάνει τη διαφορά, ειδικά όταν το ακούς πρώτη φορά. Μην ξεχνάμε ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του κοινού ακούει (και βλέπει...) τα τραγούδια για πρώτη φορά την βραδιά του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντάζεστε να κερδίσει η Ελλάδα; Θα μείνουμε όλοι με ανοιχτό το στόμα. Δε θα το πιστεύουμε. Πάντως μετά τις δύο εκπομπές στη ΝΕΤ πραγματικά έχω να πω πως το τραγούδι μας δεν μοιάζει με άλλα, όπως γινόταν άλλες φορές. Και αν όπως λένε βάλουμε και φωτιές πάνω στη σκηνή, αυτή η εκκεντρική παρουσία ίσως μας προσφέρει αρκετούς βαθμούς. Και αν σκεφτούμε αυτό που είπε και ο captum, ότι δηλαδή ένα πολύ μεγάλο ποσοστό θα τα "δεί" για πρώτη φορά τα τραγούδια, αυτό ίσως μας βοηθήσει, γιατί μπορεί να μείνει οπτικά στον τηλεθεατή. Όπως και άλλες χρονιές που τα αουτσάιντερ λόγω εκκεντρικής σκηνικής παρουσίας νίκησαν.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτιές βέβαια δεν είναι κάτι πρωτότυπο, γιατί είχε γίνει πρόπερσι αν θυμάμαι καλά (τότε που κερδίσαμε) και μάλιστα από δύο χώρες (Κύπρο και Ουκρανία; Μπορεί να κάνω και λάθος -διορθώστε με όποιος θυμάται).

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι από τότε που θεσπίστηκε ο Ημιτελικός, είμαστε η μοναδική χώρα (πλην των τεσσάρων μεγάλων) που κάθε χρόνο περνάει κατευθείαν στον Τελικό της επόμενης χρονιάς. Και φέτος, δεν νομίζω να σπάσουμε την παράδοση...

Link to comment
Share on other sites

Το Ηνωμένο Βασίλειο είχε χρησιμοποιήσει το εφέ με τη φωτιά πρόπερσι, νομίζω και η Τουρκία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτιές βέβαια δεν είναι κάτι πρωτότυπο, γιατί είχε γίνει πρόπερσι αν θυμάμαι καλά (τότε που κερδίσαμε) και μάλιστα από δύο χώρες (Κύπρο και Ουκρανία; Μπορεί να κάνω και λάθος -διορθώστε με όποιος θυμάται).

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι από τότε που θεσπίστηκε ο Ημιτελικός, είμαστε η μοναδική χώρα (πλην των τεσσάρων μεγάλων) που κάθε χρόνο περνάει κατευθείαν στον Τελικό της επόμενης χρονιάς. Και φέτος, δεν νομίζω να σπάσουμε την παράδοση...

O Σάκης είχε συμμετάσχει ΚΑΙ στον ημιτελικό!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι ειμαστε η μονη χωρα τα τελευταια καμποσα χρονια που πηγε 3 χρονιες σερι ως φαβορι για τη πρωτη θεση!!! Με Σακη,******ζου και Βισση!!!

 

Παντως crazygirl απο το Σακη και μετα παντα περναμε!!!;)

Ισως να εννοουσε αυτο ο captum!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και 2 λογια για τα τραγουδια που τα ακουσα -ολα- πρωτη φορα σημερα!!!

 

Φαβορι για μενα Κυπρος - Λευκορωσια!!!:up: Εκει θα παιχθει πιστευω!!!

Το δικο μας θα παει καλα γιατι στους τυφλους επικρατει ο μονοφθαλμος!!!:p

 

Της Βουλγαριας ειναι ωραιο σαν ρυθμος αλλα τιποτα παραπανω για μενα!

Συμπαθητικο της Αυστριας αν και κατι μου θυιζει!!! (δε μπορω να θυμηθω τι...;) )

Καλουτσικα της Ισπανιας, Μαυροβουνιου και Ελβετιας!!! )Αληθεια το Μαυροβουνιο πως και διαγωνιζεται χωρια απο τη Σερβια?????:confused: )

Κλασσικα γιουροβιζιον-ιστικα μου φανηκαν: Δανια, Ολλανδια, Ρωσια!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια το Μαυροβουνιο πως και διαγωνιζεται χωρια απο τη Σερβια?????:confused: )

 

διότι ανεξαρτοποιήθηκε από την Σερβία...που ζεις;:lol: :rolleyes: :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

διότι ανεξαρτοποιήθηκε από την Σερβία...που ζεις;:lol: :rolleyes: :shifty:

 

Really?????:lol: :lol: :lol:

 

"Γιατι εγω ζω στον κοσμο το δικο μου.....":whistle: :whistle: :whistle:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε να κερδίσει η Ελλάδα; Θα μείνουμε όλοι με ανοιχτό το στόμα. Δε θα το πιστεύουμε

 

Αυτο ξαναπεστο...

Δεν μου αρεσει ιδιαιτερα το δικο μας,παρολα αυτα ομως πιστευω πως θα τα παει καλα...:wacko:

Μεσα στην 12αδα το κοβω:X

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσουν: Γεωργία, Βουλγαρία, Ελβετία, Ιρλανδία, Ισραήλ, Πολωνία, Φινλανδία, Ρωσία, Λετονία.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει σχεδον ολα τα τραγουδια,σιγουρα για μενα περνανε στον τελικο βουλγαρια,λευκορωσια και κυπρος,τα υπολοιπα πανω κατω βραζουν στο ιδιο καζανι.στον τελικο πιστευω θα πεσουν κορμια,θα γινει σκληρη μαχη φετος.δεν μου αρεσε καθολου της ελβετιας με του βρικολακες και πιστευω την εκπληξη θα κανει ο ουκρανος ο οποιος ειναι απιστευτος και το τραγουδι καθολου ασχημο.για την δικη μας συμμετοχη μακαρι να κανει κατι καλο αλλα δυσκολα πιστευω θα ειναι στην 10αδα...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κύπρος δαγκωτό αν και δεν πρόκειται ποτέ να κερδίσει τον διαγωνισμό.

Μπαλάντες δεν γουστάρω οπότε δεν ασχολούμαι. Απο όσα άκουσα μου άρεσε πολύ της Πολωνίας και άλλο ένα που δεν θυμάμαι.

Όσο για το δικό μας, στο νούμερο 9 και πολύ του είναι.

Κύπρο βλέπω όπως και δήποτε μέσα στην πεντάδα αν και η 3η θέση αρχίζει και μου αρέσει.

Πάω να γίνω μέντιουμ.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει της κυπρου φυσικα και ενα που λεει για βαμπιρ η κατι τετοιο μεσα δεν ξερω ποια χωρα το λεει..το ειχα δει τοτε που επιλεξανε ποιο τραγουδι θα εκπροσωπισει την ελλαδα..

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προβλήθηκαν πλάνα από την πρόβα του Σαρμπέλ. Ωραία μου φάνηκε και η χορογραφία.

Γενικά, το καλό με τις ελληνικές συμμετοχές είναι ότι, ακόμα και αν ποντάρουμε όχι μόνο στο τραγούδι, αλλά και στην εμφάνιση, δε φορτώνουμε το τραγούδι με υπερβολές, φρουφρού, λαμπάκια και λοιπά. Στηριζόμαστε στο χορό, στολισμένο με μικρά αλλά πιασάρικα "κολπάκια" που ομορφαίνουν τη χορογραφία (θυμηθείτε το Σάκη με τα μαντήλια που εμφάνισε από τις τσέπες των κοριτσιών ή τους χορευτές της Παπαρίζου να σχηματίζουν με τα σώματά τους τον αριθμό 1). Επιπρόσθετα, όπως είχε συμβεί με το Σάκη και με την Έλενα Παπαρίζου, δε βλέπεις τον τραγουδιστή μπροστά και από πίσω να χορεύουν "ξεκάρφωτοι" οι χορευτές, αλλά υπάρχει ένα είδος "επικοινωνίας" ανάμεσα σε ερμηνευτή και χορευτές/χορεύτριες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, το καλό με τις ελληνικές συμμετοχές είναι ότι, ακόμα και αν ποντάρουμε όχι μόνο στο τραγούδι, αλλά και στην εμφάνιση, δε φορτώνουμε το τραγούδι με υπερβολές, φρουφρού, λαμπάκια και λοιπά. Στηριζόμαστε στο χορό, στολισμένο με μικρά αλλά πιασάρικα "κολπάκια" που ομορφαίνουν τη χορογραφία (θυμηθείτε το Σάκη με τα μαντήλια που εμφάνισε από τις τσέπες των κοριτσιών ή τους χορευτές της Παπαρίζου να σχηματίζουν με τα σώματά τους τον αριθμό 1). Επιπρόσθετα, όπως είχε συμβεί με το Σάκη και με την Έλενα Παπαρίζου, δε βλέπεις τον τραγουδιστή μπροστά και από πίσω να χορεύουν "ξεκάρφωτοι" οι χορευτές, αλλά υπάρχει ένα είδος "επικοινωνίας" ανάμεσα σε ερμηνευτή και χορευτές/χορεύτριες.

 

 

Δίκιο έχεις, και πλάκα πλάκα, αυτό με τους χορευτές που σχημάτιζαν το "1", αν και απλό, ήταν αρκετά εντυπωσιακό. Και δεν είχε προβληθεί πιο πριν, οπότε ήταν μεγαλύτερη η εντύπωση που έκανε την βραδιά του τελικού.

 

Πραγματικά αξέχαστη όμως παραμένει η εμφάνιση του s.a.g.a.p.o Ρακιντζή! :oops: :up: :ρ :grin:

Link to comment
Share on other sites

Της Ουκρανίας έχει απίστευτο γέλιο! Θα τα πάει καλά στάνταρ!!! :D :D :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y_UJlOpvyb4

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

 

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

 

ωρε τι ειν τούτες; :lol: :lol: :lol:

 

ότι να ναι...γενικώς και ότι κάτσει μου θυμίζουν τα "κορίτσια"...:shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

 

ωρε τι ειν τούτες; :lol: :lol: :lol:

 

ότι να ναι...γενικώς και ότι κάτσει μου θυμίζουν τα "κορίτσια"...:shifty:

 

Kαταρχάς είναι ΤΟΥΤΟΙ!!! Όχι ΤΟΥΤΕΣ!!!

 

Xαχαχαχα όλα τα λεφτά είναι το χορευτικό! Τα χέρια πάνω κάτω , παρέλαση και δε συμμαζεύεται!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς είναι ΤΟΥΤΟΙ!!! Όχι ΤΟΥΤΕΣ!!!

 

Xαχαχαχα όλα τα λεφτά είναι το χορευτικό! Τα χέρια πάνω κάτω , παρέλαση και δε συμμαζεύεται!!!

 

τούτες τούτες καλά λέω...:shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=v6h2puEf1s0

 

Λευκορωσία.

 

Αν δε βγει η Ουκρανία (για χαβαλέ!) , αυτό θέλω πρώτο. Ωραίο τραγουδάκι και πολύ καλή χορογραφία, χωρίς γελοιότητες και γραφικά - κιτς στοιχεία. Κούκλος ο τραγουδιστής ΚΑΙ με φωνή! :D

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=v6h2puEf1s0

 

Λευκορωσία.

 

Αν δε βγει η Ουκρανία (για χαβαλέ!) , αυτό θέλω πρώτο. Ωραίο τραγουδάκι και πολύ καλή χορογραφία, χωρίς γελοιότητες και γραφικά - κιτς στοιχεία. Κούκλος ο τραγουδιστής ΚΑΙ με φωνή! :D

 

του κιλού τέτοια τραγουδάκια...:rolleyes:

 

γενικώς μετά τους μεταλλάδες Φιλανδούς πέρσι όλοι νερόβραστοι είναι.

από μπαλάντες η Σερβία την χρονιά του Ρουβά για μένα ήταν ότι καλύτερο έδωσε για αρκετά χρόνια η Eurovision.

 

 

υπέροχη μπαλάντα!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...