Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Διακρίνετε κι εσείς μια "παγωμάρα" στο σχολιασμό μετά από την άτυχη στιγμή της ΠουΓουΔουΜου Μακεδονίας;

 

Ε ρε τι έχει να γίνει αύριο... εκτελεστικό απόσπασμα θα στήσουν να τους φάνε. Να δούμε εκείνοι τι μπούρδες θα έλεγαν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά..βλέπω αυριο τον καρατζαφέρη να βγαίνει καλι να κράζει τη μπακοδημου για το μακεδονία...της βουλγαρίας εχει εκπληκτική μουσικη αλλα η σκηνικη παρουσια ήταν απογοητευτική..το βιντεο κλιπ ας πουμε του τραγουδιου που η τυπισσα ίπταται με μαυρα φτερα σε συνδυασμό με τη μουσικη βγάζουν ενα θαυμάσιο αποτέλεσμα..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται. Μιλάνε εκεί που πρέπει, το κλείνουν εκεί που πρέπει και γενικά, μου αρέσουν πιο πολύ από τους προηγούμενους...

 

Μπράβο τους...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται. Μιλάνε εκεί που πρέπει, το κλείνουν εκεί που πρέπει και γενικά, μου αρέσουν πιο πολύ από τους προηγούμενους...

 

Μπράβο τους...

 

εγκ-ζάκτλι!

το "Μακεδονία" το έχω ξεχάσει ήδη... όπως και οι πολιτικοί μας!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρώστε. Αυτή είναι η ονομασία τους στη Eurovision, τι φταίει η Μπακοδήμου;; Δεν πήγε εκεί για να τους αλλάξει το όνομα, για να παρουσιάσει πήγε η κοπέλα.

 

 

Δεν ειναι ετσι. Τα Σκοπια ονομαζονται F.Y.R.O.M, δηλαδη Former Yugoslav Republic of Macedonia, και οχι Macedonia σκετο.. Δεν ειπα οτι θα παρουμε και τα οπλα, αλλά τετοια λαθη ειναι αν μη τι αλλο προσβλητικα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, μόνο στην αρχή μίλησαν λίγο παραπάνω απ'όσο έπρεπε κατά τη γνώμη μου, αλλά γενικά οκ.

Ότι θα πέσουν να τους φάνε όμως, ειδικά στο star όπως είπες Deserts, είναι σίγουρο!

 

Φαντάζομαι το λάθος συγχωρείται μέσα στη βιασύνη... και το πλήρες όνομα είναι κάπως μεγαλούτσικο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται. Μιλάνε εκεί που πρέπει, το κλείνουν εκεί που πρέπει και γενικά, μου αρέσουν πιο πολύ από τους προηγούμενους...

 

Μπράβο τους...

 

συμφωνώ απόλυτα...εχουν πολυ καλο δέσιμο σα ζευγάρι σχολιαστών ενω περυσι η αρκετα καλή μακρυπούλια δεν κολλουσε με τον μετριο-είμαι πλέον μεγάλη φιρμα και βγαζω μια υπερπαραγωγη για την ελληνικη τηλεοραση-καπουτζίδη...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται. Μιλάνε εκεί που πρέπει, το κλείνουν εκεί που πρέπει και γενικά, μου αρέσουν πιο πολύ από τους προηγούμενους...

 

Μπράβο τους...

 

Και εγω θα συμφωνησω...

Βασικα αυτο για τη Μακεδονια δεν το ακουσα αλλα βαζω στοιχημα οτι -δυστυχως- θα το ακουω αυριο ΠΑΝΤΟΥ!!!

Κριμα γιατι ειναι πολυ ακλοι και δεν πρεπει να κολλησουμε σε ενα λαθος!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα συμφωνησω...

Βασικα αυτο για τη Μακεδονια δεν το ακουσα αλλα βαζω στοιχημα οτι -δυστυχως- θα το ακουω αυριο ΠΑΝΤΟΥ!!!

Κριμα γιατι ειναι πολυ ακλοι και δεν πρεπει να κολλησουμε σε ενα λαθος!!

 

 

Συμφωνώ απολύτως... αλλά θα βρεθούν και αυτοί που θα τους κατήγορήσουν για εθνική προδοσία... Από τους περυσινούς πάντως οι φετινόί είναι κλάσεις ανώτεροι

Link to comment
Share on other sites

εχεχε δεν πειράζει... όλο το νταβαντούρι από αύριο θα τους κάνει καλό... τσάμπα διαφήμιση.

Είναι πολύ καλοί στην παρουσίαση.

Και το αστείο είναι οτι το "Μακεδονία" ακούστηκε απο κρατική τηλεόραση

 

Κύπρος θα σκίσει! Η Ευρυδίκη ήταν φανταστική!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ FYROM

Το τελευταίο κάστρο που αντιστέκεται και δεν βαφτίζει τα Σκόπια Μακεδονία.

Αλήθεια να ρωτήσω κάτι;Πόσο εύκολο είναι για όλους μας να πούμε τα Σκόπια Μακεδονία;Για μένα ακατόρθωτο.Δεν μπορώ ρε παιδί μου,δε μου βγαίνει.Η μαντάμ πως το κατάφερε;Το κράξιμο που θα φάει αύριο (δικαιολογημένο) δεν θα είναι μόνο απ΄το star αλλά κι από σοβαρές εφημερίδες...

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε τι είναι αυτά που λέτε; Δεν σας πείραξε που είπε τα σκόπια ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ;;; ΟΚ, μπορεί να μην σας πείραξε επειδή δεν είστε Μακεδόνες αλλά, εμένα τουλάχιστον, με πείραξε πάρα πολύ! Να μην σώσει και ξανά σχολιάσει στην ζωή της! Το ακούμε από τους ξένους και βγάζουμε σπυράκια, αν το ακούμε και από κάτι "ελληνάρες" σαν και δ΄αυτην τι πρέπει να κάνουμε;;;

 

Εγώ προσωπικά που είμαι και Μακεδόνας θίχτηκα! Και δεν μπορεις να πεις ότι ήταν... λαθάκι. Χοντράδα ήταν!

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μας πείραξε αλλά όπως το είπαν και οι ίδιοι πριν απο λιγο στον αέρα, ήταν απο κεκτιμένη ταχύτητα. Αυτό φάνηκε εξ'άλλου.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα τους έστειλαν σήμα από Αθήνα μεριά... Για να τα μαζέψουν. όπως και να χει τέτοιο λάθος δεν γίνεται! Σορρυ που το λέω αλλά πρέπει να σε πολύ χαζός για να πεις τέτοιο πράμα!
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Και το ρίξανε στην ειρωνεία :rolleyes:

Κράξιμο^2 αύριο :mad:

 

 

+1.. Πηγε και καλα να το σωσει, και τελικα αρχισε να το διακωμωδει.. Τι ωραια.. Εγω που ζω στα 30χμ απο τα συνορα, τι πρεπει να λεω δηλαδη? "ΟΚ μωρε, δε χαθηκε και ο κοσμος, λαθος απο βιασυνη ηταν.."?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδια, τι να γίνει τώρα;; Να τους σταυρώσουμε;; τι υπερβολή είναι αυτή;;

 

Έκαναν λάθος, ζήτησαν συγγνώμη, τέλος το θέμα...

 

Μη γινόμαστε δημοσιογράφοι του Star που τραβάνε ένα θέμα χωρίς λόγο όσο γίνεται περισσότερο...

 

+1.. Πηγε και καλα να το σωσει, και τελικα αρχισε να το διακωμωδει.. Τι ωραια.. Εγω που ζω στα 30χμ απο τα συνορα, τι πρεπει να λεω δηλαδη? "ΟΚ μωρε, δε χαθηκε και ο κοσμος, λαθος απο βιασυνη ηταν.."?? :rolleyes:

 

Συγγνώμη, δηλαδή τώρα εσένα με το λάθος που έκανε η Μπακοδήμου άλλαξε ολόκληρη η καθημερινότητά σου;;

 

Α ρε Έλλάδα... πάντα μέσα στην υπερβολή!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδια, τι να γίνει τώρα;; Να τους σταυρώσουμε;; τι υπερβολή είναι αυτή;;

 

Έκαναν λάθος, ζήτησαν συγγνώμη, τέλος το θέμα...

 

Μη γινόμαστε δημοσιογράφοι του Star που τραβάνε ένα θέμα χωρίς λόγο όσο γίνεται περισσότερο...

 

 

 

Εγω μιας και εχω και ενα χωριο στο Μεσολογγι, ειναι και κοντοχωριανη μου η Μπακοδημου, οποτε δε νομιζω να το κανω για θεμα κομπλεξ ή ο,τιδηποτε αλλο μπορει κανεις να σκεφτει. Καλα, στην αρχη φανηκε να την εννοουν τη συγγνωμη, αλλά στην πορεια αλλη εντυπωση εδωσαν.. Τελος παντων, το μονο παρατραγουδο της βραδιας ηταν, κατα τα άλλα πολυ καλοι και οι δυο τους..

 

 

 

Συγγνώμη, δηλαδή τώρα εσένα με το λάθος που έκανε η Μπακοδήμου άλλαξε ολόκληρη η καθημερινότητά σου;;

 

Α ρε Έλλάδα... πάντα μέσα στην υπερβολή!!

 

 

Ειπα κατι τετοιο?? Απο τα λεγομενα μου, αυτη την εντυπωση σου εδωσα? Υπερβολη καλλιστα μπορει να θεωρηθει και το αλλο ακρο, αυτο της αδιαφοριας που φαινεται να υποστηριζεις. Βεβαια φανταζομαι οτι τωρα θα πεις πως απλως δεν υπερβαλλεις.. :rolleyes:

 

Μην ανησυχεις, οχι, δε θα ξεκινησουμε Σταυροφορια.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκανε την βλακεια της και προσπαθησε να το σωσει υστερα. Τετοια λαθη δεν επιτρεπονται ομως, οπως ειπαν και τα παιδια δεν σου βγαινει να το πεις με αυτο το ονομα πως να το κανουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω 'γω;; Μπορεί και να υπερβάλω!

Αλλά δεν μπορώ αυτές τις παρεξηγήσεις ειλικρινά.

 

Νιώθω πως μερικές φορές (και δεν αναφέρομαι σε εσένα συγκεκριμένα) κάποιοι περιμένουν στη γωνία το παραμικρό λάθος για να το κάνουν τεραστίων διαστάσεων και να θάψουν το άτομο που το έκανε.

 

Και στο κάτω-κάτω η Μπακοδήμου δεν είναι Υπουργός, Πρόεδρος Δημοκρατίας ή γενικά εκπρόσωπος της Ελλάδας σε κάποιο επίσημο πολιτικό χώρο. Έκανε ένα λάθος βιασύνης - λάθος που όπως πολύ σωστά παραπάνω έχει επισημάνει κάποιος - φαίνεται πως κάνουν και οι πολιτικοί μας τώρα τελευταία ξεχνώντας ποια είναι η Μακεδονία και ποιά όχι, άτομα δηλαδή που ο λόγος τους ΌΝΤΩΣ (ή τουλάχιστον υποτίθεται) πως σημαίνει κάτι σε αντίθεση με τα λόγια μιας παρουσιάστριας σε ένα μουσικό πανηγύρι...

 

Γιατί λοιπόν πρέπει μια παρουσιάστρια να "κρατήσει" στις πλάτες τις τα σύνορα που εσύ αναφέρεις;;; Είναι η δουλειά της αυτή;; Δε νομίζω...

 

Α και δεν είμαι αδιάφορος... απλά δεν πρόκειται ποτέ να πω "Άκου τι είπε η Μπακοδήμου για τη Μακεδονία, εγώ δηλαδή που μένω στα σύνορα τι πρέπει να πω", αυτό δηλαδή που είπες εσύ, απλά γιατί θεωρώ πως δεν πρέπει να μπλέκουμε μουσική/τηλεόραση/σινεμά/λογοτεχνία με πολιτική/εθνικά θέματα, χωρίς κανέναν προφανή λόγο...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το τραγούδι της Ισλανδίας! Ωραία μπαλάντα! Full για τελικό!:happy:

Επιτέλους τραγούδι σοβαρό, χωρίς ίχνος Eurovisiniαδας! :p

Με τα προηγούμενα songs, στο τσακ δεν έσπασα την Tv!:mad: :p

 

ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ

Πρώτη φορά θα ψηφίσω αλλά το αξίζει ο τύπος.

 

Καταπληκτικό τραγούδι. Πιστεύω και ελπίζω πως θα περάσει στον τελικό.

Τραγουδιστής στους Powerάδες Artch. :p

Στο ίδιο group είναι μέλος και ένας από τους Wig Wam, αν τους θυμάστε.

Είχαν εκπροσωπήσει τη Νορβηγία πριν από 2 χρόνια με το «In My Dreams».

 

Το τραγούδι της Ανδόρας που προηγήθηκε, είναι έτοιμο για διαφήμιση της Vodafone!

Μέσα στο μυαλό μου είσαι! Μοιάζει πολύ με κάποιο τραγούδι διαφήμισης, αλλά δεν θυμάμαι με ποιο. :p


Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτη η εκλογη των φακελων ποσο τυχαια ειναι?? Αν δειτε καθε φακελος εχει μια γραμμη σαν ταινια ασφαλειας ενα πραμα,μαλλον απο εκει βλεπουν τις χωρες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέτε ρε παιδιά αν της μαντάμ της ερχόταν κανένα "Καλή επιτυχία Νότια Κύπρος" επειδή το είδε κάπου γραμμένο;

Τι θα λέγατε τότε σε κάποιο Κύπριο που εξαγριωμένος (και με το δίκιο του) θα ζητούσε εξηγήσεις;Μη μου πείτε πως θα του λέγατε "έλα ρε φίλε θ΄αλλάξει η καθημερινότητα σου;" γιατί θα τρελαθώ.

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.Το θέμα θα ξεχαστεί σε λίγες μέρες γιατί είμαστε Έλληνες,υπερβολικοί και ξεχασιάρηδες

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...