Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Είπα πως δεν θα αναφερθώ ξανά στο θέμα (στη ******* της Μπακοδήμου) αλλά όταν βλέπω τέτοια posts τρελαίνομαι...

Άκου λοιπόν φιλαράκι,δεν ξέρω αν είσαι Σκοπιανός (έχω κάθε δικαίωμα να το πιστεύω.Άλλωστε δε σε γνωρίζω προσωπικώς) αλλά το θέμα δεν είναι τόσο απλό.Το "μα το είπε η αγγλίδα λούγκρα στο BBC,MMC,SIScebab" δεν μου λέει κάτι.Εμείς ΔΕΝ το έχουμε αποδεχτεί (κι ούτε πρόκειται).Ας βγεί λοιπόν η Κυρία Μπακοδήμου κι ας πει:"Παιδιά δεν έκανα κάτι κακό είπα κάτι που είναι politically correct"...

Το θέμα είναι καθαρά πολιτικό ΑΛΛΑ ίσως πρέπει να καταλάβουν και οι πολιτικοί μας πως κάποια θέματα που δεν λύνονται μέσω της διπλωματίας,μπορούν να λυθούν κι αλλιώς...

 

Νομίζω πως το παρακάτω είναι μια πολύ καλή απάντηση σε αυτό που λες...

 

Για το θέμα των Σκοπίων μόνοι μας χαιρόμαστε μου φαίνεται. Όλος ο κόσμος Μακεδονία τους φωνάζει, μπροστά στον πρωθυπουργό μας τους είπαν Μακεδονία και αυτός δεν αντέδρασε, στα γραφικά της Eurovision φαρδιά πλατιά FYR Macedonia γράφει και εμείς τα βάζουμε με την Μπακοδήμου.

 

Ευτυχώς πέρυσι η ΕΡΤ σε όλα τα γραφικά του διαγωνισμού τους είχε Former Yugoslav Republic of Macedonia, οπότε ας κερδίσουμε τον διαγωνισμό να τους βάλουμε πάλι στην θέση τους.

 

Όσοι δεν γνωρίζετε πριν 2-3 χρόνια οι Σκοπιανοί κυκλοφορούσαν στην Eurovision με μπλουζάκια που έγραφαν 'Don't you FYROM me'.

 

 

Όσο για το ότι εμείς "δεν το έχουμε αποδεχτεί", να σου πω πως υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν αποδεχτεί και το γεγονός πως η Κωνσταντινούπολη δεν είναι πλέον ελληνική. Αυτό τι σημαίνει; Ότι η Κων/πολη είναι ελληνική ή ότι θα πρέπει οι παρουσιαστές να την λένε ελληνική επειδή δεν το δέχονται κάποιοι;;

 

ΔΕΝ λέω πως είναι το ίδιο πράγμα

 

Λέω πως είναι πολλά αυτά που μπορεί να μη δεχόμαστε και στο συγκεκριμένο θέμα των Σκοπίων, συμφωνώ απόλυτα πως δεν πρέπει να λέγονται Μακεδονία.

 

Αυτό που προσπαθώ προσωπικά να καταλάβω είναι το από πότε κάτι που λέγεται παγκοσμίως και (κακώς) είναι αποδεκτό και από επίσημες αρχές, είναι ταμπού για μια παρουσιάστρια η οποία δεν είναι ούτε υπουργός, ούτε πρέσβης, ούτε καν πολιτικό πρόσωπο.

 

Με λίγα λόγια, πολύ λίγη(εως και μηδενική) σημασία έχει το τι πιστεύουμε εγώ και εσύ. Σημαντικό είναι αυτό που πιστεύουν τα μεγάλα "κεφάλια" της Ευρώπης και του υπόλοιπου κόσμου. Και πίστεψέ με, ακόμα και αν η Μπακοδήμου έκανε καμπάνια κατά της μετονομασίας των Σκοπίων, δε θα έβγαινε και τίποτα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalh epitixia ston sarbel alla ego tha estelna danth ;)

MostWant3d..mess with the best..stay with the rest!

Στην ερώτηση αν θα κάνετε δωρεά οργάνου..η απάντηση πάρε τα @@ μου θεωρείτε θετική?!

ρεεεεε μην παίρνετε ναρκωτικαααα!! δεν φτάνουν για όλους!! Windows 0 - Linux 1

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτή η Βοσνία Ερζεγοβίνη,τι τραγούδια στέλνει κάθε χρόνο!!!Ανεξάρτητα απ τη θέση που θα πάρει.....μπράβο τους.Και τι ονειρικά το παρουσιάσαν

 

χάλια η Ισπανια,αφωνίξ

Link to comment
Share on other sites

Με τι σειρά βγαίνει ο Σαρδέλ;

Η fyr Μακεδονία μου άρεσε πολύ. Κορμάρα λεμενς. Και συμπαθητική φάτσα. :up:

 

10ος εμφανίζεται.Είναι ιδανική σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε ξεσηκωμο στο σημειο με το μπουζουκακι;;)

Τετοια θελουν ρε οι Ευρωπαιοι.:p

Μ'αρεσε πολυ σκηνικα, φωνητικα εριξε κατι φαλτσα αλλα δεν βαριεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά είχαμε τις καλύτερες γκόμενες. Yassou Ellada
Link to comment
Share on other sites

Imho, είμαστε ανάμεσα σε δύο πολύ δυνατά κομμάτια.. (lithuania Και Georgia)

Καλή επιτυχία στο Sarbel ωστόσο

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε προβλημα ο ηχος ή ειναι η ιδεα μου; Λιγα φαλτσα υπηρξαν εκει που δεν επρεπε...

Den nomizw oti dinei kaneis idiaterh prosoxh se tetoia pragmata.

Apla na yparxei kapoios background hxos prepei gia na synodeyei ths xoreytries. :D

Link to comment
Share on other sites

Den nomizw oti dinei kaneis idiaterh prosoxh se tetoia pragmata.

Apla na yparxei kapoios background hxos prepei gia na synodeyei ths xoreytries. :D

Ναι. Κι ο Σαρμπέλ κομπάρσος ήταν

 

Μπαλέτο > μελωδία > Σαρμπέλ

Link to comment
Share on other sites

etsi. allwste eurovision einai. dld to tragoudi einai se deyterh mira.

prwra metraei to show pou dineis sth skhnh. ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=uNrhIdL9Aus

kai to panta epikairo sxolio tou Georgiou gia th eurovision :D

Link to comment
Share on other sites

Στη Γαλλική τηλεόραση χρησιμοποίησαν αρχικά το «elle»(αυτή) αναφερόμενοι στον Sarbel,αλλά αμέσως μετά διόρθωσαν το λάθος τους :D .
Link to comment
Share on other sites

Οι Ρωσσιδες μ'αρεσαν πολυ. Πολυ Sugababes φαση.

Γιατι εκλεψαν τα ρουχα απο το μοναστηρι ομως δεν καταλαβα...:rolleyes: :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι να πάρει... κάπου είπα, τώρα θα τα βγάλουν... αλλά όχι.

Και πάλι όμως.... ΡΩΣΣΣΣΙΙΙΙΑΑΑΑααααα!!!!

 

Edit: Απορώ αυτό της Serbias πως πέρασε σε επόμενο γύρο.... Τι του βρηκαν άραγες;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Edit: Απορώ αυτό της Serbias πως πέρασε σε επόμενο γύρο.... Τι του βρηκαν άραγες;

 

Koita ti xoreytries exei apo pisw o typos kai tis foraei kostoumi.:mad:

Pou pas ksypolhtos sta agkathia reeeee?

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι της Σερβίας είναι εξαιρετικό.Η μουσική του είναι υπέροχη.

Ωστόσο,η σκηνική του παρουσία ήταν απογοητευτική...

 

Η συμμετοχή της Ουκρανίας είναι από τις πιο γελοίες που έχω δει ποτέ στον διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι οι Αγγλοι τσακωνονται για το ποιος θα πρωτοπαει στην Γιουροβιζιον;:lol: :rolleyes:

Σαν διαφημιση της Aegean φανηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...