Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Δόξα το Θεό να λέτε που δεν βγήκε η Ουκρανία...Πολύ ωραίο το Σέρβικο και 100000000 μπράβο στους Σέρβους που επειμένουν Σέρβικα και μόνο και τελικά η συνταγή τους βγήκε...Μπράβο! Οι αμαζόνες οι Σέρβες (οι ψηλές οι 5...οι από πίσω την Μαρία την "άσχημη") και τα Ρωσσάκια ήταν οοοοοόλα τα λεφτα. Άσχετο, αλλά αν γινόταν να ψηφίζουμε και παρουσιαστές...Iceland δαγκωτό...! Τι μωρό ήταν αυτό της Ισλανδίας...?!?!?!??! Απορώ πως και δεν το σχολιάσατε ακόμα...:D :D Κατά τα άλλα, πέρα λίγων εξειρέσεων - γειτονικών ψήφων - ήταν από τις πλέον κουλές ψηφοφορίες που έχουν δει τα μάτια μου, με 12αρια να πάνε όπου να ναι...τέσπα...και του χρόνου Σερβία να είμαστε καλά...

 

1)Τα "Σέρβικα" τα καταλαβαίνουν κι άλλες 5-6 χώρες ;)

2)Όταν λες Ισλανδός,τι ακριβώς εννοείς;

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλες αυτές οι χώρες που τραγούδησαν στη γλώσσα τους, κάτι ήξεραν.

Πολλές χώρες καταλαβαίνουν λέξεις από άλλες γλώσσες επειδή μοιάζουν πολύ..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

1)Τα "Σέρβικα" τα καταλαβαίνουν κι άλλες 5-6 χώρες ;)

2)Όταν λες Ισλανδός,τι ακριβώς εννοείς;

 

1) Δεν νομίζω να δέχτηκαν 12αρια από οοολες αυτές τις χώρες....αλλά και πάλι να έχει έτσι...6*12=72...:worry: :worry: :worry:

 

2) Όχι Ισλανδός φίλε μου...όχι Ισλανδός...ένα μπιμπελό ξανθο με πράσινο ματάκι ήτανε....(γένους θυληκού...ΦΥΣΙΚΑ...!!!!) μη με ξενερώνεις έτσι....:lol: :lol: :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ε ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!! Θα σας ξενερώσω όλους αλλά αυτό το "ξερό" Macedonia...στο site το επίσημο της Eurovision, με τα τελικά αποτελέσματα, ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!! Είπαμε...!!!! Το ξεφτιλίσαμε...αλλά όχι και έτσι!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

 

http://www.eurovision.tv/content/view/880/262/

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σ'αυτό που λες trapped. Βασικά δεν είναι απόλυτη αυτή η αρχή:

1. Η Αγγλία σίγουρα θα κέρδιζε πολλούς πόντους αν έβγαζε ένα τραγούδι σε άλλη γλώσσα από τη βρετανική (θα ήταν η έκπληξη του αιώνα βέβαια)

2. Η Γερμανία με αυτή τη γλώσσα που όταν μιλάνε είναι σαν να γκρεμίζονται ντουλάπες, δε πρόκειται να φτάσει πολύ μακριά σε διαγωνισμό τραγουδιού, imho.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Φέτος ήταν δεύτερη φορά για την Αρμενία. Και πέρυσι το 12άρι η Τουρκία στους Αρμένιους το έδωσε.

Μάλλον κάποιος λάθος κάνετε. Η Ισλανδία με έναν ροκά με ξανθά μακριά μαλλιά εκπροσωπήθηκε.

Και τώρα το σοκ

 

Η ΚΥΠΡΟΣ 15η ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ

PLACING COUNTRY POINTS

1 Serbia 298

2 Hungary 224

3 Turkey 197

4 Belarus 176

5 Latvia 168

6 Bulgaria 146

7 Slovenia 140

8 Georgia 123

9 FYR Macedonia 97

10 Moldova 91

11 Portugal 88

12 Andorra 80

13 Iceland 77

14 Poland 75

15 Cyprus 65

16 Croatia 54

17 Albania 49

18 Norway 48

19 Denmark 45

20 Switzerland 40

21 The Netherlands 38

22 Estonia 33

23 Montenegro 33

24 Israel 17

25 Malta 15

26 Belgium 14

27 Austria 4

28 Czech Republic 1

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια απογοητευτηκα παντως...περα οτι το κομματι της Σερβιας δεν μ'αρεσει καθολου.ακομα και η τραγουδιστρια ηταν τρισαθλια! εγω -100 την βαζω εδω και τωρα!

και για να μη το παιξω Ελληναρας,ο σαρμπελ ειχε πιο ωραια εμφανιση και σκηνικη παρουσια.

παρολαυτα η Βουλγαρια επρεπε να βγει 1η και με διαφορα απο το μπαλονακι.

επισης,ολα ειναι πολιτιστικα κολπα,του χρονου που θα διοργανωσει η Σερβια την eurovision...θα εξελιχτουν αλλα 10 χρονια.

τα πηρα ασχημα,sorry.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω πως η όλη εκδήλωση δεν ήταν τόσο "δυνατή" και η ψηφοφορία δεν είχε αυτή την αγωνία όπως άλλες χρονιές. Εξ αρχής η Σερβία πρώτη και μετά ήταν προβλέψιμο το πού θα δίνανε τους υπόλοιπους πόντους. Πάντως εμένα δεν μου άρεσε σαν τραγούδι. Κανονικά χορηγός θα έπρεπε να ήταν η ΝΟΚΙΑ από τη στιγμή που ανα 2-3 βίντεο πέρναγαν και τα μοντέλα της. Μ' αρέσει που μας έιχαν κατηγορήσει οι Φινλανδοί ότι είχαμε απαίσια βίντεο εδώ στην Ελλάδα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Πες τα ρε evripos έχει info?

 

Δεν ξέρω καν το όνομα της κυριάς...κρίμα...χεχεχεχε...και δεν μπορώ να βρώ τίποτα και στο ίντερνετ...τουλάχιστον όσο έψαξα...αααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :p :p :p :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σ'αυτό που λες trapped. Βασικά δεν είναι απόλυτη αυτή η αρχή:

1. Η Αγγλία σίγουρα θα κέρδιζε πολλούς πόντους αν έβγαζε ένα τραγούδι σε άλλη γλώσσα από τη βρετανική (θα ήταν η έκπληξη του αιώνα βέβαια)

2. Η Γερμανία με αυτή τη γλώσσα που όταν μιλάνε είναι σαν να γκρεμίζονται ντουλάπες, δε πρόκειται να φτάσει πολύ μακριά σε διαγωνισμό τραγουδιού, imho.

 

Αυτό είναι αντικειμενικό ;)

Είναι μια γλώσσα όπως τις άλλες.

Εξάλλου, το γερμανικό τραγούδι φέτος ήταν πολύ πιο ποιοτικό από τις υπόλοιπες μπούρδες.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Η πιο τρομαχτική σκέψη είναι του χρόνου να δούμε ένα κατακλυσμό από σιγανοπαπαδιές και μπάζα να τραγουδάνε... Ναι είπαμε ποιοτικό τραγούδι, αλλά ας μείνουνε περιπτώσεις σαν της Σερβίας εκπλήξεις και όχι 'ρεύμα'.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καν το όνομα της κυριάς...κρίμα...χεχεχεχε...και δεν μπορώ να βρώ τίποτα και στο ίντερνετ...τουλάχιστον όσο έψαξα...αααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :p :p :p :lol: :lol: :lol:

 

Πρέπει να ανήκει στο κρατικό κανάλι της Ισλανδίας

το RÚV τώρα ψάχνω το site.

Θέα φίλε...:happy:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

2) Όχι Ισλανδός φίλε μου...όχι Ισλανδός...ένα μπιμπελό ξανθο με πράσινο ματάκι ήτανε....(γένους θυληκού...ΦΥΣΙΚΑ...!!!!) μη με ξενερώνεις έτσι....:lol: :lol: :p :p

 

Τώρα το κατάλαβα...

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Ε ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!! Θα σας ξενερώσω όλους αλλά αυτό το "ξερό" Macedonia...στο site το επίσημο της Eurovision, με τα τελικά αποτελέσματα, ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!! Είπαμε...!!!! Το ξεφτιλίσαμε...αλλά όχι και έτσι!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

 

http://www.eurovision.tv/content/view/880/262/

 

Τουλαχιστον θα ειναι στα ημιτελικα του χρονου... Καλα να παθουν!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανήκει στο κρατικό κανάλι της Ισλανδίας

το RÚV τώρα ψάχνω το site.

Θέα φίλε...:happy:

 

Μακάρι να βρείς κάτι...αααααααααχχχχχχχχ Ε ρε ζημιά απόψε....

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω παράθεση το ποστ αυτό μετά τον τελικό.

Στην πεντάδα θα είναι (με τυχαία σειρά) : Eλλάδα, Λευκορωσία , Κύπρος , Βουλγαρία και Σερβία. Η τελευταία ίσως αντικατασταθεί από Ρωσία! :D

 

Oκ, καλά τα πήγα πάλι!! :lol: :lol: 2 (ή 2,5 αν υπολογίσουμε και τη Ρωσία) στα 5!

 

Ελλάδα: Ο Σαρμπέλ μου άρεσε πραγματικά.Δεν περίμενα τόσο καλή εμφάνιση, για να πω την αλήθεια.Το μόνο που με χάλασε ήταν το ότι η δεύτερη φωνή ακουγόταν πολύ δυνατά, ειδικά προς το τέλος. Κατα τ' άλλα , καλή θέση πήραμε. Όποιος βγει και διαμαρτυρηθεί αύριο, δεν την παλεύει σίγουρα! :X

 

Σερβία: Οκ, ωραίο, μελωδικό κομμάτι. Μαγκιά της που τραγούδησε στη γλώσσα της , μαγκιά της που βγήκε μπροστά από ωραίες κοπέλες, υπερτονίζοντας την εμφανισιακή αντίθεση, μαγκιά της που δε χρησιμοποίησε εφέ και εντυπωσικά σκηνικά. Αλλά ρε παιδιά.. όχι και πρώτη θέση!!! Sorry αλλά τόοοοοοοση ασχήμια δεν αντέχεται!Ξενέρωσα. :wacko:

 

Ουκρανία: Ντάξει, πολύ γέλιο ο τυπάς!! :lol: Αυτό ήθελα να βγει! Φαντάζεστε να έπαιρνε την πρωτιά? Πωω χαμός θα γινόταν αύριο!! Θα το σχολίαζαν επί μήνες! Αν προσέξατε, ο σκηνοθέτης έκανε πολλά γενικά πλάνα κατά την παρουσίαση του και ιδιαίτερα όταν έκαναν ορισμένες γελοίες (ή αστείες, όπως το πάρει κανείς) κινήσεις , έδειχνε το κοινό αντί γι' αυτούς. Παίζει και να γινόταν επίτηδες, γιατί μια ενδεχόμενη νίκη τους θα απαξίωνε τελείως το θεσμό. Βέβαια ίσως λέω βλακείες και το ''σαμποτάρισμα'' να είναι ιδέα μου! :p

 

Ρωσία: Μπράβο στις κοπελιές, ωραία εμφάνιση από όλες τις απόψεις! Μου άρεσε αυτό το σέξυ - καλόγρια στυλ! :lol: Πρωτότυπο!

 

Μου άρεσαν επίσης Μολδαβία (της δώσαμε και 10άρι) , Ισπανία επειδή μου θύμισε γυμνάσιο, όπου άκουγα Backstreet Boys και N' Sync (:lol:), Ρουμανία ( τρελό τραγουδάκι!) και Λευκορωσία, που τα πήγε χειρότερα από το αναμενόμενο (6η βγήκε).

 

Όσο για την Τουρκία , δε μου άρεσε καθόλου. Απορώ πως έφτασε τόσο ψηλά. :blink:

 

Άντε και του χρόνου!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

eleos paidia na bgei 2 auto to tragoudi ama einai etsi tou xronou na stiloume malamo paraskeua kai kateli kai to proto pali xalia itan poli kaliteri i annoula persi apo auto o sarbel eprepe na itan mes stin 5 min po 1 itan aidia i eurovision fetos stenaxorithika gia to diko mas kai tin kipro pou den perase kan!!!!!!!tou xronou oloi tou je t' aime na pane 1 tha imaste eleos kai pali eleos eurovision!!!:( :mad:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρείς κάτι...αααααααααχχχχχχχχ Ε ρε ζημιά απόψε....

 

Την βρήκα, θεά απλά...

 

Ragnhildur Steinunn

 

http://img245.imageshack.us/img245/9899/lae3b25568cc0548de6eda2dj1.th.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/1176/lb315ce9c46f559692b87bawq6.jpg

http://img245.imageshack.us/my.php?image=lb3b69c8844cb62e88eab74vl4.jpg

 

http://www.myspace.com/ragnhildur_steinunn

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!!! Α ρε wikipedia...!!!! http://en.wikipedia.org/wiki/Ragnhildur_Steinunn_J%C3%B3nsd%C3%B3ttir

 

Έχεις δύσκολο όνομα κούκλα μου...αλλά για την πάρτυ σου γινόμουν και εσκιμώος...Iceland μας έκανες ζημια...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ti na sas pw vre paidia, emena i parousia tou Sarbel den me enthousiase kai toso. Htan arketa trakarismenos stin arxi, kai fainontan para polu. H deuteri fwni akougontan para polu. Episis ta kostumia den itan kati to WOW. O Sarbel san pigouinos kai oi kopelies apo pisw (arketa naked eutuxws), alla kai pali. Episis to background xrwma den sunadei me ta xrwmata sta kostoumia.

H psifoforia itan ...sok....

 

Tourkia se Armenia 12ari

H Andora TIPOTA se Ispania....???

To Belgio nomizw den edwse se Gallia i an edwse, psila.

 

Apo UK mas dwsame 10ari....!!! Telika oi Tourkoi einai perrisoteroi UK apo toussemas Ellines...(hahaha). H Tourkia aporw pws eftase toso psila kai PWS to UK edwse 12ari ekei. WTF????

 

Gia emena i prwtia anikei sti Boulgaria.....:)

Bravo Sarbel. To 7 einai kai simadiako!!!:):):)

 

Bye from London...

Link to comment
Share on other sites

 

Θα πάρω το dvd της Eurovision, δε θα το πάρω; Τουλάχιστον καμια ωρίτσα στην παύση θα το χω. Είναι θεά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

emena pantos me arese tis agglias htan poly kalo pop tragoudaki pou thumize ta palia tous 80s tragoudia opos bucz fizz making your mind up.Alla autes oi epoxes pou ebgaine h agglia proth kai meta h irlandia teleiosan.pantos ths serbias htan poly kalo tha lega to mono pou de me arese htan h tragoudistria.Sun o agglos ekfonhths ekane kai ena oraio sxolio otan bghke h idia na paralavei to brabeio.Thymaste to abot kai kostelo??:lol: :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Kala i ksanthoula tis Agglias (Scooch-ena haahahha) itan POLU KALH!!! kai genika i summetoxi tis Agglias fetos. Krima pou termatise prwteleutaia!

Molis twra eida pws ston imiteliko i Agglia edwse 10 stin Kupro, kai 12 stin Tourkia!!!

Oxi tipota allo, min pane tzampa ta sms!

To ti Kinezoi psifisan Ellada den sas to lew!!!! hahahahahaahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahha!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...