Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα έχετε καλή επιδότηση, περιμένετε λίγο.. Μέχρι το τέλος της εβδομάδας το πολύ μέχρι και την άλλη θα έχει έρθει!

Εγώ είχα 50Ε απιδότηση, οπότε δεν άξιζε τον κόπο να περιμένω και το πήρα από το e-shop..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα στο public ζωντανά...

 

πρώτες εντυπώσεις:

πολύ μουράτο κινητό, ωραία οθόνη & κάμερα αλλά λίγο ευαίσθητο δείχνει τόσο λεπτό που είναι... τα κουμπιά θέλουν εξοικείωση... πολλές φορές αντί για βελάκι δεξιά πατούσα ακύρωση (!)

 

μου άρεσε που τα παιχνίδια τα δείχνει fullscreen χωρίς καμία μπάρα πάνω/κάτω, επίσης ωραίο video & camera fullscreen :rolleyes:

 

ο ήχος καλός, αρκετά δυνατός (έψαχνα να βρω το ηχείο -και δεν το βρήκα!) χωρίς μπάσο βεβαίως αλλά είναι τόσο μικρό ;)

 

το είδα και στη cosmote, μου άνοιξε καινούργια συσκευασία, αλλά δεν περιέχει το καλώδιο tv-out !! (μόνο handsfree, usb & cd rom) :mad: κρίμα!!

 

επίσης δεν μου άρεσε ο δρομέας του μενού!!

 

τέλος εξακολουθώ να έχω ενστάσεις για την ταχύτητα, όταν θα έχει εκατοντάδες εγγραφές στην κάρτα μνήμης και φυσικά για την μπαταρία...:!:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

μόλις διάβασα σε ξένο φορουμ ότι υπάρχει καινούργια δεύτερη μπαταρία 1000mAh!!

 

είναι για το Χ820 αλλά ταιριάζει και στο U600 και διπλασιάζει το χρόνο νέας φόρτισης από 2-3 σε 4-6 μέρες χρήσης !!:rolleyes:

 

http://www.uk-mobilestore.co.uk/product_info.php?products_id=632

 

Αν ισχύει αθτό που είπε ο xeirwn, τότε σωθήκαμε από άποψη μπαταρίας:D

Όσο για την ταχύτητα θα σας πω μέχρι το βράδυ που θα έχω γεμίσει την καρτούλα!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ισως! αλλα και η ΤΙΜ ακομα δεν το εχει φερει στα καταστηματα της...

Στα Γιάννενα έχει έρθει εδώ και δύο εβδομάδες(τώρα πόσα κομμάτια , δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

ooo σε ποια ΤΙΜ το βρηκες???Τα κεντρικα στην Κηφισιας δεν το εχουν ακομα!!!!

 

Και στο Ηράκλειο υπάρχει σε όλα τα ΤΙΜ.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Όχι Μαρκέλλα και εγώ τα ίδια έχω πάθει, τηλεφωνώ κάθε μέρα στην Cosmote και μου λένε ότι δεν έχουν εδώ και μια εβδομάδα. :(
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει για ποιον λόγο η συγκεκριμένη μνήμη που είναι microSD δεν μπαίνει στο κινητό; :wacko:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως πολύ όμορφο κινητό. Όμως ....... το πρόβλημα των Ελληνικών διορθώθηκε; Στο D830 και στο Ε900 ήταν χάλια η αναζήτηση ονομάτων. Στο Ε900 κάπως καλύτερη, αλλά έπρεπε πάντα να βάζεις κεφαλαία γράμματα. Το πρόβλημα παραμένει το ίδιο;

Όσον αφορά τα πλήκτρα αφής είναι σαν το Ε900; Δηλαδή εκεί που δουλεύεις μπορεί να πατηθεί κατα λάθος κάποιο πλήκτρο και να βγεις από το πρόγραμμα. Είμαι στο τσακ να το πάρω, αξίζει το κόπο ή να πάρω το Sony Ericsson K810;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει για ποιον λόγο η συγκεκριμένη μνήμη που είναι microSD δεν μπαίνει στο κινητό; :wacko:

 

ti vazeis sosta i prospatheis na ti baleis ekei p einai i thira gia to usb k de bainei.allios den exigeitai

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

ti vazeis sosta i prospatheis na ti baleis ekei p einai i thira gia to usb k de bainei.allios den exigeitai

 

πω πω ρεζίληηη ..:X

Ναι, την βλακεία που υπόθεσες έκανα.. :O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρηγγειλα μπαταρια του Χ820 η οποια ειναι 1000αρα...ασ ελπισουμε να μην κανει κανενα μπαμ το κινητο..........φυσικα η μπαταρια δεν ειναι γνησια samsung!
manaros
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρηγγειλα μπαταρια του Χ820 η οποια ειναι 1000αρα...ασ ελπισουμε να μην κανει κανενα μπαμ το κινητο..........φυσικα η μπαταρια δεν ειναι γνησια samsung!

 

Τέλεια! Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα!

Από που την παράγγειλες και πόσο σου κόστισε;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα που το χρησιμοποίησα αυτό που έχω να πω είναι ότι τελικά το κινητό αξίζει τα λεφτά του και πραγματικά η samsung έκανε μια σοβαρή προσπάθεια χώρις ψεγάδια! Το βασικό ψεγάδι που προανέφερα είναι με τα ελληνικά. Το κινητό δεν γράφει με μικρά ελληνικα παρόλο που μπορεί να τα εμφανίζει αν τα περάσεις από υπολογιστή. Τα κοινα γράμματα με τα αγγλικά τα καταλαβαίνει σαν λατικούς χαρακτήρες τελικά και γι' αυτο δημιουργείται κάποιο θέμα! Επίσης ένα αρχείο notepad που πέρασα που ήτανε γραμμένο στα ελληνικά δεν διαβαζότανε στο κινητό, το οποίο το άνοιγε αλλά ...κινέζικα!Ελπίζω να μην το κάνει γενικά με όλα τα αρχεία και κυρίως με τα pdf και τα word. Ακόμα ένα μικρό θέμα είναι ότι δεν μπορώ να προεπιλέξω κάποιο αριθμό τουλάχιστον όπως το έκανα με το d900 σε κάποια από τις επαφές μου και αυτό μου τη δίνει! Δεν έχω βρει τρόπο να το κάνω αυτό ακόμα στο u600. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τη βγάλανε αυτή τη δυνατότητα? :(

 

Παρόλο αυτά δεν βρίσκω τίποτα άλλο αρνητικό άξιο αναφοράς! Όσον αφορά την κάρτα μνήμης έχω να πω πως έχει γίνει τρομερή βελτίωση με τα προηγούμενα κινητά! Το κινητό είναι ταχύτατο βέβαια η κάρτα μου δεν πρόλαβε να γεμίσει ακόμα αλλά η βελτίωση είναι ορατή! Ίσως μπορεί να οφείλεται και στο γεγονός ότι τη μορφοποίησα με το κινητό! Η μόνη καθηστέρηση που παρατήρησα είναι σε φώτο στην μεγαλύτερη ανάλυση και πολύ λεπτομερής η οποία βγήκε στα 502kb την οποία αποθήκευσα απ' ευθείας στην κάρτα. όταν πήγα στη κάρτα να την ανοίξω άνοιξε γρήγορα για το μεγεθός της (ακόμα και στο Ν80 της Νοκια γινότανε παρόμοια καθυστερησούλα) απλά όταν πάτησα ζουμ η καθηστέρηση ήταν παρατηρήσιμη! Αλλά μόνο σ' αυτό το μέγεθος φώτο. Πάντως η οθόνη είναι σημαντικά βελτίωμενη από κάθε άλλο κινητό της εταιρίας!

 

Μια ερώτηση τη μπάρα με το ρολόι η το ρολόι κα την ημερομηνία γενικά δεν γίνετε να την αφαιρέσω και να μην φαινεται καθόλου στην αρχική οθόνη?

 

Σε κάποιο φίλο που ρώτησε από ποια ΤΙΜ το πήρα, από το Πειραία στο υποκατάστημα απέναντι από τα ΝΟΤΟS Gallery. Μόνο σε saphire blue

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα!

Από που την παράγγειλες και πόσο σου κόστισε;

 

την πατειγγειλα απο e bay και κοστισε 12 ευρω μαζι με τα μεταφορικα...παντως αλλη μια φορα ειχα παρει για τον φορητο μπαταρια και βγηκε σκυλι...καλυτερη απο μαμα!ας ελπισουμε αυτη την φορα να μην απογοητευτουμε!

manaros
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο φίλο που ρώτησε από ποια ΤΙΜ το πήρα, από το Πειραία στο υποκατάστημα απέναντι από τα ΝΟΤΟS Gallery. Μόνο σε saphire blue

ναι εγω ειχα ρωτησει για ΤΙΜ! Ευχαριστω πολυ!!!!
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο ανέβασε σήμερα το πρωί στο site του άλλα δύο χρώματα του U600, το U600 Silver και το U600 Gold πέρα από το κλασικό εδώ και εβδομάδες U600 Blue, άρα αξίζει η αναμονή για ένα καλύτερο χρώμα και οφείλω να ομολογήσω ότι το ασημί του πάει τέλεια!
Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

na rotiso re paidia loipn me tis epafes diorthonetai to provlima?diladi otan patao ene grama thelo na m vgazei to onoma...otan milao me anoixto to portaki gia na termatiso tin klisi me to koubi no prepei na xekleidoso prota..ginetai xoris xekleidoma??
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...