Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλ το έχω μια εβδομάδα αυτή την στιγμή είναι ότι καλύτερο από άποψη ομορφιά μαγνητίζει τα βλέμματα γενικά είναι απίστευτο τη και αφήνει πίσω μακριά τα Νοκία σε παρά πολλά θέματα …..

 

 

Απλά το μόνο που θέλει προσοχή είναι η οθόνη γρατσουνίζετε εύκολα

Όταν άκουσα 3.2 μέγα πιχελ πίστευα ότι θα έβγαζε πιο καλές Φώτο αλλά δεν είναι κάμερα

Είναι κινητό…. Αξίζει τα λεφτά και ήταν το μόνο κινητό που θα έδινα τόσα λεφτά …

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως δίνουν λεφτά παρά πολλά για Νοκία που είναι απίστευτα χοντρά και κακόγουστα

 

Ακούω άλλη να το συγκρίνουν με αλλά κινητά ρε παιδία είναι απίστευτα λεπτό τι περιμένανε???? Η κορεάτες έκαναν απίστευτη δουλεία μπράβο τους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περιμενω το κινητο την αλλη τριτη. ξερετε μεχρι ποσο μνημη σηκωνει 2gb π.χ; και θελω να μου πειτε αν μπορειτε πως ονομαζονται οι micro sd που ειναι πιο γρηγορες απο τις απλες! thanx προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το κινητο την αλλη τριτη. ξερετε μεχρι ποσο μνημη σηκωνει 2gb π.χ; και θελω να μου πειτε αν μπορειτε πως ονομαζονται οι micro sd που ειναι πιο γρηγορες απο τις απλες! thanx προκαταβολικα

 

sto plaisio exei 30 europoula...twra gia tis pio grhgores de gnwrizw na sou pw..k pisteuw pws th shkwnei

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το κινητο την αλλη τριτη. ξερετε μεχρι ποσο μνημη σηκωνει 2gb π.χ; και θελω να μου πειτε αν μπορειτε πως ονομαζονται οι micro sd που ειναι πιο γρηγορες απο τις απλες! thanx προκαταβολικα

 

Εγω εχω βαλει μια SanDisk 2G.Την πηρα απο Γερμανο 30 ευρω.Ειναι και η μεγαλυτερη χωρητικοτητα που υπαρχει μεχρι στιγμης για καρτες mikroSD.Δεν ξερω αν υπαρχουν διαφορες ταχυτητες σ'αυτες, παντως την συγκεκριμενη την εχω γεμισει λιγο πανω απ'τη μεση (1,2G) και θα ελεγα οτι κολλαει αρκετα (για να ξεκινησει ενα κομματι να παιζει θελει 2-3 sec).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Cool Edit, ανοίγεις το mp3 που θέλεις, και πηγαίνεις :

effects -> amplitude -> amplify

Στην καρτέλα Constant Amplification, έχει 2 μπάρες. Ανεβάζεις τα decibel όσο θέλεις (άμα το παρακάνεις θα υπάρξει έντονη παραμόρφωση) και αμέσως - αμέσως έχεις τον ήχο που είχες με πολύ μεγαλύτερη ένταση! ;)

 

Κάνε ένα normalize up to 140% με το cool edit και θα είσαι αρχηγός! ;)

 

Άκυρο το normilize, Amplification ήθελα να πω srry :O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω εχει προφιλ οπως και η νοκια που να αλλαζει η ενταση ο ηχος κλησης κλπ??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω εχει προφιλ οπως και η νοκια που να αλλαζει η ενταση ο ηχος κλησης κλπ??

 

Όχι.. :sorry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια.. Μπορείς όμως με παρατεταμένο πάτημα της δίεσης να το βάλεις στην αθόρυβη λειτουργία την οποία μπορείς να ρυθμίσεις να είναι τελείως αθόρυβη ή να έχει δόνηση.

Άσχετο, πως και από 8800 αποφάσισες να πας στο U600;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά το ανακάλυψα σε ξένο φόρουμ και είπα να το μοιραστώ.

Με ανοιχτο το slide πατάμε το πλήκτρο έντασης προς τα πάνω για δύο δευτερόλεπτα και αυτό ήταν,το ledaki ανάβει μόνιμα,με τον ίδιο τρόπο το απενεργοποιούμε.

Επίσης κάποιοι κωδικοί σχετικά με το U600:

http://www.web-mobile.net/index.php?showtopic=25914

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια.. Μπορείς όμως με παρατεταμένο πάτημα της δίεσης να το βάλεις στην αθόρυβη λειτουργία την οποία μπορείς να ρυθμίσεις να είναι τελείως αθόρυβη ή να έχει δόνηση.

Άσχετο, πως και από 8800 αποφάσισες να πας στο U600;

 

Δεν πηγα σκεφτομαι απλα να το αγορασω λογω διαστασεων το 8800 το εχω ακομα αλλα γενικα μου αρεσει να αλλαζω κινητα το 8800 το προηγουμενο και το sirocco ειναι τα κινητα τα οποια τα εχω κρατησει για τον περισσοτερο καιρο συνηθως αλλαζα καθε 3 μηνες τα 8800 τα ειχα κρατησει σχεδον 1 χρονο το καθενα.Πραγματικα θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει απο αποψη design και λειτουργικου.Μπορει να μην ηταν S60 αλλα ειχε διαφορα κολπακια που με ειχαν βολεψει απιστευτα.Απλα το σκεφτομαι το U600 πολυ λογο μεγεθου μονο και μονο αξιζει να παω σε αυτο λες?Απλα με ξενερωνει λιγο αυτο με το πορτακι αμα δεις το πορτακι του 8800 θα παθεις πλακα το εχω ενα χρονο και δεν εχει κουνηθει ουτε ενα εκατοστο απο την θεση του και με τρελη χρηση ε ανοιξε κλεισε λογω του οτι στελνω αρκετα μυνηματα.

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη λειτουργικού και δυνατοτήτων δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις παραπονεμένος. Το μέγεθος θα σε εκπλήξει ευχάριστα επίσης!

Το θέμα είναι πως μετά από αυτά τα 2 κινητά, εγώ δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να κρατήσω συσκευή από πλαστικό όσο μικρή και όμορφη μπορεί να είναι. Και ας μην γελιόμαστε, μπορεί να έχει συμπαθητική ποιότητα κατασκευής αλλά εσύ χρησιμοποίησες κινητά που είναι στην κορυφή σ αυτόν τον τομέα..

Το 8600 luna με το γυάλινο πορτάκι (:love:) δεν το σκέφτεσαι;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

εχω και εγω αυτο το κηνητο ολα ωραια ολα καλα εχω ενα προβλημα ομωw και θελω τα φωτα σας

Πως μπορω να βλεπω στο καταλογο πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα ????????

 

regards

petros

Link to comment
Share on other sites

φιλε jdp,

καλος τροπος για να σιγουρευτης για το αν εχει τζογο η οχι το κινητο το να ανοιγεις συσκευασιες.και αμα το αγορασες οκ.αλλα αμα εχει τζογο τελικα τι θα πεις? με συγχωρειτε λαθος? εχω μια απορια? αν εσυ πηγαινες να αγορασεις ενα κινητο και εβλεπες οτι η συσκευασια του κινητου ειναι ηδη ανοιχτη θα το αγοραζες? εγω παντως οχι.

και ας επεσα σε κινητο με τζογο.και τι εγινε δηλαδη? το τηλεφωνο παραμενει εξαιρετικα λειτουργικο.το μονο που με χαλαει ειναι η μικρη μπαταρια η αργη ανταποκριση σε οτι αφορα την καρτα μνημης και η φωτογραφικη που ειναι της υπομονης, κατα τα αλλα ειναι αψογο.Σε εσας σας δινει την εντυπωση οτι πρεπει να το χρησιμοποιεις με το αισθημα οτι ειναι απο πορσελανη? δεν ειναι απο τα τηλεφωνα που αν νευριασεις το πετας στο γραφειο....του αξιζει σεβασμος...και λεπτοι τροποι...

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοειται,αν θελεις να εχεις την οθονη σου παντα αριστη,μονο brando φιλε μου ολα τα αλλα ειναι μουφα,θα βρεις το ebay και στο play247.

Συμφωνώ, μόνο brando, θα το πάρω απο εδώ

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=01965&dept_id=&cat_id=018

πάντως απο το τηλέφωνο δεν μου αρέσει οτι όταν πατάς τα αφής κουνιέται το πάνω μέρος.........:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα και γω χτες από Carrefour, στα 299 σε 12 άτοκες με την απόσυρση που έχουνε. Πολύ όμορφο αν και με ζορίζουν τα μενού του, μιά και ήρθα από SE. Τζόγο δεν έχω, σπαστικό το πορτάκι που πρέπει να ανοίγεις κάθε φορά που θες να κουμπώνεις ακουστικά-φορτιστή, αλλά τι να κάνεις, είναι στα πλαίσια του πουλ-μούρ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα και γω χτες από Carrefour, στα 299 σε 12 άτοκες με την απόσυρση που έχουνε. Πολύ όμορφο αν και με ζορίζουν τα μενού του, μιά και ήρθα από SE. Τζόγο δεν έχω, σπαστικό το πορτάκι που πρέπει να ανοίγεις κάθε φορά που θες να κουμπώνεις ακουστικά-φορτιστή, αλλά τι να κάνεις, είναι στα πλαίσια του πουλ-μούρ...

 

 

apo pia carefour to peires?? giati thelo na paw kai ego na to parw....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα και γω χτες από Carrefour, στα 299 σε 12 άτοκες με την απόσυρση που έχουνε. Πολύ όμορφο αν και με ζορίζουν τα μενού του, μιά και ήρθα από SE. Τζόγο δεν έχω, σπαστικό το πορτάκι που πρέπει να ανοίγεις κάθε φορά που θες να κουμπώνεις ακουστικά-φορτιστή, αλλά τι να κάνεις, είναι στα πλαίσια του πουλ-μούρ...

 

Τι αποσυρση κανουν δηλαδη?Για πες και καταστημα μπας και παμε καμια βολτα....;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καταστήματα πρέπει να το έχουν, πάρτε όμως καλύτερα πρώτα τηλέφωνο να ρωτήσετε τι χρώματα υπάρχουν. Εγώ ήθελα μαύρο, αλλά τελικά πήρα copper gold που είχε ετοιμοπαράδοτο.

 

Η απόσυρση αφορά 50€ που σου κάνουν έκπτωση δείχνοντας απλά το παλιό σου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία του και την χωρητικότητά της, κυκλοφορούν ήδη στο Ebay μπαταρίες 1000mAh, οι οποίες από ότι φαίνεται είναι ίδιες με του Χ820...
Link to comment
Share on other sites

:blink: - οτι κινητο να ειναι ? εννοω λειτουργιο μεν αλλα οχι τοσο νεο μοντελο ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το δώσεις πίσω ή οτιδήποτε άλλο, απλά να δείξεις ένα κινητό που έχεις και υποτίθεται ότι δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...