Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα έπαθα κάτι πολύ περίεργο: Εκεί που έγραφα ένα μήνυμα μου έβγαλε ένα μήνυμα λάθους και έκλεισε η εφαρμογή με τα μηνύματα. Δοκιμάζω ξανά, μετά από λίγες λέξεις πάλι τα ίδια. Ανοίγω ένα σημείωμα, γράφω λίγες λέξεις, τα ίδια. Σβήνει η εφαρμογή! Έσβησα το κινητό το άνοιξα πάλι. Το ίδιο πρόβλημα εμφανίστηκε μετά από λίγο. Μόλις έκανα ολική επαναφορά. Μέχρι στιγμής δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα (έγραψα ένα μήνυμα 600 χαρακτήρων και όλα πήγαν καλά). Μπορεί κάποια εφαρμογή που του έβαλα να του προκάλεσε κάποιο πρόβλημα. Εύχομαι να μην είναι κάποιο πρόβλημα του νέου firmware...Αλλά δεν είδα να γράφεται κάτι στα ξένα φόρουμ. Τι να πω; Προς το παρόν ξαναπερνάω όλα τα προγράμματα ένα - ένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχει κάποιος άλλος περάσει την τελευταία αναβάθμιση (τη προχθεσινή) μπορεί να δοκιμάσει να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες με το Τ9 ανοιχτό. Έχω την εντύπωση ότι διορθώθηκε το θέμα...

 

Το ίδιο ακριβώς κάνω και εγώ που δεν πέρασα ακόμα την καινούργια!

:)
Link to comment
Share on other sites

Τότε zirico3 γιατί στην υπογραφή σου γράφεις:

"Για να γράψεις στο P1i μήνυμα με 160 χαρακτήρες : κεφαλαια και χωρίς T9!"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος έκανα quote λάθος μήνυμα.

Αυτό ήθελα να κάνω quote :

 

"Εχθές πέρασα την τελευταία αναβάθμιση και με αφορμή την ερώτησή σου δοκίμασα να δω τι γίνεται. Αν το πιστεύεις με Τ9 εν λειτουργία μπορώ και γράφω 1 μήνυμα μέχρι 160 χαρακτήρες στα ελληνικά. Αρκεί να έχω κεφαλαία και να μην επιλέξω κάποια λέξη που τονίζεται σε κάποιο κεφαλαίο γράμμα!"

 

Το θέμα δεν είναι αν είναι ενεργοποιημένο η όχι το T9,απλά μα μην διαλέγεις λέξεις που έχουν τόνο σε κάποιο κεφαλαιο γράμμα όπως έγραψες και εσύ!

Στην υπογραφή μου γράφω χωρίς T9 για λόγους ευκολίας,σκέψου να κάτσω να εξηγήσω όλο αυτό στην υπογραφή!λίγο μεγάλο...:)

:)
Link to comment
Share on other sites

ora:1:10

 

diabasa olo to topic...(o nai oooooooooles tis selides)

 

epeidh omos konteyo na peso sto keyboard h dismoirh tha grapso ayrio to diko mou review kathos epishs kai tis erothseis mou

 

kalo kshmeroma se olous

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

ora:1:10

 

diabasa olo to topic...(o nai oooooooooles tis selides)

Χαράς το κουράγιο σου! :lol::p:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία συγγνώμη, αλλά νόμιζα πως γνωρίζετε πως λειτουργεί το σύστημα. Λοιπόν, οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται από κάποιο link. Πρέπει να κατεβάσετε το το επίσημο πρόγραμμα της sony ericsson (εδώ) και να ακολουθήσετε τις οδηγίες. Είναι απλό και έχει και φωτογραφίες. Πολύ φοβάμαι όμως - αν δεν έχετε World Generic 1 έκδοση λειτουργικού - ότι θα σας πει το πρόγραμμα ότι έχετε την τελευταία έκδοση και πως δεν απαιτείται αναβάθμιση.

 

Η.

 

re paidia ti simainei world generic 1 gia to p1?pws katalabainw oti to kinito moy einai tetoio?

Link to comment
Share on other sites

ora:1:10

 

diabasa olo to topic...(o nai oooooooooles tis selides)

 

 

 

Ομοιοπαθής με τη SOTHBYS_18!!! ΄

Δικαιολογούμαι λοιπόν να έχω τις εξής απόρίες:

 

1. Πού πουλάνε το πακέτο με το GPS?

2. Πώς γράφω sms με 160 χαρακτήρες?

3. Πόσο έχει το κινητό στο Γερμανο?

......

........

Πλαααάκα-Πλαααάκα!!!!!!! :lol::tease:

 

Γράφω λοιπόν για 2 λόγους....

Κατ'αρχάς για να συμπαρασταθώ στο δράμα της SOTHBYS_18 και να της πω πως το πολύ σε 48h θα'ναι πάλι μια χαρά και ότι θα εξαφανιστούν και τα ακαθόριστα οπτικά ιπτάμενα αντικείμενα από το οπτικό της πεδίο.

Κατά δεύτερον, για να ενημερώσω τους φίλους που ρωτάνε για χαμηλές τιμές, ότι σημερα το πήρα από OteShop, όπου το δίνουν 462,95Ε (χώρια την επιδότηση.) Το ενδιαφέρον είναι ότι

σε ένα oteshop μου είπαν πως αυτό ισχύει ανεξαρτήτως εταιρίας σύνδεσης(!), σε ένα δεύτερο ότι αυτή η τιμή αφορά μόνο στους συνδρομητές cosmote και σε ένα τρίτο oteshop ότι αναφέρεται στους παλιούς πελάτες cosmote!!! Ναι, ξέρω... είναι τρελά αυτά τα ΟteShop και toc-toc-toc...

Πάντως, σε εμένα που έχω cosmote εδώ και 2 χρόνια, κόστισε τελικά, μαζί με την επιδότηση των 80Ε, 382.95Ε. Αν το έπαιρνα από Plaiso, μου ζητούσαν 420Ε (πάντα με την επιδότηση). Αυτά προς ενημέρωση πιθανών ενδιαφερόμενων, που μπορεί να θέλουν να το ψάξουν καλύτερα.

 

Α, και μια απορία (αληθινή αυτή τη φορά, αλλά λίγο χαζή.) Το έχω βάλει να φορτίζει, για πρώτη φορά χωρίς κάρτα sim (λάθος, i know), οπότε αναγκαστικά σταμάτησα στην επιλογή για άνοιγμα συσκευής ή flight mode. (Τουτέστιν, λίγο πριν ζητήσει PIN). To λαμπάκι στη βάση ανάβει πράσινο. Πειράζει να το αφήσω εκεί ως ότου φορτίσει (δλδ για 9ώρες, ε? ε?). Ή να διακόψω τη φόρτιση για λίγο, να βάλω τη sim και να ενεργοποιήσω πλήρως το P1ι? :blink:

 

Thnks φίλοι μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Α, και μια απορία (αληθινή αυτή τη φορά, αλλά λίγο χαζή.) Το έχω βάλει να φορτίζει, για πρώτη φορά χωρίς κάρτα sim (λάθος, i know), οπότε αναγκαστικά σταμάτησα στην επιλογή για άνοιγμα συσκευής ή flight mode. (Τουτέστιν, λίγο πριν ζητήσει PIN). To λαμπάκι στη βάση ανάβει πράσινο. Πειράζει να το αφήσω εκεί ως ότου φορτίσει (δλδ για 9ώρες, ε? ε?). Ή να διακόψω τη φόρτιση για λίγο, να βάλω τη sim και να ενεργοποιήσω πλήρως το P1ι? :blink:

 

Thnks φίλοι μου! :)

 

H γνωμη μου ειναι αν το βγαλεις μην το ξαναβαλεις αν και πια οι καινουργιες μπαταριες δεν εχουν κοληματα με μνημες αστο αφου το εβαλες και βαλε την sim μετα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για όσους έχουν απορίες σχετικά με την πρώτη φόρτιση, παραθέτω την επίσημη απάντηση από τη γραμμή υποστήριξης της Sony-Ericsson για το P1i:

 

"Οι πρώτες 5 φορτίσεις της συσκευής να διαρκούν 4 ώρες η κάθε μία και από την προηγούμενη μέχρι την επόμενη φόρτιση η μπαταρία να έχει απoφορτιστεί σχεδόν τελείως. Μετά τις πρώτες 5 φορές, φόρτιση κατά βούληση. Αρχική φόρτιση πάνω από 4 ώρες δε συνιστάται."

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτά?

 

Εμένα με ενδιαφέρει να περάσω τους σελιδοδείκτες που έχω στον Opera από τον υπολογιστή μου στο P1.Γίνεται αυτό?

Αν ναι,περνάει και τους φακέλους των σελ/δεικτών?

 

Αυτό το είχα ρωτήσει λίγες μέρες πριν.

Για όποιον ενδιαφέρεται,κυκλοφόρισαν καινούργιες εκδόσεις των Opera Mini και Opera για PC που επιτρέπουν τον μεταξύ τους συγρονισμό σελιδ/τών και speed dials.Είναι βέβαια beta ακόμα αλλά δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα...

 

 

Όταν μπαίνω στο wap.myphone.gr με τον ενσωματωμένο browser του κινητού στα πεδία username & password δεν μπορώ να γράψω τίποτα.

Στην καινούργια έκδοση του Opera που έρχεται με την νέα αναβάθμιση αυτό είναι τουλάχιστον διορθωμένο?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

το οπερα το beta 3 ΠΟυ δοκημασα ειχε τις σελλιδες ολοκληρες αλλα παρουσιαζε καποαι προβληματα με το ζουμ και σε ορισμενες με τις μεγαλες φοτο...

αλλα πλεον ξεφεβγει απο το textbased browser και παμε σε στηλ explorer!!

επιτελους γιατι καποιοι απο αμερικη πλευρα μου τη λεγανε που πηρα τετοιο κινητο και δεν ηταν σαν το I phone τους που ειχε safari !!

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα αναβαθμιση και ολα πηγαν οκ. Οταν ανοιγω το κινητο ζηταει να κανει εγκατασταση καποια προγραμματα που ειχα μεσα. Πως μπορω να το αποφυγω αυτο??? Πηγα να κανω απο επανω εγκατασταση αλλα λεει οτι υπαρχει ηδη το προγραμμα. Οποια ιδεα καλοδεχουμενη.:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

Επειδή με ενδιαφερει να το αποκτήσω σαν συσκευή,εχω μια απορεια:το navigator που εχει αξίζει?το εχετε δοθλεψει καθόλου?

ο δέκτης του gps ειναι ενσωματομένος ή ξεχωριστή συσκευή που συνδεεται μέσω bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα αναβαθμιση και ολα πηγαν οκ. Οταν ανοιγω το κινητο ζηταει να κανει εγκατασταση καποια προγραμματα που ειχα μεσα. Πως μπορω να το αποφυγω αυτο??? Πηγα να κανω απο επανω εγκατασταση αλλα λεει οτι υπαρχει ηδη το προγραμμα. Οποια ιδεα καλοδεχουμενη.:!:

 

Καλο θα ειναι οσο και κουραστικο να ειναι να κανεις μονο τις επαφες σου και το ημερολογιο buckup και να κανεις πρωτα ενα καλο hard reset και μετα να ξαναπερνας οτι εχεις και ειναι απαραιτητο ξανα απο την αρχη!

πολλες φορες οταν ξαναπερνας μια εφαρμογη απο back up ειναι πολυ πιθανο να μη συμφωνουν καποια απο τα αρχεια,να μην ειναι συμβατα με την καινουργια αναβαθμιση!

οποτε ειναι πολυ πιθανο να εχεις προβληματα με αυτες.

πχ να μη δουλευει σωστα να αργει και γενικα να μη δουλευει ετσι οπως ειχες συνηθισει..

 

Κατα την γνωμη μου παντα..

 

καλησπερα παιδια.

Επειδή με ενδιαφερει να το αποκτήσω σαν συσκευή,εχω μια απορεια:το navigator που εχει αξίζει?το εχετε δοθλεψει καθόλου?

ο δέκτης του gps ειναι ενσωματομένος ή ξεχωριστή συσκευή που συνδεεται μέσω bluetooth?

 

1) Δεν εχω δουλεψει προσωπικα αλλα καλο θα ειταν να βαλεις το tom tom γιατι αυτο που δινει ειναι μεσω internet ενω το tom tom οχι..

 

2)Οχι δεν ειναι ενσωματομενος στο δινει στην συσκευασια ξεχωριστα μεσω bluetooth...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση avid

στο Γερμανο που ρώτησα σήμερα μου το ειπανε αρκετα διαφορετικα και το σιγουρο ειναι πως δεν τους εχω καθόλου εμπιστοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε παιδια!!! Ενα topic 117 σελιδων ολο τα ιδια και τα ιδια!!! Εγω οσες αποριες ειχα, τι ελυσα διαβαζοντας ολο το topic... Θα μπορουσε να ηταν σε 10 σελιδες το πολυ!!!

Εχετε κοιταξει τα ξενα forum?

 

Φιλε mois δεν θα σου απαντησω, (για κατανοητους λογους) και θα παρακαλεσω και τα υπολοιπα μελη να μην απαντουν ερωτησεις που εχουν απαντηθει νωριτερα..... οποιος θελει ακολουθει...

Σαμιώτης Π.

Samsung Customer Care

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ειναι οσο και κουραστικο να ειναι να κανεις μονο τις επαφες σου και το ημερολογιο buckup και να κανεις πρωτα ενα καλο hard reset και μετα να ξαναπερνας οτι εχεις και ειναι απαραιτητο ξανα απο την αρχη!

πολλες φορες οταν ξαναπερνας μια εφαρμογη απο back up ειναι πολυ πιθανο να μη συμφωνουν καποια απο τα αρχεια,να μην ειναι συμβατα με την καινουργια αναβαθμιση!

οποτε ειναι πολυ πιθανο να εχεις προβληματα με αυτες.

πχ να μη δουλευει σωστα να αργει και γενικα να μη δουλευει ετσι οπως ειχες συνηθισει..

 

Κατα την γνωμη μου παντα..

 

 

 

1) Δεν εχω δουλεψει προσωπικα αλλα καλο θα ειταν να βαλεις το tom tom γιατι αυτο που δινει ειναι μεσω internet ενω το tom tom οχι..

 

2)Οχι δεν ειναι ενσωματομενος στο δινει στην συσκευασια ξεχωριστα μεσω bluetooth...

 

ευχαριστο για την γρηγορη απαντηση. Αυτο σκεφτηκα και εγω αλλα ειπα αν υπηρχε τιτοτα αλλο να δοκιμασο. Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο εμενα το IMHere Μου βγαζει σφαλμα "error login write failed" ενω ειμαι συνδεδεμενος και βαζω σωστα τα username/password 100%... ξερετε τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...