Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμαν ρε παιδια!!! Ενα topic 117 σελιδων ολο τα ιδια και τα ιδια!!! Εγω οσες αποριες ειχα, τι ελυσα διαβαζοντας ολο το topic... Θα μπορουσε να ηταν σε 10 σελιδες το πολυ!!!

Εχετε κοιταξει τα ξενα forum?

 

Φιλε mois δεν θα σου απαντησω, (για κατανοητους λογους) και θα παρακαλεσω και τα υπολοιπα μελη να μην απαντουν ερωτησεις που εχουν απαντηθει νωριτερα..... οποιος θελει ακολουθει...

όταν εγώ φώναζα για την αθλιότητα του thread και την απραξία των mods, οι κ.κ. moderators ήξεραν να μου σβήνουν τα post κι όχι να βάλουν μια τάξη εδώ μέσα.

ευτυχώς που πλέον δικαιώνομαι και από τους νέους χρήστες,

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για καποιο λογο εμενα το IMHere Μου βγαζει σφαλμα "error login write failed" ενω ειμαι συνδεδεμενος και βαζω σωστα τα username/password 100%... ξερετε τι μπορει να φταιει;

Ούτε και σε εμένα συνδέεται.

Και όταν πατάω κάποια από τις άλλες επιλογές ( δεν θυμάμαι ποια ) μου λέει κάτι για τους servers.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

όταν εγώ φώναζα για την αθλιότητα του thread και την απραξία των mods, οι κ.κ. moderators ήξεραν να μου σβήνουν τα post κι όχι να βάλουν μια τάξη εδώ μέσα.

ευτυχώς που πλέον δικαιώνομαι και από τους νέους χρήστες,

 

[offtopic] Όσα Νέα Threads και να ανοίξουν η επαναλήψεις σε κάποιες ερωτήσεις θα υπάρχουν!

Είναι κάτι που δεν μπορείς να αποφύγεις ;). [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σταματησουν! Να σταματησουμε να απανταμε σε ερωτησεις που υπαρχουν πιο πριν απαντησεις.

Σαμιώτης Π.

Samsung Customer Care

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σταματησουν! Να σταματησουμε να απανταμε σε ερωτησεις που υπαρχουν πιο πριν απαντησεις.

 

Ή να βοηθούσαμε να δημιουργηθεί ένα faq με μαζεμένες καμιά 40 ερωτήσεις και να γίνει στίκι.

Πιστεύω είναι η μόνη λύση..

Link to comment
Share on other sites

[offtopic] Όσα Νέα Threads και να ανοίξουν η επαναλήψεις σε κάποιες ερωτήσεις θα υπάρχουν!

Είναι κάτι που δεν μπορείς να αποφύγεις ;). [/offtopic]

 

Να πω και εγω ενα :offtopic:

 

Μετα τα γκαζια που μου εχωσε ο φιλος kollatos και εχει ενα δικιο αρχισα να βαζω λεξεις κλειδια στην αναζητηση που με ενδιαφεραν και βρηκα πολλες απαντησεις δεν δυσκολο τουλαχιστον αυτο..

 

Οκ ειμαι και εγω μεσα να μην ξανααπαντηθουν χιλιοαπαντημενες ερωτησεις..

 

Καντε και ενα search δεν κανει κακο...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε εμένα συνδέεται.

Και όταν πατάω κάποια από τις άλλες επιλογές ( δεν θυμάμαι ποια ) μου λέει κάτι για τους servers.

 

Ωραια, τοτε ας περασω σε ενα σημαντικοτερο προβλημα που προεκυψε... :(

 

Γενικοτερα εχω προβλημα με το WLAN...

  1. Το σημα ειναι πολυ ευαισθητο αναλογα με την αποσταση και τους παρεμβαλλομενους τοιχους (σε 4 μετρα με δυο μεσοτοιχιες πεφτει απο 5 σε 1 γραμμη)
  2. Ενω το κινητο μου λεει οτι συνδεεται σε ενα δικτυο, οι browser (built-in, opera 3.00, opera 2.00) δεν μπορουν να συνδεθουν (λενε ειτε οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του site ειτε οτι δεν υπαρχει συνδεση). Γενικα η συνεργασια του κινητου με το δικο μου μοντεμ (Zyxel 660HW) ειναι δυστροπη, ενω με ενος γειτονα ειναι καλυτερη (οχι τελεια)...
  3. Μερικες φορες, αν καθως το κινητο συνδεεται σε ενα δικτυο πατησω "ακυρωση" κολλαει το κινητο στην οθονη WLAN και αυτη δεν κλεινει παρα μονο αν κανω restart (ουτε απο Διαχειριση Εργασιων)

 

Ας πουμε οτι το 3 δικαιολογειται, και το 1 ειναι λογικο λογω του πιο αδυναμου δεκτη ενος κινητου απο αυτον ενος laptop.

Το 2 ομως; Μηπως πρεπει να κανω εγω καποιες ρυθμισεις στο κινητο η στο ρουτερ; Η πρεπει να το τρεξω για σερβις οσο ειναι νωρις;

 

Ευχαριστω για οποια βοηθεια προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θελω να ρωτησω κατι πιο γενικο για το WLAN.

 

Eκανα το ruter κρυφο και ενω του εχω περασει ολα τα στοιχεια δλδ εχω φτιαξει εναν καινουργιο λογαριασμο δεν εχει καποια επιλογη οπως στον υπολογιστη μολις τους δωσεις τα στοιχεια να το βρει και ας ειναι κρυφο αφου εδωσες το ((SSID)) και το WEP Wireless Security.

 

Κοινος αν ειναι κρυφο το ruter δεν εχεις την επιλογη τελικα να το βρει και να μπει??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο που έγινε σήμερα...

Αφήνω το κινητό κάθε βράδυ ανοικτό (24 ώρες την ημέρα), θυμάμαι ότι εχθές το απόγευμα το κινητό ήταν φουλ από μπαταρία γιατί όταν είμαι στο αυτοκίνητο φορτίζει συνέχεια...

Σηκώθηκα σήμερα το πρωί και το κινητό ήταν κλειστό, το ανοίγω και πάπαλα..το κινητό δεν είχε καθόλου μπαταρία...

Σαν να έγινε ξαφνική αποφόρτιση...

 

Δεν έχω ενργοποιημένα ούτε bluetooth ουτε WiFi ούτε 3G ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα αναβαθμιση και ολα πηγαν οκ. Οταν ανοιγω το κινητο ζηταει να κανει εγκατασταση καποια προγραμματα που ειχα μεσα. Πως μπορω να το αποφυγω αυτο??? Πηγα να κανω απο επανω εγκατασταση αλλα λεει οτι υπαρχει ηδη το προγραμμα. Οποια ιδεα καλοδεχουμενη.:!:

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει.Έκανα την αναβάθμιση και απο εκει και πέρα μου λέει συνέχεια, καθε φορά που το βγάζω από την βάση του, να κάνει εγκατάσταση κάποια προγράματα(abacus,finanz,wayfinder...).Πολύ σπαστικό...Παρεπιπτώντος δεν έκανα καμία επαναφορά απο backup.To πήρα του κουτιού και του έκανα κατευθείαν αναβάθμιση.Μήπως λοιπόν ξέρει κανεις τι παίζει εκτός από λάθος επαναφορά δεδομένων από προηγούμενο backup;

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο που έγινε σήμερα...

Αφήνω το κινητό κάθε βράδυ ανοικτό (24 ώρες την ημέρα), θυμάμαι ότι εχθές το απόγευμα το κινητό ήταν φουλ από μπαταρία γιατί όταν είμαι στο αυτοκίνητο φορτίζει συνέχεια...

Σηκώθηκα σήμερα το πρωί και το κινητό ήταν κλειστό, το ανοίγω και πάπαλα..το κινητό δεν είχε καθόλου μπαταρία...

Σαν να έγινε ξαφνική αποφόρτιση...

 

Δεν έχω ενργοποιημένα ούτε bluetooth ουτε WiFi ούτε 3G ...

 

Αυτό μπορεί να γίνει άνετα αν καταλάθος πάτησες το κουμπί της κάμερας και έμεινε η κάμερα ανοιχτή. Σε 1-2 ώρες έχει αποφορτηστεί.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει.Έκανα την αναβάθμιση και απο εκει και πέρα μου λέει συνέχεια, καθε φορά που το βγάζω από την βάση του, να κάνει εγκατάσταση κάποια προγράματα(abacus,finanz,wayfinder...).Πολύ σπαστικό...Παρεπιπτώντος δεν έκανα καμία επαναφορά απο backup.To πήρα του κουτιού και του έκανα κατευθείαν αναβάθμιση.Μήπως λοιπόν ξέρει κανεις τι παίζει εκτός από λάθος επαναφορά δεδομένων από προηγούμενο backup;

 

 

Καντε format την καρτα μνημης. (αν τα ειχατε περασμενα εκει)

και θα λυθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να κάνεις format την κάρτα σου υπάρχει και η πιο κάτω λύση:

 

1. Connect you phone in mass storage mode (AKA Data Transfer), or use a memory card reader.

 

2. Go to \\private\\10202dce on the phone's folder, from you PC

 

3. You'll find the installer files (.sis) just delete them and you're done.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ο λογαριασμος της βονταφον και τα επαιξα παλι!!!

Με χρεωνει με πλοηγηση wap ρε παιδια!!! πως γινεται αυτο αφου μπαινω μονο με wlan...

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. με χρεωνει και για πλοηγηση vdlive και για Wap...

παλι 20ευρω πανω ο λογαριασμος μονο απο αυτα...και δεν ξερω τι ειναι...

εγω καθε φορα αναζητω το μοντεμ μου, το βρισκει, παταω σηνδεση, και μετα ανοιγω το opera.... πως γινεται να χρεωνομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ο λογαριασμος της βονταφον και τα επαιξα παλι!!!

Με χρεωνει με πλοηγηση wap ρε παιδια!!! πως γινεται αυτο αφου μπαινω μονο με wlan...

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. με χρεωνει και για πλοηγηση vdlive και για Wap...

παλι 20ευρω πανω ο λογαριασμος μονο απο αυτα...και δεν ξερω τι ειναι...

εγω καθε φορα αναζητω το μοντεμ μου, το βρισκει, παταω σηνδεση, και μετα ανοιγω το opera.... πως γινεται να χρεωνομαι...

 

Το έπαθα και εγώ με την cosmote. Πολλές φορές που συνδέθηκα με wifi το wap ήταν ενεργοποιημένο και όταν ήρθε ο λογαριασμός πήγα να πάθω συγκοπή τελικά έβγαλα τελείως το wap από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην σειρά προτίμησης έχετε βάλει πρώτο το wap και μετά το wlan ....

 

και ενώ συνδέεστε με το μοντεμ αυτό επειδή έχει πρώτο το wap συνδέεται με το wap...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ο λογαριασμος της βονταφον και τα επαιξα παλι!!!

Με χρεωνει με πλοηγηση wap ρε παιδια!!! πως γινεται αυτο αφου μπαινω μονο με wlan...

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. με χρεωνει και για πλοηγηση vdlive και για Wap...

παλι 20ευρω πανω ο λογαριασμος μονο απο αυτα...και δεν ξερω τι ειναι...

εγω καθε φορα αναζητω το μοντεμ μου, το βρισκει, παταω σηνδεση, και μετα ανοιγω το opera.... πως γινεται να χρεωνομαι...

 

Καλύτερα να αφαιρέσεις από τους λογαριασμούς internet ό,τι έχει σχέση με vodafone και να αφήσεις μόνο το default wifi account...

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αφαιρέσεις από τους λογαριασμούς internet ό,τι έχει σχέση με vodafone και να αφήσεις μόνο το default wifi account...

Ακριβός :rolleyes:! Εγώ αυτό έχω κάνει, αφαίρεσα ότι έχει σχέση με vod.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αφαιρέσεις από τους λογαριασμούς internet ό,τι έχει σχέση με vodafone και να αφήσεις μόνο το default wifi account...

 

Οσο ζεις μαθαινεις....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ο λογαριασμος της βονταφον και τα επαιξα παλι!!!

Με χρεωνει με πλοηγηση wap ρε παιδια!!! πως γινεται αυτο αφου μπαινω μονο με wlan...

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. με χρεωνει και για πλοηγηση vdlive και για Wap...

παλι 20ευρω πανω ο λογαριασμος μονο απο αυτα...και δεν ξερω τι ειναι...

εγω καθε φορα αναζητω το μοντεμ μου, το βρισκει, παταω σηνδεση, και μετα ανοιγω το opera.... πως γινεται να χρεωνομαι...

 

tin katsame

vlepo kai ego mia pao ta idia na pa8eno....

alla emena tosus exei sto telos tous logariasmous paizei rolo?

Link to comment
Share on other sites

Kalo na to kserei kaneis!Oi xrewseis einai apagoreutikes!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας :rolleyes:Εδω και τρεις ωρες περιπου εχω το P1 στα χερια μου και αρχισαν τα προβληματακια με το καλημερα απο βλακεια μου βεββαια.Καταρχην ξεκινησε το κιν και δεν επελεξα Ελληνικη γλωσσα οποτε παπαλα τα Ελληνικα.Πως μπορω να το διορθωσω αυτο τωρα?Επισης αυτο που διαβασα παραπανω για την τυχον χρεωση wap οταν εισαι σε wifi,εμενα βγαζει στα internet accounts μονο αυτο "Ad-HocBluetooth Pan".Θα εχω τιποτα περιεργα με χρεωσεις wap?Επισης το wifi πως λειτουργει γιατι δεν μπορεσα να συνδεθω καθολου.Και αυτο το λεω γιατι απο το λαπτοπ στο σπιτι κανω αναζητηση βρισκω διαθεσιμα και συνδεομαι κανονικα.Στο P1 κανω αναζητηση και δεν βρισκει τιποτα.Πρεπει να κανω κατι διαφορετικα?Συγνωμη ρε παιδια αν σας ζαλισα αλλα τα βρηκα λιγο δυσκολα απο την αρχη:O
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αφαιρέσεις από τους λογαριασμούς internet ό,τι έχει σχέση με vodafone και να αφήσεις μόνο το default wifi account...

 

Εχετε δικιο! αλλα κριμα ρε γμτ την παταμε σαν χαζοι... τζαμπα λεφτα

σκεφτειτε οτι για 1364kb χρεωθηκα 13.6ευρω!!! 1mb δηλαδη 10ευρω!

θα σβησω τωρα το vf gprs postpaid. λεω να κρατησω το mms.

 

(θα δουλέβουν τα mms η θελουν gprs για να λειτουργεισουν)???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σβησω τωρα το vf gprs postpaid. λεω να κρατησω το mms.

 

(θα δουλέβουν τα mms η θελουν gprs για να λειτουργεισουν)???

 

Τα mms τα έχω κρατήσει εγώ.. αν και δεν στέλνω (σχεδόν) ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...