Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι μπορει να εχει εξαφανιστει ξαφνικα η μπαρα του gprs πανω απο την μπαρα του σηματος? να επισημανω οτι υπαρχει σημα αφου σε αλλο κινητο το βλεπω full

 

ακυρο το ελυσα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, αλλά υπάρχουν (μόνο για IM μέσω MSN -και όχι μόνο):

 

το Fring

 

το Nimbuzz

 

και το e-Buddy

 

Διάλεξε και πάρε!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει msn messenger και αν ξερετε αν υπαρχει πακετο της Q για σερφαρισμα?

Από τις symbian εφαρμογές για msn που έγραψα εδώ, νομίζω ότι ξεχωρίζει το Slick που είναι δωρεάν

και συνεχίζεται ακόμα η ανάπτυξη του. Αν μπαίνεις μέσω wap, τότε αναγκαστικά θα χρησιμοποιείς κάποιο

java πρόγραμμα όπως το πολύ καλό E-buddy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα σε όλους,

 

ποιά είναι κατά την γνώμη σας μια λογική τιμή για να πουλήσει κάποιος ενα P1 ηλικίας περίπου 2 ετών σε καλή κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

ποιά είναι κατά την γνώμη σας μια λογική τιμή για να πουλήσει κάποιος ενα P1 ηλικίας περίπου 2 ετών σε καλή κατάσταση;

 

Αναλόγως σε ποιόν θα το δώσεις!! Εγώ λεω.. 150~200 ευρώ :)

 

Εγώ το δικό μου το έδωσα 200ε στις 29 Μάιου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

 

Διέγραψα το λογαριασμό push email που είχα από: Κύριο μενού\Πίν ελέγχου\Μυνήματα\Λογ email, και προσπαθώ να περάσω/εγκαταστήσω μέσω PC Suite\Εγκατάσταση εφαρμογών την εφαρμογή BlackBerry_Connect_Client_Software_4_82.SIS, και αφού κάνει μεταφορά αρχείου στο κινητό, μου βγάζει στο κινητό το μύνημα εγκατάσταση λογισμικού blackberry κλπ και όταν επιλέγω εγκατάσταση:

η εγκατάσταση απέτυχε, η λειτουργία push email είναι ήδη εγκατεστημένη. Καταργήστε αυτή την εγκατάσταση προκειμένου να εγκαταστήσετε μια άλλη εφαρμογή push email.

 

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ???

Εγκατέστησα την εφαρμογή BlackBerry_Connect_Client_Software_4_82.SIS και έτσι έχω real time email...

επίσης μέσω του server της blackberry, έχω πλέον σε real time χρόνο τα email από τους λογαριασμούς gmail, hotmail και outlook. :D

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

αυτό προυποθέτει υπηρεσια blackberry;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

ποιά είναι κατά την γνώμη σας μια λογική τιμή για να πουλήσει κάποιος ενα P1 ηλικίας περίπου 2 ετών σε καλή κατάσταση;

 

νομίζω ότι μια τιμή μεταξύ 140 και 180 € είναι λογική. Εγώ το δικό μου που είναι επίσης διετίας κάπου εκεί το παζαρεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωριζει κανεις να μου πει τι σημαινει το συμβολο: (+) που μου βγαζει διπλα σε καποια ονοματα στην λιστα κλησεων??

Δείχνει ότι η συγκεκριμένη επαφή είναι αποθηκευμένη και στη μνήμη του τηλ. και στην κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον τελευταιο καιρο οταν απαντω σε ενα sms (αφου εχω γραψει το κειμενο) κ πατησω αποστολη μου γραφει αποτυχια αποστ μηνυματος.

Εαν ομως το συνταξω απο την επιλογη Δημ. νεου μηνυματος πηγαινει κανονικα

Κανεις που να ξερει τι συμβαινει?

 

Πιθανώς το έχεις ρυθμίση να απαντάει στα μηνύματα μέσω του ίδιου κέντρου.

GoGoBear - Hephaestus - OrangeKick
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά λεω να το δωσω 120 ευρω. Αν και δεν εχω βρει καποιο τηλ. που να το αντικαθιστα σε ολα και να κανει ενα 500αρικο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ θετικο, βγηκε opera mini 5 beta δινει νεα πνοη στο browsing.

 

http://www.opera.com/mini/download/

απο το κινητο http://m.opera.com/next

 

 

στην πολυ μικρη γραμματοσειρα δεν βλεπει Ελληνικα, οπότε κραταμε την μικρη όπως στο 4.

 

για να γραψουμε Ελληνικά, ξετσεκαρουμε το Inline editing.

 

δοκιμαστε τον.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα ζητάς κάτι σαν το tracker αλλά να δουλεύει με το εξωτερικό δέκτη. Τέτοια εφαρμογή καθαρά γι'αυτό δεν υπάρχει, αλλά προσωπικά χρησιμοποιώ το Garmin Mobile XT όπου έχει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία.

Καταγράφει:

Ταχύτητα. συνολικό χρονο, χρόνο οδήγησης/περπατήματος, χρόνο στάσης, συνολικός μέσος όρος σε km/h, μέση ταχ, μέγιστη ταχύτητα. Επίσης σε άλλο μενού στις πληροφορίες δορυφόρου, έχει και το υψόμετρο.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς κάτι σαν το tracker θα ήθελα που το δοκίμασα και δεν λειτουργεί,θα ξαναβάλω το garmin αν και για navigation χρησιμοποιώ το Sigic.Ευχαριστώ πολύ!
:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

έχω ένα θέμα που μου έχει σπάσει το νευρικό σύστημα...Πήγα το P1i για αλλαγή ακουστικού γιατί είχε πέσει η ένταση του κατακόρυφα κι από τότε που γύρισε πίσω,σώζει τα SMS ΜΟΝΟ στην κάρτα SIM...Αρνείται να σβήσει πολλά μαζί αν τα επιλέξω και πρέπει να μπω μέσα σε καθένα και να το σβήσω έτσι...ΓΙΑΤΙ το κάνει αυτό ρε παιδιά?Γιατί αρνείται να βάλει τα μηνύματα στην εσωτερική μνήμη????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω P1 αλλά δεν είναι φυσιολογικό τα sms να σώζονται στη sim και ούτε υπάρχει ρύθμιση να το αλλάξεις. Πιθανόν να είναι κάποιο bug που λογικά θα διορθωθεί με seus update. Από το λίγο που έψαξα, κι άλλοι χρήστες του p1 είχαν το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα ένας αναφέρει ότι δημιουργήθηκε μετά από master reset.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολις αγορασα το p1i και θα ηθελα να μαθω ποια προγραμματα να περασω και που θα τα βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...