Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις κάνει update? Δες και αν τρέχει κάποια εφαρμογή σε background. Δεν αργεί γενικά ειδικά σε σύγκριση με αυτό που είχες πριν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κοιτάω συνέχεια αν έχω κάποια εφαρμογή ανοιχτή αλλά όχι, και ναι έκανα update...
Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα τρέχει ποιο γρήγορα όταν έχεις ανοιχτές εφαρμογές γιατί τις ανοίγει πολύ ποιο γρήγορα. Στο Ρ1 είναι αφικτό λόγο της πολύ μεγάλης του RAM οπότε δεν χρειάζεται να τις κλείνεις.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό το είχα ξεχάσει. Με αναβάθμιση λογικά θα στρώσει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι και φιλες:lol:

Σημερα, αφου εφαγα το πακετο του μποτιλιαρισματος στη παραλιακη και εκανα Βαρκιζα-Περιστερι 2.5 ωρες, εφτασα στο Περιστερι για ενα ραντεβου και δεν εβρισκα σημα πουθενα(το P1i μου κανει τα δικα του εδω και 2-3 μερες) με αποτελεσμα, νευριασμενος απο την κινηση, να το κοπανησω πανω στο τιμονι και να κανω μια ρωγμη σε σχημα "Υ".

 

Παλι καλα βρεθηκαν 2 παιδια στο δρομο, εκει που σιχτιριζα παρκαρισμενος με τα αλαρμ, και καλεσα απο το δικο τους για το ραντεβου που ειχα.

 

Αυτα για να σας βαλω στο κλιμα :p

Η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξης: Μπορω να αποθηκευσω ΟΛΕΣ μου τις επαφες στη sim ωστε να τις περασω σε αλλο κινητο, και αν ναι πως?(σκεφτομαι να παρω το BB Storm αυριο).

 

Σκεφτηκα την λυση του backup στο SE Suite, αλλα δεν ξερω μηπως θα εχω θεμα να τις περασω σε αλλο κινητο(εκτος SE).

 

Η οθονη δεν λειτουργει, εχει μια ρωγμη σε σχημα Υ και αρκετα σημεια δεν φαινονται πλεον..

 

Θα ηθελα να μεταφερω τις επαφες μου στη SIM για να τις περασω σε αλλο κινητο.* Για τα SMS μπορω να κανω κατι?

 

ΥΓ:Ποτε δεν χρησιμοποιησα το SE Suite, συγχωρηστε με για τις αρχαριες ερωτησεις μου.

*= Αν δεν τις περασω στη SIM αλλα τις παρω backup στο SE Suite πως θα τις περασω σε κινητο μη SE?

 

Ευχαριστω:)

 

Χρησιμοποιησα το My Phone Explorer και το numpad του, μπηκα στους 2 φακελους με τα SMS που χρειαζομουν και τα μετεφερα προσωρινα στα εισερχομενα(το MPE διαβασει μονο εισερχ.εξερχ.σταλθ.προχειρο), και απο εκει τα περασα στο pc. Ολα καλα για τα SMS υποθετω..αν και ακομα δεν τελειωσε η μεταφορα.

 

Το ιδιο εκανα και για τις επαφες, τις εκτυπωσα σε ενα excel αρχειο να τις εχω καλου κακου.. θα προσπαθησω να τις περασω και στη SIM για να μη τις περασω μια-μια στο επομενο.

 

Το μονο που μενει ειναι να επισκευαστει το τηλ. και να το εχω για 2ο. Αφου εσωσα τις επαφες και τα SMS δεν με πολυκαιει κιολας..

 

Ουφ..τραβηξα ζορια βραδιατικα!! Το numpad του MPE εσωσε την κατασταση..προσωρινα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πάρε μηχανή για να μην νευριάζεις στην κίνηση :lol:

Είχες κάνει restart στο κινητό σου που δεν είχες σήμα; Επίσης θα έπρεπε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την SIM.

Τώρα με την αποθήκευση των τηλεφώνων στην SIM είναι τεχνική που χρησιμοποιούσαν πριν από 10 χρόνια και δεν την προτείνω καθόλου γιατί οι επαφές γίνονται αλαλούμ ειδικά αν έχεις περισσότερα από ένα τηλέφωνα ανα επαφή ή τα ονόματα είναι μεγάλα. Καλύτερα να κάνεις backup στην Μ2, αλλά δύσκολο αν δεν έχεις οθόνη. Δοκίμασε να κάνεις συχρονισμό με SE suite.

Τώρα δεν θα σου πρώτεινα να το επισκευάσεις για να έχεις απλά μια δεύτερη συσκευή γιατί απλά με τα ίδια χρήματα πέρνεις ένα απλό κινητό, εκτός και αν πραγματικά το γουστάρεις.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πάρε μηχανή για να μην νευριάζεις στην κίνηση :lol:

Είχες κάνει restart στο κινητό σου που δεν είχες σήμα; Επίσης θα έπρεπε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την SIM.

Τώρα με την αποθήκευση των τηλεφώνων στην SIM είναι τεχνική που χρησιμοποιούσαν πριν από 10 χρόνια και δεν την προτείνω καθόλου γιατί οι επαφές γίνονται αλαλούμ ειδικά αν έχεις περισσότερα από ένα τηλέφωνα ανα επαφή ή τα ονόματα είναι μεγάλα. Καλύτερα να κάνεις backup στην Μ2, αλλά δύσκολο αν δεν έχεις οθόνη. Δοκίμασε να κάνεις συχρονισμό με SE suite.

Τώρα δεν θα σου πρώτεινα να το επισκευάσεις για να έχεις απλά μια δεύτερη συσκευή γιατί απλά με τα ίδια χρήματα πέρνεις ένα απλό κινητό, εκτός και αν πραγματικά το γουστάρεις.

 

Γεια χαρα T-mobile, θα ηθελα μηχανη αλλα φοβαμαι τους αλλους απροσεκτους οδηγους, οποτε καταλαβαινεις..;)

 

Εκανα restart, εβγαλα και εβαλα τη SIM και τιποτα..μου εκανε αυτα τα "νουμερα" 2-3 μερες τωρα, εχανε το σημα για ωρες, σε τυχαιες χρονικες στιγμες(πχ.σημερα πρωι, αυριο απογευμα κ.α).

 

Για τα τηλεφωνα, ηθελα να τα περασω στη SIM για να αποφυγω να τα περασω ενα-ενα με το χερι, αλλα ελεω οθονης μαλλον δεν υπαρχει αλλη λυση.

Σημερα πηρα το BB Storm και περασα τα τηλεφωνα που χρησιμοποιω πιο συχνα, τελευταια, και ελπιζω σιγα-σιγα να ξαναπερασω παλι ολες τις επαφες μεχρι το τελος της βδομαδας(λιγες καθε μερα γιατι ειναι ψιλοβαρετο).

 

Για τη συσκευη, να σου πω την αληθεια το γουσταρω σαν κινητο και με ειχε βολεψει πολυ, με χαλαγε βεβαια η αργη αποκριση του. Απο Δευτερα θα το παω σε καποιο μαγαζι να μαθω το κοστος επισκευης, και ισως το φτιαξω απλα να υπαρχει. Με εμφαση στο "ισως" ομως :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα T-mobile, θα ηθελα μηχανη αλλα φοβαμαι τους αλλους απροσεκτους οδηγους, οποτε καταλαβαινεις..;)

 

Εκανα restart, εβγαλα και εβαλα τη SIM και τιποτα..μου εκανε αυτα τα "νουμερα" 2-3 μερες τωρα, εχανε το σημα για ωρες, σε τυχαιες χρονικες στιγμες(πχ.σημερα πρωι, αυριο απογευμα κ.α).

 

Για τα τηλεφωνα, ηθελα να τα περασω στη SIM για να αποφυγω να τα περασω ενα-ενα με το χερι, αλλα ελεω οθονης μαλλον δεν υπαρχει αλλη λυση.

Σημερα πηρα το BB Storm και περασα τα τηλεφωνα που χρησιμοποιω πιο συχνα, τελευταια, και ελπιζω σιγα-σιγα να ξαναπερασω παλι ολες τις επαφες μεχρι το τελος της βδομαδας(λιγες καθε μερα γιατι ειναι ψιλοβαρετο).

 

Για τη συσκευη, να σου πω την αληθεια το γουσταρω σαν κινητο και με ειχε βολεψει πολυ, με χαλαγε βεβαια η αργη αποκριση του. Απο Δευτερα θα το παω σε καποιο μαγαζι να μαθω το κοστος επισκευης, και ισως το φτιαξω απλα να υπαρχει. Με εμφαση στο "ισως" ομως :happy:

 

Υπάρχουν 3 τρόποι:

1) Στέλνεις απευθείας απο το ένα κινητο στο άλλο τις επαφές με υπέρυθρες ή Bluetooth

2) Κατεβάζεις το myphone και κάνεις συγχρονισμό των επαφών σου.

3) Αν είχες Vodafone μπορούσες και μέσω ΖYB συγχρονισμό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. το κινητό το πήρα μεταχειρησμένο πριν κανα 6μηνο περίπου.στην αρχή όλα καλά αλλά από κάποια στιγμή και μετά την στιγμή που έγραφα sms με πέταγε έξω και μου έβγαζε μήνυμα

Εφαρμογή QMapp

 

Κωδικός Αιτίας

E32USER-CBase

 

Αριθμός Αιτίας

21

 

 

Έχω κάνει αναβάθμιση αλλά και πάλι μετά απο κανα 2 μέρες τα ίδια μου έκανε.

Κάποια βοήθεια???????? γιατί ειλικρινά δεν παλεύεται να θές να γράψεις μήνυμα και να μην σαφήνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. το κινητό το πήρα μεταχειρησμένο πριν κανα 6μηνο περίπου.στην αρχή όλα καλά αλλά από κάποια στιγμή και μετά την στιγμή που έγραφα sms με πέταγε έξω και μου έβγαζε μήνυμα

Εφαρμογή QMapp

 

Κωδικός Αιτίας

E32USER-CBase

 

Αριθμός Αιτίας

21

 

 

Έχω κάνει αναβάθμιση αλλά και πάλι μετά απο κανα 2 μέρες τα ίδια μου έκανε.

Κάποια βοήθεια???????? γιατί ειλικρινά δεν παλεύεται να θές να γράψεις μήνυμα και να μην σαφήνει.

Από τις ρυθμίσεις > γενικά >εισαγωγή κειμένου,δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την επιλογή ,επόμενες προτάσεις λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια.προς το παρών δείχνει να λειτουργεί έτσι.και ελπίζω να συνεχίσει!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 τρόποι:

1) Στέλνεις απευθείας απο το ένα κινητο στο άλλο τις επαφές με υπέρυθρες ή Bluetooth

2) Κατεβάζεις το myphone και κάνεις συγχρονισμό των επαφών σου.

3) Αν είχες Vodafone μπορούσες και μέσω ΖYB συγχρονισμό

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου. Το Σ/Κ βρεθηκα στην Αιγινα και κατα τον πηγαιμο/γυρισμο περασα τις επαφες με το χερι, περασε και η ωρα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Αύριο ανεβαίνω Αθήνα και επειδή στο ξενοδοχείο που θα μείνω το internet έχει 10€ το Μισάωρο , θέλω να συνδέσω το κινητό με το λάπτοπ. Χρησιμοποίησα τον οδηγο δημιουργίας δικτύου από το πρόγραμμα της Σόνυ Ερικσσον. Όλα καλά μέχρι εδώ.Μου βγάζει το παραθυράκι για να συνδεθεί με το κινητό.Μετά δημιουργώ νέα σύνδεση 3G-GPRS. Του λέω να πάρει πληροφορίες για τα δίκτυα από το κινητό μου αφού επιλέξω το internet που θέλω (Εδώ wapkarta.vodafone.gr)όταν πάω να συνδεθώ στο ιντερνετ όμως, και ενώ λέει οτι συνδέθηκε, δεν συνδέεται. Το σηματάκι των Windows για το ίντερνετ, δείχνει τους 2 υπολογιστές, αλλά δεν δείχνει την υδρόγειο (vista). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή να μου πεί έναν άλλο τρόπο για να συνδεθώ?? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα ένα P1i από γνωστό και έκανα "επαναφορά κινητού" για να διαγραφούν όλες οι ρυθμίσεις του και για να γίνει πιο γρήγορο. Μετά την επαναφορά όμως διαγράφτηκαν όλα (backgrounds, ringtones, themes) και το μόνο που έμεινε είναι το standard theme και το SonyEricsson ringtone. Δεν πιστεύω πως αν αγόραζα το κινητό θα είχε μόνο 1 ringtone μέσα. Πως μπορώ να βρώ τα υπόλοιπα γνήσια ringtones και themes και backgrounds;
Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα και ηχο απο terminator salvation...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζει η ip adress του τηλεφώνου;;;

Για ποιο λόγο; Αφού παίρνει αυτόματα ip από το DHCP του router.

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενκαθιστw jάvα

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενκαθιστw jάvα

Κύριο μενού > Εργαλεία > Διαχείριση αρχείων > Περισσότερα > Συσκευή > Απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σημα 3g βρισκει

Η θελει καμμια ρυθμιση?

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σημα 3g βρισκει

Η θελει καμμια ρυθμιση?

Κύριο μενού > Πίνακας ελέγχου > Συνδέσεις > Κινητά δίκτυα > Περισσότερα > Δίκτυα GSM/3G -> GSM και 3G

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζει ανοιχτο πως καταλαβαινουμε οτι φορτισε; και το φως μια δυναμωνει μια πεφτει, δεν μιλαω οταν ανοιγεις μενου, ειναι κανονικο αυτο;

Για το 3g χρειαζεται ειδικη καρτα;

Μπαταρια μεγαλυτερη υπαρχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα ένα P1i από γνωστό και έκανα "επαναφορά κινητού" για να διαγραφούν όλες οι ρυθμίσεις του και για να γίνει πιο γρήγορο. Μετά την επαναφορά όμως διαγράφτηκαν όλα (backgrounds, ringtones, themes) και το μόνο που έμεινε είναι το standard theme και το SonyEricsson ringtone. Δεν πιστεύω πως αν αγόραζα το κινητό θα είχε μόνο 1 ringtone μέσα. Πως μπορώ να βρώ τα υπόλοιπα γνήσια ringtones και themes και backgrounds;
Κάνε του αναβάθμιση το firmware αν δεν υπάρχει καινούριο βάλε ξανά αυτό που έχει και θα γίνει καινούριο το κινητάκι :p
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας φωτος αν υπαρχει απο που απενεργοποιειται;

 

Πως θα δουμε αν φορτισε η μπαταρια.; ανοιχτο.

 

Για unzip υπαρχει τιποτα;

Για rar δεν φανταζομαι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας φωτος αν υπαρχει απο που απενεργοποιειται;

 

Πως θα δουμε αν φορτισε η μπαταρια.; ανοιχτο.

 

Για unzip υπαρχει τιποτα;

Για rar δεν φανταζομαι...

Αισθητήρας φωτός δεν υπάρχει. Αν έχει φορτίσει, η ένδειξη της μπαταρίας θα είναι πλήρης και

όταν πατάς πάνω της θα δείχνει 100%. Για unzip θα χρησιμοποιήσεις τον X-plore.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...