Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά...

 

1.Να κάνω τώρα και τις απορίες μου... Άμα κάνω Update ή Επαναφωρά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τα προεγκατεστημένα προγράμματα-παιχνίδια (Office, PDF+,Golf kai QuaderaPop) θα χαθούν?? ξέρω ότι θα χαθούν τα theams και τα images (τα έχω κρατήσει ήδη backup σαν αρχεία στο PC)...

 

 

 

2.Πρόσεξα ότι αν όπως το πιάνω στο χέρι ακουμπάω με τα δάχτυλα μου την περιοχή πάνω από την κάμερα παίζει το σήμα στιγμιαία (πέφτει στη 1 μπάρα και μετά ξανά full)...Δεν το κάνει πάντα, όταν το πιάνω έτσι, αλλά αρκετές φορές για να μου κάνει εντύπωση και να το ρωτήσω...

 

Αυτά προς το παρών από μένα...Ελπίζω να μην κούρασα...

 

Stash

 

1.Δεν χάνεται τίποτα από αυτά που λες,ούτε θα θέματα ούτε τίποτα,δυο αναβαθμίσεις έχω κάνει κάθε φορα μέρα είναι σαν την πρώτη μέρα που το πήρα,αλλα λίγο καλλίτερο!

 

2.Τώρα που το λες ισχύει,εγώ βεβαια βάζω όλη την παλάμη πίσω για να χαθεί τελείως το σήμα,αλλα το ίδιο κάνει ακριβώς και το nokia 3230 που δοκίμασα αυτή την στιγμή,οποτε δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό

:)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω τώρα και τις απορίες μου... Άμα κάνω Update ή Επαναφωρά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τα προεγκατεστημένα προγράμματα-παιχνίδια (Office, PDF+,Golf kai QuaderaPop) θα χαθούν?? ξέρω ότι θα χαθούν τα theams και τα images (τα έχω κρατήσει ήδη backup σαν αρχεία στο PC)

1. Δεν χάνεται τίποτα από αυτά που λες,ούτε θα θέματα ούτε τίποτα,δυο αναβαθμίσεις έχω κάνει κάθε φορα μέρα είναι σαν την πρώτη μέρα που το πήρα,αλλα λίγο καλλίτερο!

 

Άμα κάνει "Αναβαθμίσει" δεν χάνεται τίποτα.. Άμα όμως κάνει "Γενική Επαναφορά" τότε χάνει ΜΟΝΟ τα Θέματα (εκτός από το default).

 

 

 

Ξέρει κανείς πως αλλάζω τις συντομεύσεις, στην αναμονή, να γίνουν ξανά ρόμβοι (το default που όταν το πατάς, σου λέει να διαλέξεις πρόγραμμα)?

 

ΔΕΝ μπορείς να τα επαναφέρεις ξανά σε ρόμβους.

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν χάνεται τίποτα από αυτά που λες,ούτε θα θέματα ούτε τίποτα,δυο αναβαθμίσεις έχω κάνει κάθε φορα μέρα είναι σαν την πρώτη μέρα που το πήρα,αλλα λίγο καλλίτερο!

 

Άμα κάνει "Αναβαθμίσει" δεν χάνεται τίποτα.. Άμα όμως κάνει "Γενική Επαναφορά" τότε χάνει ΜΟΝΟ τα Θέματα (εκτός από το default).

 

Ευχαριστώ παιδιά...Θα κάνω άφοβα μια επαναφορά και update sto καπάκι για να στρώσει λιγάκι...;)

 

2.Τώρα που το λες ισχύει,εγώ βεβαια βάζω όλη την παλάμη πίσω για να χαθεί τελείως το σήμα,αλλα το ίδιο κάνει ακριβώς και το nokia 3230 που δοκίμασα αυτή την στιγμή,οποτε δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό

 

Οκ tnx..απλά αγχώθηκα για μια στιγμή ότι έχει πρόβλημα και ότι χάνει το σήμα στα καλά καθούμενα...(δεν ήμουν σίγουρος για το πότε ακριβώς χάνει το σήμα..):confused:

 

ΔΕΝ μπορείς να τα επαναφέρεις ξανά σε ρόμβους.

:wacko:

 

Μλκια αυτό αν και όλο και κάτι θα βρω να βάλω στην θέση αυτών που θέλω να διώξω...(με επαναφορά στρώνει?)

 

 

για την συλλογή προγραμμάτων τι λέτε?? κάτι σαν το P990/M600: Games - Emulators - Applications για παράδειγμα αν δεν ψήνεστε για το gmail που πρότεινα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...το GPS Receiver είναι σε όλες τις συσκευασίες του Ρ1 ανεξάρτητα από που θα το πάρεις? Είτε από Πλαίσιο, Wind store, κλπ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...το GPS Receiver είναι σε όλες τις συσκευασίες του Ρ1 ανεξάρτητα από που θα το πάρεις? Είτε από Πλαίσιο, Wind store, κλπ?

 

Ευχαριστώ.

 

Πρέπει να έχει αναφερθεί μέσα στο forum παλιότερα αυτό για το gps !!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...το GPS Receiver είναι σε όλες τις συσκευασίες του Ρ1 ανεξάρτητα από που θα το πάρεις? Είτε από Πλαίσιο, Wind store, κλπ?

 

Ευχαριστώ.

 

Το Πλαίσιο και η Vodafone το έχουν στάνταρ μέσα… Για την wind δεν είμαι απολύτως βέβαιος

domal όταν το είχε αγοράσει από wind δεν το είχε μέσα το gps)!! βέβαια πάει καιρός από τότε..

Link to comment
Share on other sites

kalimera. 2 erotiseis exo na kanw. I selida tou sealover ti epathe. Me paei sto gurubb k den katalavaino tipota.

 

Άμα είμαστε τυχερή μπορεί να έκλεισε.. για να γλιτώσει και ο κοσμάκης :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Άμα είμαστε τυχερή μπορεί να έκλεισε.. για να γλιτώσει και ο κοσμάκης :lol::lol:

 

τς τς τς τς....:shifty: Τι κακός θεέ μου .. .. .. :lol: :lol:

 

Δεν θα γλυτώσετε τοσο έυκολα ετοιμάζει να πάει σε δικό του κυβερνοχόρο και απλά κάνει την μεταφορά...:cool:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Άμα είμαστε τυχερή μπορεί να έκλεισε.. για να γλιτώσει και ο κοσμάκης :lol::lol:

 

τς τς τς τς....:shifty: Τι κακός θεέ μου .. .. .. :lol: :lol:

 

Δεν θα γλυτώσετε τοσο έυκολα ετοιμάζει να πάει σε δικό του κυβερνοχόρο και απλά κάνει την μεταφορά...:cool:

 

Kρίμα :p:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Άρα από Wind υπάρχει μέσα στο GPS receiver...αν και έχω ένα από το Ν70.

 

Μια τελευταία ερώτηση στους κατόχους του Ρ1:

 

Έχει δυνατότητα δημιουργίας προφίλ όπως και στα ΝΟΚΙΑ? Δηλαδή Meeting, Silent, General etc?? Σήμερα "έπαιζα" λίγο μαζί του...αλλά δεν είδα κάτι.

 

Τι λέτε?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Άρα από Wind υπάρχει μέσα στο GPS receiver...αν και έχω ένα από το Ν70.

 

Μια τελευταία ερώτηση στους κατόχους του Ρ1:

 

Έχει δυνατότητα δημιουργίας προφίλ όπως και στα ΝΟΚΙΑ? Δηλαδή Meeting, Silent, General etc?? Σήμερα "έπαιζα" λίγο μαζί του...αλλά δεν είδα κάτι.

 

Τι λέτε?

 

Ευχαριστώ.

όχι..

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

 

Σας βολεύει που δεν έχει...ή δημιουργεί κάποιο πρόβλημα? Όταν μπαίνετε σε συναντήσεις τι κάνετε? Το βάζετε σε vibration?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου να μην έχει προφίλ και το θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα. Αν είναι δυνατόν ένα τέτοιο κινητό να μην έχει αυτή την λειτουργία..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί καθόλου που δεν έχει προφίλ.Απλά όταν θέλω να μην ακούγεται το βάζω στο αθόρυβο...δεν χρειάζομαι άλλα προφίλ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τρομερό μειονέκτημα να μην έχει προφίλ δυστυχώς !! Και δεν ξέρω γιατί κανένας ακόμα δεν έχει βγάλει κάποια τέτοια εφαρμογή όπως είχε και το P910i.

 

Κρίμα !!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τρομερό μειονέκτημα να μην έχει προφίλ δυστυχώς !! Και δεν ξέρω γιατί κανένας ακόμα δεν έχει βγάλει κάποια τέτοια εφαρμογή όπως είχε και το P910i.

 

Κρίμα !!

 

Εγώ από την άλλοι θα έλεγα ότι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τρομερό μειονέκτημα

να μην έχει ενσωματωμένο GPS.. τα "προφίλ" είναι το λιγότερο (για μένα προσωπικά).

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τρομερό μειονέκτημα να μην έχει προφίλ δυστυχώς !! Και δεν ξέρω γιατί κανένας ακόμα δεν έχει βγάλει κάποια τέτοια εφαρμογή όπως είχε και το P910i.

 

Κρίμα !!

 

ki emena me enoxlei tromera ayto to pragma kai eidika otan to xamilwnw na min xtypaei alla thelw na akousw poly sigana kati apo to media player prepei na dialeksw anamesa sto entelws athoryvo(ara den akoyw tipota apo ton media player) i ola me ixo gia na akoyw ayto poy thelw...(ektos an paw stis rythmiseis na xamilwsw enan enan toys ixoys minimatos klisis ktl)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...το GPS Receiver είναι σε όλες τις συσκευασίες του Ρ1 ανεξάρτητα από που θα το πάρεις? Είτε από Πλαίσιο, Wind store, κλπ?

 

Ευχαριστώ.

 

na prosekseis giati apo wind poy eixa parei egw arxika moy eixan dwsei kinito "paraeisagwgis"kai den eixe gps mesa alla oyte kai ellinika...meta bebaia moy to allaksan alla prosekse to na min talaipwritheis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλοι θα έλεγα ότι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τρομερό μειονέκτημα

να μην έχει ενσωματωμένο GPS.. τα "προφίλ" είναι το λιγότερο (για μένα προσωπικά).

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό!!! Το μέγεθος δεν θα μεγάλωνε????

Link to comment
Share on other sites

Το Site σας με έχει βοηθήσει/μορφώσει/πληροφορήσει/ άπειρες φορές και να συμβάλω από τότε που είχα το P800.

Σας Ευχαριστώ … για το «μέχρι τώρα».

 

Έχω μεγάλη αγάπη στην SE, και κόλλησα μαζί της από το Τ18, για καθαρά επαγγελματικούς λόγους. Το P800 μου ήταν τέλειο. Το P910i μετά ήταν το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο το είχα για σχεδόν 2 χρόνια και δύσκολα το αποχωρίζομαι.

Είπα να πάω στο P1i ... και ερωτώ ...

 

Update Service

Πριν καν το ανοίξω το κινητό και να το δω, εγκατέστησα τα SW από το CD, κατέβασα τις νεότερες εκδώσεις τους από το site της SE και έτρεξα το Update Service για να κατεβάσω το πιο πρόσφατο λειτουργικό του P1i. Το ίδιο είχα κάνει στο P910i μου, αλλά μου καλυτέρευσε και από τότε και για κοντά 2 χρόνια δεν είχα ούτε το ελάχιστο σε προβλήματα μαζί του, άσε που έτρεχε και πολύ γρήγορα…

 

Είμαι τώρα σε

Phone: CXC162037 R9J005

BT: CXC162143 R1D

PDA: CXC162108 R6F41

CDA: CDA162024/92 R5A

Καλά έκανα? Και γιατί ρωτάω:

1. Δεν βρήκα ελληνικά για το version αυτό στο site της SE.

2. Νιώθω ότι είναι λίγο αργό το όλο περιβάλλων. Από το να ανοίξει μία εφαρμογή, μέχρι να κάνω ένα scroll down, είναι αρκετά πιο αργό από το P910i (δεν έχω και κάτι άλλο να το συγκρίνω, είναι και το adaptability φαινόμενο του «νέου» σε σχέση με το παλιού).

Φταίει το νέο OS? Δεν είναι αρκετά δυνατός ο επεξεργαστής?

 

Contacts

Είχα την δυνατότητα να ψάχνω ανοιχτά σε πεδία ονομάτων ή όλα τα πεδία των επαφών, και όχι μόνο κατά την αλφαβητική λίστα που είναι ταξινομημένες οι επαφές. Πολύ εύχρηστο γιατί έβρισκες με ένα find όλα τα contacts που περιείχαν μέρος της λέξης αναζήτησης (πχ. «ανν» σου επέστρεφε και τους Γιάννηδες, και τους Ιωάννηδες και τις Ιωάννες και τις Γιάννες). Έφυγε αυτό? Το χάσαμε? Μπας και βρίσκετε σε κρυφό menu και δεν το είδα?

 

Connections Manager

Σε νέο Connection, πώς προσδιορίζω ότι είναι 3G και όχι GPRS/GSM το data account? Θέλω να βλέπω το εταιρικό Inbox στο Mail μου. (Είμαι συνδρομητής Wind)

 

Σε γενικές γραμμές, αν και είναι πολύ καλό το κινητό και είμαι κολλημένος μαζί του, είναι αρκετά πιο δύσκολος ο χειρισμό του και μερικές φορές απαιτεί και τα δύο χέρια για να κάνεις απλά πράγματα που στο P910i απλός χρειαζόσουν το αριστερό σου χέρι και το μαγικό 3D Jog-Dial (πάει και αυτό …).

 

Αυτά προς το παρόν … Σας Ευχαριστώ …

... no regrets, just good memories ...:elephant:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...