Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια προσπαθησα 2 φορες να κανω backup αλλα σε καποιο σημειο σταματαει και μουβγαζει μην "η διημουργια backup απετυχε":blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα εκανα πιστευω το backup αλλα οταν παν να κανω αναβαθμιση σταματαει στην εικονα αναβαθμιστε το τηλ σας P1i,τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

απο εδώ κατέβασα την γλώσσα και την μετέφερα στο τηλέφωνο, όταν ομως προσπάθησα να την εγκαταστησω το τηλεφωνο εγραφε οτι δεν γινεται γιατι χρειαζεται το συγκεκριμενο software

 

ayto to problima to eixa kai egw me to p1 poy agorasa!(to eixa parei apo wind molis prwtobgike!). ayto simainei oti to tilefwno soy einai "paraeisagwgi"(dld proorizotan gia pwlisi se alli xwra ektos e.u kai gia kapoio logo to eisigagan kai edw).emena moy eixan eksafanisti ta ellinika meta apo anabathmisi kai den empainan me tipota!(emena den eixe kai to gps mesa).oi lyseis einai dyo:i prwti poy einai kai i pio swsti einai na pas apo ekei poy to pires kai na toys to petakseis sto kefali kai na zitiseis tin elliniki ekdosi (giati tetoioy typou eisagwges apagoreyontai dia nomoy).kai egw zitisa allagi kai meta moy edwsan allo elliniko. i deyteri poy den sou synistw kiolas idiaitera giati meta apo kathe anabathmisi tha exeis ta idia einai na pas se service point tis ericsson na sou baloun ta ellinika(an to kaneis mesw tou katastimatos poy to pires einai dwrean alliws 20-30 eyrw)....exei paraginei ayto me tis paraeisagwges!!!

Link to comment
Share on other sites

 

kat arxas tromera ta eikonidia....den kserw omws an ekana tin swsti diadikasia....kai sygnwmi an einai koyrastiko ayto alla diabasa kai paliotera posts kai ekana ta eksis...afou ta aposympiesa perasa ton fakelo me ta icons pou moy aresan ekana restart to kinito kai meta piga stis efarmoges kai allaksa ta eikonidia tous ena ena! episis dokimasa na allaksw ta eikonidia toy menu alla den mporesa.ekana kati lathos??mporw na allaksw ki alla eikonidia ektos twn efarmogwn?

Link to comment
Share on other sites

kat arxas tromera ta eikonidia....den kserw omws an ekana tin swsti diadikasia....kai sygnwmi an einai koyrastiko ayto alla diabasa kai paliotera posts kai ekana ta eksis...afou ta aposympiesa perasa ton fakelo me ta icons pou moy aresan ekana restart to kinito kai meta piga stis efarmoges kai allaksa ta eikonidia tous ena ena! episis dokimasa na allaksw ta eikonidia toy menu alla den mporesa.ekana kati lathos??mporw na allaksw ki alla eikonidia ektos twn efarmogwn?

 

Δύστυχος τα εικονίδια από το μενού δεν αλλάζουν

(Μπορούν να αλλαχτούν ορισμένα αλλά με άλλων τρόπο).

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω!! χθες αγορασα κ εγω αυτο το μαραφετ.

Εχω ενα προβληματακι ομως που δε μπορω να βρω ακομα αιτια...

Αφορα το wlan, και ενω βρισκω το router μου παταω συνδεση και γραφει ''η συνδεση απετυχε''...

Εχω διαβασει manual και αρθρα εδω...εχω κανει οτι λενε αλλα τιποτα...

Εχω κανει restart στο router(speedtouch 34700F), εχω βαλει κλειδι wep, το εχω αφησει ελευθερο...τιποτα

Εκανα και το update του κινητου με το προγραμμα απο το site της ericsson και τζιφος...εχω αφηνιασει...βοηθήστε...please...

και ειναι ενας απ'τους λογους που χαλασα τα λεφτα μου γι'αυτο :(:(

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να πω συγνωμη που σας ζαλισα με τις συνεχομενες ερωτησεις μου αλλα εχω μετανιωσει την στιγμη που εκανα αναβαθμιση:mad: Και αυτο γιατι ενω εκανα backup στην επαναφορα του δεν κρατησε τιποτα ουτε επαφες ουτε ημερολογιο..Και το αλλο το σπαστικο οταν ανοιγω παντα το κινητο μου βγαζει παντα να εγκαταστισω συγκεκριμενες εφαρμογες:cry:
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά είναι λίγο περίεργο να μη συνδέετε, όταν το router είναι ελεύθερο. το μόνο που μπορώ να σου προτύνω είναι να βρείς κάποιο free wifi hotspot και να δοκιμάσεις να συνδεθείς εκεί. βέβαια υπάρχει η περίπτωση να είναι βλαμένο και το τηλέφωνο οπότε ότι και να δοκιμάσεις να μην λυθεί το πρόβλημα οπότε καλού κακού κάνε και μια επίσκεψη στη SE να το κοιτάξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζεται αν υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε στο κινητό το προήγουμενο firmware όταν έχουμε κάνει αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να πω συγνωμη που σας ζαλισα με τις συνεχομενες ερωτησεις μου αλλα εχω μετανιωσει την στιγμη που εκανα αναβαθμιση:mad: Και αυτο γιατι ενω εκανα backup στην επαναφορα του δεν κρατησε τιποτα ουτε επαφες ουτε ημερολογιο..Και το αλλο το σπαστικο οταν ανοιγω παντα το κινητο μου βγαζει παντα να εγκαταστισω συγκεκριμενες εφαρμογες:cry:

 

Παλιοτερα το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω...

 

Καλο ειναι να σβηνουμε ολες τις αφαρμογες για να κανουμε αναβαθμιση οσο και σπαστικο ειναι αυτο γιατι ειπαρχει το προβλημα που μολις εχεις αναφερει κατι δεν του αρεσει και ζηταει ξανα τις εφαρμογες οσο για το ημερολογιο και τις απαφες επρεπε να να της κρατησει καποιο προβλημα στην συνδεση μου κανει ολο αυτο...

 

Εγω λογο Mac δεν μπλεκομαι με pc suite παρα μονο για την αναβαθμιση το γυρναω σε pc και τiς επαφες και το ημερολογιο τα κανω με το isync... Σιγουρα πραγματα....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά είναι λίγο περίεργο να μη συνδέετε, όταν το router είναι ελεύθερο. το μόνο που μπορώ να σου προτύνω είναι να βρείς κάποιο free wifi hotspot και να δοκιμάσεις να συνδεθείς εκεί. βέβαια υπάρχει η περίπτωση να είναι βλαμένο και το τηλέφωνο οπότε ότι και να δοκιμάσεις να μην λυθεί το πρόβλημα οπότε καλού κακού κάνε και μια επίσκεψη στη SE να το κοιτάξουν.

 

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση...αυτο σκεφτομουν μεχρι που αποφασισα να σβησω τελειως το μοντεμ, να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις (παρολο που συνδεσα 3 διαφορετικους υπολογιστες στο σπιτι και συνδεονταν κανονικα...) και ολα ειναι οκ τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το Ρ1i δε μπορεί να αναπαράγει βίντεο με ήχο...ισχύει κάτι τέτοιο??? Δηλαδή το βίντεο που έχεις γράψει, να το παίξει και να παίζει και ο ήχος.

 

Επίσης...για να χρησιμοποιήσεις το GPS του P1i χρεώνεσαι μέσω WAP?

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να δείτε τι έχω πάθει τώρα... Πάω να βάλω το καινούριο firmware και μου κολλάει το update service εκεί που διαλέγεις γλώσσα. Δοκίμασα Ελληνικά και Αγγλικά το αποτέλεσμα το ίδιο. Το έχω αφήσει πάνω από ώρα και δε κανει τίποτα. Παλιότερα τη διαδικασία την είχα κάνει με επιτυχία. Έχει κάποιος καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το Ρ1i δε μπορεί να αναπαράγει βίντεο με ήχο...ισχύει κάτι τέτοιο??? Δηλαδή το βίντεο που έχεις γράψει, να το παίξει και να παίζει και ο ήχος.

 

:wacko::wacko::wacko: Οπου το διαβασες αυτο καλο θα ειναι να μην ξαναδιαβασεις κατι απο εκει ...

 

Τα video τα παιζει μια χαρα και με τον ηχο τους..

 

Επίσης...για να χρησιμοποιήσεις το GPS του P1i χρεώνεσαι μέσω WAP?

 

Αυτο ισχυει μονο για το wayfinder δλδ αυτο που σου δινει η Εricsson μαζι με το κινητο...

 

Ειπαρχουν ομως και navigator οπως το tom tom που δεν χρεωνεσαι τιποτα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko::wacko: Οπου το διαβασες αυτο καλο θα ειναι να μην ξαναδιαβασεις κατι απο εκει ...

 

Τα video τα παιζει μια χαρα και με τον ηχο τους..

 

Ευχαριστώ. Αναφορικά, το διάβασα από εδώ στη σύγκριση των 2 κινητών. Προφανώς κάνουν λάθος.

 

Ευχαριστώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αναφορικά, το διάβασα από εδώ στη σύγκριση των 2 κινητών. Προφανώς κάνουν λάθος.

 

Ευχαριστώ ξανά.

 

Ο δαιμων του τυπογραφειου σιγουρα....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να δείτε τι έχω πάθει τώρα... Πάω να βάλω το καινούριο firmware και μου κολλάει το update service εκεί που διαλέγεις γλώσσα. Δοκίμασα Ελληνικά και Αγγλικά το αποτέλεσμα το ίδιο. Το έχω αφήσει πάνω από ώρα και δε κανει τίποτα. Παλιότερα τη διαδικασία την είχα κάνει με επιτυχία. Έχει κάποιος καμιά ιδέα;

 

Εγω μολις το κανω το update μεχρι στιγμης ολα πανε μια χαρα ειναι στο 60%...

 

Μηπως εχει κατι η συνδεση σου και δεν θελει να παρει την πληροφορια εμενα τα ελληνικα τα πηρε κανονικα χωρις κανενα προβλημα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ή ειναι η ασχετοσινη τους? μαλλον το δευτερο γιατι απο καταστηματα γερμανος μονο σε γατονια θα πεσεις!:lol::lol:

 

 

edit:

 

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση του Ρ1 ?? (μεχρι σημερα)

 

Λες ε??:lol::lol:

Eιναι λιγο χοντρο παντως το λαθος ειπαρχει κινητο που να μην παιζει το ηχο του video που μολις τραβηξε... ...Δεν νομιζω...

 

Εγω μολις εκανα την αναβαθμιση με επιτυχια εγινε σαν καινουργιο..:D

 

((((CXC 162037 R9J005))))

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

αλλαγές της νεας version?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με μια απεγκατάσταση του Update Service και επανεγκατάστασή του λύθηκε το πρόβλημα και έκανε το update κανονικά. Τώρα ψάχνω αλλαγές...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί! Είναι πολύ απλό.. συνδέεσαι με το "Router" σου και μετά ανοίγεις τον "Opera" για να δεις internet ;).

 

 

Για να είσαι και ποιο σίγουρος πήγαινε... ( «Μενού» > «Πιν. Ελέγχου» > «Συνδέσεις» > «Λογαριασμοί Internet» )

 

Και διέγραψε τους "λογαριασμούς Cosmote" για να μην τυχών γίνει καμία

χαζομάρα και χρεωθείς τζάμπα (κράτησε άμα θες μόνο τον "λογ. των mms")

 

 

πιστεύω να βοήθησα :)

 

Egw tha thela na rwthsw kati allo. Exw katalavei oti mporei na synde8ei me WIFI (px Plateia Syntagmatos) alla kapoios pou exei asyrmato internet spiti tou (gia to laptop tou) mporei na syndethei kai to P1i me kapoio tropo? etsi wste na mh xrewnetai h karta tou kinhtou gia na mpei sto internet?

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Egw tha thela na rwthsw kati allo. Exw katalavei oti mporei na synde8ei me WIFI (px Plateia Syntagmatos) alla kapoios pou exei asyrmato internet spiti tou (gia to laptop tou) mporei na syndethei kai to P1i me kapoio tropo? etsi wste na mh xrewnetai h karta tou kinhtou gia na mpei sto internet?

 

 

Mε το ιδιο τροπο που λες για την πλατεια ετσι και στο σπιτι σου κανεις ανιχνευση το βρισκεις βαζεις κωδικο και μπηκες...

 

Απλα προσεχεις αυτα που ειπε ο akis για να μην χρεωθεις αδικα..

 

Για να είσαι και ποιο σίγουρος πήγαινε... ( «Μενού» > «Πιν. Ελέγχου» > «Συνδέσεις» > «Λογαριασμοί Internet» )

 

Και διέγραψε τους "λογαριασμούς Cosmote" για να μην τυχών γίνει καμία

χαζομάρα και χρεωθείς τζάμπα (κράτησε άμα θες μόνο τον "λογ. των mms")

 

 

ΕDIT:

αλλαγές της νεας version?

 

Οσο για την αναβαθμιση μολις την εβαλα και θελω λιγο χρονο να δω της αλλαγες αν και δεν βλεπω κατι το τρομερο μονο στην photo που αλλαξαν τα χρωματα δεξια στο οργανο της φωτεινοτητας..

 

εχω την CXC 162037 R9G007 ειναι αρκετα παλια? εχει διαφορα με την καινουργια?

 

Ειναι η προηγουμενη...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η προηγουμενη...

 

Είναι η ΠΑΡΑ-προηγούμενη... Η προηγούμενη ήταν η R9H004 ;)

 

Όσων αφορά το Wi-Fi να έχετε υπ'όψιν σας ότι το P1i υποστηρίζει μόνο 802.11b δίκτυα ( :blink: ) και όχι g... Όποτε άμα υπάρχει αντίστοιχη ρύθμιση στο router σας επιλέξτε τη ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την αναβαθμιση μολις την εβαλα και θελω λιγο χρονο να δω της αλλαγες αν και δεν βλεπω κατι το τρομερο μονο στην photo που αλλαξαν τα χρωματα δεξια στο οργανο της φωτεινοτητας..

Από αλλαγές είδα μόνο το κάπως μεγαλύτερο πληκτρολόγιο, και το βρήκα ελάχιστα γρηγορότερο από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Gia to eikoniko milas?Poio eudiakrito?Allo tipota?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...