Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς ακόμα περιμένουμε !!!!

 

Δεν περιμένουμε καθόλου!Την έχω κατεβάσει από το σάββατο, αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε αυτό που με ενδιέφερε πιο πολύ, να τρέχει πιο γρήγορα στα μηνύματα (ειδικά στην επιλογή επαφής σέρνεται σαν σαύρα).Πολύ σπάσιμο... :(

 

Υ.Γ.: ΔΕΝ έχω generic world 1 συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλάμε για αυτούς που έχουν Ρ9Η004 τώρα άμα κάποιος κατάλαβε κάτι άλλο τι να πω.Είπε ο άνθρωπος ότι περιμένουμε που είναι το κακό!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάτε καλά? αναφέρετε σαν νέα αναβάθμηση μια έκδοση που κυκλοφορεί από τις 26/10 και που έχει ήδη αναφερθεί. που την είδατε ότι είναι νέα? ψάχνω κι εγώ να βρώ γιατί δεν μου τι βρίσκει το update... ας προσέχουμε λίγο τι αναφέρουμε.

 

Είναι ΝΕΑ για αυτούς που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ generic world 1 συσκευή.Και αυτοί αποτελούν και την πλειοψηφία όσων μπαίνουν εδώ μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΝΕΑ για αυτούς που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ generic world 1 συσκευή.Και αυτοί αποτελούν και την πλειοψηφία όσων μπαίνουν εδώ μέσα....

 

 

Ακριβώς!!

Link to comment
Share on other sites

A!επίσης έφτιαξε κάτι κολήματα που έτρωγε ο media player που δεν μπορούσες π.χ. να κλειδώσεις το κινητό από τον αστερίσκο και το άλλο κόλημα που έτρωγε καμιά φορά όταν πατούσες παύση κ μετά όταν το ξαναξεκινούσες πηδούσε στο επόμενο κομμάτι αντί να συνεχίζει από το σημείο που πάτησες παύση. :)
Link to comment
Share on other sites

27/10/07

 

New firmware out!

 

Phone: CXC 162037 R9J005

Bluetooth: CXC 162143 R1D

Organizer: CXC 162108 R6F41

CDA: 162022/1 R6F38

 

ΜΟΝΟ για World Generic 1 !!

 

Τωρα πια μπορουν να κανουν ολοι την αναβαθμιση οπως την εκανα και εγω προχτες κατι που δεν μπορουσα μεχρι τωρα γιατι πολυ απλα δεν ειναι World Generic το κινητο μου..

 

Αρα φιλε kollate ειναι ολακαινουργια για κινητα που δεν ειναι ας το πουμε χακαρισμενα..

 

Αυτο Debrand μας μπερδεψε λιγο...

 

Εγώ έχω την R9H004 και όταν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει οτι είναι ήδη αναβαθμισμένο.Η αναβάθμιση είναι μόνο για τα generic1 ακόμα;

 

Οχι αν εχεις την R9H004 μπορεις να κανεις πια κανονικα κακος δεν θα επρεπε να σου λεει ετσι...

 

(((CXC 162037 R9J005)))

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια, και αναφέρομαι σε όλους όσους νομίζουν ότι είναι μάγκες και λένε τα πράγματα όπως τους βολεύει, δεν γίνεται να λέτε ότι βγήκε νέα έκδοση τη στιγμή που αυτή ήδη προϋπήρχε απλά δεν είχε βγεί για τα δικά σας τηλέφωνα. θα έπρεπε απλά να πείτε ότι η R9J005 βγήκε πλέον για όλα τα cda αλλά αντί να παραδεχτείτε την πατάτα σας αρχίζετε να φωνάζετε σαν μωρά παιδιά ότι είναι νέα έκδοση και βγήκε τώρα και λίγοι έχουν WG1 τηλέφωνα. δλδ όσοι από εμάς έχουν WG1 γιατί να πρέπει να ψαχνώμαστε κάθε φορά? αλλά ξέρω, χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι αν υπάρξουν άνθρωποι που θα φάνε χρόνο ψάχνωντας την ανύπαρκτη "νέα" αναβάθμηση που κάποιοι επιτέλους ανακάλυψαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια, και αναφέρομαι σε όλους όσους νομίζουν ότι είναι μάγκες και λένε τα πράγματα όπως τους βολεύει, δεν γίνεται να λέτε ότι βγήκε νέα έκδοση τη στιγμή που αυτή ήδη προϋπήρχε απλά δεν είχε βγεί για τα δικά σας τηλέφωνα. θα έπρεπε απλά να πείτε ότι η R9J005 βγήκε πλέον για όλα τα cda αλλά αντί να παραδεχτείτε την πατάτα σας αρχίζετε να φωνάζετε σαν μωρά παιδιά ότι είναι νέα έκδοση και βγήκε τώρα και λίγοι έχουν WG1 τηλέφωνα. δλδ όσοι από εμάς έχουν WG1 γιατί να πρέπει να ψαχνώμαστε κάθε φορά? αλλά ξέρω, χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι αν υπάρξουν άνθρωποι που θα φάνε χρόνο ψάχνωντας την ανύπαρκτη "νέα" αναβάθμηση που κάποιοι επιτέλους ανακάλυψαν.

 

Μην το παίρνεις τόσο προσωπικά χαλάρωσε λίγο κουβέντα κάνουμε!!!

(Παιδάκια?? Είσαι λίγο μικρός για να μας λες παιδάκια!!!)

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια, και αναφέρομαι σε όλους όσους νομίζουν ότι είναι μάγκες και λένε τα πράγματα όπως τους βολεύει, δεν γίνεται να λέτε ότι βγήκε νέα έκδοση τη στιγμή που αυτή ήδη προϋπήρχε απλά δεν είχε βγεί για τα δικά σας τηλέφωνα. θα έπρεπε απλά να πείτε ότι η R9J005 βγήκε πλέον για όλα τα cda αλλά αντί να παραδεχτείτε την πατάτα σας αρχίζετε να φωνάζετε σαν μωρά παιδιά ότι είναι νέα έκδοση και βγήκε τώρα και λίγοι έχουν WG1 τηλέφωνα. δλδ όσοι από εμάς έχουν WG1 γιατί να πρέπει να ψαχνώμαστε κάθε φορά? αλλά ξέρω, χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι αν υπάρξουν άνθρωποι που θα φάνε χρόνο ψάχνωντας την ανύπαρκτη "νέα" αναβάθμηση που κάποιοι επιτέλους ανακάλυψαν.

 

Το λες και μονο σου για wg1 αν προσεξες δεν εχουμε ολοι wg1 αρα για εμας ειναι καινουργια απλα εχει γινει ενα μπερδεμα με εκδοχες wg,cda κτλ και γιαυτο εχει γινει ολο αυτο.

 

Μην αρπαζεσαι λοιπον ολα θα ξεκαθαριστουν απο την επομενη και θα λεμε αν ειναι για wg1 η οχι...

 

Ε Oχι και παιδακια κοτζαμ μαντραχαλοι...:) Αλλα kollatos ειναι αυτος δεν αλλαζει...:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποιον αξιοπρεπή pdf reader? Γιατί το pdf+ που έχει είναι τρισάθλιο. Δεν ξέρω αν έχει καταφέρει κανείς να διαβάσει αξιοπρεπώς κάτι..
Link to comment
Share on other sites

ρε avid προσπαθούμε ή όχι να κάνουμε καλύτερο το thread? αν ναι πιστεύω καταλαβαίνεις πολύ καλά τι μπάχαλο γίνεται μ' αυτές τις ανακρίβιες! και στην τελική δεν αρπάχτηκα, απλά λέω να μην αναφέρουμε κάτι σαν καινούριο τη στιγμή που δεν είναι και να προσέχουμε λίγο στο τι αναφέρουμε. το ξέρω ότι πολλοί δεν έχουν WG1 τηλέφωνα αλλά δυστυχώς για εκεί βγαίνουν πρώτα οι αναβαθμίσεις και ότι νέο υπάρχει αναφέρεται μόλις βγαίνει μια αναβάθμηση και την περνάνε όσοι ήταν τυχεροι και πήραν WG1 τηλέφωνα. και αργά ή γρήγορα βγαίνει και για τους υπόλοιπους. αλλά κι επιμένω σ' αυτό με τίποτα δεν μπορείς να την πείς νέα αναβάθμηση (ελπίζω να καταλαβαίνεις τον τρόπο που το εννοώ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι υπάρχει κάποιο ανάλογο πρόγραμμα αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος, ψάξε στο ipmart-forum.com.

πάντως και το δικό του τα πάει αρκετά καλά, εγώ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα, βέβαια δεν είναι και acrobat αλλά....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε avid προσπαθούμε ή όχι να κάνουμε καλύτερο το thread? αν ναι πιστεύω καταλαβαίνεις πολύ καλά τι μπάχαλο γίνεται μ' αυτές τις ανακρίβιες! και στην τελική δεν αρπάχτηκα, απλά λέω να μην αναφέρουμε κάτι σαν καινούριο τη στιγμή που δεν είναι και να προσέχουμε λίγο στο τι αναφέρουμε. το ξέρω ότι πολλοί δεν έχουν WG1 τηλέφωνα αλλά δυστυχώς για εκεί βγαίνουν πρώτα οι αναβαθμίσεις και ότι νέο υπάρχει αναφέρεται μόλις βγαίνει μια αναβάθμηση και την περνάνε όσοι ήταν τυχεροι και πήραν WG1 τηλέφωνα. και αργά ή γρήγορα βγαίνει και για τους υπόλοιπους. αλλά κι επιμένω σ' αυτό με τίποτα δεν μπορείς να την πείς νέα αναβάθμηση (ελπίζω να καταλαβαίνεις τον τρόπο που το εννοώ).

 

Να εισαι σιγουρος οτι καλαβαινω απολυτα φιλε και γιαυτο ειπα τι θα θα κανουμε με την επομενη για μην ειπαρχουν τετοια πραγματα εδω μεσα και οπως λες να κανουμε καλύτερο το thread.

 

Και ενταξει δεν ειταν και ανακριβιες απλα για καποιους ειναι καινουργια αναβαθμιση εκτος των wg1 γιατι προηγουνται...

Αρα λοιπον ειναι για τους κοινους θνητους που μπορουν πια να την κατεβασουν...

 

 

Μπορω εγω να σου κρατησω μουτρα.... Εσενα.... ....Με τιποτα...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

υπάρχει τρόπος ανάκτησης p990i backup σε Ρ1 ?

 

ευχαριστώ

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο σκιζει και σκεφτομαι να το παρω.Ομως εχω τρελλαθει με το sar.Σε αλλο site λενε για 1.30!σε αλλο 0.57!Στο site της s e το εχουν 0.57?Καποιος μπορει να μου πει το βιβλιαρακι του τι γραφει?Παντως αν ειναι 0.57 το sar θα ειναι το επομενο κινητο μου.;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας μετάβαση από ΝΟΚΙΑ Symbian σε SE Symbian? Συγκεκριμένα από το Ν70 στο Ρ1. Σκέφτομαι να πάρω το Ρ1 και μετά από 4 χρόνια ΝΟΚΙΑ να πάω σε SE...αλλά με προβληματίζει η μετάβαση...και κατα πόσο θα μεταφερθούν τα δεδομένα σωστά.

 

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

οκ!thanks!Eναι απο τα καλυτερα ar!

και οχι μονο αυτο, αλλα εχει και φοβερη ποιοτητα συνομιλιας. Το ανεφερε κανενας αυτο? πραγματικο τηλέφωνο, καλύτερο και απο ενσύρματο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας μετάβαση από ΝΟΚΙΑ Symbian σε SE Symbian? Συγκεκριμένα από το Ν70 στο Ρ1. Σκέφτομαι να πάρω το Ρ1 και μετά από 4 χρόνια ΝΟΚΙΑ να πάω σε SE...αλλά με προβληματίζει η μετάβαση...και κατα πόσο θα μεταφερθούν τα δεδομένα σωστά.

 

Τι λέτε?

 

Έκανα εγώ τη μετάβαση και δεν είχα πρόβλημα. Νομίζω ο ποιό εύκολος και αποτελεσματικός τρόπος είναι με συγχρονισμό με το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω ατύχησα με το τηλέφωνο. Μολις το παρέλαβα ανακάλυψα ότι η κάμερα δεν λειτουργούσε. μετα από πολλά τηλ. και προσπαθεια να το συνεφέρω το πηγα σε ενα service point της SE οπου μετ'α απο μία εβδομάδα μου είπαν ότι θέλει αλλαγή πλακέτα και θα αργήσει τουλ'αχιστον 2 εβδομάδες. εν τω μεταξύ δεν έχω παλιό τηλέφωνο αξιόπιστο και έτσι είμαι ουσιαστικά χωρις τηλ. Έτσι συνέταξα ενα e-mail που στάλθηκε στην SE ζητώντας αντικατάσταση. αυτό την Πεμπτη και μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει οριστική απάντηση.

Τι να πω? ποτε ξανα SE.:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω ατύχησα με το τηλέφωνο. Μολις το παρέλαβα ανακάλυψα ότι η κάμερα δεν λειτουργούσε. μετα από πολλά τηλ. και προσπαθεια να το συνεφέρω το πηγα σε ενα service point της SE οπου μετ'α απο μία εβδομάδα μου είπαν ότι θέλει αλλαγή πλακέτα και θα αργήσει τουλ'αχιστον 2 εβδομάδες. εν τω μεταξύ δεν έχω παλιό τηλέφωνο αξιόπιστο και έτσι είμαι ουσιαστικά χωρις τηλ. Έτσι συνέταξα ενα e-mail που στάλθηκε στην SE ζητώντας αντικατάσταση. αυτό την Πεμπτη και μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει οριστική απάντηση.

Τι να πω? ποτε ξανα SE.:mad::mad:

 

Τι πλακέτα και αλλαγές; Αν το αγόρασες πριν λίγες μέρες το κινητό (λιγότερο απο εβδομάδα), πρέπει να σου κάνει αντικατάσταση το κατάστημα αμέσως.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

εχεις αμεση αντικατάσταση εντός 10 ήμερών.

το πας πίσω και κάνεις και φασαρία :)

ΠΡΕΠΕΙ να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω ατύχησα με το τηλέφωνο. Μολις το παρέλαβα ανακάλυψα ότι η κάμερα δεν λειτουργούσε. μετα από πολλά τηλ. και προσπαθεια να το συνεφέρω το πηγα σε ενα service point της SE οπου μετ'α απο μία εβδομάδα μου είπαν ότι θέλει αλλαγή πλακέτα και θα αργήσει τουλ'αχιστον 2 εβδομάδες. εν τω μεταξύ δεν έχω παλιό τηλέφωνο αξιόπιστο και έτσι είμαι ουσιαστικά χωρις τηλ. Έτσι συνέταξα ενα e-mail που στάλθηκε στην SE ζητώντας αντικατάσταση. αυτό την Πεμπτη και μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει οριστική απάντηση.

Τι να πω? ποτε ξανα SE.:mad::mad:

 

Τι πλακέτα και αλλαγές; Αν το αγόρασες πριν λίγες μέρες το κινητό (λιγότερο απο εβδομάδα), πρέπει να σου κάνει αντικατάσταση το κατάστημα αμέσως.

 

εχεις αμεση αντικατάσταση εντός 10 ήμερών.

το πας πίσω και κάνεις και φασαρία :)

ΠΡΕΠΕΙ να στο αλλάξουν.

 

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα ...

Για επικινονησε και με το υπουργειο αναπτυξης (αν θυμαμαι καλα) το τμημα παραπωνων και αυτοι θα σε κατατοπησουν πως πρεπει να κινηθεις. Αυτο εκανα και γω πριν 20 μερες και ειχα αμεσα αποτελεσματα εντος 4 ημερων .

Αντικατασταση και πολλα συγγνωμη απο το τμημα εξυπηρετησης της ΣΕ , για την καθηστερηση (περιπου40 μερες).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του P1i!!!:D

Να πω την αλήθεια το έχω από την Παρασκευή και δεν έχω προλάβει να το χαρώ πολύ και προς το παρών το έχω σαν 2ο κιν και το παίζω αραιά και που...:( Σήμερα θα το κάνω 2η φόρτιση να φανταστείτε..

Θέλω να ρωτήσω 5 πράματα και εγώ μια και το thread έχει γίνει τεράστιο και δεν μπορώ να βρω τπτ...

 

Καταρχάς να πώ ότι μπορώ ότι το πείρα από Voda με επιδότηση και ήρθε κανονικό (όχι Live) και με GPS.Βέβαια του είχα ζητήσει να μην είναι Live οπότε δεν ξέρω μήπως το έχουν και Live και ότι απλά την γλίτωσα...

Να πω επίσης ότι γράφω κανονικά SMS ελληνικά ΚΕΦΑΛΑΊΑ με T9 (έξυπνη εισαγωγή κειμένου λέγετε και όχι τυχαία γιατί δεν είναι Τ9 αυτό..) στους 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα με προσοχή στα τονισμένα γράμματα τα οποία μάλιστα δεν τα τονίζει αν το γράμμα αυτό είναι ήδη γραμμένο χωρίς τόνο...Επίσης να πω ότι αυτό με τους χαρακτήρες πρέπει να έχει να κάνει και με το Σετ χαρακτήρων που έχει στο Ρυθμίσεις->Μηνύματα->Λογ. SMS αλλά δεν το έψαξα πολύ... Το λέω αυτό γιατί κάποια φάση έφτιαχνα μια εφαρμογή για SMS και είχα συναντήσεις αυτό το πρόβλημα με τους χαρακτήρες και τις κωδικοποιήσεις τους... θα το κοιτάξω περισσότερο κάποια στιγμή...

 

Να κάνω τώρα και τις απορίες μου... Άμα κάνω Update ή Επαναφωρά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τα προεγκατεστημένα προγράμματα-παιχνίδια (Office, PDF+,Golf kai QuaderaPop) θα χαθούν?? ξέρω ότι θα χαθούν τα theams και τα images (τα έχω κρατήσει ήδη backup σαν αρχεία στο PC)...

 

Ξέρει κανείς πως αλλάζω τις συντομεύσεις, στην αναμονή, να γίνουν ξανά ρόμβοι (το default που όταν το πατάς, σου λέει να διαλέξεις πρόγραμμα)?

 

Ακόμα θα ήθελα να μου προτείνεται (και ίσος να μπει και στο FAQ) screen protectors γιατί δεν είχα ποτέ ξανά συσκευή με touch screen και δεν ξέρω τι παίζει...(κάτι διάβαζα για να μην γυαλίζουν, να μην γρατζουνιούνται κλπ...)

 

Τέλος θα ήθελα να προτείνω να κάνουμε κάτι δε βάση με εφαρμογές που Δοκιμασμένα τρέχουν σε P1i (ίσως σε κανένα gmail χρησιμοποιώντας το GDrive) γιατί ερχόμενος από 6680 με S60 ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λιγάκι με το τι τρέχει και τι όχι.... Το κορυφαίο είναι ότι προσπαθούσα να βάλω το Χ-Plorer που βρήκα σε αυτό το thread σε μια συλλογή που ανέβασε ένα παλικάρι και μου έλεγε ότι δεν υποστηρίζεται πλέων και δεν έκανε καν εγκατάσταση... Ή μόλις τώρα βρήκα το Χ-Plorer 1.05 το οποίο κάνει εγκατάσταση αλλά αν δεν βάλω την ημερομηνία στο Οκτώβρη μου λέει "Version expired.You need to get newer version".(Τι παίζει με αυτό??κάθε μήνα θα ψάχνω να βρω καινούρια version??)

 

EDIT:Πρόσεξα ότι αν όπως το πιάνω στο χέρι ακουμπάω με τα δάχτυλα μου την περιοχή πάνω από την κάμερα παίζει το σήμα στιγμιαία (πέφτει στη 1 μπάρα και μετά ξανά full)...Δεν το κάνει πάντα, όταν το πιάνω έτσι, αλλά αρκετές φορές για να μου κάνει εντύπωση και να το ρωτήσω...

 

Αυτά προς το παρών από μένα...Ελπίζω να μην κούρασα...

 

Stash

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...