Jump to content

Ρυθμίσεις για GPRS/MMS


ausdim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

frog vazoume cosmote? Mono mms exei...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω το ίδιο πρόβλημα... τουλάχιστον ας προτείνετε κάποιον client για MSN Yahoo κλπ που δεν χρησιμοποιεί java :/ γιατί δεν αντέχετε... από το W800i μπαίνει και από το smartphone όχι :(

 

καποιο νεο?

Link to comment
Share on other sites

για smartphone το παραπανω

το βασικο ομως ειναι να βρει καπιος πως σεταρουμε το pbxes ετσι ωστε να εχουμε i call και evoice μεσω του frink ( wifi ) αν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

αυτο http://www.EQO.com δεν είναι java απλά απενεργοποιήστε το tcp best connection για να δουλεψει με non stop

(aGka8l χανια ε? )

 

Eπίσης για να δουλέψει πρέπει οπωσδήποτε οι ρυθμίσεις σας να είναι έτσι:

 

start-settings-connections-proxy και να φτίαξεις και εκεί μια σύνδεση πχ wind proxy

connects from : wap network

connects to : the internet

proxy(name/port): 192.168.200.10:9401

type: http

Link to comment
Share on other sites

Tι κουλό είναι αυτό? Τώρα το παρατήρησα. Είχα WIND κι έστελνα κανονικά mms. Άλλαξα κάρτα σε cosmote και τώρα δεν μπορώ ούτε να στείλω, ούτε να λάβω... Έχω περάσει κανονικά όλες τις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

frog vazoume cosmote? Mono mms exei...

 

Kai i apantisi einai NAI!

 

Esteila minima stin frog kai mou apantise i cosmote!, ekana oti mou esteilan se ena word, alla den evgala akri, perasa tis rithiseis apo ena .cab pou vrika edo etreksa gia cosmote kai esteila "epitelous" mms. Dokimasa na mpo kai internet, alla fisiologika den empaine...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

αυτο http://www.EQO.com δεν είναι java απλά απενεργοποιήστε το tcp best connection για να δουλεψει με non stop

(aGka8l χανια ε? )

 

ναι απο χανια ειμαι!τωρα ομως ειμαι εξορισμενος στο μεσολογγι ουτε 3g δεν εχει ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια,

αγόρασα εχθες το HTC Touch Cruise και σε μια στιγμή είχε συνδεθεί GPRS και όταν το είδα, το ρολόι σύνδεσης έγραφε 1 ώρα και κάτι?

 

Τι σημαίνει αυτο???

Θα πληρώσω το διαστημα που ήμουν συνδεδεμένος????

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από πολύ ψάξιμο στο Google / myphone.gr και μεγάλο σπάσιμο νεύρων και ταλαιπωρία, τελικά κατάφερα να βρω τις σωστές ρυθμίσεις για σερφάρισμα στο internet με Vodafone CU κάνοντας χρήση της προσφοράς των δωρεάν 100 ΜΒ/μήνα με κάθε ανανέωση 10+ €.

 

Ακολουθείστε τις οδηγίες στο PDF αρχείο εδώ και θα δουλέψει τέλεια. Είναι για Qtek 9100 αλλά η διαδικασία είναι σχεδόν ίδια για όλα τα PPCs.

 

Τόσο δύσκολο είναι να το αναρτήσει η Vodafone στο web site της να γλυτώσουμε την ταλαιπωρία; Έλεος! :angry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο στο Google / myphone.gr και μεγάλο σπάσιμο νεύρων και ταλαιπωρία, τελικά κατάφερα να βρω τις σωστές ρυθμίσεις για σερφάρισμα στο internet με Vodafone CU κάνοντας χρήση της προσφοράς των δωρεάν 100 ΜΒ/μήνα με κάθε ανανέωση 10+ €.

 

Ακολουθείστε τις οδηγίες στο PDF αρχείο εδώ και θα δουλέψει τέλεια. Είναι για Qtek 9100 αλλά η διαδικασία είναι σχεδόν ίδια για όλα τα PPCs.

 

Τόσο δύσκολο είναι να το αναρτήσει η Vodafone στο web site της να γλυτώσουμε την ταλαιπωρία; Έλεος! :angry:

 

πολυ καλη δουλεια (για ακομη μια φορα ) Κωστη :)

 

για ποιο λογο να τις δωσει η καθε εταιρεια??

 

για να σερφαρουμε εμεις πιο φθηνα???:blink:

 

απαραδεκτοι ολοι τους....μονο να μας τα παιρνουν ξερουν :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδιά, ας μου πει κάποιος σας παρακαλώ πως να σετάρω το Mio A701 για να στέλνω MMS. Έχω F2G και χρησιμοποιώ το wind plus non stop.

Έχω γράψει μήνυμα και εδώ, (πάνω πάνω)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79895&page=455

αλλά δεν έχει βρεθεί κάποιος να απαντήσει. :(

Περιττό να σας πω ότι έχω ψάξει στο net αλλά δεν έχω βρει ρυθμίσεις που να δουλεύουν. Ότι βρήκα είναι εποχής TIM!!!

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
signomi isos po vlakia. alla ta arxia pou exete anevasei einai zip kai oxi cab. alla kai otan pao na ta kseziparo auta pou ta arxia pou exoun mesa den einai oute auta cab me apotelesma na min mporo na ta kano egatastasi
Link to comment
Share on other sites

signomi isos po vlakia. alla ta arxia pou exete anevasei einai zip kai oxi cab. alla kai otan pao na ta kseziparo auta pou ta arxia pou exoun mesa den einai oute auta cab me apotelesma na min mporo na ta kano egatastasi

 

ξεζιπαρισε τα στον υπολογιστη σου και βαλε τα cab απευθειας στο τηλεφωνο σου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi. alles einai oi rithmisois gprs kai alles oi rithmisois wind plus? giati eno exo energopoimeno to wind plus aniksa to internet kai mou efage 10 euro

 

καμια σχεση φιλε μου η μια με την αλλα περιπτωση!!

 

η wind plus συνδεεται μεσω αλλου proxy..

 

παρε τις ρυθμισεις της wind plus :)

 

φυσικα ενοειται οτι εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια ;)

 

αν οχι μηνυμα την λεξη plus στον αριθμο 349(ο οποιος εχει αλλαξει αλλα δεν τον ξερω... ας τον δωσει καποιος φιλος που το γνωριζει σιγουρα)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εαν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.....

 

Έχω το Diamond και κάποια ρύθμιση πρέπει να πείραξα και δεν μπορώ να στείλω MMS. Μου βγάζει το status bar με 0%...(Έχω Cosmote)

 

Τον MMS Server δεν τον πείραξα....

 

Μπορεί κάποιος να γράψει τις ρυθμίσεις του για να τσεκάρω τις δικές μου???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μολις εβαλα την καρτα σιμ στο Διαμαντι πηρε απο μονο του ολες τις ρυθμισεις ΤΙΜ.!!!

Δουλευαν ολα ρολοι...επειδη ομως πηγα στην VF μετα, περασα χειροκινητα ολες τις ρυθμισεις.Τωρα δουλευει κανονικα!!

Hey!!Teacher leave the Kids alone..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...