Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Treme Iphoneeeeeee :-)

hxxp://dailymotion.alice.it/video/x3f4o8_nokmote_tech

 

Καλά, είναι απίστευτη εφαρμογή!!!

Μόνο μπορεί κάποιος να μου πει πώς έχει συνδέσει το Ν95 με τη τηλεόραση ο τύπος;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Treme Iphoneeeeeee :-)

hxxp://dailymotion.alice.it/video/x3f4o8_nokmote_tech

 

Απιστευτη εφαρμογη! Αυτο τωρα ειναι το nokmote, και το rotateMe ειναι αλλο πραγμα? Εχω μπερδευτει! Βγαινει το Δεκεμβρη ή υπαρχει καποια δοκιμαστικη εκδοση και τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη εφαρμογη! Αυτο τωρα ειναι το nokmote, και το rotateMe ειναι αλλο πραγμα? Εχω μπερδευτει! Βγαινει το Δεκεμβρη ή υπαρχει καποια δοκιμαστικη εκδοση και τωρα?

 

ναι είναι δύο εντελώς διαφορετικές εφαρμογές εάν και κάνουν χρήση του ίδιου sensor που είναι ενσωματωμένος στο n95.. το rotateme 2.0 κυκλοφορεί ήδη σε beta έκδοση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2100911#post2100911

 

και ουσιαστικά απλά εναλλάσσει γυρνώντας το τηλέφωνο από Portrait σε landscape mode και το αντίστροφο..

 

το nokmote δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, από όσα αναφέρει ο δημιουργός αυτό θα γίνει μέσα στον Δεκέμβρη και ουσιαστικά εξομοιώνει τις τέσσερις κατεύθυνσης που χρησιμοποιείς για να προσπελάσεις τα Menu αλλά και το πλήκτρο κύλισης που χρησιμοποιείς ως επιβεβαίωση.. αυτό γίνεται πάλι μετακινώντας το τηλέφωνο στις ανάλογες κατευθύνσεις..

 

από ότι κατάλαβα καλύτερα θα παίζει εάν είσαι ήδη σε landscape mode.. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθω να εγκαταστησω το γνησιο λογισμικο σε ενα Ν95 γιατι ειναι vodafon

αλλα οταν κατεβαζω το nemesis απο τι σελιδα του rabbit που εχετε βαλει μου βγαζει οτι

υπαρχει ιος (worm) στο αρχειο που κατεβαζω.μηπως υπαρχει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω διοτι δεν ειχα διμιουργησει λογαριασμο στο παρελθον και απο οτι ξερω τωρα εχουν σταματησει οι εγγραφες

Δεν διαβασες προσεκτικα το ποστ.. :)

καλησπερα προσπαθω να εγκαταστησω το γνησιο λογισμικο σε ενα Ν95 γιατι ειναι vodafon

αλλα οταν κατεβαζω το nemesis απο τι σελιδα του rabbit που εχετε βαλει μου βγαζει οτι

υπαρχει ιος (worm) στο αρχειο που κατεβαζω.μηπως υπαρχει κατι αλλο.

κατεβασε το απο εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν το εχει ποσταρει καποιο αλλο μελος αλλα μου φαινεται εντυπωσιακο :

 

Video: Nokmote, when developers get creative with the accelerometer inside the N95

 

Intomobile

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα πιο απο τα τρια ειναι για ν95

Αυτό κατεβάζεις:

http://www.imageshack.gr/images/dyy5znfmnxyyn44zldza.gif

 

 

Το διόρθωσα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 τι λες? το αρχειο πιο επανω ειναι για τον @chocbhed_6630 τι σχεση εχει ο @kostagge και τον μπερδευεις?

 

Edit:

Tωρα ειναι τελειο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μηνυματα που αφορουν sign εφαρμογων

μεταφερθηκαν εδω .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2101395#post2101395

Παρακαλω μην βγαινετε offtopic :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν το εχει ποσταρει καποιο αλλο μελος αλλα μου φαινεται εντυπωσιακο :

 

Video: Nokmote, when developers get creative with the accelerometer inside the N95

 

Intomobile

Πο ρε φιλε με εχεις φτιαξει τωρα τι ειναι αυτο ρε παιδια,τι εφαρμογη ειναι αυτη!!!!!To zhthma einai οι δυο εφαρμογες θα συνδιαζονται μεταξυ τους?Γιατι στα βιντεο τις χρησιμοποιουσε χωριστα οταν πχ εδειχνε το rotateme χρησιμοποιουσε τα πληκτρα δεν το κονοθσε απλα οπως στο nokmote,αμα λειτουργουν μαζι θα ειναι η απολυτη κ....λα!!!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημένος πλεον απο το n95 μου....

δεν με συγκινεί το n95i καθολου(σχεδον):lol:

 

εχουμε κανενα νεο για κανενα update...????

εχει περασει πολυ καιρος απο το τελευταιο......

κανεις να ακουσε τιποτα...?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημένος πλεον απο το n95 μου....

δεν με συγκινεί το n95i καθολου(σχεδον):lol:

 

Λέγοντας i,(N95i) εννοείς το N95 8GB??

Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα έλεγα ότι εννοεί το κινητό με την χρήση του RotateMe !!!!! :D

 

Προσοχη με το rotateme! Ρουφαει ιδιαιτερα την μπαταρια η οποια οπως ολοι ξερουμε δεν ειναι αφθονη..

 

Έτσι κι αλλιώς είναι σε beta έκδοση. Η τελική θα δείξει πόσο ρουφήχτρα είναι... :rolleyes:

 

Πάντως σαν εφαρμογή ΤΑ ΣΠΑΕΙ στην κυριολεξία !!!! :D

 

Δίνει άλλη διάσταση στο κινητό. Σαν να έχουμε μιά καινούργια συσκευή, μακρυά από τα συνηθισμένα κινητά !!!!! :up: :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Πο ρε φιλε με εχεις φτιαξει τωρα τι ειναι αυτο ρε παιδια,τι εφαρμογη ειναι αυτη!!!!!To zhthma einai οι δυο εφαρμογες θα συνδιαζονται μεταξυ τους?Γιατι στα βιντεο τις χρησιμοποιουσε χωριστα οταν πχ εδειχνε το rotateme χρησιμοποιουσε τα πληκτρα δεν το κονοθσε απλα οπως στο nokmote,αμα λειτουργουν μαζι θα ειναι η απολυτη κ....λα!!!!!

 

Κοιτάζοντας το βίντεο παρατήρησα την εφαρμογή που δεν πατάει πλήκτρα, απλά το κουνάει...η δεύτερη εφαρμογή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κανείς, ποα είναι?? Τί είναι το rotateme??

Οι εφαρμογές αυτές είναι ενσωματομένες ή πρόσθετες??Πιστεύω πως αφορά και τα 2 Ν95...Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το βίντεο παρατήρησα την εφαρμογή που δεν πατάει πλήκτρα, απλά το κουνάει...η δεύτερη εφαρμογή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κανείς, ποα είναι?? Τί είναι το rotateme??

Οι εφαρμογές αυτές είναι ενσωματομένες ή πρόσθετες??Πιστεύω πως αφορά και τα 2 Ν95...Σωστά?

Δεν είναι ενσωματωμένη. Περιστρέφει την οθόνη από portrait σε landscape, ανάλογα με το πώς κρατάς το κινητό.

 

Edit: Η εφαρμογή υπάρχει αλλά δεν αξιοποιεί τον αισθητήρα. Η έκδοση 2 που περιμένουμε κάνει αξιοποίηση του.

h**p://www.bysamir.fr/rotateme/

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και 1 ερώτηση για τη μεταφορά των φακέλων από 1 κάρτα μνήμης σε 1 καινούρια.

Πείτε λοιπόν ότι έχω μια 2άρα τώρα με αρκετά πράγματα περασμένα μέσα.

Αν πεις ότι αγοράζω μια 4αρα, μπορώ να κάνω απλό copy paste στα περιεχόμενα και να μπούνε στη νέα κάρτα?Μετά θα παίζουν όλα οκ?

Το έχει κάνει κανείς?

 

Την προηγούμενη εβδομάδα πέρασα από 2άρα σε 6άρα χωρίς κανένα πρόβλημα με ένα απλό copy&paste (φυσικά με ενεργοποιημένη την εμφάνιση των κρυφών αρχείων). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά κράτησα το ίδιο όνομα στην καινούργια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

pantos: exo doylepsei kai to iphone kai ayto poy exo na po ME SIGOYRIA o sensoras toy nini95 DEN paizete se grygorada ainte na vgei kai to allo app na ta doyme ola pia nini95 kai pali nini95!!!;)
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη εφαρμογή που απλός το κουνάει και μπαίνει σε μενού, αλλάζει τραγούδια και άλλα τέτοια, είναι ενσωματωμένη ή πρόσθετη?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το βίντεο παρατήρησα την εφαρμογή που δεν πατάει πλήκτρα, απλά το κουνάει...η δεύτερη εφαρμογή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κανείς, ποα είναι?? Τί είναι το rotateme??

Οι εφαρμογές αυτές είναι ενσωματομένες ή πρόσθετες??Πιστεύω πως αφορά και τα 2 Ν95...Σωστά?

 

Η εφαρμογή προορίζεται και για τις δύο εκδόσεις του Ν95, διότι και οι δύο ενσωματώνουν το λεγόμενο accelerometer, ένα εσωτερικό μηχανισμό που αντιλαμβάνεται τον προσανατολισμό του τηλεφώνου.

Απλά μέχρι τώρα δεν υπήρχαν εφαρμογές που να το εκμεταλλεύονται.

Η πρώτη έκδοση της εφαρμογής rotateme αφορούσε τον χειροκίνητο έλεγχο του προσανατολισμού του UI από portrait σε landscape.

Η αναμενόμενη 2η έκδοσή της θα εκμεταλλεύεται το εν λόγω accelerometer, συνέπεια του οποίου θα είναι το αυτόματο γύρισμα του UI, ανάλογα πώς κρατάς το τηλέφωνο.

 

Παρεμπιπτόντως πάντως εδώ να υπογραμμίσω (αν και θα βρω λιγάκι offtopic :)) ότι το εν λόγω τσιπάκι το ενσωματώνει και το επερχόμενο Ν82, και η λειτουργία που επιτελεί το rotateme θα είναι ενσωματωμένη στο Symbian OS, αν είναι αληθείς κάποιες από τις spy pics που είδαμε.

 

Πιθανώς λοιπόν - γιατί όχι - να δούμε αυτή τη δυνατότητα να ενσωματώνεται και στο Ν95 με κάποιο μελλοντικό firmware update. Θα ήταν πολύ χρήσιμο, εφόσον το hardware το επιτρέπει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...