Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ετσι οπως λες ειναι ΔΩΡΕΑΝ? γιατι το θεμα δεν ειναι που τα πληρωνεις αλλα οτι ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ. και για μενα αυτο ειναι μια σοβαρη μ#μ@κια της ΝΟΚΙΑ, απλα στην τελικη εχω ενα navigator στο αυτοκινητο και ετσι κανω και οικονομια στην μπαταρια του κινητου. Και κανεις ενα λαθος,,, κοροιδα μας επιασε η νοκια που θελει ευρωπουλα για μια υπηρεσια που αλλου βρισκεις δωρεαν και που στο φιναλε ακομα και αν πληρωσεις ο τροπος λειτουργιας ειναι κακος και πανε τζαμπα τα λεφτα. ετσι οπως δουλευει το gps&navigator στο Ν95 ειναι απλα για μια ωρα αναγκης που εισαι με αλλο αυτοκινητο η με τα ποδια και χαθηκες και για αυτη την περιπτωση δεν θα επρεπε να ζηταει ουτε λεπτο.
Koita αυτο με τα νοκια σοπ το λεω γιατι μερικους τους πιανουν κοροιδα και τους περνουν παραπανω λεφτα απο οτι πρεπει.Τωρα αν δεν σε ικανοποιει το smart2go ειναι δικο σου θεμα μην το βαζεις βαλε αλλο προγγραμμα,ο δεκτης σε εμνα προσωπικα λειτουργει μια χαρα λοκαρει σε 2 με 3 λεπτα και με κτιρια γυρω μου.Και που βρισκεις δηλαδη αντιστοιχη υπερεσια δωρεαν?Υπαρχει προγγραμμα για gps εντελως τσαμπα και δεν το ξερω?Μλαιστα χαρτες που θεωρουνται καλοι στην αγορα ειναι πανακριβοι καμια σχεση με τα 75 ευρω που λες εσυ.Τωρα για το δεκτη ενταξει δεν ειναι sirf star 3 αλλα αυτο το ηξερες πιστευω πριν το παρεις.ΑΝ ΘΕς ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ παρε εναν δεκτη για το αμαξι και εισαι οκ,εγω πρσωπικα την δουλεια μου με αυτο την κανω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia bohthhste me ligo. Eixa palia S60 kai ta 2-3 teleytaia xronia exw ppc, k twra phra to N95 k tha hthela ligo na mou peite merika programmatakia.

1-Enan kalo file explorer. Exw to X-plore. Yparxei kanenas kalyteros?

2-eggrafh synomoilias? exw to Ultimate VR me autostartup.

Μια χαρά είναι και τα δύο!

 

3-Enan kalo Task Manager?

Handy Taskman. Τον βρίσκεις στο γνωστό μέρος...;)

 

5-Themata pou mporw na brw?

Ρίξε μια ματιά σ' αυτά:

www.babinokia.com 
www22.ownskin.com
www.mobile-reviews.de
www.zedge.com
www.mobile9.com
www.mmcforums.net

 

9-Otan pataw thn "Ekthesh" mou emfanizei oles tis fwtografies. Den ginete na blepw tous fakelous prwta kai na anoigw opoion thelw, opws ginotan palia? Mhpws kanena allo programma probolhs eikonwn kai binteo?
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα στην έκθεση. Βάλε το resco photo viewer, το βρίσκεις επίσης στο γνωστό μέρος.

 

12-Kanenas metatropeas apo eyrw se alla nomismata pou na ananewnwnte oi times tou apo to internet yparxei?

Handy Converter.

 

13-Yparxei kanena eortologio na me ypenthymizei gia ta genethleia, kathws kai tis onomastikes eortes? (An ginete, na mou leei kai poies epafes giortazoun)

Απλό εορτολόγιο για τις γιορτές είναι αυτό: http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

-Kai kati akomh. Ayto to mataki pou einai dipla aristera sthn mprostinh kamera ti einai?

Είναι ο αισθητήρας φωτός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και γω το 95αρι μου:up:!!ολα καλα αλλα η ποιοτητα συναρμολογησης...δειτε το πανω αριστερο κενο (ειναι κανονικα κουμπωμενο)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις τωρα κι απο εμενα.

1.Το slide του Ν95 μου κουνιεται λιγο.Υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα;

2.Υπαρχουν νεα για την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου;Ξερεται αν υπαρχει περιπτωση η nokia να προσθεσει τη δυνατοτητα αυτοματης εναλλαγης της οθονης απο portrait σε landscape mode με το αναλογο γυρισμα του κινητου(νομιζω πως αυτο γινετε στο Ν82)κανοντας <<περιτη>> τη χρηση εφαρμογων οπως το rotate me 2;

Link to comment
Share on other sites

Koita αυτο με τα νοκια σοπ το λεω γιατι μερικους τους πιανουν κοροιδα και τους περνουν παραπανω λεφτα απο οτι πρεπει.Τωρα αν δεν σε ικανοποιει το smart2go ειναι δικο σου θεμα μην το βαζεις βαλε αλλο προγγραμμα,ο δεκτης σε εμνα προσωπικα λειτουργει μια χαρα λοκαρει σε 2 με 3 λεπτα και με κτιρια γυρω μου.Και που βρισκεις δηλαδη αντιστοιχη υπερεσια δωρεαν?Υπαρχει προγγραμμα για gps εντελως τσαμπα και δεν το ξερω?Μλαιστα χαρτες που θεωρουνται καλοι στην αγορα ειναι πανακριβοι καμια σχεση με τα 75 ευρω που λες εσυ.Τωρα για το δεκτη ενταξει δεν ειναι sirf star 3 αλλα αυτο το ηξερες πιστευω πριν το παρεις.ΑΝ ΘΕς ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ παρε εναν δεκτη για το αμαξι και εισαι οκ,εγω πρσωπικα την δουλεια μου με αυτο την κανω

Δεν με καταλαβες... οπως εγραψα πηρα ενα satnav 300 με το destinator 6 και κανω την δουλεια μου πολυ καλυτερα απο οτι με το Ν95 και ειναι χωρις χρεωση ανα βδομαδα - μηνα-χρονο, αυτο ειναι λογικο οπως λογικο θα ηταν να μας εδινε την δυνατοτητα και η ΝΟΚΙΑ να χρησιμοποιουμε την φων. καθοδηγηση χωρις χρεωση την στιγμη που αλλοι λιγο αλλοι πολλη δωσαμε 600 + ευρω γιατι απλα ενσωματωνε αυτη την δυνατοτητα (gps).

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες... οπως εγραψα πηρα ενα satnav 300 με το destinator 6 και κανω την δουλεια μου πολυ καλυτερα απο οτι με το Ν95 και ειναι χωρις χρεωση ανα βδομαδα - μηνα-χρονο, αυτο ειναι λογικο οπως λογικο θα ηταν να μας εδινε την δυνατοτητα και η ΝΟΚΙΑ να χρησιμοποιουμε την φων. καθοδηγηση χωρις χρεωση την στιγμη που αλλοι λιγο αλλοι πολλη δωσαμε 600 + ευρω γιατι απλα ενσωματωνε αυτη την δυνατοτητα (gps).

 

Μα έχει ειπωθεί πολλές φορές, δεν είπε κανένας ότι το Ν95 μπορεί να "χτυπήσει" στα ίσα οποιοδήποτε μηχάνημα σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής το οποίο θα τρέχει Destinator.

Είναι θέμα software, καθώς το Destinator δεν υπάρχει (ακόμα) για Symbian OS, αλλά και θέμα τι τσιπάκι GPS φοράει το κάθε μηχάνημα. Και από ό,τι ξέρω το Ν95 (και τα υπόλοιπα μηχανήματα της Nokia με GPS, π.χ. Ν95 8GB, N82, 6110 Navigator), δεν έχουν ό,τι πιο σύγχρονο σε GPS module.

Και προφανώς δεν είναι τόσο θέμα χρεώσεων, αλλά το πόσο αποτελεσματικός είναι ο δέκτης.

Και μέχρι τώρα τουλάχιστον ο δέκτης GPS των τηλεφώνων της Nokia δε μπορεί να υποκαταστήσει ένα PPC ή ένα PDA με Destinator.

 

Αν θέλει κανείς μόνο navigation, αγοράζει ένα εξειδικευμένο μηχάνημα PPC χωρίς ιιδιαίτερα πολλές δυνατότητες. Θα κάνει τη δουλειά του και με το παραπάνω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο άσχετος ξαναχτυπά: Τις τελευταίες μερες οταν προσπαθω να ανοιξω την "Βοηθεια" σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου βγαζει το αποτροπαιο μηνυμα "μνημη πληρης κλειστε μερικες εφαπμογες". Το αστειο ειναι οτι οσες φορες το εχς κανει δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη, και ο τασκ μανατζερ δηλωνει 18,4 μβ ελευθερα. Εχει κανεις καμια ιδεα?

ΥΓ. Ναι εχω δοκιμασει να κανω επανεκινηση :)

Ευχαριστω

 

Α και μια αλλη ερωτηση, γιατι το Ρουτε 66 μου δειχνει ΝΟ GPS ενω κατα τ'αλλα ειναι συνδεδεμενο με δορυφορους? (εκδοση 7.3.545)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και γω το 95αρι μου:up:!!ολα καλα αλλα η ποιοτητα συναρμολογησης...δειτε το πανω αριστερο κενο (ειναι κανονικα κουμπωμενο)

Πήγαινέ το σε ένα Nokia servis με την απόδειξη αγοράς να στο λύσουν και να το ξαναβιδώσουν επιτόπου. Εμένα στην Κόρινθο μου αλλάξανε οθόνη και ακουστικό μέχρι να καπνίσω ένα τσιγάρο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγενέ το σε ένα Nokia servis με την απόδειξη αγοράς να στο λύσουν και να το ξαναβιδώσουν επιτόπου. Εμένα στην Κόρινθο μου αλλάξανε οθόνη και ακουστικό μέχρι να καπνίσω ένα τσιγάρο.

 

Δεν είναι συναρμολογιμένο από την αρχή??? Η στο συναρμολογούν την ώρα της αγοράς όταν ανοίξουν το κουτί?

Σου αλλάξανε οθόνη και ακουστικό??Γιατί, ήταν προβληματικά??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συναρμολογιμένο από την αρχή??? Η στο συναρμολογούν την ώρα της αγοράς όταν ανοίξουν το κουτί?

Σου αλλάξανε οθόνη και ακουστικό??Γιατί, ήταν προβληματικά??

Ενδεχομένως κάποιο βιδάκι να μην έχει βιδωθεί καλά απο το εργοστάσιο κατασκευής (συμβαίνουν κι αυτά). Αν το αφήσει, μπορεί κάποια στιγμή να του πούν οτι το άνοιξε ο ίδιος και να πάψει να ισχύει η εγγύηση. Το δικό μου, στους δύο μήνες άρχισε να κάνει ψηλοπαράσιτα όταν μίλαγα λίγο πιο δυνατά. Στους τέσσερις μήνες έσβησε ξαφνικά η οθόνη (το τηλ. λειτουργούσε κανονικά αλλά όχι η οθόνη). Αμέσως το πήγα στο servis και μια και μου αλλάξανε την οθόνη τους είπα να μου αλλάξουνε και το ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

3-Enan kalo Task Manager?

Εγώ θα σου πρότεινα το Tracker. Εκτώς όλων των άλλων κάνει και συμπίεση μνήμης.

5-Themata pou mporw na brw?

Βάλε το Theme DIY και φτιάχτα μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ενσωματωνει το demand paging?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

paidia bghke h v12.0.14!!!!!!

 

πλακα κανεις.....

 

την εχει βαλει κανενας....!!!!!!!!!!????

Link to comment
Share on other sites

φιουυυυυυ και ετοιμαζομουνα για αναβαθμιση.......

:lol::lol::lol:

 

ωχχχχχ θα μας σκασουν με αυτο το update....

αντε να βγει με το καλο........εχει περασει πολυ καιρος........

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εσεις πως το αντιμετωπίσατε το πρόβλημα με τα ακουστηκα στο ραδιόφωνο??? (που ακουγεται από το ενα τερμα και από το αλλο σιγα).... Πήγα και αλλαξα τον αντάπτορα του handsfree και ενω δεν μου το εκανε παλια, τωρα ειναι ετσι.. καμια ιδεα???
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εσεις πως το αντιμετωπίσατε το πρόβλημα με τα ακουστηκα στο ραδιόφωνο??? (που ακουγεται από το ενα τερμα και από το αλλο σιγα).... Πήγα και αλλαξα τον αντάπτορα του handsfree και ενω δεν μου το εκανε παλια, τωρα ειναι ετσι.. καμια ιδεα???

 

τετοιο προβλημα με το ραδιο δεν ειχα ποτε...η τουλάχιστον μεχρι στιγμης....

μονο με τα ηχεια που δεν εχω ενταση....

 

τελικα αυτο το ραδιο πολυ προβληματικο μας βγηκε στο ν95.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τετοιο προβλημα με το ραδιο δεν ειχα ποτε...η τουλάχιστον μεχρι στιγμης....

μονο με τα ηχεια που δεν εχω ενταση....

 

τελικα αυτο το ραδιο πολυ προβληματικο μας βγηκε στο ν95.....:rolleyes:

 

Oυτε εγω ειχα αλλα τωρα..... Εχει ακουστει απο πολλους οτι ειχαν, αλλα τελικα το ελυσε καποιος??? Αν ξερει κανεις ας πει τιποτα....

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει αυτή τη συσκευή και να μην του έχει παρουσιάσει πρόβλημα στο ήχο??(είτε αυτά είναι ηχεία, είτε ακουστικά...ή κάτι άλλο)???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι επαθα πριν απο λιγο....

 

"επαιζα" με τα ακουστικα μηπως και καταλαβω τι προβλημα υπαρχει με το ραδιο και τα ηχεια.....(μια και ο τεχνικος στην νοκια θα επιστρεψει απο δευτερα:lol:)....

εβγαζα εβαζα το καλωδιο κτλ κτλ κτλ και παλι τα ιδια......

ξαφνικα σε μια φαση παω να ακουσω mp3 και ακουγοταν ο ηχος ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΕΙΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ.....

επαθα σοκ μιλαμε......

οτι προγραμμα και αν χρησιμοποίησα για Mp3 το ιδιο........

τετοιο πραγμα μου το κανει για πρωτη φορα.....στα Mp3......

:rolleyes:

το κινητο εστρωσε μονο μετα απο επανεκκίνηση ....και το ραδιο φυσικα στο ιδιο χαλι....

το τρελο ειναι οτι δεν εχω ακομη αντιμετωπισει το προβλημα με τα ακουστικα και το ραδιο που λενε πολλα παιδια...

εκει ολα δουλευουν ρολοι......

ελπιζω να λυθουν ολα αυτα με το νεο update....που τοσο καιρο ολοι περιμενουμε με τοσο αγωνια.....(αντε βρεεε νοκιαααααα)...

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει αυτο το κινητο.... Εφτιαξε μονο του... LOL LOL LOL... Το μόνο που εκανα ηταν να βάλω ηχο εκκινησης στο ραδιόφωνο και μετα (απο τον ηχο) λειτουργουν και τα δυο ακουστηκα....

 

ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ... ΝΟΚΙΑΔΕΣ...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι επαθα πριν απο λιγο....

 

"επαιζα" με τα ακουστικα μηπως και καταλαβω τι προβλημα υπαρχει με το ραδιο και τα ηχεια.....(μια και ο τεχνικος στην νοκια θα επιστρεψει απο δευτερα:lol:)....

εβγαζα εβαζα το καλωδιο κτλ κτλ κτλ και παλι τα ιδια......

ξαφνικα σε μια φαση παω να ακουσω mp3 και ακουγοταν ο ηχος ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΕΙΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ.....

επαθα σοκ μιλαμε......

οτι προγραμμα και αν χρησιμοποίησα για Mp3 το ιδιο........

τετοιο πραγμα μου το κανει για πρωτη φορα.....στα Mp3......

:rolleyes:

το κινητο εστρωσε μονο μετα απο επανεκκίνηση ....και το ραδιο φυσικα στο ιδιο χαλι....

το τρελο ειναι οτι δεν εχω ακομη αντιμετωπισει το προβλημα με τα ακουστικα και το ραδιο που λενε πολλα παιδια...

εκει ολα δουλευουν ρολοι......

ελπιζω να λυθουν ολα αυτα με το νεο update....που τοσο καιρο ολοι περιμενουμε με τοσο αγωνια.....(αντε βρεεε νοκιαααααα)...

Κατι που λυνεται με επανεκκινηση δεν αξιζει να σε τρομαζει/εντυπωσιαζει. Software ειναι αυτο...:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...