Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά.

Επειδή το Ν95 μου, ΔΕΝ φημίζεται για την καλή λήψη του (στο GPS)... αποφάσισα να πάρω μια "κεραία Bluetooth για το GPS" η οποία μου κόστισε 80 ευρώ.

Πράγματι η κεραία πιάνει ακόμα και μέσα στο σπίτι μου, όλους τους δορυφόρους.

Το ερώτημα είναι το εξής... Αφού πλέον έχω εξωτερικό GPS... υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα που να λειτουργεί (κάνοντας λήψη από την εξωτερική);

Εκτιμώ πως το ΝΟΚΙΑMaps και το Route66... είναι πολύ "παιδικά".

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας (όσοι μπείτε στον κόπο να απαντήστε).

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από ό,τι έχω ακούσει το Tom Tom είναι πολύ καλό για εξωτερικό δέκτη.

 

Καλημέρα, βρηκα καποιες ρυθμισεις για voip calls μεσω "voipcheap", για Ε61, προσπάθησα να τις προσαρμοσω στο Ν95, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν τα καταφερα... φαινοταν στη οθονη οτι ειναι σε εξελιξη η κληση, αλλα ως εκει.. :confused:

Μονο με WLAN μπορει να λειτουργησει; Οχι αν συνδεθω μεσω προφιλ internet/wap απ το κινητο.. να υποθεσω πως δε μπορει παραλληλα να ειναι συνδεδεμενο μεσω 3G στο ιντερνετ και να κανει voip call;

 

Υπάρχουν ρυθμισεις δοκιμασμενες στο Ν95 για το "voipcheap" ή αλλο sip? Μπορει καποιος να με ενημερωσει για τη διαδικασια, γιατι στο "ipm@rt".. τα ελληνικα τους ειναι χαλια! :lol:

Thanx..

 

 

Το truphone είνα πολύ καλό και δουλεύει 1 χαρά με το Ν95.

Το έχει δοκιμάσει πολύς κόσμος από εδώ.

Δες το αντίστοιχο topic.

 

re guys thelw kapios na mou pei me to gps ti paizei giati den katalavainw tipota .. pataw sto maps kai meta deixnei mia gi kai dexia ena doryforiko piato kai ena x kokino.. ti kanw?

 

Σιγά μη δείχνει και 1 σελήνη.Γράφε ελληνικά όπως και οι υπόλοιποι καταρχήν.

Έπειτα, αν έχεις περάσει ήδη τους χάρτες με το maploader κάνε αυτά που σου γράφει ο Itchrist86.

 

(Nervous sorry,αλλά δεν έχω βρει ακόμα πώς δουλεύει η πολλαπλή παράθεση)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

EDIT: βρήκα απάντηση στην ερώτηση που θα σας έκανα τώρα... :P αλλά ισχύει ακόμα αυτο το πρόβλημα που έχω με τις επαφές!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δείχνει και 1 σελήνη.Γράφε ελληνικά όπως και οι υπόλοιποι καταρχήν.

Έπειτα, αν έχεις περάσει ήδη τους χάρτες με το maploader κάνε αυτά που σου γράφει ο Itchrist86.

 

(Nervous sorry,αλλά δεν έχω βρει ακόμα πώς δουλεύει η πολλαπλή παράθεση)

 

 

pws pernaw xartes?

Link to comment
Share on other sites

pws pernaw xartes?

 

Κατσε να διαβασεις λιγο ,εχει αναφερθει ..οο.. φορες πως .

(ΜΕΣΩ map loader ,δες το αναλογο θεμα !!)

 

Και γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Επειδή το Ν95 μου, ΔΕΝ φημίζεται για την καλή λήψη του (στο GPS)... αποφάσισα να πάρω μια "κεραία Bluetooth για το GPS" η οποία μου κόστισε 80 ευρώ.

Πράγματι η κεραία πιάνει ακόμα και μέσα στο σπίτι μου, όλους τους δορυφόρους.

Το ερώτημα είναι το εξής... Αφού πλέον έχω εξωτερικό GPS... υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα που να λειτουργεί (κάνοντας λήψη από την εξωτερική);

Εκτιμώ πως το ΝΟΚΙΑMaps και το Route66... είναι πολύ "παιδικά".

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας (όσοι μπείτε στον κόπο να απαντήστε).

 

TomTom 6 thread:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165261

Link to comment
Share on other sites

ποια ακουστικα εχεις??

μηπως δεν ειναι απολυτα συμβατα με την συσκευη σου??

με τις εντολες ειναι λιγο μπερδεμα και εγω το παθαινω.

ειδικα αμα εχεις ενα ονομα πολυ περιεργο δεν προκειται

να στο δεχτει.:O

 

ΕΙΧΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ HS-21W ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ JABRA BT8040.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΨΟΓΑ ΜΕ ΤΟ 6680 ΠΟΥ ΕΧΩ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ

ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ FIRMWARE;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

Το truphone είνα πολύ καλό και δουλεύει 1 χαρά με το Ν95.

Το έχει δοκιμάσει πολύς κόσμος από εδώ.

Δες το αντίστοιχο topic.

'Εχω την υπόνοια, πως το truphone δεν έχει καμμία σχέση με χάρτες και πλοήγηση, παρά μόνο με κλήσεις μέσω WLAN από τον υπολογιστή μου. Κάνω λάθος;

 

Κάνοντας αναζήτηση στο φόρουμ εδώ, αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την υπόνοια, πως το truphone δεν έχει καμμία σχέση με χάρτες και πλοήγηση, παρά μόνο με κλήσεις μέσω WLAN από τον υπολογιστή μου. Κάνω λάθος;

 

Κάνοντας αναζήτηση στο φόρουμ εδώ, αυτό κατάλαβα.

Ναι, με κλήσεις VoIP έχει να κάνει...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν το Ν95 μπορει να παρει πανω απο 2γιγα μνημη??? καπου διαβασα οτι θα υποστηριζει........:confused:

 

Ναι, μέχρι πρότινος ξέραμε ότι είναι συμβατό με κάρτες microSDHC 4GB.

Πρόσφατα μαθεύτηκε το ίδιο και για την χωρητικότητα των 8GB.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Προσωπική μου άποψη πως μάλλον δεν θα γίνεται διότι το Ν95 8GB έχει διάφορες και στο hardware.

 

Συμφωνώ κι εγώ. Μάλλον δεν θα μπορούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το Ν 95 έχει WLAN, αυτό σημαίνει ότ μπορώ απο οπουδήποτε (όπου υπάρχει ασύρματο δίκτυο internet) να μπώ στο ιντερνετ δωρεάν?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το Ν 95 έχει WLAN, αυτό σημαίνει ότ μπορώ απο οπουδήποτε (όπου υπάρχει ασύρματο δίκτυο internet) να μπώ στο ιντερνετ δωρεάν?

Ευχαριστώ πολύ!

 

ναι φιλε μου εχει.

μπορει να μπαινεις οπου θες αρκει να μην ειναι κλειδωμενο το δικτυο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Εχω την υπόνοια, πως το truphone δεν έχει καμμία σχέση με χάρτες και πλοήγηση, παρά μόνο με κλήσεις μέσω WLAN από τον υπολογιστή μου. Κάνω λάθος;

 

Κάνοντας αναζήτηση στο φόρουμ εδώ, αυτό κατάλαβα.

 

Σωστή η υπόνοιά σου, αλλά η απάντηση για το truphone δεν πήγαινε σε σένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ξερω ισως εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το βρω. το ροοτ 66 του βαζω διευθηνση και μου λεει δεν υπαρχει και αγγλικα και ελληνικα. ειναι το μονο προβλημα που εχω με το τηλεφωνο μεχρι στιγμης και το εχω φορτωσει καλα. μου ειναι απαραιτητη η εφαρμογη λογο προβληματος ορασεως:O ευχαριστω!:(
Link to comment
Share on other sites

ξερω ισως εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το βρω. το ροοτ 66 του βαζω διευθηνση και μου λεει δεν υπαρχει και αγγλικα και ελληνικα. ειναι το μονο προβλημα που εχω με το τηλεφωνο μεχρι στιγμης και το εχω φορτωσει καλα. μου ειναι απαραιτητη η εφαρμογη λογο προβληματος ορασεως:O ευχαριστω!:(

 

Μπορεις να κατεβασεις το route απο εδω, Αυτη η εκδοση του route λειτουργει αψογα και με το gps του Ν95. Πριν το κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να το κανεις sign Για να μαθεις πως κανουμε sign μια εφαρμογη διαβασε και κανε αυτο.

 

Περισσοτερα στα αναλογα θεματα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέχρι πρότινος ξέραμε ότι είναι συμβατό με κάρτες microSDHC 4GB.

Πρόσφατα μαθεύτηκε το ίδιο και για την χωρητικότητα των 8GB.

 

σε τι τιμες ειναι πανω κατω οι 4ρες...???

τις βρισκεις ευκολα στην αγορα...?

ξερει κανεις να προτείνει καμια μαρκα που να ειναι καλη και συμβατη 100% με το n95....??

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμες ειναι πανω κατω οι 4ρες...???

τις βρισκεις ευκολα στην αγορα...?

ξερει κανεις να προτείνει καμια μαρκα που να ειναι καλη και συμβατη 100% με το n95....??

 

Αν κάνεις 1 αναζήτηση, θα βρεις και μαγαζιά που τις έχουνε και σχόλια χρηστών που τις έχουν δοκιμάσει.

Εγώ μάλλον θα τη τσιμπήσω από ebay.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμες ειναι πανω κατω οι 4ρες...???

τις βρισκεις ευκολα στην αγορα...?

ξερει κανεις να προτείνει καμια μαρκα που να ειναι καλη και συμβατη 100% με το n95....??

Ego sandisk εχω την ειχα παρει το καλοκαιρι 50 ευρω apo ebay δουλευει μια χαρα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και θελω βοηθεια αν γνωριζει κανενας κατι σχετικο.Απο χθες το απογευμα δεν ανοιγει ο browser του τηλεφωνου.Δειχνει να προσπαθει να το ξεκινησει και μετα σταματαει.Ο opera λειτουργει κανονικα.Η επανεκινηση δεν εφερε αποτελεσμα,επομενο βημα αν δεν ξερει κανενας τιποτα το format μεσα στο Σ-Κ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και θελω βοηθεια αν γνωριζει κανενας κατι σχετικο.Απο χθες το απογευμα δεν ανοιγει ο browser του τηλεφωνου.Δειχνει να προσπαθει να το ξεκινησει και μετα σταματαει.Ο opera λειτουργει κανονικα.Η επανεκινηση δεν εφερε αποτελεσμα,επομενο βημα αν δεν ξερει κανενας τιποτα το format μεσα στο Σ-Κ.

Κάνε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Στην οθόνη αναμονής πληκτρολόγησε *#7780#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Στην οθόνη αναμονής πληκτρολόγησε *#7780#.

 

Το δοκιμασα αυτο αλλα τιποτα,συνεχιζει να μην ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αυτο αλλα τιποτα,συνεχιζει να μην ανοιγει.

 

Ε, δε νομίζω να έχεις άλλη επιλογή πλέον.

Backup επαφών και ρυθμίσεων και φουλ για format.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε, δε νομίζω να έχεις άλλη επιλογή πλέον.

Backup επαφών και ρυθμίσεων και φουλ για format.

 

Κι'εγω δεν βλεπω αλλο τροπο...και αυτο που ειναι κουραστικο ειναι να περασω ολες τις εφαρμογες και τα παιχνιδια απο την αρχη.Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα αρχεία Excel και txt που μετέφερα στην κάρτα του N95. Πηγαίνω στην εφαρμογή Quickoffice-Quichsheet αλλά δεν βλέπω πουθενά τα αρχεία για να τα ανοίξω . Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω;

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...