Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia N95 is among the lowest radiation Cell-Phones out there!

http://www.symbian-freak.com/news/007/09/ten_lowest_radiation_cell_phones.htm

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΡΝΗΤΙΚΑ.πολύς τζόγος το σλάιντερ, τρίζει μόλις το αγγίξεις από την αριστερή πλευρά

Επειδη ειχα και εγω αυτο προβλημα,αλλα απο την δεξια πλευρα, εκανα το κολπο με το χαρτονακι απο πισω και ολα καλα τωρα.Φυσικα δεν φαινεται τιποτα.

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα καλο side για Aplications του Ν95???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2031585#post2031585

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα και εγω αυτο προβλημα,αλλα απο την δεξια πλευρα, εκανα το κολπο με το χαρτονακι απο πισω και ολα καλα τωρα.Φυσικα δεν φαινεται τιποτα.

 

για πες μας κι εμας την διαδικασια ρε φιλε..χρειαστηκε να το ανοιξεις με κατσαβιδακι κλπ??φοβαμαι ρε γ****ο να του βαλω χερι...:(

Link to comment
Share on other sites

για πες μας κι εμας την διαδικασια ρε φιλε..χρειαστηκε να το ανοιξεις με κατσαβιδακι κλπ??φοβαμαι ρε γ****ο να του βαλω χερι...:(

 

Μην του βαζετε τσιροτα και ζιλοτειπ να το πατε στη nokia να το φτιαξουν!δεν ειδατε τι επαθε ο αλλος, του εφυγε το ζιλοτειπ και του εκοψε την καλοδιοταινια!Εγω αφου περασα 4 φορες για να μου φτιαξουν τον τζογο και μου ελεγαν οτι ετσι πρεπει να ειναι για λογους ασφαλειας κ.τ.λ,αφου χαλασε η οθονη μου και μου την αλαξαν τους ειπα οτι αν δεν μου φτιαξουν το slide δεν θα παραλαβω το τηλ. και οτι θα τους καταγκειλω στον συνηγορο του πολιτη!Και τωρα εχω ενα slide κατσε-καλα!(ειχα ρωτησει εδω στο forum πολλες φορες αν ειχαν φτιαξει κανενος το slide στη nokia αλλα κανενας δεν μου ειχε απαντησει,Μην ειστε τσιγκουνιδες ρε παιδια στην πληροφωρηση!)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. Meta apo polles symptoseis (:/) epese kai sta dika moy xeria to N95... :ninja:

Kai apofasisa na do kata poso to GPRS doyleyei kai eidikotera to "navigator" (blepe "Xartes"). Aytoi oi typoi stin Nokia (milao gia ta kata topoys apokleistika katastimata) ithelan gia na moy baloyn ellinikoys xartes kai foni 100euro gia 3 xronia. Milisa me to support tis Nokia (tilefonika) kai moy eipan na katebaso to "Maps Loader" kai apo kei na kano oti einai na kano free of charge...

H alitheia einai oti akoma den katafera na do to GPRS energo... syndemeno i otidipote allo kai otan arxizei to GPRS na kanei search gia service, tote kollane ooooola sto kinito...

An telika katafero na to kano na doylepsei xoris na pliroso tpt se Nokia, Alpha Copy ktl, tha pao na toys to tripso stin moyri poy moy theloyn kai 100 euro....

An mporei kanenas, as moy pei an einai fisiologiko to gegonos oti otan kanei search gia service to GPRS na kollaei to kinito entelos, kai an argei tooooso poly na brei doryforo, service i oti telospanton psaxnei. Kai an telika aytoi stin Nokia den moy elegan mparoyfes gia na moy paroyn 100 eura alla ginetai na doylepsoyn oi xartes gia Ellada me ton tropo poy periegrapsa pio pano.

Eyxaristo ek ton proteron. :)

 

Huh... Telika itan toooso eykolo kai ego pnigomoyn se mia koytalia nero...

Ta katafera kai doylepse me kostos mono 17 euro, oso diladi ekane kai i karta mnimis i opoia xreiastike gia na kano save toys xartes kai tis fonitikes entoles...

Oso gia ta katastimata tis Nokia (ta apokleistika kai kala...), ti na po...? Exoyn brei kapoioys eykolopistoys kai "sxetika asxetoys" kai toys ta trone xontra.. No more comments...

Take care mates.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. Meta apo polles symptoseis (:/) epese kai sta dika moy xeria to N95... :ninja:

Kai apofasisa na do kata poso to GPRS doyleyei kai eidikotera to "navigator" (blepe "Xartes"). Aytoi oi typoi stin Nokia (milao gia ta kata topoys apokleistika katastimata) ithelan gia na moy baloyn ellinikoys xartes kai foni 100euro gia 3 xronia. Milisa me to support tis Nokia (tilefonika) kai moy eipan na katebaso to "Maps Loader" kai apo kei na kano oti einai na kano free of charge...

H alitheia einai oti akoma den katafera na do to GPRS energo... syndemeno i otidipote allo kai otan arxizei to GPRS na kanei search gia service, tote kollane ooooola sto kinito...

An telika katafero na to kano na doylepsei xoris na pliroso tpt se Nokia, Alpha Copy ktl, tha pao na toys to tripso stin moyri poy moy theloyn kai 100 euro....

An mporei kanenas, as moy pei an einai fisiologiko to gegonos oti otan kanei search gia service to GPRS na kollaei to kinito entelos, kai an argei tooooso poly na brei doryforo, service i oti telospanton psaxnei. Kai an telika aytoi stin Nokia den moy elegan mparoyfes gia na moy paroyn 100 eura alla ginetai na doylepsoyn oi xartes gia Ellada me ton tropo poy periegrapsa pio pano.

Eyxaristo ek ton proteron. :)

 

Huh... Telika itan toooso eykolo kai ego pnigomoyn se mia koytalia nero...

Ta katafera kai doylepse me kostos mono 17 euro, oso diladi ekane kai i karta mnimis i opoia xreiastike gia na kano save toys xartes kai tis fonitikes entoles...

Oso gia ta katastimata tis Nokia (ta apokleistika kai kala...), ti na po...? Exoyn brei kapoioys eykolopistoys kai "sxetika asxetoys" kai toys ta trone xontra.. No more comments...

Take care mates.

 

Φίλε μου βγες εξω, βάλε υπολογισμό διαδρομής απο εκεί που είσαι λίγο παρακάτω, πάτα έναρξη πλοήγησης. Πιθανόν να σου πει πως πρέπει να πληρώσεις. Οι χάρτες είναι τσάμπα. Η πλοήγηση όμως όχι. Για κοίταξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολυ μαπα αυτη η crystal case της nortonline μολις την εβαλα (μονο το μπροστα)μου αρεσε πολυ αλλα μετα απο λιγο προσεξα οτι ειχε ηδη ραγισει χοργια που ηταν και λιγο γρατζουνισμενη,τζαμπα τα 7ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να βάλω στην ταπετσαρία του N95 ένα εικονίδιο animated.

Animated το βλέπω μόνο μέσα στην έκθεση.

Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις και ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπει στον κοπο να μου απαντηση...

 

εκανα αναβαθμιση την 12.01.13 πριν την αναβαθμιση εκανα αντιγραφο ασφαλειας...μετα την αναβαθμιση που εγινε σε νοκια center εκανα restore το αντιγραφο που δυστυχως κοπηκε στην μεση με ενα μυνημα διακοπης απο τα xp...εκτος του οτι εχουν μεταφερθει τα μισα, μηπως εχει και "παρενεργειες" στην κυριως εκδοση? μηπως δεν θα επρεπε να κανω restore αφου το backup το ειχα κανει με την προηγουμενη εκδοση?

 

ενας λογος που ηθελα να κανω αναβαθμιση ηταν το bt που συνεχεια αποσυνδεεται συνδεεται και τουμπαλιν...και με αυτην την εκδοση δεν ειδα διαφορα...συμβαινει τιποτα με το bt του 95?μιλαω για το handsfree...

 

και παλι σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

 

εκανα αναβαθμιση την 12.01.13 πριν την αναβαθμιση εκανα αντιγραφο ασφαλειας...μετα την αναβαθμιση που εγινε σε νοκια center εκανα restore το αντιγραφο που δυστυχως κοπηκε στην μεση με ενα μυνημα διακοπης απο τα xp...εκτος του οτι εχουν μεταφερθει τα μισα, μηπως εχει και "παρενεργειες" στην κυριως εκδοση? μηπως δεν θα επρεπε να κανω restore αφου το backup το ειχα κανει με την προηγουμενη εκδοση?

 

Όχι, βέβαια.

Γι'αυτό ακριβώς τον λόγο υπάρχει η συγκεκριμένη δυνατότητα. Κάνεις το αντίγραφο ασφαλείας για να το επαναφέρεις στο κινητό τηλέφωνο, έπειτα από την αναβάθμισή του.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. Meta apo polles symptoseis (:/) epese kai sta dika moy xeria to N95... :ninja:

Kai apofasisa na do kata poso to GPRS doyleyei kai eidikotera to "navigator" (blepe "Xartes"). Aytoi oi typoi stin Nokia (milao gia ta kata topoys apokleistika katastimata) ithelan gia na moy baloyn ellinikoys xartes kai foni 100euro gia 3 xronia. Milisa me to support tis Nokia (tilefonika) kai moy eipan na katebaso to "Maps Loader" kai apo kei na kano oti einai na kano free of charge...

H alitheia einai oti akoma den katafera na do to GPRS energo... syndemeno i otidipote allo kai otan arxizei to GPRS na kanei search gia service, tote kollane ooooola sto kinito...

An telika katafero na to kano na doylepsei xoris na pliroso tpt se Nokia, Alpha Copy ktl, tha pao na toys to tripso stin moyri poy moy theloyn kai 100 euro....

An mporei kanenas, as moy pei an einai fisiologiko to gegonos oti otan kanei search gia service to GPRS na kollaei to kinito entelos, kai an argei tooooso poly na brei doryforo, service i oti telospanton psaxnei. Kai an telika aytoi stin Nokia den moy elegan mparoyfes gia na moy paroyn 100 eura alla ginetai na doylepsoyn oi xartes gia Ellada me ton tropo poy periegrapsa pio pano.

Eyxaristo ek ton proteron. :)

 

Huh... Telika itan toooso eykolo kai ego pnigomoyn se mia koytalia nero...

Ta katafera kai doylepse me kostos mono 17 euro, oso diladi ekane kai i karta mnimis i opoia xreiastike gia na kano save toys xartes kai tis fonitikes entoles...

Oso gia ta katastimata tis Nokia (ta apokleistika kai kala...), ti na po...? Exoyn brei kapoioys eykolopistoys kai "sxetika asxetoys" kai toys ta trone xontra.. No more comments...

Take care mates.

 

Φίλε μου, άλλο το GPRS και άλλο το GPS...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε κάποιον file manager όπως τον X-plore. Θα μπορείς να στέλνεις τα πάντα.

 

πως μπορω να τον εγκαταστησω?που μπορω να τον βρω?ευχαριστω μαγκες εκ τον πρωτερον..:ninja::ninja::ninja:

 

Φίλε μου βγες εξω, βάλε υπολογισμό διαδρομής απο εκεί που είσαι λίγο παρακάτω, πάτα έναρξη πλοήγησης. Πιθανόν να σου πει πως πρέπει να πληρώσεις. Οι χάρτες είναι τσάμπα. Η πλοήγηση όμως όχι. Για κοίταξέ το.

 

φιλε μου εχεις μπερδευτει...καλα σου ειπαν στην ΝΟΚΙΑ.Τα 100ευρω ηταν για να μπορεις να εχεις πλοηγηση στο κινητο σου....δηλαδη να βαζεις εναν προορισμο στο κινητο κ αυτο να σε π λ ο η γ ε ι στον προορισμο σου.Εγω δεν τα εχω πληρωσει και δεν εχω πλοηγηση ,εχω μονο δωρεαν στιγμα σε χαρτες.Ελπιζω να καταλαβες κ να βοηθησα..:ninja::ninja::ninja:

 

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΟΥΛΕΨΕ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗΣ....ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΔΟ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ..:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να τον εγκαταστησω?που μπορω να τον βρω?ευχαριστω μαγκες εκ τον πρωτερον..:ninja::ninja::ninja:

 

Θα πρέπει να ψάξεις στο xxxxxxxxxxxxxxx

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το μονο σηγουρο ειναι δεν χρειαζεται να δωσετε μια για τουσ χαρτεσ.ολα τα βρισκεισ στο νετ και περα απο αυτο δεν χρειαζεται να πληρωνεισ για την χρηση του.δεν παιζει μεσω gprs aλλα μεσς gps.αλλο το ενα αλλο το αλλο.εγς γιατι εχς ολα τα τελευταια μεσα και δεν πληρωνω.λιγο ψαξιμο θελει για τους μη γνωστες
Link to comment
Share on other sites

εκεί που διάβαζα χτες το βραδυ στο forum για τα προβλήματα που παρουσίασε το η95 σε κάποιους χρηστες έλεγα σε εμενα μια χαρά είναι έχει λίγο τζόγο ... αλλα κατά τα αλλα είμαι ευχαριστημένος αλλα έλα που σήμερα άρχισε να κάνει και το δικό μου τσαλίμια.το πρόβλημα είναι ότι το ακουστικό τρίζει κάπως και δεν ακούγεται καλά και όταν μιλάω και εγώ τρίζει ποιο πολύ όταν το βάζω ανοικτή ακρόαση όλα είναι κανονικά.το κινητό το πήρα από vodafone shop πριν 2.5 μήνες και μου είπαν ότι έχει 2 χρονια εγγύηση και να κρατήσω την απόδειξη.έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα να με βοηθήσει? καλύπτει η εγγύηση το πρόβλημα?τα φώτα σας παιδιά!!!ευχαριστώ:wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανουμε για να βρισκουμε τους δοριφορους πιο γριγορα.. σε πολλα σημεια περπαταω το εχω open να κανει search και βρισκει 4 και μετα παλι 1 κτλπ.. και εξο απο τιν βεραντα μου τους βρισκει καμπανα σε 1 λεπτο και λιγοτερο..
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΧΑΡΑ!Mολις γυρισα απο alpha copy μου ειχαν το τηλ. μια βδομαδα(το προβλημα με την οθονη)και μου αλαξαν την οθονη,ουτε λογος για να μου δωσουν καινουργια συσκευη!Αλλα η μεγαλυτερη χαρα μου ειναι οτι τερμα πια ο τζογος!!!επιτελους τον εφτιαξαν!!!

 

To πηρες τελικα φιλε....???

χαιρομαι....:)

εγω ακομη περιμενω...μου ειπαν αυτην την εβδομαδα...αντε να δουμε........

θελω να δω αν θα γινει και ο δικος μου τζογος....

Link to comment
Share on other sites

To πηρες τελικα φιλε....???

χαιρομαι....:)

εγω ακομη περιμενω...μου ειπαν αυτην την εβδομαδα...αντε να δουμε........

θελω να δω αν θα γινει και ο δικος μου τζογος....

 

Πω ρε φιλε! σας εχουν γραμενους εκει στην επαρχια!ακομη να στο κανουν?δεν ξερουν οτι ανακαλυφθηκαν τα κουριερ?Τελος παντων αμα με το καλο στο φερουν και εξακολουθει να εχει τζογο να μην το παραλαβεις και να του πεις οτι θα τους καταγκειλεις!Εγω τους το ειπα την προηγουμενη μερα που περασα να δω αν ηταν ετοιμο και την αλλη μερα που πηγα να το παρω δεν πιστευα στα ματια μου απο εκει που ελεγα οτι δεν αξιζει σαν ποιοτητα κατασκευης ουτε οσο ενα τηλ. 200 ευρω τωρα το γουσταρω πολυ!Πραγματικα παιδια ο τζογος ειναι το μεγαλυτερο κουσουρι του ν95!!!Χωρια που με βαζει σε υποψιες οτι αυτο μπορει να φταει που χαλασε η οθονη του γιαυτο και μου εφτιαξαν τον τζογο.Γιατι τις προηγουμενες φορες που πηγα για τον τζογο δεν μου το εφτιαχναν και μου ελεγαν μπουρδες του τυπου ετσι ειναι φυσιολογοκα και για λογους ασφαλειας και για να μην γρατζουνιεται και αμα πεσει να μην σπασει και ΤΡΙΧΕΣ.Παιδια οσοι εχετε προβλημα με την οθονη μηπως ειναι μονο αυτα που εχουν τζογο?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε παλιότερο post, αλλά θα το ξαναπώ. Όσα Ν95 έχω δει χωρίς τζόγο, είτε από κατασκευής, είτε από... πέσιμο παρουσιάζουν έντονα γδαρσίματα στα σημεία επαφής (κυρίως πάνω από τα πλήκτρα 2-3 και στο κάτω μέρος του πληκτρολογίου. Επίσης και στην άλλη πλευρά του slide. Προσωπικά ο τζόγος που έχει το δικό μου τον έχω συνηθίσει, δεν προβληματίζει καθόλου στη χρήση, απλά είναι ψυχολογικό το θέμα όταν έχεις πληρώσει 700+ για να το αποκτήσεις. Μετά από πέντε μήνες χρήσης το κινητό παραμένει άψογο και αψεγάδιαστο. Τι προτιμάτε σφιχτό slide με γρατζουνιές ή λίγο χαλαρό (δουλεύει άψογα πάντως) αλλά αγρατζούνιστο; Η επιλογή δική σας;)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε παλιότερο post, αλλά θα το ξαναπώ. Όσα Ν95 έχω δει χωρίς τζόγο, είτε από κατασκευής, είτε από... πέσιμο παρουσιάζουν έντονα γδαρσίματα στα σημεία επαφής (κυρίως πάνω από τα πλήκτρα 2-3 και στο κάτω μέρος του πληκτρολογίου. Επίσης και στην άλλη πλευρά του slide. Προσωπικά ο τζόγος που έχει το δικό μου τον έχω συνηθίσει, δεν προβληματίζει καθόλου στη χρήση, απλά είναι ψυχολογικό το θέμα όταν έχεις πληρώσει 700+ για να το αποκτήσεις. Μετά από πέντε μήνες χρήσης το κινητό παραμένει άψογο και αψεγάδιαστο. Τι προτιμάτε σφιχτό slide με γρατζουνιές ή λίγο χαλαρό (δουλεύει άψογα πάντως) αλλά αγρατζούνιστο; Η επιλογή δική σας;)

 

Φιλε κανεις ενα μεγαλο λαθος και το δικο μου που ειχε τζογο και ενος γνωστου εχουν γδαρσιματα πανω απο το 3 και του κουμπαρου μου που ειναι σφιχτο χωρις τζογο και το εχει 3 μηνες δεν εχει ουτε ενα σημαδακι!Και ναι οταν δινεις 750 ευρω περιμενεις εστω λιγο καλυτερο slide απο ενα 6280 και οχι πολυ μα παρα πολυ χειροτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κανεις ενα μεγαλο λαθος και το δικο μου που ειχε τζογο και ενος γνωστου εχουν γδαρσιματα πανω απο το 3 και του κουμπαρου μου που ειναι σφιχτο χωρις τζογο και το εχει 3 μηνες δεν εχει ουτε ενα σημαδακι!Και ναι οταν δινεις 750 ευρω περιμενεις εστω λιγο καλυτερο slide απο ενα 6280 και οχι πολυ μα παρα πολυ χειροτερο!!!

File an epitrepetai,se poio nokia shop to piges to n95?

Den exei dld ena mikro keno apo ti mia meria me apotelesma na trizei?

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στα κεντρικα alpha copy θεσ/νικη και ναι εχει λιγο περισοτερο κενο απο την δεξια μερια οταν ειναι κλειστο(για χιλιοστα μιλαμε)οπως και ειχε πριν μου φτιαξουν το slide αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν παιζει κανεναν ρολο το κενο γιατι οπως ηταν ειναι!Πιστευω οτι ειναι θεμα ρυθμηση!
Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και διαβάζω και διαβάζω, εδώ στο topic του N95...Γιατί πραγματικά από την μέρα που βγήκε μέχρι και σήμερα είναι πραγματικά εντυπωσιακό και αξιοθαύμαστο!Βέβαια Ήταν να το πάρω καπου Απρίλιο-Μάιο, μιας και στην Αγγλία είχε ήδη κυκλοφορήσει, όμως δεν το πήρα για άσχετους λόγους!Τώρα που είναι να κάνω σύνδεση μου το δίνουν με 20-30 λίρες (Τσάμπα γιατί στην Ελλάδα ζητούν 700+ Euros χωρίς σύνδεση) κάπου εκεί τελικά αξίζει ή να κοιτάξω και κάτι ακόμα..Γιατί απ' ότι βλέπω όλοι το έχετε το παράπωνό σας :D Και δεν ρωτάω επειδή θα δώσω τις 30 λίρες, αλλά για να μην έχω να αντιμετοπίζω συνεχώς προβλήματα..Έχει αλλάξει κάτι στην σημερινη του παραγωγή? Περίμενω απαντήσεις :D Και Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...