Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera sas.xerei kaneis pos blepoume vinteakia apo y tube?apo vodafone live mou bgazei adinamia sindesis me diaomisti aneparkes eyros zonis.kai mesa apo to y tube xekinaei kanonika apla otan einia na pexei to video stamataei stin arxi.eyxaristo.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

try this for unlocking http://users.net.yu/~dejan/

 

Δε νομίζω να είναι τόσο απλό να ξεκλειδωθεί το Ν95.

Αν ήταν έτσι, θα έπαιρναν όλοι τα κλειδωμένα και θα τα ξεκλείδωναν.

Και για αυτό έβλεπες να παίζουν 2-3 κατοστάρικα πιο κάτω τα κλειδωμένα στο ebay (τουλάχιστον πριν μερικούς μήνες όταν έψαχνα εγώ).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ...στο Ν95 εχω παρατηρησει οτι οταν περναω μεσω USB VideoS στο κινητο δν τα δειχνει στν εκθεση..κ τα εχει μονο στν Διαχ.εφαρμογών....Ξερει κανεις τι παιζει?..πως το κανω να τα δειχνει στν εκθεση?....

 

oxi file ta akoystika einai mia xara,exo dokimasei ki alla.

To problima einai stin anabathmisi,stin 12 diladi.

Den mporo na akoyso radiofono,ligo na to peirakso na allakso stathmo kobete o ixos apo to ena akoystiko.

Kai einai krima,giati paizei eksairetika radio sta akoystika...

Εγω π εχω τν 12 δν εχω κανενα προβλημα μ τα ακουστικα τν ωρα που ακουω ραδιοφωνο...

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παίδια υπάρχη κανένα shortcut για on/off του Bluetooth ?

 

Εγω το εχω βαλει στις συντομευσεις του μεσαιου κουμπιου ή μπορεις στα πληκτρα αριστερα δεξια απο μενου-εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-προσ. ρυθμι.-καταστ. αναμονης-συντομευσεις και βαλτο σε καποιο κουμπι που θελεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω βαλει στις συντομευσεις του μεσαιου κουμπιου ή μπορεις στα πληκτρα αριστερα δεξια απο μενου-εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-προσ. ρυθμι.-καταστ. αναμονης-συντομευσεις και βαλτο σε καποιο κουμπι που θελεις

Και εγώ ακριβώς αυτό έχω κάνει.Με ακριβώς 2 κλικ το ενεργοποιώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτήν τη φωτογραφία.

 

To N95 8GB παίρνει την BL-5F (την μπαταρία του N95). Που σημαίνει ότι οι διαστάσεις της είναι ίδιες με τη νέα BL-6F (του N95 8GB).

 

Πολύ καλό νέο αυτό για τους κατόχους του N95.

 

Ολόκληρο το review, εδώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ν95 και επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα s60..ειναι ευκολο να γινει αναβαθμιση στην 12 εκδοση? επισης εχω διαβασει πολλους να λενε οτι τους δημιουργηθηκαν προβληματα που δεν υπηρχαν προηγουμενως..ισχυει κατι τετοιο? (φανταζομαι πρεπει να το αναβαθμισω)...
Link to comment
Share on other sites

εχω το ν95 και επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα s60..ειναι ευκολο να γινει αναβαθμιση στην 12 εκδοση? επισης εχω διαβασει πολλους να λενε οτι τους δημιουργηθηκαν προβληματα που δεν υπηρχαν προηγουμενως..ισχυει κατι τετοιο? (φανταζομαι πρεπει να το αναβαθμισω)...

 

Με αυτό τον τρόπο θα κάνεις αναβάθμιση:

 

πριν ξεκινησετε οτιδηποτε πρεπει να εχετε το pc suite εγκατεστημενο στον υπολογιστη σας!!

 

κατεβαζετε απο το

http://europe.nokia.com/A4176089

 

το nokia software update και το κανετε εγκατασταση στον υπολογιστη σας.μετα το τελος της εγκαταστασης κανετε επανεκινηση στο pc σας

συνδεετε το τηλ στον υπολογιστη σε κατασταση pc suite

 

ανοιγετε το pc suite

 

πατατε πανω στην επιλογη ""ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου""

διαβαστε τις οδηγιες που αναφερονται προσεκτικα κατα την διαδικασια της αναβαθμισης..

περιμενετε να διαβασει το τηλ το προγραμμα και κανετε υπομονη χωρις να αγγιξετε το τηλ η να διακοψουμε την συνδεση του με τον υπολογιστη!!καθε διακοπη της επικοινωνιας του τηλ με τον υπολογιστη μπορει να καταστρεψει το τηλεφωνο !!

μετα το τελος της αναβαθμισης το τηλ επανεκινειται.

 

*Από τον οδηγό του φίλου zaharakis*

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι τόσο απλό να ξεκλειδωθεί το Ν95.

Αν ήταν έτσι, θα έπαιρναν όλοι τα κλειδωμένα και θα τα ξεκλείδωναν.

Και για αυτό έβλεπες να παίζουν 2-3 κατοστάρικα πιο κάτω τα κλειδωμένα στο ebay (τουλάχιστον πριν μερικούς μήνες όταν έψαχνα εγώ).

 

Ola ta bb5 mexri n70 sigoura ta ksekleidonei to tool tou Dejan.

Distixos den exo dokimasei se kati neotero giafto sou dosa to link.den exeis na xaseis kati.

O Dejan itan panta protoporos sto thema tou flashingg kai tou unlocking (2000 o protos dct3 flasher)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!ekana delete tous xartes mou apo to maps loader kai piga na katevaso ton xarti tis elladas kai molis teleione i lipsi mou egrafe corrupt insert a memory and try again.Kserei kaneis pos mporo na katevaso ton xarti tis elladas apo to maps tou kinitou??

H esto kapos allios??(Epeigon)

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτήν τη φωτογραφία.

 

To N95 8GB παίρνει την BL-5F (την μπαταρία του N95). Που σημαίνει ότι οι διαστάσεις της είναι ίδιες με τη νέα BL-6F (του N95 8GB).

 

Πολύ καλό νέο αυτό για τους κατόχους του N95.

 

Ολόκληρο το review, εδώ.

 

yesssssss.οντος εχεις απολυτο δικιο.ετσι και αλιος και με το ματι αμα το δεις η υποδοχη της μπαταριας δεν εχει καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Pantvw sto panv meros υπαρχει κενο δεν ξερω θα δουμε
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχαν δωθει κατι οδηγιες για τις ρυθμισεις wlan για να μη κολλαει ποτε ο browser του κινητου.μπορειτε να τις δωσετε ξαωα γιατι σε τις βρισκω?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ N95 ;

σου απαντησα στο θεμα σου.:O

γνωριζει κανεις που μπορω να βρω δωρεαν προγραμματα για το ν95?

 

υπαρχει το αναλογο θεμα

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

2. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis idea pws ginete na kanw downgrade to N95 ?

:!:Δεν γίνεται εγκατάσταση παλιότερης έκδοσης λογισμικού!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτήν τη φωτογραφία.

 

To N95 8GB παίρνει την BL-5F (την μπαταρία του N95). Που σημαίνει ότι οι διαστάσεις της είναι ίδιες με τη νέα BL-6F (του N95 8GB).

 

Πολύ καλό νέο αυτό για τους κατόχους του N95.

 

Ολόκληρο το review, εδώ.

Μου φαινεται πολυ λογικο να χωραει μια μικροτερη(BL-5F) μπαταρια σε μερος οπου χωραει μια μεγαλυτερη(BL-6F).

Που ειναι λοιπον το καλο νεο?

Αυτο καταλαβα απο αυτα που γραφεις.

Διορθωσε με αν κανω λαθος.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα το παρω τελικα το κινητακι. αλλα σε τι πρεπει να εχω το νου μου μην μου πασαρουν καμια φολα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα το παρω τελικα το κινητακι. αλλα σε τι πρεπει να εχω το νου μου μην μου πασαρουν καμια φολα;;;;;

 

αμα το παρεις απο nokia shop τιποτα μην

φοβασαι.αμα το παρεις απο αλλο μαγαζι

να προσεξεις να ειναι ελληνικο και

να ειναι σφραγγισμενο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν δουλεύουν καθόλου τα κουμπιά που είναι στα ακουστικά.

Έχω δοκιμάσει και στο ράδιο και στο music player.

Συνδέω τα ακουστικά κανονικά και έχω ήχο.Αλλά ό,τι και αν έχω δοκιμάσει, δεν κάνουν τίποτα τα κουμπιά.Άλλαξα και θέση στο διακοπτάκι, αλλά τίποτα.

Ξέρετε αν παίρνει καμιά μπαταρία??Τι άλλο να κάνω?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν δουλεύουν καθόλου τα κουμπιά που είναι στα ακουστικά.

Έχω δοκιμάσει και στο ράδιο και στο music player.

Συνδέω τα ακουστικά κανονικά και έχω ήχο.Αλλά ό,τι και αν έχω δοκιμάσει, δεν κάνουν τίποτα τα κουμπιά.Άλλαξα και θέση στο διακοπτάκι, αλλά τίποτα.

Ξέρετε αν παίρνει καμιά μπαταρία??Τι άλλο να κάνω?

 

Ναι,και το δικό μου αυτό βύσμα, που συνδέει ακουστικά και Ν95, είναι προβληματικό. Κανένα κουμπί του δε λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...