Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τις φωνητικές εντολές. Έχω βάλει την αυτόματη ρύθμιση κι έτσι υπάρχουν "ρομποτικά" όλες σχεδόν οι επαφές μου. Κάποιες όμως δεν υπάρχουν. Γιατί συμβαίνει αυτό; Ξέρει κάποιος;

 

Και συνεχίζω...στην έκδοση 11, αν μπεις στις επαφες σου και κανεις επεξεργασία και μετά "εντάξει" και κάνεις δεξιά στην επόμενη επαφή και μετά πίσω σε αυτή που άλλαξες.....τσουπ! πάετι το στοματάκι που εκπροσωπεί τη φωνητική εντολή.....Δοκιμάστε το σε μια επαφή που δεν καλείτε συχνά και περιμένω feedback. Αν μπορεί ας το δοκιμάσει και κάποιος "12άρης" να δούμε αν ισχύει και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή Handy Taskmanager καταναλώνει πολλή μπαταρία,από το Ν95,όταν βρίσκεται σε λειτουργία; Είναι προτιμότερο να την απενεργοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαζουν εκει επιτοπου?Τιμες?

 

20 ευρω φιλε μου κοστισε και μου την αλλαξαν εκει επιτοπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

παιδια ασχετο καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε προβλημα στο wlan...εγω εχω ασυρματο δικτυο,το ν 95 το βλεπει, το αναγνωριζει μα οταν παω να συνδεθω γραφει οτι δεν υπαρχει!!!καποιος το ειχε αναφερει ξανα...αλλλα δεν ειχε απαντηθει...μηπως μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει
Link to comment
Share on other sites

20 ευρω φιλε μου κοστισε και μου την αλλαξαν εκει επιτοπου.

20 ευρώ?μονο το μπροστινο καπάκι σωστά?χωρις τπτ άλλο?

 

 

Denior,ποια εφαρμογή εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασχετο καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε προβλημα στο wlan...εγω εχω ασυρματο δικτυο,το ν 95 το βλεπει, το αναγνωριζει μα οταν παω να συνδεθω γραφει οτι δεν υπαρχει!!!καποιος το ειχε αναφερει ξανα...αλλλα δεν ειχε απαντηθει...μηπως μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει

 

δοκιμασε αυτο

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου

και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουν βγει φιλε μου προσοψεις.εγω εχω ηδη αλλαξει στο κλαμπ νοκια στο αιγαλεω στην λεωφορο θηβων.παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους.210-5315280

 

ευχαριστω για την πληροφορια αν και δεν μενω Αθηνα.αυτο σημαινει οτι εχουν αρχισει να κυκλοφορουν και θα φτασουν και Θεσσαλονικη συντομα ελπιζω.τι χρωματα εχει?μονο το ασημενιο?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου

και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

 

 

ευχαριστω φιλε μου που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις,δυστυχως δεν διορθωθηκε κατι.."δεν υπαρχει ασυρματο wlan"...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις,δυστυχως δεν διορθωθηκε κατι.."δεν υπαρχει ασυρματο wlan"...

 

τοτε κατι παιζει με το router σου.

σε αλλα router εχεις δοκιμασει να μπεις??

δουλευει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν υπαρχει καμια πληροφορια για καλυτερη μπαταρια για το ν95..ειναι κριμα να κραταει τοσο λιγο..

 

ακομα τιποτα....για γνησια nokia.

εχουνε βγει ομως κατι κινεζικες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ?μονο το μπροστινο καπάκι σωστά?χωρις τπτ άλλο?

 

 

Denior,ποια εφαρμογή εννοεις?

 

Ναι μονο το μπροστινο καπακι.

 

ευχαριστω για την πληροφορια αν και δεν μενω Αθηνα.αυτο σημαινει οτι εχουν αρχισει να κυκλοφορουν και θα φτασουν και Θεσσαλονικη συντομα ελπιζω.τι χρωματα εχει?μονο το ασημενιο?

 

Δυστηχως μονο το ασημενιο.για την ωρα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,παρήγγειλά ένα Ν95 από το ebay, από Αγγλία , το οποίο είναι vodafone branded. Λογικά θα παίξει με την δικιά μου sim της vodafone έτσι? Υπάρχει μήπως και τρόπος να ξεκλειδωθεί και να δουλέψει με άλλες sim?

thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω...στην έκδοση 11, αν μπεις στις επαφες σου και κανεις επεξεργασία και μετά "εντάξει" και κάνεις δεξιά στην επόμενη επαφή και μετά πίσω σε αυτή που άλλαξες.....τσουπ! πάετι το στοματάκι που εκπροσωπεί τη φωνητική εντολή.....Δοκιμάστε το σε μια επαφή που δεν καλείτε συχνά και περιμένω feedback. Αν μπορεί ας το δοκιμάσει και κάποιος "12άρης" να δούμε αν ισχύει και εκεί.

 

Παιδιά σόρρυ που το ξαναγράφω άλλα είναι κάτι πολύ απλό να βρεί κανείς κ πραγματικά θα θελα να το ξέρω....ας κάνει κάποιος το test...5'' χρειάζονται...thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,παρήγγειλά ένα Ν95 από το ebay, από Αγγλία , το οποίο είναι vodafone branded. Λογικά θα παίξει με την δικιά μου sim της vodafone έτσι? Υπάρχει μήπως και τρόπος να ξεκλειδωθεί και να δουλέψει με άλλες sim?

thanks:)

 

Αν δεν ειναι unlocked ΔΕΝ θα παιξει με την Ελληνικη sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι unlocked ΔΕΝ θα παιξει με την Ελληνικη sim.

 

μηπως θα παίξει αλλά μόνο με vodafone? επειδή το κλείδωμα απο vodafone Αγγλίας προφανώς είναι. Παιδιά ας μου πει όποιος ξέρει οτιδήποτε περι ξεκλειδώματος,.....Υπάρχει τρόπος για ξεκλείδωμα του Ν95 γενικά?

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα παίξει αλλά μόνο με vodafone? επειδή το κλείδωμα απο vodafone Αγγλίας προφανώς είναι. Παιδιά ας μου πει όποιος ξέρει οτιδήποτε περι ξεκλειδώματος,.....Υπάρχει τρόπος για ξεκλείδωμα του Ν95 γενικά?

 

 

Οχι δεν εχει σχεση με τις vodafone, απλα δεν θα παιξει. Φανταζομαι θα ξεκλειδωνει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,παρήγγειλά ένα Ν95 από το ebay, από Αγγλία , το οποίο είναι vodafone branded. Λογικά θα παίξει με την δικιά μου sim της vodafone έτσι? Υπάρχει μήπως και τρόπος να ξεκλειδωθεί και να δουλέψει με άλλες sim?

thanks:)

 

Αν ειναι κλειδωμενο ,ξεκλειδωνει μονο απο το δικτυο

στο οποιο ειναι κλειδωμενο

 

Paidia akousa oti to aplo N95 pernei mexri 32GB karta.... Isxuei???

Rwtaw gt se ola ta side p exw mpei lene mono mexri 2GB!

Poies kartes upostirizei???? (ennow se poies kartes dn kolaei to kinito)

 

tnks

 

Αυτην την στιγμη κυκλοφορουν καρτες μεχρι4GB με τις οποιες

δεν υπαρχει κανενα κολλημα -προβλημα .

 

 

Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που το ξαναγράφω άλλα είναι κάτι πολύ απλό να βρεί κανείς κ πραγματικά θα θελα να το ξέρω....ας κάνει κάποιος το test...5'' χρειάζονται...thanks

 

Στην 12 υπαρχει παλι κανονικα. Αν το κανει στην 11 μαλλον ειναι bug που το εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κλειδωμενο ,ξεκλειδωνει μονο απο το δικτυο

στο οποιο ειναι κλειδωμενο

 

 

Αν είναι έτσι τότε η δουλειά γίνεται ευκολα μέσα από αυτό το site που βρήκα μόλις:) Για ρίξτε μια ματιά. Είναι μάλιστα και για vodafone Αγγλίας το ξεκλείδωμα, ότι ακριβώς χρειάζομαι.

http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocking/vodacodes/nokian9xseries.htm

Link to comment
Share on other sites

try this for unlocking http://users.net.yu/~dejan/

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...