Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως μπορει να μου πει καποιος γιατι οταν ανοιγω το GPS μου βγαζει οτι "Δεν υπαρχει συνδεση στο διαδυκτιο παρακαλω ελεγξτε τις ρυθμισεις δικτυου"?To δορυφορικο πιατο κατω δεξια εχει ενα κοκκινο χ απο πανω.Θελει να ρυθμισω κατι στο μενου?Επισης το εχω με a la carte.Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως μπορει να μου πει καποιος γιατι οταν ανοιγω το GPS μου βγαζει οτι "Δεν υπαρχει συνδεση στο διαδυκτιο παρακαλω ελεγξτε τις ρυθμισεις δικτυου"?To δορυφορικο πιατο κατω δεξια εχει ενα κοκκινο χ απο πανω.Θελει να ρυθμισω κατι στο μενου?Επισης το εχω με a la carte.Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Ρε παιδιά μην είστε τεμπέληδες, διαβάστε λίγο και το manual αλλά και τις 10άδες σελιδών που έχει το forum!! (αυτό το λέω και σε διάφορους που μπαίνουν κάθε 3 και λίγο και ρωτάνε "τι λέει το GPS"??) Λοιπόν το μήνυμα που βλέπεις βγαίνει επειδή έχεις ρυθμίσει το πρόγραμμα maps να κάνει σύνδεση με το internet όποτε και αν χρειάζεται κάποια δεδομένα (π.χ. πληροφορίες για σημεία ενδιαφέροντος). Μπορείς να το απενεργοποιήσεις (το αν θα προσπαθεί να κάνει σύνδεση) από τις Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Δίκτυο. Εσύ το έχεις βάλει να κάνει σύνδεση αλλά το πρόγραμμα ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί με κάποιο τρόπο (Wifi, GPRS) και γι'αυτο βλέπεις το μήνυμα.

 

Το κόκκινο x είναι άσχετο με το προηγούμενο και σημαίνει ότι το κινητό δεν "βλέπει" δορυφόρους ακόμα. Αν είσαι σε εσωτερικό χώρο όταν τρέχεις το πρόγραμμα προφανώς θα έχεις κόκκινο x. Πρέπει να είσαι σε ανοικτό χώρο (= να βλέπεις ουρανό) και να του δώσεις ένα εύλογο χρονικό διάστημα 2-4 λεπτά για να βρει και να κλειδώσει τους δορυφόρους.

 

Το ala carte είναι φυσικά άσχετο με όλα αυτά. Γενική συμβουλή: Διάβασε το manual!! (RTFM)!

Link to comment
Share on other sites

vgike to nav4all gia N95 To install Nav4All visit http://www.nav4all.com/install

on your mobile web browser.

;)

 

Το έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει αν αξίζει τον κόπο?

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Μολις το διαφημισε στο MEGA η Vodafone,πλαισιο και eshop ξερει κανεις ποτε θα το φερουν?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πολύ σπάσιμο πάντως να το έχουν όλοι εκτός από τις κύριες αντιπροσωπίες.:lol: :mad:

 

Μια ερώτηση πάλι.Εγώ το παρήγγειλα από Target Sales.Αν τυχόν αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα μπορώ να πάω στnN Alpha Copy και να το αλλάξω;;:rolleyes:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το διαφημισε στο MEGA η Vodafone,πλαισιο και eshop ξερει κανεις ποτε θα το φερουν?

 

 

 

και φυσικά πόσες δόσεις κάνουν τα μαγαζιά όπως τα παραπάνω για όσους ενδιαφέρονται για αγορά μέσω πιστωτικής, αλλά και οι υπόλοιποι όπως nokia shop, vodafone, cosmote, γερμανός, tim και άλλα όπως μέγκαμάρκετ κλπ.

πχ το μέγκαμάρκετ το έχει μόνο σε 4 άτοκες.

 

και κάτι άλλο, το μέγκαμάρκετ πχ το δίνει με 512 κάρτα, ας γράφουν και οι υπόλοιποι αν το παίρνουν από δω και πέρα με κάρτα τώρα που αρχίζουν όλοι να το δίνουν

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Στον ΑΝΤ1 μολις συνεβει το εξης.Πρωτα η ΤΙΜ,δευτερος ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ,και τριτη η VODAFONE διαδοχικα επαιξαν διαφημιση για το n95.χαρακτηριστικο και των τριων διαφημισεων ηταν η φραση-ελατε τωρα να το αποκτησετε.Και καθομαι και σκεφτομαι ποσο μαζοχιστης μπορει να ειμαι που εχω δωσει προκαταβολη σε νοκια shop και εχω τον "υπευθυνο" του καταστηματος να με πηγαινει απο μερα σε μερα εδω και μια βδομαδα...
Link to comment
Share on other sites

Στον ΑΝΤ1 μολις συνεβει το εξης.Πρωτα η ΤΙΜ,δευτερος ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ,και τριτη η VODAFONE διαδοχικα επαιξαν διαφημιση για το n95.χαρακτηριστικο και των τριων διαφημισεων ηταν η φραση-ελατε τωρα να το αποκτησετε.Και καθομαι και σκεφτομαι ποσο μαζοχιστης μπορει να ειμαι που εχω δωσει προκαταβολη σε νοκια shop και εχω τον "υπευθυνο" του καταστηματος να με πηγαινει απο μερα σε μερα εδω και μια βδομαδα...

 

Ki εσυ τι δινεις προκαταβολη?? Αφου Ελλάδα ειναι εδω.. Ο καθενας λειτουργει με τα δικα του θελω και τους δικους του νομους.. ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΑΘΑΝΑΤΗΗΗΗΗ!!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από προκαταβολές κτλ. Μπαίνεις, ρωτάς, αν το βρεις το παίρνεις αφού δεις πολύ καλά χώρα προέλευσης και την ταινία της alpha copy... Νομίζω το πιο εύκολο μέρος να το βρεις είναι τα voda shops. Μάλλον έχουν περισσότερα κομμάτια από την επίσημη αντιπροσωπεία !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΡΥΘΜΙΣΑ VOIPBUSTER ΣΤΟ N95! ΠΟΣΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις φιλε Νosferatu,δεν εχω καμια δυσκολια στο να παρω την προκαταβολη πισω.Και αφου την ΠΑΡΩ,θα βγαλω μπροστα του το ολοκαινουργιο n95 που θα εχω ηδη αγορασει ,και θα του το δωσω και για αναβαθμιση...ΧΑΧΑΧΑ
Link to comment
Share on other sites

To VOIPBUSTER einai programa gia voip

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το gps μόνο στο μπαλκόνι μου πιάνει στ2-3 λεπτα που λέμε

 

Χρησιμοποίησα κι εγώ το GPS απόψε,αλλά δεν υπολόγισα τον χρόνο που έκανε να βρει τη θέση μου.

Είναι πάντως εγκυρότατο και δεν κοστίζει απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κι εγω κατι?? Ξερουμε πως απενεργοποιειται από το βιντεο το κοκκινο φως??
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και σε γερμανο μην τρελαθουμε! Εχθες που ρωτησα ουτε καν τιμη δεν ηξεραν "δεν εχουμε ενημερωση" η κλασσικη απαντηση του γερμανου... καλο Ιουλιο!!!

 

 

 

savvato prwi to ekane dianomi sta katastimata o germnos.....739 i timi

 

Στον ΑΝΤ1 μολις συνεβει το εξης.Πρωτα η ΤΙΜ,δευτερος ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ,και τριτη η VODAFONE διαδοχικα επαιξαν διαφημιση για το n95.χαρακτηριστικο και των τριων διαφημισεων ηταν η φραση-ελατε τωρα να το αποκτησετε.Και καθομαι και σκεφτομαι ποσο μαζοχιστης μπορει να ειμαι που εχω δωσει προκαταβολη σε νοκια shop και εχω τον "υπευθυνο" του καταστηματος να με πηγαινει απο μερα σε μερα εδω και μια βδομαδα...

 

 

 

 

file mou min aporeis!!!!....i ac efere kapoia kommatia kai ta ekane dianomi sta katastimata tis kai amesws meta edwse se olous tous allous antiproswpous...apo kei kai pera einai euthini tou kathe katastimatos gia to pws diaxeirizetai tis paraggelies tou...auto pou kserw sigoura pantws einai oti ektos apo tin arxiki dianomi pou egine sta katastimata i ac den exei oute ena stis apothikes tis...opote se vlepw na perimeneis mexri na ksanaparalavei!!!!!!!!!!

 

Ki εσυ τι δινεις προκαταβολη?? Αφου Ελλάδα ειναι εδω.. Ο καθενας λειτουργει με τα δικα του θελω και τους δικους του νομους.. ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΑΘΑΝΑΤΗΗΗΗΗ!!!!:p

 

swstoooooooooooooos!!!!!!!!!!!:cool: :cool:

 

Μακρυά από προκαταβολές κτλ. Μπαίνεις, ρωτάς, αν το βρεις το παίρνεις αφού δεις πολύ καλά χώρα προέλευσης και την ταινία της alpha copy... Νομίζω το πιο εύκολο μέρος να το βρεις είναι τα voda shops. Μάλλον έχουν περισσότερα κομμάτια από την επίσημη αντιπροσωπεία !!!

 

oxi...kamia etairia den exei perissotera kommatia apo ta nokia shops....sigoura...apla allo na rwtiseis an exoun sti voda sto peristeri kai allo stin voda stin kolopetinitsa....sigoura stin prwti exeis perissoteres pithanotites na to vreis!!!perissoteres pwliseis perissoteres arxikes proothiseis:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση είναι από Nokia Shop:Συσκευές ήρθαν ενδεικτικά αυτή την εβδομάδα και σαν μονάδες στα Nokia Shops.Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας θα ικανοποιηθούν οι παραγγελίες που ποσοτικά κάθε Nokia Shop έχει κάνει.Οπότε είδωμεν...
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

truphone einai anotero tha elega

 

 

καλά μου φαίνεται κανείς δεν κατάλαβε τίποτα. Έπρεπε να ανοίξω καινούριο θέμα..

 

Πολλές φορές είχε συζητηθεί το θέμα αν μπορούμε να ρυθμίσουμε οποιοδήποτε voip στις συσκευές μας και η απάντηση ήταν αρνητική. Αυτό που λέω εγώ ήταν αυτό δεν ήταν σωστό, καθώς τελικά μπορούν να ρυθμιστούν όλα τα voip μας στις συσκευές μας. Μπορέι κάποιος (όπως εγώ) να χρησιμοποιεί συγκεκριμένο voip(πχ το evoice της HOL) και να τον ενδιαφέρει αυτο, όχι τα δωρεάν σταθερά μέχρι 30 Ιουνιου, όπου μετα (αν κρίνω από τις τιμές για κινητά) θα τα βαρέσουν όσο δεν πάει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...