Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν έχεις ξανα-ασχοληθεί με WM πλατφόρμα, θα σε ξενίσει

όσο και αν έχει προσπαθήσει η MS, το WM παραμένει πρώτα OS για PDA και μετά OS για κινητό (και κατά τους παλιούς PocketPCάδες ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ, κατά όλους τους άλλους, ίσως κακό)

 

είσαι σίγουρος;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σημερα πηγα σε wind .

600 ευρω το x800.Πολυ καλη τιμη τελικα και με επιδοτηση παει κατω στα 450 σε εμενα!!Καλα που δεν πηγα να παρω το χ-500 απο πλαισιο.

Το κινητο αναμενεται σε λιγες μερες.

:D

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

ps: παρακαλω γρηγορα καποιος να τρεξει για επιβεβαιωση..αν και το ειδα με τα ματια μου..

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις ξανα-ασχοληθεί με WM πλατφόρμα, θα σε ξενίσει

όσο και αν έχει προσπαθήσει η MS, το WM παραμένει πρώτα OS για PDA και μετά OS για κινητό (και κατά τους παλιούς PocketPCάδες ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ, κατά όλους τους άλλους, ίσως κακό)

 

είσαι σίγουρος;

Και τι πειράζει τους παλιούς να δουλεύει ΚΑΙ το τηλέφωνο τέλεια;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούσες όταν έγραψες ότι κατά τους παλιούς PocketPCάδες είναι καλό που το WM παραμένει πρώτα OS για PDA και μετά OS για κινητό;
Link to comment
Share on other sites

νομίζω είναι σαφές

 

είναι ένα λειτουργικό φτιαγμένο (ακόμα) για να εκπληρώσει τις απαιτήσεις ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ και μετά να είναι ένα απροβλημάτιστο τηλέφωνο (που δεν μας χαλά)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό. Απλά κατάλαβα ότι εννοούσες πως οι παλιοί αν πρέπει να επιλέξουν ένα από τα δυο, θα επιλέξουν την καλή λειτουργία του ppc παρά του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

ρώτησε τελικά κανενας σε wind?

Επιτελους δεν θα πρεπει να πηγαινουμε μονο σε πλαισιο για ετεν

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Και τεχνική υποστήριξη από που θα έχεις?

 

Ετσι και αλλιως η τεχνικη υποστηριξη τους ειναι για τον σουτσο!:lol:

Αν το φερει η wind και εκεινη θα παρεχει την δυνατοτητα της τεχνικης υποστηριξης του πλαισιου...δηλαδη να το στελνει στην γερμανια για επισκευη,η αν χρειαστεις καποια τεχνικη λεπτομερεια να σου απαντησουν με την ιδια τεχνικη γνωση του πλαισιου...

"Η συσκευη μου αναβει κανινικα και μετα κολαει και δεν ανταποκρηνεται"..."εχει καει η οθονη"!!!!:blink:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από την προηγούμενη πέμπτη. Είμαι τρομερά ευχαριστημένος, είναι φοβερή συσκευή, αρκεί να προσέξεις στο στήσιμό της όσον αφορά τα προγράμματα που θα βάλεις (οδηγίες από το eten-users, βασικά αφήνεις να εγκατασταθούν μονο 4-5 προγράμματα της ΕΤΕΝ και κάνεις λίγο tweaking. Επίσης καλό ειναι να αποφευγονται οι υπερβολικά μνημοβόρες today screens). Το destinator έχει τρέξει για 2μιση ώρες σερί και πήγε τέλεια, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Η οθόνη του είναι απλά φοβερή και τρομερή.
Glofiish X800
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από την προηγούμενη πέμπτη. Είμαι τρομερά ευχαριστημένος, είναι φοβερή συσκευή, αρκεί να προσέξεις στο στήσιμό της όσον αφορά τα προγράμματα που θα βάλεις (οδηγίες από το eten-users, βασικά αφήνεις να εγκατασταθούν μονο 4-5 προγράμματα της ΕΤΕΝ και κάνεις λίγο tweaking. Επίσης καλό ειναι να αποφευγονται οι υπερβολικά μνημοβόρες today screens). Το destinator έχει τρέξει για 2μιση ώρες σερί και πήγε τέλεια, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Η οθόνη του είναι απλά φοβερή και τρομερή.

 

Απο καμερα φιλε πως παει?Καλορυζικο!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Η ψηφιακή του είναι μέτρια προς κακή, όπως τα περισσότερα κινητά με 2mp. Υπάρχει όμως μια υπόνοια οτι το πρόγραμμα της κάμερας κάνει μια χαζομάρα και δουλεύει την κάμερα στα 640x480 και στη συνέχεια κάνει resize, οπότε υπάρχει σοβαρή περίπτωση βελτίωσης με νέα rom

Glofiish X800
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Η ψηφιακή του είναι μέτρια προς κακή, όπως τα περισσότερα κινητά με 2mp. Υπάρχει όμως μια υπόνοια οτι το πρόγραμμα της κάμερας κάνει μια χαζομάρα και δουλεύει την κάμερα στα 640x480 και στη συνέχεια κάνει resize, οπότε υπάρχει σοβαρή περίπτωση βελτίωσης με νέα rom

επειδη ειμαι μπριζομενος εδω και καιρο......co co drahma?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[quote=mixanobios;2055129

]Ήμουν κοντά στο να αγοράσω το X500+, αλλά τελικά προτίμησα να περιμένω λίγο για το X800, ειδικά αφότου είδα την τιμή του στο expansys (520 ευρά).

 

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ Χ800 ΑΠΟ ΤΗΝ XPANSYS .ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΗ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΕΜΑΙL ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ADAPTOR,ΣΥΝΟΛΟ 582 EURO.ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ.ΤΗΝ ΕΠΟΠΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ Χ800,ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΑΙL ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ,ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΔΕΗ ΚΛΠ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΝΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ EMAIL.ΟΠΟΤΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ,ΠΗΡΑ ΤΗΛ,ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ VNP 580 EURO ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΗ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.

ΑΥΤΑ ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε

είμαι ανάμεσα στο Χ800 και στο καινουριο HTC touch cruise

Αυτο ποθ με προβληματιζει ειναι το GPS στο HTC. Εχει δει κανεις καμια συγκριση σε κανενα site?

Καμια γνωμη ρε παιδια???

 

Νομιζω οτι το eten gps που βασιζεται στο chipset SIRF θα είναι καλυτερο από το HTC που βασιζεται σε ένα chipset της Qulacomm ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

 

Ευχαριστώ

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαίρετε

είμαι ανάμεσα στο Χ800 και στο καινουριο HTC touch cruise

Αυτο ποθ με προβληματιζει ειναι το GPS στο HTC. Εχει δει κανεις καμια συγκριση σε κανενα site?

Καμια γνωμη ρε παιδια???

 

Νομιζω οτι το eten gps που βασιζεται στο chipset SIRF θα είναι καλυτερο από το HTC που βασιζεται σε ένα chipset της Qulacomm ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

 

Ευχαριστώ

 

To Sirf Star III einai sigoura kalytero GPS chipset apo to Qualcomm. Kata synepeia anamenetai to GPS tou X800 na einai anwtero tou Cruise xwris afto na simainei oti tha exei problima to Cruise.

 

Eskallou to idio chipset me to Cruise exei kai to Kaiser xwris kaneis na exei paraponethei gia tin apodosi tou.

 

To megalo avantage omws tou Cruise (opws kai sto Kaiser) einai i diplasia RAM pou exei i syskevi se sxesi me afti tou X800.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Sirf Star III einai sigoura kalytero GPS chipset apo to Qualcomm. Kata synepeia anamenetai to GPS tou X800 na einai anwtero tou Cruise xwris afto na simainei oti tha exei problima to Cruise.

 

Eskallou to idio chipset me to Cruise exei kai to Kaiser xwris kaneis na exei paraponethei gia tin apodosi tou.

 

To megalo avantage omws tou Cruise (opws kai sto Kaiser) einai i diplasia RAM pou exei i syskevi se sxesi me afti tou X800.

 

Σε ευχαριστώ πολύ athanaso. Είδα και κάτι άλλο βεβαια 500 MHz το ετεν, 400 Mhz το HTC, αν και εγώ δεν είμαι χρήστης βαριών εφαρμογών εκτός του destinator οποτε και αυτό δεν νομίζω να κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Σε ευχαριστώ

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ πολύ athanaso. Είδα και κάτι άλλο βεβαια 500 MHz το ετεν, 400 Mhz το HTC, αν και εγώ δεν είμαι χρήστης βαριών εφαρμογών εκτός του destinator οποτε και αυτό δεν νομίζω να κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Σε ευχαριστώ

 

Afto min to pairneis tis metritois giati to X800 exei VGA othoni (analysi 640x480) enw to Cruise QVGA (analysi 320x240). Afto simainei oti to X800 xreiazetai poly perissoteri epeksergastiki isxy alla kai mnimi gia na antapekselthei stis apaitiseis twn efarmogwn me afti tin othoni. Gia to logo afto, parolo pou mia othoni me tetoia analysi einai poly pio entypwsiaki, exoun idi dimiourgithei anisixies gia tin apodosi tou X800.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Afto min to pairneis tis metritois giati to X800 exei VGA othoni (analysi 640x480) enw to Cruise QVGA (analysi 320x240). Afto simainei oti to X800 xreiazetai poly perissoteri epeksergastiki isxy alla kai mnimi gia na antapekselthei stis apaitiseis twn efarmogwn me afti tin othoni. Gia to logo afto, parolo pou mia othoni me tetoia analysi einai poly pio entypwsiaki, exoun idi dimiourgithei anisixies gia tin apodosi tou X800.

 

γεια σας παιδια

εγω το αγορασα χθες.χωρις να του βαλω κανενα προγραμμα,η ελευθερη μνημη ειναι μονο 18mb.μου φαινεται οτι ψιλοσερνεται απο επεξεργαστη παρα τα 500mhz,και το blimkeys ελληνικο πληκτρολογιο λογω της μεγαλυτερης αναλυσης φαινεται πολυ μικρο και πεπλατυσμενο,δηλαδη θα βγαλω τα ματια μου αν γραφω με αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πληκτρολογιο δοκιμασε το resco keyboard

 

θα το δοκιμασω και αυτο.για την ωρα μεγαλωσα τα fonts απο το blinkeys και φαινονται πολυ καλα.μηπως ξερει κανεις πως μεγαλωνουν τα buttons,γιατι εχουν γινει πολυ μικρα λoγω μεγελυτερης αναλυσης,και τα fonts ...κοντευουν να βγουν εξω απο τα buttons...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα με βλεπω μεχρι το Πασχα να μενω με την αγαπημενη μου αρτεμης:X Αντε μπας και δουμε τη μεγαλη ανατροπη το Πασχα:D
only Apple
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...