Jump to content

Sony Ericsson W660i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά πρέπει να εγκαταστήσει το PC suite από το cd του w660 και θα του αναγνωρίζει και την εσωτερική μνήμη.

 

ok σε ευχαριστω!θα το δοκιμασω....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα γαλάζιο και άσπρο εικονίδιο αριστερά , πάνω στην οθόνη δίπλα στο σήμα τι είναι και πώς βγαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Ένα γαλάζιο και άσπρο εικονίδιο αριστερά , πάνω στην οθόνη δίπλα στο σήμα τι είναι και πώς βγαίνει?

 

Εννοείς το σήμα που δείχνει ότι είσαι σε δίκτυο 3G; Αν δε θέλεις να έχει σήμα τρίτης γενιάς μπορείς να επιλέξεις μέσα από το μενού Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας => Δίκτυα GSM/3G => Μόνο GSM;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου από την Παρασκευή και έχω μέινει πολύ ευχαριστημένος.Μια μέα μετά πήρε η κοπελιά μου το w610.Ως μενού δεν είδα ιδιαίτερες διαφορές.Από όσο ξέρω οι σημαντικότερες διαφορές τους είναι ότι το 610 υποστηρίζει EDGE και η κάμερα έχει Auto Focus.Αντίθετα το 660 είναι και 3G.Και πιο ωραίο.
Robotech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

(γιατι δεν εχει γινει sticky;)

 

Εκτος απο το MyPhoneExplorer και το MobileMaster υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα σαν αυτα για το W610;

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης:

 

Στο MyPhoneExplorer δεν μου βγαζει ημερομηνια αποστολης του SMS στα sent items ενω στο inbox φαινεται κανονικα.

 

Στο MobileMaster γινεται πανικος με τους ελληνικους χαρακτηρες και το export ειναι στα "κινεζικα".

 

Ευχαριστω

 

(λαθος δικο μου..αν μπορει καποιος mod να το βαλει στο Sony Ericsson W610i)

Link to comment
Share on other sites

Tο είχα παρατηρήσει και εγώ όταν είχα το W610. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτί το τηλ δεν υποστηρίζεται πλήρως από το MyPhoneExplorer για αυτό και στο monitor δεν σου βγάζει την εικόνα του τηλ αλλά το Κ700.

 

Τώρα που πήρα το W580 έχει ημερομηνίες στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το αγόρασα στη μητέρα μου και πραγματικά τη ζηλεύω που έχει ένα τόσο όμορφο και καλό κινητό!!Μου περνάει απ'το μυαλό ώρες-ώρες να της δώσω το Κ850 μου!!Λοιπόν,οι εντυπώσεις είναι οι εξής:

1)Πολύ ποιοτικός πομποδέκτης,ακόμη και σε περιοχές με δύσκολο σήμα τα καταφέρνει πάρα μα πάρα πολύ καλά!Η καλή παράδοση της εταιρίας στους πομποδέκτες συνεχίζεται και εδώ!

2)Πολύ ποιοτικό ακουστικό,με υψηλή ένταση και καθαρό ήχο χωρίς παραμορφώσεις!

3)Εξαιρετικό μεγάφωνο,με πολύ διαυγή,κρυστάλλινο ήχο και υπερβολικά υψηλής έντασης!!Πραγματικά,ακούγεται χιλιόμετρα μακριά!!Απ'τα πιο δυνατά μεγάφωνα που έχω ακούσει ποτέ μου!

4)Καλή οθόνη,με αρκετά μεγάλα γράμματα και με πολύ όμορφα και γουστόζικα flash θέματα!

5)Τα πλήκτρα έχουν μεγάλη επιφάνεια αν και χρειάζονται λίγη συνήθεια,επειδή δεν υπάρχει μεταξύ τους απόσταση και στην αρχή μπερδεύεσαι και τα πατάς όλα μαζί,μέχρι να συνηθίσεις την επιφάνειά τους!

6)Η κάμερα είναι τυπική,στα επίπεδα του W910i!Για να τραβήξεις καμιά φωτό την ημέρα καλή είναι,αλλά μέχρι εκεί!

7)Η μπαταρία πάρα πολύ καλή,παράδοση της εταιρίας και σε αυτόν τον τομέα!

8)Τέλος,η ποιότητα κατασκευής είναι ασυναγώνιστη απλά!Κορυφαία κατασκευή,πλήρης απουσία τριξιμάτων και κορυφαία υλικά!Προκαλεί πολύ ευχάριστη έκπληξη στην παλάμη,καθώς είναι λεπτό και απαλό και με μικρές διαστάσεις!(η τελευταία πρόταση είναι...κάπως περίεργη,αλλά πώς Αλλιώς να το περιγράψω;; ) lol!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενταξει καταλαβαινω δεν ειναι και το πιο νεο κινητο ομως μολις το αγορασα και θελω να μου πειτε που μπορω να βρω εφαρμογες και παιχνιδια.

 

Το μεγαλο κομματι βεβαια ειναι να βγαλω το περιβοητο Voda Live αλλα νομιζω θα το αφησω λιγο ακομη ετσι μεχρι να το βαρεθω (και να χρεωθω) και μετα θα ακυρωσω την εγγυηση..

 

Απ΄οτι εχω καταλαβει για να προσθεσω themes και διαφορα αλλα animated πρεπει να βαλω τα patch ε?

 

Πειτε καμια ιδεα τι εχετε κανει εως τωρα στο δικο σας ή με ποιο απο τα αλλα μοιαζει γιατι βλεπω κατι τεραστια θεματα.

 

Α επισης μηπως ξερετε καμια σελιδα για περιεργα ring tone ή για sms (παλιοι ηχοι τηλεφωνων κλπ)

 

Ποια firmware ταιριαζουν και που τα κατεβαζω?

Το update που ετρεξα δεν βρηκε κατι νεο ισως επειδη ειναι VF?

 

Στο τσακ κρατιεμαι να μην του κανω unbranding kai patching και και απο τωρα αλλα οχι για πολυ!

 

PS Και να ακουω ραδιο χωρις τα ακουστικα αν γινεται..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γνωριζει κανεις αν ειναι καλο? αν αξιζει κιολας? το ποληπληκτρο ιδιαιτερα...

To συγκεκριμενο κινητακι δεν εχει πουλησει πολυ.δεν ειναι κακο..ειναι ενα "κλικ" καλυτερο απο το w610i απλα η τιμη του ηταν λιγο "τσιμπημενη" γι'αυτα που προσφερε και μαλλον ο κοσμος γι'αυτο δεν το επελεξε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμενο κινητακι δεν εχει πουλησει πολυ.δεν ειναι κακο..ειναι ενα "κλικ" καλυτερο απο το w610i απλα η τιμη του ηταν λιγο "τσιμπημενη" γι'αυτα που προσφερε και μαλλον ο κοσμος γι'αυτο δεν το επελεξε.:)

 

Τωρα εχει 219 ευρω. πιστευω οτι τωρα ειναι καλη η τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχει 219 ευρω. πιστευω οτι τωρα ειναι καλη η τιμη του...

Μια χαρα ειναι τωρα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να κλειδώνουμε το πληκτρολογιο όπως είναι στα Νοκια?Δηλαδή με κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να κλειδώνουμε το πληκτρολογιο όπως είναι στα Νοκια?Δηλαδή με κωδικό.

 

δεν γινεται φιλε μου

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια ξερετε αν μπορω να βγαλω το vodafone menu που εχει το κινητο και να βαλω κανονικο της ericcson???

 

Katevazeis ta firmware files apo edw

 

Scottas.4shared.com

pass:scottas

 

8a vreis ta fiwmare files kai to customization pack:!:

Meta katevazeis to XS++ 3.1:!:

googliase to kai 8a to vreis;)

 

Gia to pws 8a to kaneis exei anafer8ei pampoles fores kai etsi me ena search 8a vreis tin diadikasia;)

EPeisis i eggisi dn xanete stin ousia gt an pa8ei kati to tilefwno ksanapernas to branded firmware kai oute gata oute zimia;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ξερετε αν μπορω να βγαλω το vodafone menu που εχει το κινητο και να βαλω κανονικο της ericcson???

Το στέλνεις στο 9volto.gr και εχεις το κεφαλι σου ησυχο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις στο 9volto.gr και εχεις το κεφαλι σου ησυχο :)

 

i to kaneis tzampa kai trws eksw ta 25 europoula pou 8a tous edines;)

Mono mia fora piga sto 9volto gia ena k850i pou eixa...na mou vgaloun to folafone:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα μόλις χτες αγόρασα το sony ericsson w660i και όσο το εψάξα πατήρησα ότι λέει USB Internet..αυτό τι σημαίνει ότι μπορώ να παιρνω internet από το pc και να πλοηγούμε στο κινιτό χωρίς να χρεώνομαι GPRS από την COSMOTE...Εάν ισχύει αυτό θα σας παρακαλούσα να μου πείτε πως γίνεται να μπω...:D ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Katevazeis ta firmware files apo edw

 

Scottas.4shared.com

pass:scottas

 

8a vreis ta fiwmare files kai to customization pack:!:

Meta katevazeis to XS++ 3.1:!:

googliase to kai 8a to vreis;)

 

Gia to pws 8a to kaneis exei anafer8ei pampoles fores kai etsi me ena search 8a vreis tin diadikasia;)

EPeisis i eggisi dn xanete stin ousia gt an pa8ei kati to tilefwno ksanapernas to branded firmware kai oute gata oute zimia;)

 

telika apo pou mporoume va katebasoume ti? prepei va ksekleidwsw to kivnto apo to vf live amesa! mou tnv spave ta kleidwmata kai dev mporw va allaksw menu!

Link to comment
Share on other sites

telika apo pou mporoume va katebasoume ti? prepei va ksekleidwsw to kivnto apo to vf live amesa! mou tnv spave ta kleidwmata kai dev mporw va allaksw menu!

Υποψην οτι χανεις την εγγυηση!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W660i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...