Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι Hundai μπορει να βρεθούν στην σελίδα :http://www.hyundai.gr/page/Repairer
Link to comment
Share on other sites

Έχω έντυπο κατάλογο πριν από το 2004.Στείλε μου με pm τι ακριβών θες να κοιτάξω να δω αν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γνωστο που δουλευε σε προωθητικη εταιρια για τηλεφωνια και αυτη ηταν γνωστη τακτικη τους. Ο κοσμος οταν ακουει οτι ο αλλος ειναι πωλητης απο την ταδε εταιρια λεει δεν τον ενδιαφερει και τελος ενω ετσι κερδιζει περισσοτερο χρονο και υπαρχει πιθανοτητα να κλεισει την πωληση. Ουτε εγω ειμαι συμφωνος αλλα μου ειχε πει οτι ηταν αποδωτικος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές αναφορές για την συγκεκριμένη πρακτική τώρα τελευταία. Σου ζητάνε αριθμό τηλεφώνου ή αριθμό βρόχου, και μετά από λίγες μέρες έτσι όμορφα και ωραία ανήκεις ξαφνικά σε άλλον πάροχο, συνήθως αυτός ο νέος πάροχος είναι η hol.

Μην δίνετε προσωπικά σας στοιχεία εν αγνοία σας.

 

Για να σας παγιδεύσουν, σας ρωτάνε το κλασσικό: "σας κολλάει το internet ε;" Εσείς φυσικά απαντάτε "ναι", και η παγίδα προχωράει καλά. Σας λένε ότι θα σας το αναβαθμίσουν και θα το κάνουν πιο γρήγορο, αλλά για να το κάνουν αυτό, θέλουν τον αριθμό της γραμμής σας. Και ω του θαύματος, ξαφνικά παραλαμβάνετε λογαριασμό άλλου παρόχου, και φυσικά το internet δεν έχει αλλάξει καθόλου.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγη ώρα δέχομαι αλλεπάλληλες κλήσεις στο σταθερό μου, απο νούμερο 216800...2

Γνωρίζει κανείς απο ποια περιοχή είναι(μάλλον αθηνών) ,πάροχο κτλ?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δες εδω αν θα σου βγάλει τι είναι το νούμερο που σε καλεί

http://www.whocallsme.gr/el/master

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές αναφορές για την συγκεκριμένη πρακτική τώρα τελευταία. Σου ζητάνε αριθμό τηλεφώνου ή αριθμό βρόχου, και μετά από λίγες μέρες έτσι όμορφα και ωραία ανήκεις ξαφνικά σε άλλον πάροχο, συνήθως αυτός ο νέος πάροχος είναι η hol.

Μην δίνετε προσωπικά σας στοιχεία εν αγνοία σας.

 

Για να σας παγιδεύσουν, σας ρωτάνε το κλασσικό: "σας κολλάει το internet ε;" Εσείς φυσικά απαντάτε "ναι", και η παγίδα προχωράει καλά. Σας λένε ότι θα σας το αναβαθμίσουν και θα το κάνουν πιο γρήγορο, αλλά για να το κάνουν αυτό, θέλουν τον αριθμό της γραμμής σας. Και ω του θαύματος, ξαφνικά παραλαμβάνετε λογαριασμό άλλου παρόχου, και φυσικά το internet δεν έχει αλλάξει καθόλου.

 

Χωρις στοιχεια φορολογικα προσωπικα και χωρις να υπογραψει καποιος συμβαση μπορει να σε αλλαξει ο καθε ασχετος παροχο?Ειναι δυνατον ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές αναφορές για την συγκεκριμένη πρακτική τώρα τελευταία. Σου ζητάνε αριθμό τηλεφώνου ή αριθμό βρόχου, και μετά από λίγες μέρες έτσι όμορφα και ωραία ανήκεις ξαφνικά σε άλλον πάροχο, συνήθως αυτός ο νέος πάροχος είναι η hol.

Μην δίνετε προσωπικά σας στοιχεία εν αγνοία σας.

 

Την μισώ θανάσιμα αυτήν την εταιρία και τις τακτικές της (αυτής ή των πωλητών της).

Δεν θα ξεχάσω πριν 2 χρόνια περίπου όταν ήρθε μια από την εν λόγω εταιρία και ζήτησε από την μάνα μου (δυστυχώς δεν ήμουν μπροστά εκείνη την στιγμή) να δει τον αναλυτικό λογαριασμό του τηλεφώνου.

Ενώ μόλις εμφανίστηκα, άρχισε το παραμυθάκι... (εδώ γελάμε)... της οπτικής ίνας που πέρασε η εταιρία της πριν μερικούς μήνες έξω από το σπίτι μου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ηρθανε δυο βλακες απο hol για αξιολογηση γραμμης, ψαχνουν για κοροιδα,προσοχη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μόλις εμφανίστηκα, άρχισε το παραμυθάκι... (εδώ γελάμε)... της οπτικής ίνας που πέρασε η εταιρία της πριν μερικούς μήνες έξω από το σπίτι μου.

 

Αχ γι αυτην την οπτικη ινα τι τραβηξα παλαιοτερα!:wacko::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ γι αυτην την οπτικη ινα τι τραβηξα παλαιοτερα!:wacko::lol:

 

Για όλα μια γυναίκα φταίει :lol::lol::lol:

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γνωστο που δουλευε σε προωθητικη εταιρια για τηλεφωνια και αυτη ηταν γνωστη τακτικη τους. Ο κοσμος οταν ακουει οτι ο αλλος ειναι πωλητης απο την ταδε εταιρια λεει δεν τον ενδιαφερει και τελος ενω ετσι κερδιζει περισσοτερο χρονο και υπαρχει πιθανοτητα να κλεισει την πωληση. Ουτε εγω ειμαι συμφωνος αλλα μου ειχε πει οτι ηταν αποδωτικος.

Απαράδεκτο το βρίσκω. Δόλιο. Ετσι και μου το κάναν θα τους σκυλοεβριζα όμως

Link to comment
Share on other sites

δες εδω αν θα σου βγάλει τι είναι το νούμερο που σε καλεί

http://www.whocallsme.gr/el/master

 

Αυτό δεν μου δειχνει όμως τους απλούς συνδρομητες, μόνο για γραφεία (δικηγορικά κλπ) μου βγάζει όσο έχω δοκιμάσει. Κανένα αλλο σαιτ αντιστοιχο υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου δειχνει όμως τους απλούς συνδρομητες, μόνο για γραφεία (δικηγορικά κλπ) μου βγάζει όσο έχω δοκιμάσει. Κανένα αλλο σαιτ αντιστοιχο υπάρχει;

 

δες εδω http://www.11888.gr/home?_sm=wp

αν είναι καταχωρημένος ο συνδρομητής θα στο βγάλει

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου βγάζει κάποιο αποτέλεσμα πάει να πει ότι δεν υπάρχει καταχώρηση του συγκεκριμένου αριθμού στους καταλόγους!
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ανήκει στο δίκτυο της HOL κατά πάσα πιθανότητα. Αν πάρεις στη HOL και παραπονεθείς;
Link to comment
Share on other sites

όλοι ξέρουμε πάνω -κάτω που σε γράφουν αν παραπονεθείς.

Οι κλήσεις συνεχίζονται κανονικά κάθε μεσημέρι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Πριν λιγο καιρο ειχα προβλημα στην γραμμη μου(οτε),με αποσυνδεσεις και πεσιμο ταχυτητας.

Τελικα το προβλημα δεν ηταν του οτε,αλλα του modem,το αλλαξα με ενα tp-link 8970 και ολα καλα!!

Σημερα πηρα ενα tp-link 9980,που ειναι αρκετα καλυτερο απο το 8970,η' ετσι λενε,και εχω το εξης προβλημα..

Αυτα ειναι τα νουμερα του 8970:

Current Rate (Kbps) 984 14444

Max Rate (Kbps) 984 14432

SNR Margin (dB) 9.2 8.8

Line Attenuation (dB) 8 20.1

Errors (Pkts) 0 0

Και αυτα του 9980:

Current Rate (Kbps) 1023 12699

Max Rate (Kbps) 1280 12736

SNR Margin (dB) 13.3 9.1

Line Attenuation (dB) 10.8 22.2

Errors (Pkts) 0 0

Με λιγα λογια επεσα περιπου 2mbs σε ταχυτητα και ανεβηκα πολυ στο SNR ,και δεν μενει και σταθερο,ανεβοκατεβαινει μεχρι και 15!

Να σημειωσω πως και τα δυο μηχανηματα ειναι καινουργια,βγηκε το ενα,μπηκε το αλλο.

Ξερει καποιος αν θελει καποια εξτρα ρυθμιση το 9980?

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει απορρητο αριθμο με ΟΤΕ και οταν με παιρνει τηλ επειδη εχω βαλει φραγη κλισεων με αποκρυψη δεν μπορει να με καλεσει. Εγω εχω Cyta .

 

Μπορει επιλεκτικα να ακυρωνει την αποκρυψη ωστε να μπορει να με καλεσει "φανερα" ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιο φθηνό wireless modem/router έως 50€ που να έχει ορατές διαφορές από αυτά που προσφέρουν οι εταιρίες σταθερής&Internet.. Υπάρχει κάποιο που αξίζει να μου προτείνετε; Η χρήση που κάνω είναι streaming/online gaming/downloading.. 1 pc ασύρματο/1 pc ενσύρματο & wifi κινητού!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...