Jump to content

[Εφαρμογή] Spb Weather και templates του meteo.gr


hab
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ garet παρα πολύ για το active sync, αλλά πάλι τπτ.

Βλέπω κανονικά internet με τον explorer, έχω κάνει κανονικά τις ρυθμίσεις του active sync 4.1 και του spb weather, αλλά πάλι δεν κανει ανανέωση και στο screen today λέει "weather data is not ready". Μήπως ξέρει κάποιος τι γίνεται και δεν ανανεώνει;

περίμενε να δοκιμάσω να κάνω update και θα σου πω...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περίμενε να δοκιμάσω να κάνω update και θα σου πω...

 

έχεις δίκιο, ούτε και εγώ δεν μπορώ να κάνω update... αλλά δεν ανησυχώ ισιαίτερα γιατί κάπου κάπου συμβαίνει αυτό... μου έχει τύχει να μην μπορεί να κάνει update για 24 ώρες και μετά δούλεψε κανονικά... κάνε υπομονή λίγες ώρες. Αν κάνω update θα σε ενημερώσω :)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Την ώρα που σου έγραφα το προηγούμενο post και είχα το ΜΙΟ συνδεμένο, αυτό έκανε από μόνο του update. Δοκίμασε τώρα που δουλεύει... Αν δεν τα καταφέρεις ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις σου...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τπτ, δεν κανει update. Μήπως παίζει ρόλο οτι το έχω στη μνήμη και όχι στη συσκευή?

 

Δώσε μας λεπτομέρειες για το setup που έχεις (ποιο template χρησιμοποιείς, ποιες πόλεις έχεις βάλει, με τι κωδικό την καθεμία κλπ). Δοκίμασε αν θέλεις και να το εγκαταστήσεις στη συσκευή αντί της κάρτας...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση τώρα στη συσκευή αλλά πάλι τπτ. Έχω το template meteoGR_city_v3_2 και ο μόνος κωδικός που χρησιμοποιώ είναι της Αθήνας 12. Δε ξέρω τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δουλεύει κανείς με SPB Shell να μου πει αν το έχει στη συσκευή ή στην κάρτα μνήμης?

 

Φίλε μου, μόνο στην συσκευή εγκαθίσταται αυτό από μόνο του, γιατί από ότι καταλαβαίνεις είναι ένα user-interface shell και μόνο εκεί μπορεί να δουλέψει.:)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τπτ, δεν κανει update. Μήπως παίζει ρόλο οτι το έχω στη μνήμη και όχι στη συσκευή?

 

Όχι δεν έχει καμία σημασία αν είναι εγκατεστημένο στη συσκευή ή στην κάρτα. Κάνε μια δοκιμή και βάλε μια πόλη (έστω και ξένη) να παίρνει καιρό από το Gismeteo, να δεις αν δουλεύει γενικώς το SPB Weather. Αν ναι τότε κοίτα αν έχεις το σωστό template, σε συνδυασμό με τον σωστό κωδικό για την πόλη που θες. Αν όπως είπες το Ιντερνετ δουλεύει κανονικά τότε δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, εκτός και αν κάποιος άλλος φίλος εδώ έχει κάποια άλλη ιδέα. Παρεπιμπτόντως, κάνε και κανά soft reset.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοπίησα και το Gismeteo, αλλα πάλι τπτ. Μήπως δε δουλεύει το SPB Weather με Χ500 ή με τη ROM που έχω?

 

Φίλε μου, εά δε δουλεύει και το Gismeteo που υποστηρίζεται εγγενώς από το πρόγραμμα, τότε κάποιο πρόβλημα έχει αυτό ή δε δουλεύει στο τηλέφωνό σου, πράγμα περίεργο. Για δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και άντε πάλι από την αρχή. Αυτά έχω να πω εγώ εκτός πάλι κάποιοι άλλοι συνάδελφοι πιο έμπειροι έχουν κάτι άλλο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις internet στο PDA? Σερφάρεις με τον explorer?...
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ garet παρα πολύ για το active sync, αλλά πάλι τπτ.

Βλέπω κανονικά internet με τον explorer, έχω κάνει κανονικά τις ρυθμίσεις του active sync 4.1 και του spb weather, αλλά πάλι δεν κανει ανανέωση και στο screen today λέει "weather data is not ready". Μήπως ξέρει κάποιος τι γίνεται και δεν ανανεώνει;

Φίλε είχα πάθει κι εγώ κάτι παρόμοιο, και τελικά έφταιγε που είχα λάθος ημερομηνία και ώρα στο ppc μου. Δες μήπως παίζει κάτι τέτοιο... :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε ακριβέστερη πρόγνωση σε περιοχές/δήμους της Αττικής, εκτός των γενικών? Στο meteo.gr αναφέρονται 6000 σημεία. Σε αυτά μπορούμε να έχουμε πρόσβαση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα όσον αφορά την απεικόνιση των γραφικών κάθε φορά που κάνω επανεκινηση στο pda. Δεν εμφανίζονται τα εικονίδια. Δοκίμασα με απεγκατάσταση του προγράμματος και πάλι εγκατάσταση αλλά το πρόβλημα παραμένει. Κατά παράδοξο τρόπο όταν συνδέω το pda στο laptop και κάνει συγχρονισμό τότε τα εικονίδια εμφανίζονται. Επίσης ενας άλλος τρόπος για να εμφανιστουν τα εικονίδια χωρίς να το συνδεσω στο laptop είναι να κάνω κλίκ στο options-view και μετά ΟΚ και τα εικονίδια εμφανίζονται μετά κανονικά.

Τι μπορεί να φταίει?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

:) Μπα με την καμία λέμε! Ηδη του έχω κάνει 4 hard reset και βαριέμαι κάθε φορά συγχρονισμούς και πάλι απο την αρχη εγκαταστάσεις! Δεν πειράζει απλά θα ανοίγω πρώτα τις ιδιοτητες και θα εμφανίζονται κανονικά τα εικονίδια.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μου το εκανε κι μενα οσο το ειχα στην καρτα,με το που το εβαλα στην εσωτερικη μνημη δεν το ξαναεκανε,εσυ που το εχεις;
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα το έχω εγκατεστημένο. Θα δοκιμάσω να το περάσω στην κύρια μνήμη.

 

Τελικά είχατε δίκιο.Το πέρασα στην κύρια μνήμη και το πρόβλημα λύθηκε. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η τουλαχιστον αυτα που παιρνουμε χαμπαρι οτι ''κανουν μαγκιες''γιατι αν τα βαλουμε ολα στην εσωτερικη θα ξεμεινουμε:D :D εκτος αν εχουμε 128mb οποτε....:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά κι εσύ πόσα προγράμματα έχεις ποια στην κυρίως μνήμη?!?!?

 

Πάντως εγώ που έχω spb diary, spb weather, ilauncher, KG Power Tools, Battery Status, AE Button, και EZ Dial, δε νομίζω να μου πιάνουν πάνω από 10mb.

 

Βέβαια έχω κι 128 :D

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτα που εχεις εσυ,συν destinator-weather panel-photo contacts,οποτε αστα να πανε:O και ειμαι με 64 εγω οποτε τι μενει;βαλε και το λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...