Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία! Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!!

 

τελικα πηρες και αν ναι βρηκες το οριτζιναλ? εχει παρει το ματι καποιου το οριτζιναλ component που βγαζει και ψηφιακη ινα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το πήρα ακόμα γιατί ψάχνομαι. Αυτό π λές εσύ το Original Με την οπτική ίνα το έχω ήδη και βγάζει λίγο καλύτερη εικόνα από το απλό καλώδιο + δίνει δυνατότητα σύνδεσης οπτικής ίνας. Τίποτα το παραπάνω...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια καλημερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερετε που μπορω να βρω emulators και roms για το xbox και εναν οδηγο πως τα περναμε στον σκληρο, αν ξερει καποιος ας μου πει thanks

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

συγνώμη για την απλοική ερώτηση αλλά θα σκάσω...

 

πως φορτίζουμε το χειριστήριο του xbox απο την κονσόλα;;

πήρα την επαναφορτιζόμενη μπαταρία με το καλώδιο της συσκευασίας αλλά δεν μπορώ να το φορτίσω. για πολύ λίγο στην αρχή το λαμπάκι ανάβει κόκκινο αλλά αμέσως μετά γίνεται πράσινο.

 

με το καλώδιο παίζω κανονικά αλλά δεν φορτίζει!

 

υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να γίνει;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη οι πληροφοριες πανω στο modding του xbox ειναι πολλες και με μπερδευουν, εαν γνωριζετε καποιον ειδικο στο θεμα, στην Θεσσαλονικη , ας με ενημερωσετε να του το παω...ευχαριστω
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει προγενεστερα ,αλλα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να βαλω οποιονδηποτε σκληρο δισκο σε ενα Xbox που προσφατα απεκτησα.

 

Ρωταω γιατι με τα partitions των 2.2GB που εχει ο και καλα 10αρης του δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει προγενεστερα ,αλλα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να βαλω οποιονδηποτε σκληρο δισκο σε ενα Xbox που προσφατα απεκτησα.

 

Ρωταω γιατι με τα partitions των 2.2GB που εχει ο και καλα 10αρης του δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για πολλα...

 

Υποθέτω ότι ρωτάς για xbox 1...

Μπορείς να βάλεις σκληρό IDE. Αν βρεις και το κατάλληλο software (πχ. slayers auto installer 2.x), η διαμόρφωση είναι εύκολη. Κρατάω μία μικρή επιφύλαξη αν βλέπει σκληρους πάνω από 137 GB, αλλά κατά 90% τους βλέπει..

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω απο πολλα ατομα στο ιντερνετ που εχουν 200αρη.Οποτε λεω να προμηθευτω εναν τετοιο και βλεπουμε.Αν δεν κανει θα του αλλαξω τα διαμερισματα μπας και κατσει αλλιως...

 

Ευχαριστω φιλε :)

 

Παω στο ζουμι.Εχω βρει περιπου 3 διαφορετικα tutorials για την αντικατασταση του δισκου.Ο πιο αναλυτικος εχει στον τιτλο του το "No-modded"

 

Aν ακολουθησω εγω ολη αυτη τη διαδικασια σε μια modded κονσολα (εχει το xbmc αυτη τη στιγμη) θα υπαρξει κανενα προβλημα;Υπαρχουν πολλα βηματα , δισκετα εκκινησης , κλειδια κλπ οπου απαιτουνται και διαφορα εργαλεια για ολη τη διαδικασια οπου αν δεν κανω λαθος μερικα ειναι απαραιτητα ωστε να κανει σωστη επιβεβαιωση η κονσολα για τις Live υπηρεσιες της διαφορα κλειδια και αναγνωριστικα.Να υποθεσω οτι αυτα μπορω να τα προσπερασω και να κανω μονο ξεκλειδωμα , Backup και κλειδωμα σε γενικες γραμμες?

Υπαρχει κανεις που εχει αναβαθμισει τον δισκο στο δικο του μηχανημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω το xbox v1.4 με xecuter 2 5035 και αυτή τη στιγμή έχω σαν dashboard το ΧΒΜC. Θα ήθελα να έχω σε διαφορετικά partitions το ΧΒΜC και το X-DSL, ώστε όταν θέλω να το χρησιμοποιώ για ταινίες (XBMC) ή για file server και torrents (Χ-DSL). Το έχει κάνει κανείς; Γνωρίζετε πώς μπορώ να το πετύχω;

Έχω δει κάτι για το Auto Installer Deluxe αλλ;a δεν το έχω δουλέψει μέχρι σήμερα (χρησιμοποιούσα το slayers)

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

εχω το παλιο xbox και θελω να κανω συνδεση με το pc μου μονο που το χbox ειναι στο αυτοκηνιτο και το εχω σαν σκληρο δισκο πως θα το κανω??

 

το μονο που τηελς επσαξα σε πολλα σιτε αλλα τπτ..αν μπορειτε να μου πειτε αναλυτικα να καταλαβω τα βηματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα. Εχω ενα x-box απο τα πρωτα που βγηκαν. Μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα. Προσφατα αγορασα κατι παιχνιδια που ειναι για το x-box 360 και μου λεει σε μηνυμα να συνδεσω το kit για ταινιες, αν θελω να δω ταινια. Ξερει κανεις αν γινεται να παιξει το παναρχαιο x-box μου τα νεα παιχνιδια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα. Εχω ενα x-box απο τα πρωτα που βγηκαν. Μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα. Προσφατα αγορασα κατι παιχνιδια που ειναι για το x-box 360 και μου λεει σε μηνυμα να συνδεσω το kit για ταινιες, αν θελω να δω ταινια. Ξερει κανεις αν γινεται να παιξει το παναρχαιο x-box μου τα νεα παιχνιδια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

οχι φιλε μου δεν γινεται να παιξουν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια ερωτηση, εχω ενα τσιπαρισμένο xbox 360 live, αποθήκευσα ενα παιχνιδι στο σκληρο.οταν πηγα να το τρέξω όμως απτον σκληρό μου ζητησε το original cd....μπορω να κανω κατι να παιζει χωρις το cd??? κ αν οχι μπορω να το αντιγραψω με καποιο προγραμμα?

προκαταβολικα συγγνωμη αν οι ερωτησεις μου ειναι χαζες....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...