Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

edo kai kamposo kairo antimetopizo to eksi provlima me to xbox mou.

Xoris kapoio profani logo otan patao to koumpi gia na kleiso to tray kai na kanei load tou dvd pou exo valei molis mpei mesa to ksanavgazei pali ekso.Episis vgainei ekso kai otan kano power off.Anoiksa to xbox ma den paratirisa kati apo merias hardware ( mporei kai na min koitaksa arketa kala ). Kamia idea gia to ti mporei na ftaiei i pos na to diorthoso?

Efxaristo...

mipws exis to chipaki aladin?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες κατέβασα το

'' 11.Oct.2006.XBMC.XBOX.MediaCenter.2.0.GasGiver '' 244ΜΒ μετα το extract.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το εγκαταστήσω χωρίς σύνδεση με καλώδιο? Να το γράψω σε ενα cd και να το περάσω στο XBOX δεν γίνεται?

 

Διάβασα το thread και τα tutorials του xbox-scene δεν δουλεύουν!

 

Βοήθεια Χριστιανοί!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας μια καρτα τηλεόρασης ή ακολουθώντας τις οδηγίες για να μετατρεψεις το καλώδιο του xbox σε καλώδιο για οθόνη του pc.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια γιατί για να είμαι ειλικρινής,δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread. (για να είμαι πιο ειλικρινής βαριέμαι και λίγο :O )

Έχω ένα xbox από το χειμώνα του 2004.Έπαιρνα μέχρι στιγμής μόνο original παιχνίδια.Ένας φίλος έβαλε πρόσφατα adsl και μου κατέβασε κάμποσα.:D Τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να τα παίξω;Θέλω τσιπάκι προφανώς,αλλά θέλω να μου πείτε -έστω και με pm- πού μπορώ να απευθυνθώ.Μαγαζί,τηλέφωνο,κλπ.Εννοείται δοκιμασμένη λύση(Αν κάποιος συμφορουμίστας μπορεί να βοηθήσει και να το βάλει ο ίδιος κερνάω και καφέ και γλυκό και φαί που λέει ο λόγος!!:lol: )Μένω Π.Φάληρο αν παίζει κανένα ρόλο.Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει με καποιες αποριες

1.Το xbox μπορει να συνδεθει στην οθονη του υπολογιστη?(ειτε απευθειας ειτε μεσω του pc)

2.Παιχνιδια που τα κατεβαζω απο το νετ,τι χρειαζεται για να παιξουν?

3.Παιζει divX

Link to comment
Share on other sites

@cpapa

μπορεις να κανεις κατι και μονος σου μεσω softmod δες εδώ http://ps3-scene.gr/forum/index.php/topic,16.0.html

 

 

@wael

1) ναι γινεται μεσω μιας καρτας τηλεόρασης η μεσω video ιν αν το υποστηρηζει η καρτα γραφικων σου

2) αναλογως πως τα καταιβαζεις ;p παντως για να παιξει οτιδηποτε στο xbox πρεπει να το κανεις χιςο με καποιο προγραμμα οπως το qwix

3)ναι μεσω του χbox media center το οποιο το περνας εφ οσων εχεις περασει καποιο αλλο dashboard πχ unleashX, evolution X οπου για να τα περάσεις χρηαζεσαι η modchip η να εχεις κανει σοφτμοντ

 

afto prepei na exo. Kamia idea?

λογικα την επαιξαν οι κολησεις σε πια περιοχη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

@wael

1) ναι γινεται μεσω μιας καρτας τηλεόρασης η μεσω video ιν αν το υποστηρηζει η καρτα γραφικων σου

2) αναλογως πως τα καταιβαζεις ;p παντως για να παιξει οτιδηποτε στο xbox πρεπει να το κανεις χιςο με καποιο προγραμμα οπως το qwix

3)ναι μεσω του χbox media center το οποιο το περνας εφ οσων εχεις περασει καποιο αλλο dashboard πχ unleashX, evolution X οπου για να τα περάσεις χρηαζεσαι η modchip η να εχεις κανει σοφτμοντ

 

Thx για την απαντηση..Εχω την 6600GT,ξερεις αν γινεται να συνδεθει με το XBOX?Και αν γινεται,μηπως ξερεις πως ακριβως λειτουργει?Εννοω,συνδεω το xbox με τον υπολογιστη και μολις το xbox ειναι ''ανοιχτο'' η οθονη του υπολογιστη εμφανιζει οτι παιζει το xbox?

Link to comment
Share on other sites

λογικα την επαιξαν οι κολησεις σε πια περιοχη εισαι?

 

Ηράκλειο!!!

Καλά προς το παρών δεν έχω πρόβλημα.Το κουτλι του xbox το έχω ανοιχτό και οτι παιχνιδι θέλω το βάζω χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω το πορτάκι.Τις κοιταξα τις κολίσεις αλλά δεν είδα καποιο προβλημα ( ηλεκτρονικός ειμαι ).

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Αρκεί να είναι Xbox iso.Όχι απλό σαν αυτά που μπορεις να κανεις με απλά προγράμματα ( π.χ. DVD Decrypter ).Εγώ έτσι κάνω με τα δικά μου και δεν έχω κανένα προβλημα...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Αρκεί να είναι Xbox iso.Όχι απλό σαν αυτά που μπορεις να κανεις με απλά προγράμματα ( π.χ. DVD Decrypter ).Εγώ έτσι κάνω με τα δικά μου και δεν έχω κανένα προβλημα...
Στο nero που υπάρχει αυτή η επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο!!!

Καλά προς το παρών δεν έχω πρόβλημα.Το κουτλι του xbox το έχω ανοιχτό και οτι παιχνιδι θέλω το βάζω χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω το πορτάκι.Τις κοιταξα τις κολίσεις αλλά δεν είδα καποιο προβλημα ( ηλεκτρονικός ειμαι ).

α δεν πρεπει ναναι θεμα κωλησεων τοτε λογικα σκαλωνει η βλακεια που εχει στο συρτατι του drive στο καλυμα οποτε η το αφηνεις οπως το εχεις η το βγαζεις την βλακεια και το καλυβεις η τα ξυλωνεις ολα και τα συνδεεις παλι απο την αρχη μηπως κατι δεν εχει κατσει καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω κατεβασει το dvd2xbox version 0,77 αλλα δεν εχει το deafult.xbe και δεν εμφανιζεται στον φακελο apps.Μηπως κανενα καλο παιδι ξερει που θα το βρω η ακομα καλυτερα να μου το στειλει με p.m?
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το dvd2xbox version 0,77 αλλα δεν εχει το deafult.xbe και δεν εμφανιζεται στον φακελο apps.Μηπως κανενα καλο παιδι ξερει που θα το βρω η ακομα καλυτερα να μου το στειλει με p.m?

 

 

Υπάρχει στην σελίδα http://gx-mod.com/modules/mydownloads/visit.php?lid=2234

 

chris from kavala city

 

Υπάρχει στην σελίδα http://gx-mod.com/modules/mydownloads/visit.php?lid=2234

 

chris from kavala city

 

 

http://gx-mod.com/modules/news/article.php?storyid=4828 des kai ayto an confused

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω, σε xbox με xecuter 2.0(απο τα πρωτα αλλα φλασαρετε) θελω να το φλασαρω με νεο bios.Δεν ξερω ομως πολλα απο φλασαρισμα και φοβαμαι μην κανω χαζομαρα.Εχω βρει bios το x2 config live 5035 ειναι απο τι γραφει και για xecuter 2 το εχω περασει στο φακελο bios του evolution X που εχει δυνατοτητα για φλασαρισμα αλλα δισταζω να προχωρισω.Αν κανενα παιδι γνωριζει απο φλασαρισμα τον παρακαλω να με βοηθησει τι να προσεξω και αν γνωριζει το συγκεκριμενο bios.Καθε βοηθεια δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, σε xbox με xecuter 2.0(απο τα πρωτα αλλα φλασαρετε) θελω να το φλασαρω με νεο bios.Δεν ξερω ομως πολλα απο φλασαρισμα και φοβαμαι μην κανω χαζομαρα.Εχω βρει bios το x2 config live 5035 ειναι απο τι γραφει και για xecuter 2 το εχω περασει στο φακελο bios του evolution X που εχει δυνατοτητα για φλασαρισμα αλλα δισταζω να προχωρισω.Αν κανενα παιδι γνωριζει απο φλασαρισμα τον παρακαλω να με βοηθησει τι να προσεξω και αν γνωριζει το συγκεκριμενο bios.Καθε βοηθεια δεκτη.

ε απλα πατα φλασαρισμα ειναι διαδικασια 15 δευτερολεπτων μην φοβασαι τπτ απλα να μην πεσει το ρευμα τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ένα τσιπάρισμα xbox σε ελληνικό κατάστημα που κυμένετε περίπου τώρα???γιατι πριν 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά ήταν στα 90ευρώ.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι τσιπ θα βαλεις και απο ποιον θα το βαλεις.Απο 30 εως 120ευρω+παιχνιδια μαζι.Παντως καλυτερο τσιπ προσωπικη μου αποψη xecuter 2.6 xecuter 3.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει σε δίκτυο το Xbox με το pc μου και μέσω του cuteFTP μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται να τρέχω ένα παιχνίδι ή μία ταινία από το σκληρό του pc στο Xbox, χωρίς να το μεταφέρω ενδιάμεσα στο σκληρό του Xbox... Έχω το EvoX.

 

ένα τσιπάρισμα xbox σε ελληνικό κατάστημα που κυμένετε περίπου τώρα???γιατι πριν 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά ήταν στα 90ευρώ.

Πάντως αν έχεις χρόνο και δεν βαριέσαι [κυρίως!!!] πάρε το Xecuter 2.6 Solderless (χωρίς τις κολλήσεις) και βάλτο μόνος σου. Πιο φτηνά (~€60)και πιο καλό από ό,τι θα σου βάλουν...

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει σε δίκτυο το Xbox με το pc μου και μέσω του cuteFTP μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται να τρέχω ένα παιχνίδι ή μία ταινία από το σκληρό του pc στο Xbox, χωρίς να το μεταφέρω ενδιάμεσα στο σκληρό του Xbox... Έχω το EvoX.

 

 

Αυτο που λες αν καταλαβα να τρεχεις εφαρμογες, παιχνιδια, ταινιες του xbox απο το pc κατευθειαν,χωρις να τα μεταφερεις στον δισκο του xbox δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυθεντικό χειριστήριο για το παλιό Xbox;

Έχω ψάξει σε όλο το Βόλο και δε βρήκα τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...