Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυθεντικό χειριστήριο για το παλιό Xbox;

Έχω ψάξει σε όλο το Βόλο και δε βρήκα τίποτα... :(

 

δες εδώ... http://www.24net.gr μερικοί πουλάνε παλιά XBOX ίσως μπορούν να σε βολέψουν

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να γράψω ένα παιχνιδη του xbox 1 σε απλό dvd.Εχω στο pc μου το Toshiba dvd rom και περναω με το Xbox Backup Creator το παιχνίδι στο pc αλλά μου το περνάει σε 6,73 GB πως μπορώ να το κάνω να χωρέσει σε απλό dvd δισκάκι τον 4.7GB. μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα συμπίεσης;
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Κοίτα να σβήσεις ότι έξτρα αρχεία δεν χρειάζονται ( π.χ. κάποια βίντεο που μπορεί να μην τα θες ) αλλιώς η λύση είναι DVD9 ( Dual layer )
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Τοτο και τα video πως τα σβήνω που δεν θελω; ενω το iso που δημιουργω και με το xbox backp creator αλλα και με το iso buster λεει οτι είναι 6,7 GB το iso οταν παω να το ανοιξω με το winrar μου εμφανίζει μονον δυο φακελους εναν audio kαι εναν video, οταν Παω να δω ποσο ειναι αυτη η φακελη μου λειε οτι ειναι 500 MB περειπου ενω ολο το iso λεει οτι εινα 6,7 GB! τι πρεπει να σβησω για να φτασει να χωρεσει σε ενα απλο dvd;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hi guys, πρωτη φορα κανω post εδω. Aν και εχω xbox 3 χρονια δεν αναρωτηθηκα ποτε αν με το τσιπαρισμα μπορει να παιξει και pal και ntsc παιχνιδια. Έχω executer2 chip.. Τι λέτε γινεται?? μην καθομαι και κατεβαζω τσαμπα..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ΧboX με ΕvoX περασμένο...

 

Όταν κατεβάσω ένα παιχνίδι απο το net τί κάνω για να μου τρέξει στο xbox?

 

Και το πιό σημαντικό! Πώς θα κάνω το μηχάνημα να παίζει DivX ταινίες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω fantomas_ktm ! Πάντως για να πώ την αλήθεια πιο πολυ με ενδιαφέρει πώ θα βλέπω divx ταινίες οπότε οι γνωρίζοντες ας με φωτίσουν!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Εχω ένα XΘOX CRYSTAL θέλω να το κάνω να παίζει παιχνίδια κατεβασμαίνα από το NET χωρις τσιπάρισμα sorry για την ασχετοσήνη μου αλλά δεν ασχολούμε και πολύ γιατί δεν είχα ανακαλύψει αυτό το thared σαν χ@ζος.Στο θέμα μας τώρα, πως γίνεται να παίξει το XΘOX μου παιχνίδια χωρίς να είναι τσιπαρισμένμο??Επίσης πόσο να το πουλήσω με ένα μαύρο χειρηστήρειο χωρίς κουτί δηστηχώς και χωρις κανένα παιχνίδι, και με 90€ που λέει ο λόγος.

 

Υ.Γ Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας που διαβάζεται τόσο μεγάλο post!

 

Υ.Γ.2 Sorry για τα Ορθογραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ΧboX με ΕvoX περασμένο...

 

Όταν κατεβάσω ένα παιχνίδι απο το net τί κάνω για να μου τρέξει στο xbox?

 

Και το πιό σημαντικό! Πώς θα κάνω το μηχάνημα να παίζει DivX ταινίες?

 

Βρες από το Net το Xbox Media Centre, κατέβασέ το και πέρνα το στο Xbox... Το συνιστώ, έχει όλους τους codec, βλέπεις ταινίες και εικόνες από εκεί και τρέχεις και παιχνίδια.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Thanks tsiou αλλά εδω και 3 μέρες ήδη έχω περάσει το Slayer's Auto-intaller που τα έχει όλα!

Καλά έκανες... Κι εγώ όταν ξεκίναγα τη διαδικασία αυτή, το Slayer's Auto-installer έβαλα κι ακόμα το έχω... Μόνο καλό θα ήταν να έχει τη νέα έκδοση για το XBMC (2.0.1). Αν όχι, η εγκατάσταση είναι απλή:) : βρες τη στο internet και βάλτη στο φάκελο που ήταν η παλιά, αφού την έχεις διαγράψει.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες... Κι εγώ όταν ξεκίναγα τη διαδικασία αυτή, το Slayer's Auto-installer έβαλα κι ακόμα το έχω... Μόνο καλό θα ήταν να έχει τη νέα έκδοση για το XBMC (2.0.1). Αν όχι, η εγκατάσταση είναι απλή:) : βρες τη στο internet και βάλτη στο φάκελο που ήταν η παλιά, αφού την έχεις διαγράψει.

 

Tην 2.0.0 έχω...γατί να την αλλάξω? Μια χαρά τα παίζει όλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να γράψω ένα παιχνιδη του xbox 1 σε απλό dvd.Εχω στο pc μου το Toshiba dvd rom και περναω με το Xbox Backup Creator το παιχνίδι στο pc αλλά μου το περνάει σε 6,73 GB πως μπορώ να το κάνω να χωρέσει σε απλό dvd δισκάκι τον 4.7GB. Διάβασα σε αλλα post οτι σβείνης ότι δεν θές π.χ. βίντεο κ.τ.λ. αλλα δεν ξέρω πως τα σβήνεις!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να γράψω ένα παιχνιδη του xbox 1 σε απλό dvd.Εχω στο pc μου το Toshiba dvd rom και περναω με το Xbox Backup Creator το παιχνίδι στο pc αλλά μου το περνάει σε 6,73 GB πως μπορώ να το κάνω να χωρέσει σε απλό dvd δισκάκι τον 4.7GB. Διάβασα σε αλλα post οτι σβείνης ότι δεν θές π.χ. βίντεο κ.τ.λ. αλλα δεν ξέρω πως τα σβήνεις!

 

Κοιτα να δεις.Η διαδικασια δεν ειναι δυσκολη αλλα ειναι φουριοζικη.

Θα χρειαστεις τσιπαρισμενο xbox με εγκαταστειμενο dashboard που να σηκωνει ftp server.Lan card+καλωδιο RJ45 crossover+ftp client(Fxp για παραδειγμα)Αφου τα ρυθμισεις σωστα και συνδεσεις pc με xbox περνας το παιχνιδι στο δισκο του xbox με το προγραμμα dvd2xbox.Μετα με το fxp κοιτας να σβησεις καποια videos demos και αλλλα αχρηστα αρχεια μετα το κανεις iso με το προγραμμα quix και το καις με το dvddecrypter.Βεβαια αν δεν κατεχεις απο xbox δεν θα καταλαβεις τιποτα απο οσα σου ειπα.Κανε μια αναζητηση να βρεις περισσοτερες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mobilemaniac εγω έχω περάσει καποια games στο pc μου με το xbox backup creator και ειναι 6.54 gb. δεν μπορω να σβείσω απο το pc μου τα περειτα αρχεια που μου λες; πρεπει να κάνω όλα αυτά που μου είπες ποιό πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Αυτό που σου είπε είναι αυτό που έχεις ήδη κάνει.Προφανώς δεν κατάλαβε ακριβώς.Αν ξέρεις να το κάνεις iso πάρε ένα double layer και κάνε την δουλειά σου.Δεν γίνεται σε όλα τα παιχνίδια να σβήσεις.Εγώ σε κάποια ότι "΄μη απαραίτητο" και να έσβηνε,και πάλι δεν χωρούσε σε απλο δισκάκι.Η πιο καλή λύση είναι το διπλής επίστρωσης DVD.Θα σου κοστίσει κάτι παραπάνω αλλά έλεος...Κανονικά κάνει 50 ευρώ.Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δοκίμασα και έγγραψα παιχνίδι του Xbox σε dvd διπλή επίστρωσης όπως μου είπατε αλλά το Xbox μου δεν μπορεί να το παίξει μου εμφανίζει μια μαύρη οθόνη και μου γράφει (this is xbox game disc. Please put it in your Xbox to start playning) μήπως ξέρετε τι φταίει. Να πω μόνο ότι το πέρασα το παιχνίδι με το Xbox backup creator και το έγγραψα με το ImgBurn.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κανονικά στο βγάζει όταν όταν το βάζεις στον υπολογιστή ή όταν προσπαθείς να το αντιγράψεις χρησιμοποιώντας ΜΟΝΟ τον υπολογιστή.Για την αντιγραφή ενός αυθεντικού παιχνιδιού χρειάζεται και η χρήση ενός xbox αλλά δεν είναι εδώ το μέρος για να το συζητήσουμε αυτό...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να μου προτείνετε μία σχετικά οικονομική λύση για να συνδέσω το xbox με ηχεία 2.1 ή 5.1... Έψαξα στο internet αλλά βρήκα κάτι ηχεία €500.
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...