Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν εχεις αδεια για πλοηγηση. η θα αγορασεις μια, η θα περιμενεις λιγες μερες οπου θα ειναι δωρεαν η πλοηγηση για ολες τις συσκευες

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση. :)

 

By the way, σε ότι αφορά τη χωρητικότητα της μνήμης που απαιτείται, εκτός από το χάρτη των 8ΜΒ της Ελλάδας, το αρχείο περίπου 450ΜΒ που κατεβάζεις από το map updater σε τι αποσκοπεί? :wacko:

 

ευχαριστώ.:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χωρις να εχω κανει τον κοπο να περασω τιποτα με το map updater πιστευω πως περναει και τιποτα χαρτες της ευρωπης... :)

τωρα..ειχα αναφερει και εγω ενα προβλημα... το οποιο πιστευα οτι θα λυνοταν με μια επανεγκατασταση... αλλα μπα... εμεινε...

Το προβλημα μου ειναι πολυ απλο... δεν μπορω να κανω αναζητη για οδους με εκτος συνδεσης... μονο αν το συνδεσω στο ιντερνετ... γιατι αυτο? εχω την ***** εκδοση στο Ε66... αξιζει να ειπωθει οτι στην αρχη δουλευε μια χαρα αυτη η εκδοση....

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω κανει τον κοπο να περασω τιποτα με το map updater πιστευω πως περναει και τιποτα χαρτες της ευρωπης... :)

τωρα..ειχα αναφερει και εγω ενα προβλημα... το οποιο πιστευα οτι θα λυνοταν με μια επανεγκατασταση... αλλα μπα... εμεινε...

Το προβλημα μου ειναι πολυ απλο... δεν μπορω να κανω αναζητη για οδους με εκτος συνδεσης... μονο αν το συνδεσω στο ιντερνετ... γιατι αυτο? εχω την ***** εκδοση στο Ε66... αξιζει να ειπωθει οτι στην αρχη δουλευε μια χαρα αυτη η εκδοση....

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

 

Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο πως μπορώ να δω ποιοι χάρτες έχουν εγκατασταθεί και πως μπορώ να τους αφαιρέσω?

 

Ευχαριστώ..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο πως μπορώ να δω ποιοι χάρτες έχουν εγκατασταθεί και πως μπορώ να τους αφαιρέσω?

 

Ευχαριστώ..

 

Νομιζω πως λογικα θα γινεται μεσω το προγραμμα της ΝΟΚΙΑ..... :rolleyes:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο πως μπορώ να δω ποιοι χάρτες έχουν εγκατασταθεί και πως μπορώ να τους αφαιρέσω?

 

Ευχαριστώ..

 

Νομιζω πως λογικα θα γινεται μεσω το προγραμμα της ΝΟΚΙΑ..... :rolleyes:

 

Αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα του Nokia Map Loader. Δεν σου δείχνει τι χάρτες έχεις εγκαταστήσει, ούτε μπορείς να σβήσεις επιλεκτικά κάποιους από αυτούς, έστω κι αν γνωρίζεις ότι τους έχεις εγκαταστήσει.

 

Πχ, έστω ότι πριν 3 μήνες εγκατέστησες τους χάρτες της Ελλάδας, Ιταλίας, Αλβανίας και ΠΓΔΜ. Τώρα που ανοίγεις την εφαρμογή δεν σου δείχνει ποιούς έχεις εγκαταστήσει, οποότε ακόμη κι αν τους θυμάσαι, δεν μπορείς πχ να σβήσεις μόνον τον χάρτη της Ιταλίας. Πρέπει πρώτα να τους σβήσεις όλους και μετά να εγκαταστήσεις πάλι την Ελλάδα, την Αλβανία και τη ΠΓΔΜ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα του Nokia Map Loader. Δεν σου δείχνει τι χάρτες έχεις εγκαταστήσει, ούτε μπορείς να σβήσεις επιλεκτικά κάποιους από αυτούς, έστω κι αν γνωρίζεις ότι τους έχεις εγκαταστήσει.

 

Πχ, έστω ότι πριν 3 μήνες εγκατέστησες τους χάρτες της Ελλάδας, Ιταλίας, Αλβανίας και ΠΓΔΜ. Τώρα που ανοίγεις την εφαρμογή δεν σου δείχνει ποιούς έχεις εγκαταστήσει, οποότε ακόμη κι αν τους θυμάσαι, δεν μπορείς πχ να σβήσεις μόνον τον χάρτη της Ιταλίας. Πρέπει πρώτα να τους σβήσεις όλους και μετά να εγκαταστήσεις πάλι την Ελλάδα, την Αλβανία και τη ΠΓΔΜ :wacko:

 

Και πως τους σβήνεις? Από το map loader ή κατευθείαν απο το φάκελο cities? Δεν βλέπω κάτι να υπάρχει και στη διαχείριση εφαρμογών σε ότι αφορά τις χώρες....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Και πως τους σβήνεις? Από το map loader ή κατευθείαν απο το φάκελο cities? Δεν βλέπω κάτι να υπάρχει και στη διαχείριση εφαρμογών σε ότι αφορά τις χώρες....

 

Από το Map Loader. Δεξιά έχει επιλογή "erase map data" (αν θυμάμαι καλά τη φράση)

Link to comment
Share on other sites

στον maploader πατας delete all maps from storage

 

 

Παιδια μετα απο μια ανεβαθμιση δεν μου ανοιγει το nokia maps 2 βγαζει σφαλμα και ο maps updater λεει δεν υπαρχουν πιο νεες εκδοσεις,που μπορω να βρω το αρχειο του nokia maps 3 να το βαλω κατευθειαν στο κινητο?

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στον maploader πατας delete all maps from storage

 

 

Παιδια μετα απο μια ανεβαθμιση δεν μου ανοιγει το nokia maps 2 βγαζει σφαλμα και ο maps updater λεει δεν υπαρχουν πιο νεες εκδοσεις,που μπορω να βρω το αρχειο του nokia maps 3 να το βαλω κατευθειαν στο κινητο?

 

Ίσως αυτό μπορεί να βοηθήσει.. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Ok βρηκα τη λυση μεσω ovi suite τελικα ευαριστω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι ζορίζομαι λίγο με τους χάρτες του ΝΟΚΙΑ, δε μπορώ να δουλέψω με τίποτα οφλάιν.

παρολαυτα, συνεχιζω και το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι ζορίζομαι λίγο με τους χάρτες του ΝΟΚΙΑ, δε μπορώ να δουλέψω με τίποτα οφλάιν.

παρολαυτα, συνεχιζω και το ψάχνω...

 

τα ιδια και εγω... τι βλακεια και αυτη.... :wacko:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πληροφορία πότε θα μπεί το Ν86 στην λίστα με τα τηλέφωνα που θα έχουν δωρεάν φωνητική πλοήγηση?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πόσα kb χρεώνει η λειτουργία A-GPS? Στο Ν79 που χρησιμοποιώ ποτέ δεν κατανάλωσε τα γνωστά 5kb (+/-) που αναφέρθηκαν στο αρχικό ποστ. Χρειάζεται κάπου 34kb ανά σύνδεση (αν τελικά απαιτείται και τις πιο πολλές φορές δεν χρεώνει καθόλου kb), ενώ σε ένα 5800 που το είχα επίσης τσεκάρει χρειάζεται κάπου 96kb ανά απόπειρα σύνδεσης! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πόσα kb χρεώνει η λειτουργία A-GPS? Στο Ν79 που χρησιμοποιώ ποτέ δεν κατανάλωσε τα γνωστά 5kb (+/-) που αναφέρθηκαν στο αρχικό ποστ. Χρειάζεται κάπου 34kb ανά σύνδεση (αν τελικά απαιτείται και τις πιο πολλές φορές δεν χρεώνει καθόλου kb), ενώ σε ένα 5800 που το είχα επίσης τσεκάρει χρειάζεται κάπου 96kb ανά απόπειρα σύνδεσης! :blink:

προφανως θα παιζει ρολο το κατα ποσο βρισκει δορυφορο το κινητο...

σε εμενα δεν θυμαμαι ποσα kb κατεβαζε αλλα θυμαμαι οτι στο Ε66 μια μολις συνδεομουνα εβρισκε αμεσως δορυφορο, την αλλη ομως εκανε πιο πολυ ωρα να βρει σημα...

πιο πολυ ωρα---> πιο πολλα kb... ετσι πιστευω :)

 

 

Περασατε τους χαρτες μεσω ovi suite?

 

επιδη ηθελα την σπασμενη εκδοση λογω των μη κλειδωμενων δυνατοτητων οχι... περασα το προγραμμα σπασμενο και τους χαρτες χειροκινητα... :confused:

Αν πιασω και τους σβησω και τους περασω μεσω ovi suite θα υπαρχει προβλημα? δηλαδη θα καταλαβει την σπασμενη εκδοση του προγραμματος? :rolleyes:

Ευχαριστω :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω το πρόγραμμα σε ένα 5800 xressmusin και μου έβγαλε το μήνυμα δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

 

Κάτι μάλλον δεν κάνω καλά και βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ ωρα---> πιο πολλα kb... ετσι πιστευω :)

Μπα δε νομίζω να ισχύει αυτό. Το κατέβασμα των kb γινόταν ανεξαρτήτως χρόνου αναζήτησης...

 

Πήγα να περάσω το πρόγραμμα σε ένα 5800 xressmusin και μου έβγαλε το μήνυμα δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

 

Κάτι μάλλον δεν κάνω καλά και βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Ευχαριστώ,

Μήπως έβαλες λάθος έκδοση; Εδώ είναι χώρος συζήτησης για S60 v3 κι όχι για S60 v5 που έχεις εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πότε θα είναι δωρεάν η πλοήγηση για το Ν95 8gb?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

περασα το ovi maps το οποιο κατεβασα απο το site της nokia στο pc και εν συνεχεια στην καρτα(micro sd) και απο την καρτα το εγκατεστησα στο κινητο.το προγραμμα ανοιγει κανονικα και απ'οτι φαινεται βρισκει δορυφορο γιατι μου δειχνει το στιγμα μου αλλα ο χαρτης δεν εμφανιζεται ολοκληρος και αν κανω λιγο ζουμ δειχνει μονο ασπρη οθονη με την κοκκινη κουκιδα του στιγματος.και το a-gps που ενεργοποιησα παλι τα ιδια.εχει καποιος καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Χάρτες έχεις περάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πότε θα είναι δωρεάν η πλοήγηση για το Ν95 8gb?

μάλλον για τα κινητά Ν82 Ν95 κλπ, πριν βγει το ovi free, δεν θα υπάρξει πότε δωρεάν η πλοήγηση:X:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

μάλλον για τα κινητά Ν82 Ν95 κλπ, πριν βγει το ovi free, δεν θα υπάρξει πότε δωρεάν η πλοήγηση:X:cry:

 

Απο την Νοκια έλεγαν οτι όλες οι συσκευές που έχουν symbian θα έχουν δωρεάν πλοήγηση. Δεν νομίζω οτι δεν θα κρατήσουν αυτό που υποσχέθηκαν.

Προφανώς έτρεξαν να το ανακοινώσουν πριν να έχουν όλες τις συσκευές συμβατές με την εφαρμογή για λόγους μάρκετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρώτα έδωσαν την δωρεάν έκδοση στα κινητά αφής, μιας και λόγω μεγάλης οθόνης είναι τα πιο πιθανά για χρήση του GPS... Καλύτερα πάντως να δίνουν τώρα σταδιακά δωρεάν χρήση, παρά να αργήσουν και να ισχύει για όλα τα μοντέλα :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...