Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την κάρτα και να ξαναπροσπαθήσεις να εγκαταστήσεις την νέα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω το ιδιο επαθα...

 

Αρχικα ξεχαστηκα και εκανα εγκατασταση τη νεα εκδοση του smart2go στην καρτα οποτε δεν περαστηκε (κι ενω μου εδειχνε οτι εγινε εγκατασταση δεν εχει περαστει η νεα).

Τωρα προσπαθω να ξαναπερασω τη νεα εκδοση αλλα μου βγαζει σφαλμα ενημερωσης.

 

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

 

Για το Ν95 ,δεν κανουμε ποτε εγκατασταση της εφαρμογης στην καρτα,

μονο στην συσκευη ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευει παρα πολυ δεν ξερω τι να κανω.Στην κυπρο δεν νομιζω να εχει βγει ακομα χαρτης απο maploader εννοω,βεβαια στα καταστηματα που πουλανε κινητα πουλανε και cd με χαρτες οπως της Κυπρου που κοστιζει 150 λιρες ειναι καπου στα 260 ευρω.Πουλανε και για ολη ευρωπη με τα ιδια λεφτα.Επισης θελω να ρωτησω οτι η εγκατασταση πρεπει να γινει μεσω Η/υ η απο το nokia N95.Κατι αλλο αυτην την στιγμη ειμαι στην κυπρο εαν κατεβασω απο maploader το χαρτη της ελλαδας θα μου διχνει τιποτα η θα πρεπει να ειμαι στην ελλαδα?Που πηγαινεται και κανετε αναβαθμησεις για το N95

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευει παρα πολυ δεν ξερω τι να κανω.Στην κυπρο δεν νομιζω να εχει βγει ακομα χαρτης απο maploader εννοω,βεβαια στα καταστηματα που πουλανε κινητα πουλανε και cd με χαρτες οπως της Κυπρου που κοστιζει 150 λιρες ειναι καπου στα 260 ευρω.Πουλανε και για ολη ευρωπη με τα ιδια λεφτα.Επισης θελω να ρωτησω οτι η εγκατασταση πρεπει να γινει μεσω Η/υ η απο το nokia N95.Κατι αλλο αυτην την στιγμη ειμαι στην κυπρο εαν κατεβασω απο maploader το χαρτη της ελλαδας θα μου διχνει τιποτα η θα πρεπει να ειμαι στην ελλαδα?Που πηγαινεται και κανετε αναβαθμησεις για το N95

 

στο maploader version 1.1 υπαρχει η Κυπρος(1mb).

αναβαθμιση το κανεις εσυ μεσο του pc σου απο εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

η το πηγαινεις σε nokia shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia..thelo na kano kapoies erotiseis....eimai katoxos tou n76 alla den exo asxolithei kai poli...perasa to smart2go,alla den mporo na vro tous doriforous..xerete an to n76 exei gps?an nai ti diadikasies prepei na kano?
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia..thelo na kano kapoies erotiseis....eimai katoxos tou n76 alla den exo asxolithei kai poli...perasa to smart2go,alla den mporo na vro tous doriforous..xerete an to n76 exei gps?an nai ti diadikasies prepei na kano?

 

καλησπερα φιλε!!

το ν76 δεν εχει GPS.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο maploader version 1.1 υπαρχει η Κυπρος(1mb).

αναβαθμιση το κανεις εσυ μεσο του pc σου απο εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

η το πηγαινεις σε nokia shop.

φιλε εισαι θεος με εσωσες,εν τω μεταξυ εκτος απο τους χαρτες εχει και voices τι ακριβως ειναι αυτο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι θεος με εσωσες,εν τω μεταξυ εκτος απο τους χαρτες εχει και voices τι ακριβως ειναι αυτο?

 

το voices ειναι φωνητικη καθοδηγηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το voices ειναι φωνητικη καθοδηγηση.:)

 

ρε παιδια τζαμπα τελικα πηγε η χαρα μου,τελικα καποιο λαθος κανω και δεν τα καταφερνω .Ενω διαλεγω την κυπρο πατω το download αφου πρωτα μου εχει ζητησει να διαλεξω στο κινητο μου (n95) μαζικη αποθηκευση,μαλλον επειδη ειναι μονο 1 mb κανει γυρω στα 2 λεπτα για να το κατεβασει μετα μου βγαζει η οθονη του υπολογηστη μου μηνυμα απο το maploader οτι κατεβηκε και αποθηκευτηκε και παταω οκ.Μετα παιρνω το κινητο μου και βγαζω το usb καλωδιο για να δω τι εχω κανει αλλα με το που το βγαζω γραφει πανω στο κινητο οτι η διαδικασια μεταφορας απετυχε,τι μπορει να κανω λαθος?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τζαμπα τελικα πηγε η χαρα μου,τελικα καποιο λαθος κανω και δεν τα καταφερνω .Ενω διαλεγω την κυπρο πατω το download αφου πρωτα μου εχει ζητησει να διαλεξω στο κινητο μου (n95) μαζικη αποθηκευση,μαλλον επειδη ειναι μονο 1 mb κανει γυρω στα 2 λεπτα για να το κατεβασει μετα μου βγαζει η οθονη του υπολογηστη μου μηνυμα απο το maploader οτι κατεβηκε και αποθηκευτηκε και παταω οκ.Μετα παιρνω το κινητο μου και βγαζω το usb καλωδιο για να δω τι εχω κανει αλλα με το που το βγαζω γραφει πανω στο κινητο οτι η διαδικασια μεταφορας απετυχε,τι μπορει να κανω λαθος?

 

περασε το παλι απο την αρχη.

κανε μια διαγραφη τους χαρτες αμα εχεις

και ξεκινα την διαδικασια παλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασε το παλι απο την αρχη.

κανε μια διαγραφη τους χαρτες αμα εχεις

και ξεκινα την διαδικασια παλι.

 

συγνωμη για την χαζη ερωτηση απο που να διαγραψω τους χαρτες?που πρεπει να παω.Αν τους διαγραψω και ξανακατεβασω την κυπρο δεν θα ξαναεχω το ιδιο προβλημα?οταν κανω το download και μου γραψει οτι τελειωσε ποση ωρα πρεπει να περιμενω για να βγαλω το καλωδιο απο το κινητο?Πρεπει να σβησω το κινητο για 5 λεπτα και μετα να το ξανανοιξω?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την χαζη ερωτηση απο που να διαγραψω τους χαρτες?που πρεπει να παω.Αν τους διαγραψω και ξανακατεβασω την κυπρο δεν θα ξαναεχω το ιδιο προβλημα?οταν κανω το download και μου γραψει οτι τελειωσε ποση ωρα πρεπει να περιμενω για να βγαλω το καλωδιο απο το κινητο?Πρεπει να σβησω το κινητο για 5 λεπτα και μετα να το ξανανοιξω?

 

συνδεσε το τηλ.σου και κατω δεξια εχει ενα εικονιδιο στο maploader λεει

delete maps πατα εκει.μετα ξαναπερασε τον χαρτη Κυπρο μεχρι

να τελειωσει το download και μετα να την περασει στην καρτα μνημης

και να σου πει οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο κρητη και ειδικα ηρακλειο τη εχει?ειναι οι 3 κουκιδες ηρακλειο/γαζι/αλικαρνασσο??στο Ν80 που εχω περασει παντως αυτα μου δειχνει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τζαμπα τελικα πηγε η χαρα μου,τελικα καποιο λαθος κανω και δεν τα καταφερνω .Ενω διαλεγω την κυπρο πατω το download αφου πρωτα μου εχει ζητησει να διαλεξω στο κινητο μου (n95) μαζικη αποθηκευση,μαλλον επειδη ειναι μονο 1 mb κανει γυρω στα 2 λεπτα για να το κατεβασει μετα μου βγαζει η οθονη του υπολογηστη μου μηνυμα απο το maploader οτι κατεβηκε και αποθηκευτηκε και παταω οκ.Μετα παιρνω το κινητο μου και βγαζω το usb καλωδιο για να δω τι εχω κανει αλλα με το που το βγαζω γραφει πανω στο κινητο οτι η διαδικασια μεταφορας απετυχε,τι μπορει να κανω λαθος?

 

Άσχετα από το μήνυμα που σου βγάζει, εσύ πήγες μέσα στο πρόγραμμα να δεις στην πράξη αν ο χάρτης βγαίνει ή όχι???

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα από το μήνυμα που σου βγάζει, εσύ πήγες μέσα στο πρόγραμμα να δεις στην πράξη αν ο χάρτης βγαίνει ή όχι???

 

ναι πηγα ρε φιλε και δεν κανει τιποτα ,εκει που μου λεει θεση gps εχει και ενα κοκκινο χ που απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι ετοιμο.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο κρητη και ειδικα ηρακλειο τη εχει?ειναι οι 3 κουκιδες ηρακλειο/γαζι/αλικαρνασσο??στο Ν80 που εχω περασει παντως αυτα μου δειχνει..

 

Απο Ηρακλειο εχει τα παντα.Απλα μαλλον ξεχασες να βαλεις στις ρυθμισεις χρηση μνημης 100%.Ρυθμισε το ετσι και ξανακατέβασε τους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο επαθα...

 

Αρχικα ξεχαστηκα και εκανα εγκατασταση τη νεα εκδοση του smart2go στην καρτα οποτε δεν περαστηκε (κι ενω μου εδειχνε οτι εγινε εγκατασταση δεν εχει περαστει η νεα).

Τωρα προσπαθω να ξαναπερασω τη νεα εκδοση αλλα μου βγαζει σφαλμα ενημερωσης.

 

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

 

Για το Ν95 ,δεν κανουμε ποτε εγκατασταση της εφαρμογης στην καρτα,

μονο στην συσκευη ..

 

Δηλαδή για το Ν95 κάνουμε εγκατάσταση της εφαρμογης στην συσκευη και τους χαρτες στην κάρτα μνήμης ????

:X

trela_nera
Link to comment
Share on other sites

ναι πηγα ρε φιλε και δεν κανει τιποτα ,εκει που μου λεει θεση gps εχει και ενα κοκκινο χ που απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι ετοιμο.

 

Οκ ρε φίλε.

Μάθε λοιπόν ότι το κόκκινο Χ σημαίνει ότι δεν έχει πιάσει σήμα το GPS, κάτι που δεν έχει καμία σχέση με το αν έχει μέσα περασμένο τον χάρτη ή όχι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε φίλε.

Μάθε λοιπόν ότι το κόκκινο Χ σημαίνει ότι δεν έχει πιάσει σήμα το GPS, κάτι που δεν έχει καμία σχέση με το αν έχει μέσα περασμένο τον χάρτη ή όχι.

 

δηλαδη μπορει να εχω κατεβασει τους χαρτες και να μην μου δουλευει το gps?Πως μπορω να το κανω να πιασει σημα?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπορει να εχω κατεβασει τους χαρτες και να μην μου δουλευει το gps?Πως μπορω να το κανω να πιασει σημα?

 

Καταρχην να ανοιξεις το πληκτρολογιο και στην

συνεχεια να βγεις εκτος σπιτου .

Τα εχεις κανει αυτα?

Ειδικα την 1η φορα αργει .

 

Αν τα εχεις ηδη κανει αυτα ,τοτε υπαρχει προβλημα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ανοιξεις το πληκτρολογιο και στην

συνεχεια να βγεις εκτος σπιτου .

Τα εχεις κανει αυτα?

Ειδικα την 1η φορα αργει .

 

Αν τα εχεις ηδη κανει αυτα ,τοτε υπαρχει προβλημα..

 

που μπορω να καταλαβω αν εχω κετεβασει τους χαρτες?παιδια συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις μου.

 

παιδια ξαναδοκιμασα εκανα οτι μου ειπατε δηλαδη στο maploader αντι στην αρχη να πατησω download πατησα διαγραφη χαρτων,οταν μετα απο πολυ ωρα μου εβγαλε μηνυμα ο υπολογιστης οτι οι χαρτες διαγραφτηκαν διαλεγω νεο χαρτη (κυπρος για παραδειγμα ) και παταω download,το κατεβαζει κανονικα και οταν μου γραφει οτι οι χαρτες κατεβηκαν και αποθηκευτηκαν παταω οκ,μετα βγαζω το usb καλωδιο με το που το βγαζω μου γραφει στην οθονη του κινητου μου οτι η ενεργεια διακοπηκε.Μετα παω στους χαρτες και πηγαινω πανω στην κυπρο (εχω το πληκτρολογιο ανοιχτο και ειμαι στον δρομο)αλλα και παλι δεν κανει τιποτα,ποση ωρα κανει για να ενεργοποιηθει το gps?Εγω περιμενω αρκετη ωρα παντως,αφου δεν γινεται τιποτα παταω στις επιλογες κατι που λεει σημεια ξηρας και μου γραφει οτι οι χαρτες δεν ειναι διαθεσιμοι,απο οτι μου φαινεται θα αυτοκτονησω.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναδοκιμασα εκανα οτι μου ειπατε δηλαδη στο maploader αντι στην αρχη να πατησω download πατησα διαγραφη χαρτων,οταν μετα απο πολυ ωρα μου εβγαλε μηνυμα ο υπολογιστης οτι οι χαρτες διαγραφτηκαν διαλεγω νεο χαρτη (κυπρος για παραδειγμα ) και παταω download,το κατεβαζει κανονικα και οταν μου γραφει οτι οι χαρτες κατεβηκαν και αποθηκευτηκαν παταω οκ,μετα βγαζω το usb καλωδιο με το που το βγαζω μου γραφει στην οθονη του κινητου μου οτι η ενεργεια διακοπηκε.Μετα παω στους χαρτες και πηγαινω πανω στην κυπρο (εχω το πληκτρολογιο ανοιχτο και ειμαι στον δρομο)αλλα και παλι δεν κανει τιποτα,ποση ωρα κανει για να ενεργοποιηθει το gps?Εγω περιμενω αρκετη ωρα παντως,αφου δεν γινεται τιποτα παταω στις επιλογες κατι που λεει σημεια ξηρας και μου γραφει οτι οι χαρτες δεν ειναι διαθεσιμοι,απο οτι μου φαινεται θα αυτοκτονησω.

 

λοιπον γαι να μην κουραζεσαι.

κανε ενα format το τηλ.σου (θα χαθουνε ολα).

ξεκινησε παλι απο την αρχη να βαζεις του χαρτες.

στην αρχη για να βρει σημα GPS κανει 5...10 λεπτα.

μετα θα κανει γυρω στα 2λεπτα.

πρωτου περασεις τους χαρτες ανοιξε μια φορα την εφαρμογη

smart2go και να βαλεις στις ρυθμισεις χρηση μνημης καρτας 100%:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γαι να μην κουραζεσαι.

κανε ενα format το τηλ.σου (θα χαθουνε ολα).

ξεκινησε παλι απο την αρχη να βαζεις του χαρτες.

στην αρχη για να βρει σημα GPS κανει 5...10 λεπτα.

μετα θα κανει γυρω στα 2λεπτα.

πρωτου περασεις τους χαρτες ανοιξε μια φορα την εφαρμογη

smart2go και να βαλεις στις ρυθμισεις χρηση μνημης καρτας 100%:)

 

συγνωμη αλλα που ακριβως ειναι η εφαρμογη smart2go?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...