Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia sas ekliparo opoios exei katevasei ton xarti tis elladas apo to map loader 1.2 me ta 15mb as kanei upload ton fakelo ''diskcache'' tou kinitou tou pou vrisketai sto :\Private\20001f63.Epeidi den mporo me kanenan allo tropo na valo xarti sto N95 mou opoios mporei as to anevasei sto rapidshare i opoudipote allou mporei.Euxaristo ek ton proteron.

 

 

για σενα και οποιον το χρειαζεται και δε μπορει να το κατεβασει ανεβασα τον τελευταια χαρτη της ελλαδας των 15.3MB μαζι με τις τελευταιες ελληνικες φωνητικες εντολες κατεβασμενα με τον τελευταιο map loader 1.2.

 

http://rapidshare.com/files/53300632/private.zip.html

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ. Κατέβασα το Map Loader, καθώς και την αναβαθμισμένη έκδοση του smart2go.

Ο χάρτης της Ελλάδας που χρησιμοποιούσα είχε μέγεθος 10,9ΜΒ. Ο καινούριος ισούται με 14ΜΒ. Έχετε εντοπίσει τις αλλαγές που υπάρχουν ανάμεσά τους;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο εξελιγμενο και καλαισθητο το ολο image παντως αυτο ειδα,επισης παρατηρησα οτι στην αναζητηση πλεον δεν βαζεια αθηνα στην πολη πχ αλλα αν ο δρομος που ψαχνεις ειναι χαιδαρι βαζεις χαιδαρι αν ειναι φαληρο βαζεις φαληρο,εβαλα και free trial για την πλοηγηση για τρεις μερες θα το δοκιμασω αργοτερα..Eπισης θελω να ρωτησω αν γινεται οταν βαζεις μια διαδρομη να σου δειχνει το στιγμα σου ενω κινεισαι πανω στην διαδρομη χωρις να εχεις την πλοηγηση
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπισης θελω να ρωτησω αν γινεται οταν βαζεις μια διαδρομη να σου δειχνει το στιγμα σου ενω κινεισαι πανω στην διαδρομη χωρις να εχεις την πλοηγηση

 

Αυτό γίνεται, έχει επιλογή..! Να ταν κ τσάμπα η πλοήγηση, θα ήταν τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται, έχει επιλογή..! Να ταν κ τσάμπα η πλοήγηση, θα ήταν τέλεια!!!

 

Ακριβώς σε αυτόν τον τομέα είναι καλύτερο το route και μάλιστα και με διαφορά.

Να δούμε ποια εφαρμογή θα μας φέρει και περισσότερη κάλυψη από Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο εξελιγμενο και καλαισθητο το ολο image παντως αυτο ειδα,επισης παρατηρησα οτι στην αναζητηση πλεον δεν βαζεια αθηνα στην πολη πχ αλλα αν ο δρομος που ψαχνεις ειναι χαιδαρι βαζεις χαιδαρι αν ειναι φαληρο βαζεις φαληρο,εβαλα και free trial για την πλοηγηση για τρεις μερες θα το δοκιμασω αργοτερα..Eπισης θελω να ρωτησω αν γινεται οταν βαζεις μια διαδρομη να σου δειχνει το στιγμα σου ενω κινεισαι πανω στην διαδρομη χωρις να εχεις την πλοηγηση

 

Αυτό γινόταν από την μαμά έκδοση που είχε μέσα το Ν95 όταν πρωτοβγήκε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για σενα και οποιον το χρειαζεται και δε μπορει να το κατεβασει ανεβασα τον τελευταια χαρτη της ελλαδας των 15.3MB μαζι με τις τελευταιες ελληνικες φωνητικες εντολες κατεβασμενα με τον τελευταιο map loader 1.2.

 

http://rapidshare.com/files/53300632/private.zip.html

na sai kala aristotelhs2060.Me esoses!!Epitelous tha exo ton teleftaio xarti!!

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν χάρτες εκτός της Αθήνας για το ROUTE66?

Αν ναι που μπορώ να τους βρω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν χάρτες εκτός της Αθήνας για το ROUTE66?

Αν ναι που μπορώ να τους βρω?

Οχι δεν υπαρχουν :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται, έχει επιλογή..! Να ταν κ τσάμπα η πλοήγηση, θα ήταν τέλεια!!!
Ποια ειναι η επιλογη?Ε δεν μπορει να ιναι και τελειως τσαμπα ρε παιδια,δε ζουμε σε κουμουνισμο,αυτοι λεφτα που θα βρουν μετα!!!:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται, έχει επιλογή..! Να ταν κ τσάμπα η πλοήγηση, θα ήταν τέλεια!!!

 

Αυτό δεν το καταλαβαίνω.. Δηλαδή αν αγοράσω ενα bluetooth gps και το συνδέσω, δεν θα κάνει δωρεάν πλοήγηση? (ν73).

 

Επίσης θα χρειαστεί να το δουλέψω στο εξωτερικό. Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το καταλαβαίνω.. Δηλαδή αν αγοράσω ενα bluetooth gps και το συνδέσω, δεν θα κάνει δωρεάν πλοήγηση? (ν73).

 

Επίσης θα χρειαστεί να το δουλέψω στο εξωτερικό. Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Εννοεί την φωνητική πλοήγηση.

Εννοείται ότι το να σου δείχνει που πας στο χάρτη είναι δωρεάν.

 

Στο εξωτερικό σαν τι πρόβλημα να αντιμετωπίσεις?Αρκεί να υπάρχει διαθέσιμος ο χάρτης για εκεί που θα πας.Θα το δεις στο maploader.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

paratirisa oti stin karta mnimis o fakelos diskcache iparxei 2 fores.ti mia sto cities kai tin alli sto private.Ostoso sto private einai polu megaliteros se megethos apo oti sto cities.Kserei kaneis ti mporei na paizei giati ego ekana antikatastasi to fakelo diskcache pou itan sto private....
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

φιλε απλα μετεφερε το φακελο private στη καρτα μνημης οπως ειναι αφου τον ξεζιπαρεις.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το «voices» στα ελληνικά, από το Map Loader. Πώς ακριβώς μπορώ να αξιοποιήσω τις φωνητικές αυτές εντολές;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το «voices» στα ελληνικά, από το Map Loader. Πώς ακριβώς μπορώ να αξιοποιήσω τις φωνητικές αυτές εντολές;

 

αν δεν εχεις πληρωσει για πλοηγηση..μονο στην προσομοιωση της διαδρομης.

 

πως καταλαβαινω ποτε χρησιμοποιειται το a-gps? χρεωνεται και αν ναι που περιπου κυμαινεται η χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαινω ποτε χρησιμοποιειται το a-gps? χρεωνεται και αν ναι που περιπου κυμαινεται η χρεωση?

 

Ναι χρεώνεται

Αν το έχεις αφήσει ενεργοποιημένο στις ρυρθμίσεις->Στον εντοπισμό θέσης, τότε κάθε φορά που ανοίγεις το smart2go για να πιάσει σήμα, θα χρησιμοποιεί γύρω στα 6kb.H χρέωση εξαρτάται από το συμβόλαιο σου και το τι χρεώνει η κάθε εταιρεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Μπορούμε να βάλουμε τους καινούργιους χάρτες, χώρις να έχουμε πέρασει την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού (την 12) στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Μπορούμε να βάλουμε τους καινούργιους χάρτες, χώρις να έχουμε πέρασει την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού (την 12) στο κινητό.

 

Ναι ,μεσω map loader

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει όλες τις αναβαθμίσεις σε χάρτες, smart2go, maploader αλλά τώρα αργεί ακόμα περισσότερο να "λοκάρει" το Ν95 μου :( Την Κυριακή που ήμουν προς Ξάνθη έκανε 10-15 λεπτά :wacko:

Σαν σημείο πρόσβασης έχω δηλώσει Vf GPRS postpaid (έχω Vodafone) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχω σωστή τη διεύθυνση του Διακομιστή

Εσείς τί έχετε βάλει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει όλες τις αναβαθμίσεις σε χάρτες, smart2go, maploader αλλά τώρα αργεί ακόμα περισσότερο να "λοκάρει" το Ν95 μου :( Την Κυριακή που ήμουν προς Ξάνθη έκανε 10-15 λεπτά :wacko:

Σαν σημείο πρόσβασης έχω δηλώσει Vf GPRS postpaid (έχω Vodafone) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχω σωστή τη διεύθυνση του Διακομιστή

Εσείς τί έχετε βάλει?

 

web-vodafone

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει όλες τις αναβαθμίσεις σε χάρτες

Mπορεις να μας ανεβασεις σε rapidshare τον καινουριο χαρτη? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...