Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται στους αριθμούς που δεν έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία. Η ΤΙΜ εδώ και πολύ καιρό έχει ενεργοποιημένα τα mms σε όλους τους αριθμούς οπότε δεν ξέρω αν παίζει κάποιο τέτοιο site!

 

What?

 

Μεγα λαθος. Εγω με το 3310 πρεπει να χασω το mms?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

What?

 

Μεγα λαθος. Εγω με το 3310 πρεπει να χασω το mms?

Θα το χάσεις... έχει πολύ καιρό που δεν ζητάς ενεργοποίηση στην ΤΙΜ. Είναι ενεργοποιημένο άμεσα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα σου στειλει το link.

 

Για αυτο ειναι μεγα λαθος. Απο τη στιγμη που το mmsc σε βλεπει χρηστη του, δεν προκειτε να σου στειλει link.

 

Παρολαυτα συμφωνω με τη ενεργεια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τιν παρεα! Ειμαι κατοχος του Nokia 6290 και ανηκω στο δικτυοτης TIM, και παρολο που εχω κατεβασει απτην Nokia τις ρυθμισεις για mms και ιντερνετ δεν μπορω να συνδεθω και να στηλω/λαβω mms... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και αυτο με εσωσε (Πακετα δεδομενων:Μη επιτρεπτη συνδεση)...

Αν πας στις ρυθμίσεις mms και του browser υπάρχουν επιλεγμένα τα προφίλ TIM MMS και TIM PLUS αντίστοιχα; έκανες μια επανεκκίνηση στη συσκευή μήπως δεν έχει πάρει τη δικτύωση με το gprs;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις mms και του browser υπάρχουν επιλεγμένα τα προφίλ TIM MMS και TIM PLUS αντίστοιχα; έκανες μια επανεκκίνηση στη συσκευή μήπως δεν έχει πάρει τη δικτύωση με το gprs;

Το εκανα αλλα τιποτα δεν αλαξε...

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τιποτα δεν αλαξε...

Κάνε ένα τηλέφωνο στο 1231 (και όταν ανοίξει η γραμμή πάτησε το 8) για να το δούνε και από κει. Είναι χωρίς χρέωση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στο 1231 (και όταν ανοίξει η γραμμή πάτησε το 8) για να το δούνε και από κει. Είναι χωρίς χρέωση.

Η ΤΙΜ σηκωσε τα χερια ψηλα...ειναι προβλημα της ΝΟΚΙΑ.(τρεχα στη ΝΟΚΙΑ τωρα,κατα τα αλλα το τηλεφωνο υποστηριζει και internet...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και καμιά εβδομάδα περίπου, έχω πρόβλημα με τα MMS.

Φεύγουν κανονικά, αλλά δε λαμβάνω αναφορές.

Άλλοτε τα λαμβάνει ο παραλήπτης και άλλοτε όχι.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

(είμαι σε F2G)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδώ και καμιά εβδομάδα περίπου, έχω πρόβλημα με τα MMS.

Φεύγουν κανονικά, αλλά δε λαμβάνω αναφορές.

Άλλοτε τα λαμβάνει ο παραλήπτης και άλλοτε όχι.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

(είμαι σε F2G)

 

Πιθανόν το κινητό σου να είναι ρυθμισμένο να μην κάνει σμύκρινση εικόνας σε περίπτωση που είναι σε μεγάλο μέγεθος, ώστε να μπορεί να σταλεί!

Θα πας στις ρυθμίσεις MMS της συσκευής σου (ή όπου αλλού βρείς την συγκεκριμένη ρύθμιση) και θα επιλέξεις "ναι" στην σμίκρυνση εικόνας, που πιθανόν να έχεις δώσει επιλογή "όχι"!

Ύστερα τα mms σου θα αποστέλονται όλα κανονικά!

Όσο αφορά τις αναφορές παράδοσης, αν τις έχεις κι αυτές ενεργοποιημένες και δεν λαμβάνεις αναφορά, να ξέρεις πως αυτό πολλές φορές οφείλεται σε πρόβλημα συμβατότητας μεταξύ του κινητού που αποστέλει το mms, με αυτό που το λαμβάνει! Προβλήματα συμβατότητας έχει παρουσιάσει το SharpGX20 με κινητά Nokia!

An χρησιμοποιείς Sharp να ξέρεις πάντως πως γενικά το πρόβλημα αναφορών παράδοσης είναι το ίδιο ακόμα και στην Vodafone που είναι προρυθμισμένα τα κινητά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Σήμερα έλαβα ένα μήνυμα που ως αποστολέα εμφάνιζε το κέντρο μηνυμάτων της WIND και έλεγε ότι ένα μήνυμα που έστειλα δεν μπόρεσε να παραδοθεί εξαιτίας σφάλματος του συστήματος HLR (κωδικός 101). Κάλεσα στο cc και η απάντησή τους ήταν τουλάχιστον ηλίθια:X ...Μήπως γνωρίζει κανείς σε τι αντιστοιχεί ο κωδικός αυτός;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια απο τους γνωριζοντες.

 

Αγορασα το P3300 μεσω συμβολαιου στην Wind πλεον.Απο τη "μαμα" του εχει μονο ενεργοποιημενο το ΤΙΜ Ιντερνετ στις ρυθμισεις δικτυου.

 

Πως μπορω να το ρυθμισω για αποστολη/ληψη MMS και πως για το TIM Plus???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ WAP K MMS ΓΙΑ ΤΟ SHARP V903? ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΙΜ Η VODAFONE?

 

στις σελίδες της κάθε εταιρίας υπάρχει αποστολή ρυθμίσεων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να ρίξω μια ερώτηση? Έχει κανείς πρόβλημα στην αποστολή και λήψη mms τελευταία? Μου στέλνουν mms και μου λέει συνεχώς προσπαθήστε αργότερα! και μπορεί να δοκιμάζω για κανα τέταρτο και να μου λέει τα ίδια! (έχει φρικάρει το δίκτυο ή το κινητό????)

Έχω περάσει ρυθμίσεις και της wind δεν έγκειται εκεί το θέμα! γιατί αν ήταν θέμα ρυθμίσεων δεν θα το κατέβαζε ποτέ το mms!

 

Επίσης και στην αποστολή μου κάνει κάτι στραβές τελευταία!! Το πάει στα εξερχόμενα(όχι σταλμένα) και δοκιμάζει κανα τέταρτο πάλι να το στείλει και δεν το στέλνει και μου δείχνει αποτυχία!

και μετά το κάνω πάλι αυτό κανα 2-3 φορές μέχρι τελικά να το στείλει!

 

είναι εκνευριστικόοοο

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω προβλημα, τι να σου πω, δοκιμασες να στειλεις μμσ βαζοντας την καρτα σε αλλο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω προβλημα, τι να σου πω, δοκιμασες να στειλεις μμσ βαζοντας την καρτα σε αλλο τηλεφωνο?

Όχι αυτό δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δε ξέρω αν έχει ειπωθεί ξανά.. αλλά το smsc της Wind είναι 3 ώρες πίσω? ή μόνο σε εμένα γίνεται? τα sms μου έρχονται με ώρα παράδοσης πριν τρεις ώρες από την εκάστοτε ώρα.. τώρα μου ήρθε ένα και λέει 15:10.. :wacko:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pedia gia sas 8a i8ela na rotiso pos mporo na apenergopiso ta minimata pou mou erxonte sto kinito apo to 1260 pou me enimeronoun gia ta a8litika kseris kanis??

Efxaristw prokatabolika

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...