Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia na rwtisw kati? psaxnw to elliniko paketo glwssas gia tin anagnwsi minimatwn. prospathw na to katevasw apo ti selida tis nokia alla i selida einai pesmeni. to exei kaneis i mporw na to katevasw apo kapou allou?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα σε ολους!

 

Διαβαζω οτι το κινητο διαρκει σε πολλα παιδια 2,5-3 μερες? Σε 2G ή 3G? Διοτι το δικο μου σε 2G διαρκει τοσο, αλλα σε 3G μια φορα που το εβαλα κρατησε 1,5 μερα. Απο τοτε μονο 2G.

 

Επισης, αν δεν κανω λαθος, πρεπει να ειχα διαβασει οτι το net monitor δεν υπαρχει για τη συγκεκριμενη version του symbian. Ισχυει αυτο? Υπαρχει καποιο παρομοιο προγραμμα? Εχω ακουσει για ενα cell track, αλλα δεν μπορεσα να το βρω. Αν εχετε να προτεινεται καμια τετοιου ειδους εφαρμογη... Αν εχετε και λινκ για την εφαρμογη θα ειναι ακομα καλυτερα :)

 

Να κανω κι εγω το σχολιο μου.... Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με το κινητο. Το κατω μερος του μπαλατζαρει λιγο προς τα δεξια (για να σχολιασω κι εγω την στιβαροτητα του), αλλα θεωρω οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το PhoNetInfo, σου δείχνει πληροφορίες για το δίκτυο και την συσκευή. Θα το βρείς εδώ -> http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχω μερικες μερες το κιν.

εχω παρατηρησει μερικες φορες οταν μιλαω κ οταν το κλεισω για να τερματισω τη κληση με το slide τρωει κολημα ,κρασαρει .

κ πρεπει να πατησεις το on/off να παρει μπρος .

οταν το πατας φενεται για λιγο η οθονη με 8αμπαδα,σιγα σιγα σβυνει κ μετα κανει ρισταρτ .(ολα αυτα μετα που πατησεις το on/off)

μου το εχει κανει καμποσες φορες το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

να σημειοσω οτι ειναι ουτε 10 ημερων ,προσφατα αναβαθμισμενο και με καινουργια sim .

:cry:

η μπαταρια δεν μου εχει βγαλει 2 μερες ολοκληρες ακομα ..

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχω μερικες μερες το κιν.

εχω παρατηρησει μερικες φορες οταν μιλαω κ οταν το κλεισω για να τερματισω τη κληση με το slide τρωει κολημα ,κρασαρει .

κ πρεπει να πατησεις το on/off να παρει μπρος .

οταν το πατας φενεται για λιγο η οθονη με 8αμπαδα,σιγα σιγα σβυνει κ μετα κανει ρισταρτ .(ολα αυτα μετα που πατησεις το on/off)

μου το εχει κανει καμποσες φορες το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

να σημειοσω οτι ειναι ουτε 10 ημερων ,προσφατα αναβαθμισμενο και με καινουργια sim .

:cry:

η μπαταρια δεν μου εχει βγαλει 2 μερες ολοκληρες ακομα ..

 

εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα απο κρασαρισμα.

Αν κολλησει θα ελιναι για κλάσμα του δευτερολέπτου και είναι θέμα συνήθως μνήμης από τις πολλές εφαρμογές.

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο του μενού να σε πάει στο task manager και κλείσε ότι άσχετο δουλεύει (voip, voice recorder, email client κτλ). Επισης αν χρησιμοποιείς bluetooth δουλεψέ χωρίς αυτό, μήπως και υπάρχει εκεί πρόβλημα.

Η άποψή μου είναι πως είναι θέμα μνήμης (κάτι σαν το pc σου φορτωμένο).

Επίσης δοκίμασε και κανένα αντιβιωτικό! Ποτέ δε ξέρεις!

ELSEIF τίποτα δε δουλεύει GOTO "Nokia service"! (Α ρε αθάνατη Fortran)!

 

Η μπαταρία σε με φυσιολογική χρήση μου κρατάεί 4 μέρες, με βαρύτατη χρήση (Voip, Bluetooth ομιλία συνεχώς και σερφαρισμα και οφις(office) ο φαρμακερός) 2 μέρες.

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

ενα προγραμμα του εχω βαλει μονο (irremote) τπτ αλλο.. το κινητο ειναι λιγων ημερων δεν ειναι καθολου φορτομενο το μονο που ειναι φορτομενο ειναι ο καταλογος που περαστεικε με restore .

δε τρεχει τπτ εκεινη την ωρα που το παθαινει κ δεν μπορεις να πατησεις τπτ εκτος απο τερματισμο.

(η οθονη φενετε κλειστη μεχρι να οατησεις το on/off εξαλου)

btw σημερα μου το εκανε μολις τελειοσα την αποστολη ενος sms κ το εκλεισα με το slide .

αν ζητησω αντικατασταση ποια θα ειναι η αντιμετοπιση ? θα παρω τα "γνωστα" 2 ?

 

αν κ δε νομιζω οτι ειναι θεμα ιου ουτε θεμα bt πειτε ποιο ειναι καλο A-Virus.

εξαλου εγω παντα ανοιχτο το εχω λογω οτι στο αμαξι εχω το handsfree αλλα αν υπαρχει προβληαμ που ειναι ανοιχτο το bt τοτε ειναι για πεταμα

 

κ κατι αλλο η πλοηγηση στο μενου του κινητου ειναι δυνατον να ειναι πιο αργη απο το 6630 ? (πχ οταν γραφεις ενα μνμ κ κυριως στο μυνημα οταν πατας " * " για να σου βγαλει τα συμβολα ειναι λες κ κρατας το πιο αργο αργοστροφο symbian που υπαρχει ,αποκριση στα κλικ χαλια δλδ )

αυτο το ειχα παρατηρησει κ πριν του κανω αναβαθμιση αρα δε φταιει η αναβαθμιση που του εκανα ...

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

ενα προγραμμα του εχω βαλει μονο (irremote) τπτ αλλο.. το κινητο ειναι λιγων ημερων δεν ειναι καθολου φορτομενο το μονο που ειναι φορτομενο ειναι ο καταλογος που περαστεικε με restore .

δε τρεχει τπτ εκεινη την ωρα που το παθαινει κ δεν μπορεις να πατησεις τπτ εκτος απο τερματισμο.

(η οθονη φενετε κλειστη μεχρι να οατησεις το on/off εξαλου)

btw σημερα μου το εκανε μολις τελειοσα την αποστολη ενος sms κ το εκλεισα με το slide .

αν ζητησω αντικατασταση ποια θα ειναι η αντιμετοπιση ? θα παρω τα "γνωστα" 2 ?

 

αν κ δε νομιζω οτι ειναι θεμα ιου ουτε θεμα bt πειτε ποιο ειναι καλο A-Virus.

εξαλου εγω παντα ανοιχτο το εχω λογω οτι στο αμαξι εχω το handsfree αλλα αν υπαρχει προβληαμ που ειναι ανοιχτο το bt τοτε ειναι για πεταμα

 

κ κατι αλλο η πλοηγηση στο μενου του κινητου ειναι δυνατον να ειναι πιο αργη απο το 6630 ? (πχ οταν γραφεις ενα μνμ κ κυριως στο μυνημα οταν πατας " * " για να σου βγαλει τα συμβολα ειναι λες κ κρατας το πιο αργο αργοστροφο symbian που υπαρχει ,αποκριση στα κλικ χαλια δλδ )

αυτο το ειχα παρατηρησει κ πριν του κανω αναβαθμιση αρα δε φταιει η αναβαθμιση που του εκανα ...

 

η αποκριση ειναι καλη γενικα, οποτε δεν το πας στην αντιπροσωπεια να τους το δειξεις και να δεις τι θα σου πουν?

Οπότε μετά έχεις κ μια βάση να ξεκινήσεις.

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα προχτες το Ε65 αλλα εχει την εκδοση

1.0633.18.01

11-01-07

RΜ208

πρεπει να το αναβαθμισω?? η δεν εχει μεγαλες διαφορες?

 

Καλό θα του κάνει, δώρο για καλή χρονια!:)

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.μπορει να μου πει καποιος πως εχω ιντερνετ μεσω wind plus στον υπολογιστη χρησιμοποιωντας το ε65? θα το εκτιμουσα παρα πολυ.επισης τι χρειαζεται να κανω ωστε η μπαταρια να εχει την μεγιστη διαρκεια.χρονια πολλα σε ολους
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε το κοδικο του μοντελου της μπαταριας του δικου σας ε65 ;;

 

η nokia.com στα τεχνικα χαρακτηριστικα του κινητου δινει την μπαταρια με κοδικο BP-5F ενω εμενα εχει BL-5F (αυτη που δινει οτι εχει το Ν95 δλδ)

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε το κοδικο του μοντελου της μπαταριας του δικου σας ε65 ;;

 

η nokia.com στα τεχνικα χαρακτηριστικα του κινητου δινει την μπαταρια με κοδικο BP-5F ενω εμενα εχει BL-5F (αυτη που δινει οτι εχει το Ν95 δλδ)

http://www.forum.nokia.com/devices/E65

Battery Capacity:

BL-5F 3.7V 1100 mAh

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα τελικα αποψε...

 

αντε να δουμε... ελπιζω να βγει αστερι...

 

εχω να πω τα καλυτερα για το συγχρονισμο που εκανε με το outlook... αψογος!

Link to comment
Share on other sites

http://www.forum.nokia.com/devices/E65

Battery Capacity:

BL-5F 3.7V 1100 mAh

 

 

οτι να ναι... αλλα γραφουν στη μια κ αλλα στην αλλη...

 

κοιτα εδω που λεει διαχειρηση ισχυος

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, καθώς δεν έχω ιδέα απο symbian s60. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να περάσω στο e65 που να επιτρέπει την επεξργασία αρχείων του office?
Link to comment
Share on other sites

οπως σας ειπα το πηρα χθες

 

εχει την 1.0633.18.01

11-1-07

 

-αν το αναβαθμισω θα χασω την εφαρμογη "χαρτες" που εγκατασταθηκε στην καρτα?

 

-επειδη το αγορασα στο εξωτερικο και θελω να του βαλω και ελληνικα, η διαδικασια με τη αλλαγη product code ειναι ριψοκινδυνη?

Link to comment
Share on other sites

Οταν αλλαζετε απο 2G σε 3G ή διπλη λειτουργια το κινητο επανεκινει? Αυτο ειναι λογικο? Διοτι σε αλλα κινητα πχ Ν95 αλλαζει χωρις επανεκινηση...
Link to comment
Share on other sites

Οταν αλλαζετε απο 2G σε 3G ή διπλη λειτουργια το κινητο επανεκινει? Αυτο ειναι λογικο? Διοτι σε αλλα κινητα πχ Ν95 αλλαζει χωρις επανεκινηση...

για την εκδοση λειτουργικου του Ε65 ειναι λογικο. το Ν95 ειναι νεοτερο και δεν κανει επανεκκινηση για την αλλαγη. :)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το ελληνικο product code ειναι το 0542346 ?

 

εχω δυο μερες το κινητο, εχω παθει πλακα απο τη ποιοτητα ηχου απο το ακουστικο.

 

και μια ακομη ερωτηση. Ποια ειναι η μεγιστη αποσταση απο wlan access point που μπορεις να το χρησιμοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, καθώς δεν έχω ιδέα απο symbian s60. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να περάσω στο e65 που να επιτρέπει την επεξργασία αρχείων του office?

Φυσικά και υπάρχουν, αρκετά

Ενδεικτικά δες το Office Suite

 

οπως σας ειπα το πηρα χθες

 

εχει την 1.0633.18.01

11-1-07

 

-αν το αναβαθμισω θα χασω την εφαρμογη "χαρτες" που εγκατασταθηκε στην καρτα?

Ισως να χρειαστεί να την εγκαταστήσεις ξανά, δεν είναι τίποτα, εύκολο είναι

 

-επειδη το αγορασα στο εξωτερικο και θελω να του βαλω και ελληνικα, η διαδικασια με τη αλλαγη product code ειναι ριψοκινδυνη?

Αν ακολουθήσεις προσεκτικά τις οδηγίες δε θα έχεις κανένα πρόβλημα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το ελληνικο product code ειναι το 0542346 ?

 

 

Επιβεβαιωση Ελληνικου product code : 0542346

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...