Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ μπορει να το φοβασαι (γιατι αληθεια? ουδεποτε εχει αναφερθει προβλημα χρεωσης, μαλιστα, πριν μερικους μηνες που υπηρξε προσωρινο προβλημα της υπηρεσιας του wind plus non stop στα καρτοκινητα και ορισμενα χρεωθηκαν με ογκοχρεωση, πιστωθηκαν ολοι αυτοματα μετα το περας του Σ/Κ την δευτερα ολα τα χρηματα,χωρις καν να χρειαστει να επικοινωνισουν με την εξυπηρετηση.....), αλλοι ομως δεν το φοβουνται, και το χρησιμοποιουν για οτι μπορεις να φανταστεις (αυτο το wap τελικα με τον εναν η αλλο τροπο, εχει σηκωσει απο remote pc και Push email μεχρι browsing απο pc και οτι φανταστεις... αναβαθμισεις γινονται, οπως αναφερθηκε προηγουμενα, ο wap porxy ορισμενες φορες ρεταρει οταν εχει βαρυ φορτο, γιατι εχει καταληξει να εξυπηρετει τα παντα εκτος απο wap mobile browsing...Παντως, με 3.49 το μηνα, δεν αξιζει να το φοβασαι...εαν θελεις να εισαι 100% σιγουρος, αφου το ενεργοποιησεις, καλεσε την εξυπηρετηση να επιβεβαιωσεις οτι εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια, εαν ναι, τοτε αφοβα χρηση....

 

Η φοβια δεν χωραει εδω, δεν ξερω για ποια γνωστη τακτικη, η υπηρεσια αυτη σπανιως εχει δωσει λαβη για αρνητικα σχολια απο πλευρας χρεωσης, και οταν υπηρξαν θεματα, λυθηκαν γρηγορα και με συνεπεια...

 

Αν μου πεις για αλλες υπηρεσιες, παω πασο, αλλα σε αυτην, οχι....

 

Μαλλον παρεξηγησες αυτα που ειπα ή δεν τα εθεσα εγω σωστα.

Δεν μιλαω για λαθος χρεωση της υπηρεσιας σε μενα αλλα για το οτι βλεπω να σταματανε το απεριοριστο wap και να βαζουν οριο καποια MB καθε μηνα (βλεπε vodafone).

Εκτος αυτου δεν δικαιολογουνται τετοιες αναβαθμισεις που να βγαζουν εκτος το δικτυο για τοσο καιρο. Και καλυτερα να το κοψουν για 1-2 μερες που λεει ο λογος να κανουν τις απαραιτητες εργασιες παρα να παει ετσι οπως παει απο το Σαββατο με συνεχομενα προβληματα ανεξαρτητου ωρας. Γιατι και το πρωι και το βραδυ εχω παρατηρησει προβληματα.

Οσο για τις λαθος χρεωσεις εμενα μου εληγε το wap μια μερα νωριτερα απο το κανονικο. Οταν εστελνα sms να το ενεργοποιησω παλι μου ελεγε οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενη η υπηρεσια και με αφηνε να την ξαναενεργοποιησω μονο μετα απο μια μερα. Παρολα αυτα με χρεωνε εισιτηριο καθε φορα που εμπαινα. Αυτο γινοταν για 4 μηνες καθε φορα που εληγε. Μετα απο επικοινωνια με το τηλ. κεντρο καθε μηνα που γινοταν αυτη η δουλεια καταληξαμε στο συμπερασμα οτι πρεπει να ενεργοποιω την υπηρεσια μετα απο 2-3 ωρες κ οχι αμεσως μολις ληγει για να καθαρισει το δικτυο!

Τις πρωτες φορες που με χρεωνε μου εβαλαν καποιο ποσο. Την τελευταια με διαβεβαιωσαν οτι θα το βαλουν αλλα ποτε δεν το εκαναν.

Το ωραιο ειναι οτι πρεπει να εδωσα κ τα στοιχεια μου μια φορα αλλα δεν ειμαι κ σιγουρος (ακομα δεν καταλαβα το γιατι μιας κ εχω καρτα) και την τελευταια που πηρα με αποκαλεσαν με το επιθετο μου..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε, πρεπει να ειχες δωσει τα στοιχεια σου, πως αλλιως να ξερουν ποιος εισαι :p

Μην ανησυχεις, αυτα μαλλον απλα καταχωρηθηκαν σαν απλη σημειωση μαζι με καποιο απο τα αιτηματα σου για ελεγχο χρεωσεων κτλ ωστε να διευκολυνθουν περεταιρω επικοινωνιες εαν ηταν απαραιτητες....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αν έχεις καρτοκινητό ή συμβόλαιο. Το πρόβλημα που αν κατάλαβα καλά αντιμετωπίζεις οφείλεται στη μικρή χωρητικότητα (σε σχέση με την απαιτούμενη) που ενδεχομένως να έχει η Wind στην περιοχή σου.

(Υπάρχει η πολιτική Blocked calls cleared σύμφωνα με την οποία όταν δεν υπάρχει διαθέσιμο κανάλι για την επίτευξη κλήσης να μη σου επιτρέπει να κάνεις κλήση).

Σου εμφανίζεται και κάποιο μήνυμα : "Δίκτυο κατειλλημένο" ή κάτι τέτοιο;

Πες μας αν θες και την περιοχή που επικρατεί αυτή την κατάσταση.

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα στο κέντρο Θεσσαλονίκης, εδώ και πολλές εβδομάδες. Όχι μόνο "κατειλημμένο δίκτυο" και δυσκολίες διεκπεραίωσης εξερχόμενων κλήσεων, αλλά και πάνω από τις μισές εισερχόμενες κλήσεις να χάνονται παρότι το κινητό δείχνει ικανοποιητικό σήμα (παίρνω μήνυμα για "χαμένη κλήση" ακριβώς την στιγμή που μου τηλεφωνούν).

 

Επιπλέον, συνάντησα και άλλο, πρωτότυπο πρόβλημα! Μερικές φορές, όταν μου τηλεφωνούν και παίρνω μήνυμα χαμένης κλήσης, από την δική μου γραμμή ακούν έναν ήχο σαν fax (έτσι μου το περιέγραψαν) πριν το κλείσουν.

 

Αυτο με το απεριοριστο πολυ το φοβαμαι... παρα πολυ... Γνωστη η wind πλεον για την τακτικη της σε τετοια θεματα.

 

Αν και τα προβληματα στο δικτυο εχουν αυξηθει το τελευταιο 2μηνο, ειδικα απο το Σαββατο σερνεται το wap! Ουτε 2G ουτε 3G παιδια.. Μια πιανει μια κοβεται.

Ας το αναβαθμισουν καμια φορα στην πραγματικοτητα γιατι μου φαινεται μεχρι στιγμης στον υπνο τους το αναβαθμιζουν

 

..και σα να μην έφταναν όλα τα άλλα, το wind plus (που είναι για μένα -με διαφορά- το σημαντικότερο πλεονέκτημα της τιμ) δουλεύει όποτε θυμάται, και όπως θυμάται. Για να μην πούμε για την "3G" έκδοσή του που λειτουργεί ίδια και χειρότερα από το GPRS.

 

Εγώ πάντως μπούχτισα και φεύγω. Αυτή η εταιρεία δεν αλλάζει ποτέ. Ψόφιο σήμα, κουτοπόνηρες χρεώσεις, υπηρεσίες που δεν δουλεύουν -- και το πιο προκλητικό από όλα : δίκτυο με έλλειψη χωρητικότητας επί έναν σχεδόν μήνα, σε μια από τις πιο πυκνοκατοικημένες περιοχές της χώρας. Τελικά δεν είναι τυχαία η τελευταία εταιρεία κινητής στην Ελλάδα -- επί μονίμου βάσεως. :down:

Link to comment
Share on other sites

Το φάσμα και οι κεραίες της Q μετατοπίστηκαν προς επαρχία...Το φάσμα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ πάρα πολύ,κεραίες δεν είχε και πολλές οι Q-telecom αλλά απ'ο,τι ξέρω χρησιμοποιήθηκαν όλες για επέκταση κάλυψης!
ONΤΩΣ,οι κεραίες δεν ήταν πολλές ,και φυσικά όχι σε επαρχία,και τωρα χρησιμοποιούνται ΟΛΕΣ.Το φάσμα ΑΚΟΜΑ δεν χρησιμοποιείται πολύ mixtri,αλλά το σχεδιάζουν να το εκμεταλευτούν.

 

Ξέρετε πότε θα επεκταθεί η κάλυψη της wind στην Κυπαρισσία Μεσσηνίας;;;;;

ΗΔΗ εχει τοποθετηθεί κεραία στην Κυπαρισσία από όσο ξέρω,αλλά γιατί ακόμα δεν την έχουν ενεργοποιήσει δεν ξέρω,πιθανολογω θα έχει να κάνει με την άδεια...

Petros kai mixtri σας λέω εκ των έσω ότι το θέμα με τα micro ΠΟΝΑΕΙ πολύ!Εγω έχω εκνευριστεί αφάνταστα.Μπορεί να μην προσφέρουν ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ λύση αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι λύση,από το μηδεν.Γιατί και με ποιανού απόφαση πάγωσαν ,δεν μπορώ να καταλάβω.Για να μπει τωρα micro ΑΚΟΜΑ και σε μαγαζί WIND θα πρέπει να υπάρχει ΑΠ¨ΟΛΥΤΗ ανάγκη και να είναι εξασφαλισμένο το λινκ στην ταράτσα ,η μισθωμένη γραμμή ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!Κι αυτό με το ζόρι:mad:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

ONΤΩΣ,οι κεραίες δεν ήταν πολλές ,και φυσικά όχι σε επαρχία,και τωρα χρησιμοποιούνται ΟΛΕΣ.Το φάσμα ΑΚΟΜΑ δεν χρησιμοποιείται πολύ mixtri,αλλά το σχεδιάζουν να το εκμεταλευτούν.

 

 

ΗΔΗ εχει τοποθετηθεί κεραία στην Κυπαρισσία από όσο ξέρω,αλλά γιατί ακόμα δεν την έχουν ενεργοποιήσει δεν ξέρω,πιθανολογω θα έχει να κάνει με την άδεια...

Petros kai mixtri σας λέω εκ των έσω ότι το θέμα με τα micro ΠΟΝΑΕΙ πολύ!Εγω έχω εκνευριστεί αφάνταστα.Μπορεί να μην προσφέρουν ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ λύση αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι λύση,από το μηδεν.Γιατί και με ποιανού απόφαση πάγωσαν ,δεν μπορώ να καταλάβω.Για να μπει τωρα micro ΑΚΟΜΑ και σε μαγαζί WIND θα πρέπει να υπάρχει ΑΠ¨ΟΛΥΤΗ ανάγκη και να είναι εξασφαλισμένο το λινκ στην ταράτσα ,η μισθωμένη γραμμή ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!Κι αυτό με το ζόρι:mad:

 

Που χάθηκες;

Στο Βόλο το φάσμα της Q κοντεύει να εξαντληθεί,χωρίς πλάκα... Ενδεικτικά αναφέρω για 16 carriers gsm 1800 σε μία μόνο Cell,για να μπορεί να εξυπηρετηθεί η κίνηση!!!

Πράγματι,γενικότερα δεν έχει αξιοποιηθεί αλλά στην Αθήνα λογικά πρέπει να το έχει εξαντλήσει...

Πάντως τα προβλήματα έχω την εντύπωση ότι οφείλονται στις αλλαγές των κέντρων σε Ericsson που κάνει η WIND... Αμάν πια αυτή η Ericsson. Με ΝΟΚΙΑ οι αλλαγές ήταν ανεπαίσθητες,με Ericsson καταλαβαίνει και η γιαγιά μου τα προβλήματα... Δεν εξηγείται από τη μία μέρα στην άλλη τα τόσα προβλήματα!!! Και εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα τα οποία ποτέ δεν είχα τον τελευταίο καιρό.

Είναι γνωστό ότι η HELLASCOM έχει σταματήσει τις διαδικασίες τοποθέτησης micro cell της WIND,αλλά η WIND πλέον σε πολλές πόλεις έχει δίκτυο οπτικών ινών και μπορεί να κάνει δουλειά μέσω της TELLAS! Αυτό γιατί δε το κάνει; :( Έστω προσωρινά. Γενικά είμαι πολύ υπέρ των micro cell... Αν μπορούσαν να καλυφθούν 100% οι πόλεις από micro cell θα ήταν super κατάσταση.Ας προσγειωθούμε τώρα,στην Ελλάδα ζούμε!:cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που χάθηκες;

Στο Βόλο το φάσμα της Q κοντεύει να εξαντληθεί,χωρίς πλάκα... Ενδεικτικά αναφέρω για 16 carriers gsm 1800 σε μία μόνο Cell,για να μπορεί να εξυπηρετηθεί η κίνηση!!!

Πράγματι,γενικότερα δεν έχει αξιοποιηθεί αλλά στην Αθήνα λογικά πρέπει να το έχει εξαντλήσει...

Πάντως τα προβλήματα έχω την εντύπωση ότι οφείλονται στις αλλαγές των κέντρων σε Ericsson που κάνει η WIND... Αμάν πια αυτή η Ericsson. Με ΝΟΚΙΑ οι αλλαγές ήταν ανεπαίσθητες,με Ericsson καταλαβαίνει και η γιαγιά μου τα προβλήματα... Δεν εξηγείται από τη μία μέρα στην άλλη τα τόσα προβλήματα!!! Και εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα τα οποία ποτέ δεν είχα τον τελευταίο καιρό.

Είναι γνωστό ότι η HELLASCOM έχει σταματήσει τις διαδικασίες τοποθέτησης micro cell της WIND,αλλά η WIND πλέον σε πολλές πόλεις έχει δίκτυο οπτικών ινών και μπορεί να κάνει δουλειά μέσω της TELLAS! Αυτό γιατί δε το κάνει; :( Έστω προσωρινά. Γενικά είμαι πολύ υπέρ των micro cell... Αν μπορούσαν να καλυφθούν 100% οι πόλεις από micro cell θα ήταν super κατάσταση.Ας προσγειωθούμε τώρα,στην Ελλάδα ζούμε!:cry:

 

H ΔΕΗ το δικτυο των οπτικων της οποιας νοικιαζει η Tellas, δεν εχει δικτυο οπτικων μεσα στις πολεις. Εχει ενα Πανελλαδικο δικτυο οπτικων.

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=29&arid=83&lang=2

 

Αν δεις, δεν περνα καν απο το Βολο.

Link to comment
Share on other sites

H ΔΕΗ το δικτυο των οπτικων της οποιας νοικιαζει η Tellas, δεν εχει δικτυο οπτικων μεσα στις πολεις. Εχει ενα Πανελλαδικο δικτυο οπτικων.

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=29&arid=83&lang=2

 

Αν δεις, δεν περνα καν απο το Βολο.

 

Στο N.Μαγνησίας η Wind/Tellas νοικιάζει δίκτυο οπτικών ινών από άλλη εταιρία,που φθάνει μέχρι Λάρισα :) Το ίδιο συμβαίνει και στη Σπάρτη και σε πολλές άλλες πόλεις...;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είμαι Μιχάλη,πολλές φορές παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράφω,ουτε να ανασαίνω πολλές φορές ,προβλήματα και τρέξιμο...

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου για πλήρη κάλυψη των μικρών πόλεων και ιδίως αυτών που έχουν πρόβλημα χωροταξικό και αδειοδότησης όπως είναι ο Βόλος και μέρος της Θεσσαλονίκης με micro.Ομως τα προβλήματα είναι πολλά και θα λυθούν ΜΟΝΟ όταν αναπτύξει όπως σχεδιάζετε ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών η Τελλάς με την Wind.Δυστυχώς αυτός που είναι αρμόδιος αυτη την στιγμή στην WIND για τον σχεδιασμό και ανάπτυξη του δικτύου ,ΔΕΝ έχει την ίδια άποψη με μας,θεωρεί διαρροή υλικοτεχνικής υποδομής και τεχνικών την εγκατάσταση microcells και ψαχνει για βάσεις ,με αδειοδότηση .κι έτσι...θα διαβάζουμε για αρκετό ακόμα καιρό παράπονα εδώ.Και το αστείο?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ χρήματα εγκεκριμένα,και για την καλυτέρευση του σήματος -ανάπτυξη,νεοι σταθμοί,και για το 3g που το βλέπει μελλοντικό προσοδοφόρα επένδυση.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι ταχύτητες του HSDPA απογοητευτικές και σήμερα που το δοκίμασα...Με το ζόρι φορτώνει,αν και είναι λίγο καλύτερα από άλλες φορές..Αλλά παρ'όλα αυτά,αρ....α... :mad: Δεν μπορούμε να μιλάμε για Ίντερνετ μέσω κινητού δηλαδή...

 

 

Ρε παιδιά,κανείς που να γνωρίζει εκ των έσω γιατί συμβαίνει αυτό στο δίκτυο 3g??

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είμαι Μιχάλη,πολλές φορές παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράφω,ουτε να ανασαίνω πολλές φορές ,προβλήματα και τρέξιμο...

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου για πλήρη κάλυψη των μικρών πόλεων και ιδίως αυτών που έχουν πρόβλημα χωροταξικό και αδειοδότησης όπως είναι ο Βόλος και μέρος της Θεσσαλονίκης με micro.Ομως τα προβλήματα είναι πολλά και θα λυθούν ΜΟΝΟ όταν αναπτύξει όπως σχεδιάζετε ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών η Τελλάς με την Wind.Δυστυχώς αυτός που είναι αρμόδιος αυτη την στιγμή στην WIND για τον σχεδιασμό και ανάπτυξη του δικτύου ,ΔΕΝ έχει την ίδια άποψη με μας,θεωρεί διαρροή υλικοτεχνικής υποδομής και τεχνικών την εγκατάσταση microcells και ψαχνει για βάσεις ,με αδειοδότηση .κι έτσι...θα διαβάζουμε για αρκετό ακόμα καιρό παράπονα εδώ.Και το αστείο?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ χρήματα εγκεκριμένα,και για την καλυτέρευση του σήματος -ανάπτυξη,νεοι σταθμοί,και για το 3g που το βλέπει μελλοντικό προσοδοφόρα επένδυση.

Τότε συγνώμη και που το λέω ο υπεύθυνος για τον σχεδιασμό και ανάπτυξη δικτύου είναι ολίγον ηλίθιος.

VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Τότε συγνώμη και που το λέω ο υπεύθυνος για τον σχεδιασμό και ανάπτυξη δικτύου είναι ολίγον ηλίθιος.

 

Δεν είναι θέμα ηλιοθιότητας,είναι θέμα κόστους:( Αλλά και πάλι τα micro cell για αυτό υπάρχουν,για να καλυφθούνε οι πόλεις.Πέρασε η μπογιά των macro-cell:p:lol: Τώρα που υπάρχει άπλετο bandwidth για επίγεια μετάδοση(χωρίς μικροκυμματικές ζεύξεις)πρέπει οι εταιρίες να αλλάξουν στρατηγική. Δε λέω,χρήσιμες και οι κεραίες οι εξωτερικές αλλά άλλη η δουλειά που μπορείς να κάνεις με micro. Σας πληροφορώ ότι στο Βόλο η περιοχή που η WIND έχει το πιο δυνατό σήμα είναι αυτή που την έχει γεμίσει micro cell. Φοβερή ποιότητα ήχου,σταθερό δίκτυο και πάντα διαθέσιμο με τη μέγιστη απόδοση:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η WIND επεκτείνει υπερβολικά το δίκτυο 3G ή μου φαίνεται; Πριν λίγο άνοιξα από περιέργεια το παλιό -3G- κινητό και με έκπληξη διαπίστωσα την ύπαρξη δικτύου 3G... Που είναι το θέμα; Έχει 3G στο πιο άκυρο μέρος της χώρας -μην πω; :lol: Είμαι στη Χρυσούπολη Καβάλας (και είμαι καλά :p) και πιάνω 3G! Λέτε να πιάνω από κάπου δίπλα; Το σήμα είναι ασταθές ακόμη αλλά αν βάλω το κινητό σε σημείο χωρίς εμπόδια πιάνω μέχρι και full (φτάνει και την COSMOTE :p)
Link to comment
Share on other sites

Όπα!Καινούρια νέα αυτά!!

 

Απ'ό,τι είδα στο χάρτη,σύμφωνα με την τελευταια ανανέωση,δεν υπάρχει 3η γενιά στην Χρυσούπολη!Αυτο σημαίνει ότι για να πιάνεις πρέπει να προστέθηκε!!Επίσης,ξέρουμε ότι προστέθηκε και στη Σκιάθο!

 

Στη Σκιάθο αλήθεια πόσο πού εκτείνεται η κάλυψη 3G?Πώς είναι σε σχέση με τις άλλες 2?

 

Άντε Wind,να δούμε και καμιά ανανέωση του χάρτη πριν το Πάσχα...Πάνε 4 μήνες απ'την τελευταία ανανέωση... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω όμως στο WIND Plus και μου λέει "Σφάλμα σύνταξης περιεχομένου" (LG U8210). :( Με 2G μπαίνει κανονικά... :confused: Any idea?

 

EDIT: Μετά από πολλές προσπάθειες και πολύ ώρα αναμονής μπήκε στην κεντρική σελίδα του WIND Plus. Προσπαθώντας όμως να μπω σε κάποιο μενού μου βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα...

EDIT2: Τώρα έφτιαξε... Ουδέν σχόλιο...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω όμως στο WIND Plus και μου λέει "Σφάλμα σύνταξης περιεχομένου" (LG U8210). :( Με 2G μπαίνει κανονικά... :confused: Any idea?

 

EDIT: Μετά από πολλές προσπάθειες και πολύ ώρα αναμονής μπήκε στην κεντρική σελίδα του WIND Plus. Προσπαθώντας όμως να μπω σε κάποιο μενού μου βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα...

EDIT2: Τώρα έφτιαξε... Ουδέν σχόλιο...

 

Και από το κέντρο της Θεσσαλονίκης που δοκίμαζα απόψε με 3G, ήταν... :down:

 

 

Στη Σκιάθο αλήθεια πόσο πού εκτείνεται η κάλυψη 3G?Πώς είναι σε σχέση με τις άλλες 2?

 

 

Πιάνει σε αρκετά σημεία αν και σε εσωτερικούς χώρους υπάρχουν πολλές τρύπες. Και δυστυχώς όχι μόνο σε 3G...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και από το κέντρο της Θεσσαλονίκης που δοκίμαζα απόψε με 3G, ήταν... :down:

Πρέπει να αναβαθμίζουν το WIND Plus (είδα και αλλαγές στο άλλο το κινητό) γιατί στα υπόλοιπα sites μπαίνει κανονικά...

Πάντως το σήμα παίζει... Και ακόμη δεν το 'χω βάλει στην αυτόματη αναζήτηση να δω αν θα το κρατήσει...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αναβαθμίζουν το WIND Plus (είδα και αλλαγές στο άλλο το κινητό) γιατί στα υπόλοιπα sites μπαίνει κανονικά...

Πάντως το σήμα παίζει... Και ακόμη δεν το 'χω βάλει στην αυτόματη αναζήτηση να δω αν θα το κρατήσει...

Εγώ που δοκίμαζα σε διάφορες σελίδες, σερνόταν και πολλές φορές πετούσε σφάλμα :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

έγώ έκανα μια νέα σύνδεση ADSM και μέσα στην πρώτη βδομάδα έκανα αίτημα διακοπής. Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Ενώ μου δείχνει full σήμα σε 3G+ με πολύ κόπο πιάνω 200kbps download και 380kbps upload:blink::blink::!::blink:

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει χωρητικότητα στο δίκτυο. Και αναρωτιέμαι τώρα... Όταν έκανα τη σύνδεση γιατί δεν μου το είπε κανένας;;;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ηλιοθιότητας,είναι θέμα κόστους:( Αλλά και πάλι τα micro cell για αυτό υπάρχουν,για να καλυφθούνε οι πόλεις.Πέρασε η μπογιά των macro-cell:p:lol: Τώρα που υπάρχει άπλετο bandwidth για επίγεια μετάδοση(χωρίς μικροκυμματικές ζεύξεις)πρέπει οι εταιρίες να αλλάξουν στρατηγική. Δε λέω,χρήσιμες και οι κεραίες οι εξωτερικές αλλά άλλη η δουλειά που μπορείς να κάνεις με micro. Σας πληροφορώ ότι στο Βόλο η περιοχή που η WIND έχει το πιο δυνατό σήμα είναι αυτή που την έχει γεμίσει micro cell. Φοβερή ποιότητα ήχου,σταθερό δίκτυο και πάντα διαθέσιμο με τη μέγιστη απόδοση:!:

 

File mixtri ase tis analuseis gia ta micro kai pigaine sto spiti sou stin Argalasti na serfareis me 1.8Mbps! Oi proseuxes sou eisakoustikan apo ton theo!!! Tora pou ftiaxtikes omws min xanasteileis parapono apo tin Deligiorgi sto Volo...

Link to comment
Share on other sites

File mixtri ase tis analuseis gia ta micro kai pigaine sto spiti sou stin Argalasti na serfareis me 1.8Mbps! Oi proseuxes sou eisakoustikan apo ton theo!!! Tora pou ftiaxtikes omws min xanasteileis parapono apo tin Deligiorgi sto Volo...

 

Μπήκε 3η γενιά στην Αργαλαστή;;Μπράβο τους!Όπως παν θα το καλύψουν όλο το Πήλιο!!Ευτυχώς δηλαδή να λέμε!Προς Επταπύργιο καμιά κεραία κύριοι τεχνικοί δεν παίζει να μπει;;;

Link to comment
Share on other sites

File mixtri ase tis analuseis gia ta micro kai pigaine sto spiti sou stin Argalasti na serfareis me 1.8Mbps! Oi proseuxes sou eisakoustikan apo ton theo!!! Tora pou ftiaxtikes omws min xanasteileis parapono apo tin Deligiorgi sto Volo...

 

:lol::lol::lol:

 

Κόντεψα να πέσω από την καρέκλα!!!

Είσαι θεός...

Το μήνυμα απλά τα σπάει(και ο τίτλος).

Τώρα θα παίρνω όμως και θα κάνω εγώ παράπονα για Δεληγιώργη, Ι.Καρτάλη(Βόλος),Κ.Τούμπα (Θεσ/νικη 3g) και για Πορόια...:p

 

Διαλεξτε ένα από τα 3 και διορθώστε το...

Link to comment
Share on other sites

File mixtri ase tis analuseis gia ta micro kai pigaine sto spiti sou stin Argalasti na serfareis me 1.8Mbps! Oi proseuxes sou eisakoustikan apo ton theo!!! Tora pou ftiaxtikes omws min xanasteileis parapono apo tin Deligiorgi sto Volo...

 

:lol::lol::lol: Νομίζω ότι ο τίτλος τα σπάει :lol::lol::lol:

Δε θα πάω σύντομα όμως :p Και είχα δει να γίνονται αλλαγές στο Πήλιο αλλά δε ξέρω τώρα πως είναι η κατάσταση!

Ρεεεεε,βάλτε ένα micro στη Δεληγιώργη στο Park Hotel να μη σας προίζω! Αναλύσεις πάντα θα κάνω,δε γίνεται,είναι ο τομέας μου:ninja:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Νομίζω ότι ο τίτλος τα σπάει :lol::lol::lol:

Δε θα πάω σύντομα όμως :p Και είχα δει να γίνονται αλλαγές στο Πήλιο αλλά δε ξέρω τώρα πως είναι η κατάσταση!

Ρεεεεε,βάλτε ένα micro στη Δεληγιώργη στο Park Hotel να μη σας προίζω! Αναλύσεις πάντα θα κάνω,δε γίνεται,είναι ο τομέας μου:ninja:

 

Νομίζω θα ήταν προτιμώτερο να μπει στην ΑΣΠΑΙΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...