Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Diafono ritos!! Ego perisy hmoun Santorini(Ioulio) kai h Vodafone eixe 3G sthn Oia kai GSM sthn polh! H WIND htan ligo pesmenh kai xoris 3G.

 

Mισό λεπτό. Το ότι έχει 3G στην Οία, δεν σημαίνει ότι έχει και καλό 3G. Kαι ο Βόλος έχει 3G από τη Vodafone, για πήγαινε δες τη τρομερή της κάλυψη.:p Το ότι στα Φυρά έχει GSM δεν σημαίνει ότι έχει παντού κάλυψη. Εγώ και πέρσι και φέτος σε πολλά σημεία στο νησί είχα πρόβλημα και με Vodafone και με WIND. Στο σπίτι συγγενών μου στην Οία δεν πιάνουν καθόλου.:X Και να πεις ότι είναι κανένα χωμένο υπόγειο, δεν θα το πεις, θέα όλη τη θάλασσα έχει...

 

Btw νομίζω φέτος η Wind έβαλε 3G σε κάποια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι σεπ ολλες περιοχες η καλυψη στο σημα παραμενει ιδια και απαραλλαχτη παιδες..
Link to comment
Share on other sites

Mισό λεπτό. Το ότι έχει 3G στην Οία, δεν σημαίνει ότι έχει και καλό 3G. Kαι ο Βόλος έχει 3G από τη Vodafone, για πήγαινε δες τη τρομερή της κάλυψη.:p Το ότι στα Φυρά έχει GSM δεν σημαίνει ότι έχει παντού κάλυψη. Εγώ και πέρσι και φέτος σε πολλά σημεία στο νησί είχα πρόβλημα και με Vodafone και με WIND. Στο σπίτι συγγενών μου στην Οία δεν πιάνουν καθόλου.:X Και να πεις ότι είναι κανένα χωμένο υπόγειο, δεν θα το πεις, θέα όλη τη θάλασσα έχει...

 

Btw νομίζω φέτος η Wind έβαλε 3G σε κάποια σημεία.

 

 

To 3G esto kai asthenes synithos shmenei kalo GSM.Pali panta milontas gia perisy, h Voda ixe kerea molis embenes Oia pano aristera se enan "lofo" sxedon dipla se pareklisy.Syngkrimena kai xoris na kano diafimish briskete peripou sto ypsos ton domation/xenodoxeiou "Finikia Place".Allh mia kerea yparxei pano sto bouno(parko kereon) h opia ousiastika kalyptei to ypolipo nisi.Den antimetopisa kanena problhma me Voda. To shma ths WIND htan ligo pio astathes/asthenes.

Link to comment
Share on other sites

To 3G esto kai asthenes synithos shmenei kalo GSM.Pali panta milontas gia perisy, h Voda ixe kerea molis embenes Oia pano aristera se enan "lofo" sxedon dipla se pareklisy.Syngkrimena kai xoris na kano diafimish briskete peripou sto ypsos ton domation/xenodoxeiou "Finikia Place".Allh mia kerea yparxei pano sto bouno(parko kereon) h opia ousiastika kalyptei to ypolipo nisi.Den antimetopisa kanena problhma me Voda. To shma ths WIND htan ligo pio astathes/asthenes.

 

Tις έχω υπ'όψιν μου τις κεραίες που λες. Όπως και να έχει όμως εγώ αντιμετώπισα και με Vodafone πρόβλημα. Η αλήθεια είναι βέβαια πως όντως η WIND είναι ακόμα χειρότερη...:X

Link to comment
Share on other sites

Στην Σαντορίνη πρέπει να έχει πρόβλημα η wind και η Vodafone. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με φίλους που βρίσκονται εκεί και δεν τα καταφέρνω. Επικοινωνώ μόνο με όσους έχουν cosmote. Δεν υπάρχει κάποιος φίλος από την Σαντορίνη να μας πει τι γίνεται με το σήμα της wind, είναι μόνιμο πρόβλημα η παροδικό?

 

Το προβλημα στην Σαντορινη ειναι παροδικο. Απο οτι εμαθα εχει γινει sabotage στην κεντρικη κεραια στην περιοχη του Προφητη Ηλια. Προσπαθουνε να το αποκαταστησουνε.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα στην Σαντορινη ειναι παροδικο. Απο οτι εμαθα εχει γινει sabotage στην κεντρικη κεραια στην περιοχη του Προφητη Ηλια. Προσπαθουνε να το αποκαταστησουνε.

 

Sabotage? Δεν αρκούνται στα ξηλώματα; Γίνανε και Μπουμπουλίνες...:wacko: Τι ακριβώς έγινε; Θα μπορούσες να μας πεις;:worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sabotage? Δεν αρκούνται στα ξηλώματα; Γίνανε και Μπουμπουλίνες...:wacko: Τι ακριβώς έγινε; Θα μπορούσες να μας πεις;:worry:

 

Απο οσο θυμαμαι και παλαιοτερα ειχε γινει δολιοφθορα στην κεραια στη Θηρασια και εβγαινε μεσα απο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Παραλιο Ασρος Κυνουριας στον νομο Αρκαδιας, 3G καλυψη μονο η COSMOTE, η WIND απουσα...

 

Στη 3g κάλυψη είναι πολύ πίσω η Wind, αλλά και η Voda σε σχέση με την Cote. H Cote έχει σε πάρα πολλές περιοχές στην επαρχία δίκτυο 3g...

Link to comment
Share on other sites

Παραλιο Ασρος Κυνουριας στον νομο Αρκαδιας, 3G καλυψη μονο η COSMOTE, η WIND απουσα...

 

Οπως το πες. 3g καλυψη μονο (με ταχυτητες 2g).

Αν δες θες μονο βιντεοκληση, παντελως αχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Κακιά Θάλασσα που είναι πολυσύχναστη παραλία & ο οικισμός Δασκαλειό με αρκετό κόσμο, στην Κερατέα απούσα η Wind & το 3g της, ενώ Cosmote & Vodafone πιάνουν... Κρίμα να μην καλύπτεται τουλάχιστον ολόκληρη η Αττική...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Κακιά Θάλασσα που είναι πολυσύχναστη παραλία & ο οικισμός Δασκαλειό με αρκετό κόσμο, στην Κερατέα απούσα η Wind & το 3g της, ενώ Cosmote & Vodafone πιάνουν... Κρίμα να μην καλύπτεται τουλάχιστον ολόκληρη η Αττική...

 

Εννοείς ότι είναι απούσα και στο απλό GSM?!!??:worry:Αν ναι πράγματι μιλάμε για πολύ μεγάλη έλλειψη της WIND.Στην Κερατέα η WIND έχει σταθμό βάσης(μάλιστα με φωτοβολταϊκά) αλλά δε ξέρω αν καλύπτεται η συγκεκριμένη περιοχή με την κεραία...Για 3g πάντως ως τέλος 2007 από όσο λένε οι πληροφορίες μου δε θα δούμε τίποτα το ιδιαίτερο :( Από GSM ακόμα πιο λίγα...Δυστυχώς το νέο όνομα απαιτεί πολύ marketing. Aπό 2008 πάντως υπάρχει χρονοδιάγραμμα που άμα τηρηθεί...θα δούμε 3g και στο χωριό μας :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για 3g πάντως ως τέλος 2007 από όσο λένε οι πληροφορίες μου δε θα δούμε τίποτα το ιδιαίτερο :( Από GSM ακόμα πιο λίγα...

Kάτι ανάλογο και στη Vodafone (αν και μέχρι το τέλος του έτους κάποιες επεκτάσεις θα τις δούμε), ασχολούνται φαίνεται με τη σταθερή....:( Γενικά και οι δύο εταιρείες έχουν μείνει αρκετά πίσω σε 3G κάλυψη σε σχέση με Cosmote.:worry: Βέβαια αν είναι να έχουν δίκτυο με απόδοση σαν της Cosmote, ας μείνουν όπως έχουν, αλλά... :rolleyes:

Η πλάκα είναι πως όταν ξεκίνησε το 3G στην Ελλάδα ο Γιώργος Κορωνιάς είχε δηλώσει πως μέχρι το 2008 θα είχαμε πανελλαδική κάλυψη...:lol: Και αυτή τη στιγμή τόσο η Vodafone όσο και η Wind δεν έχουν καλύψει ούτε το 1/3 της χώρας...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα στην Σαντορινη ειναι παροδικο. Απο οτι εμαθα εχει γινει sabotage στην κεντρικη κεραια στην περιοχη του Προφητη Ηλια. Προσπαθουνε να το αποκαταστησουνε.

επιστρεφοντας σημερα οι φιλοι μου απο την σαντορινη μου ειπαν οτι το προβλημα δεν ειναι παροδικο με την wind αλλα μονιμο και χρονιο. και αυτα τους τα ειπαν μονιμοι κατοικοι του νησιου που ολοι ειχαν cosmote.μονο σε ελαχιστα σημεια του νησιου ειχε καλυψει η wind.οποτε για ποια επιθετικη πολιτικη μιλαμε. οταν καπου δεν εχεις καλυψει λιγο τον ενδιαφερει τον αλλο αν του δινεις 1000 λεπτα δωρεαν και αλλες παροχες. τι να τισ κανει απο την στιγμη που δεν μπορει να τις εκμεταλευθει. το α και το ω ειναι η καλυψη εστω 2g και μετα ερχονται τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφοντας σημερα οι φιλοι μου απο την σαντορινη μου ειπαν οτι το προβλημα δεν ειναι παροδικο με την wind αλλα μονιμο και χρονιο. και αυτα τους τα ειπαν μονιμοι κατοικοι του νησιου που ολοι ειχαν cosmote.μονο σε ελαχιστα σημεια του νησιου ειχε καλυψει η wind.οποτε για ποια επιθετικη πολιτικη μιλαμε. οταν καπου δεν εχεις καλυψει λιγο τον ενδιαφερει τον αλλο αν του δινεις 1000 λεπτα δωρεαν και αλλες παροχες. τι να τισ κανει απο την στιγμη που δεν μπορει να τις εκμεταλευθει. το α και το ω ειναι η καλυψη εστω 2g και μετα ερχονται τα υπολοιπα.

 

Όταν έχεις 99% πληθυσμιακή κάλυψη, πράγμα που σημαίνει πως τα όποια κενά ανά τη χώρα αφορούν το 1& του ελληνικού πληθυσμού, για το οποίο δεν νομίζω να πολυενδιαφέρεται καμια εταιρεία, μια χαρά δίνεις δωρεάν λεπτά, υπηρεσίες και άλλες παροχές.;) Και δυστυχώς αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφοντας σημερα οι φιλοι μου απο την σαντορινη μου ειπαν οτι το προβλημα δεν ειναι παροδικο με την wind αλλα μονιμο και χρονιο. και αυτα τους τα ειπαν μονιμοι κατοικοι του νησιου που ολοι ειχαν cosmote.μονο σε ελαχιστα σημεια του νησιου ειχε καλυψει η wind.οποτε για ποια επιθετικη πολιτικη μιλαμε. οταν καπου δεν εχεις καλυψει λιγο τον ενδιαφερει τον αλλο αν του δινεις 1000 λεπτα δωρεαν και αλλες παροχες. τι να τισ κανει απο την στιγμη που δεν μπορει να τις εκμεταλευθει. το α και το ω ειναι η καλυψη εστω 2g και μετα ερχονται τα υπολοιπα.

 

Eνταξει φιλε μου, οτι πεις.

Το οτι το νησι το καλυπτουν ενα σωρο κεραιες, και οχι για μια, δυο, αλλα πολυ παραπανω σημαινει πως, ναι, οντως, σε ελαχιστα σημεια του νησιου εχει καλυψη. Τωρα, που γυρισανε οι φιλοι σου, το προβλημα υπαρχει ακομα. Τι ξερεις εσυ, οταν σου λεμε οτι καποιος πηγε και διελυσε κομβικη κεραια, και λες αλλα.

 

:wacko:

 

Απο GSM, το νησι καλυπτεται πληρως. Τωρα για 3G, οκ, δεν καλυπτει ολο το νησι, αλλα ενα τμημα του μονο.

 

Γενικα αυτα τα "μου ειπανε" κτλ δεν ειναι να τα πολυπιστευεις.

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει φιλε μου, οτι πεις.

Το οτι το νησι το καλυπτουν ενα σωρο κεραιες, και οχι για μια, δυο, αλλα πολυ παραπανω σημαινει πως, ναι, οντως, σε ελαχιστα σημεια του νησιου εχει καλυψη. Τωρα, που γυρισανε οι φιλοι σου, το προβλημα υπαρχει ακομα. Τι ξερεις εσυ, οταν σου λεμε οτι καποιος πηγε και διελυσε κομβικη κεραια, και λες αλλα.

 

:wacko:

 

Απο GSM, το νησι καλυπτεται πληρως. Τωρα για 3G, οκ, δεν καλυπτει ολο το νησι, αλλα ενα τμημα του μονο.

 

Γενικα αυτα τα "μου ειπανε" κτλ δεν ειναι να τα πολυπιστευεις.

 

Koίταξε, ότι και η Wind και η Vodafone είναι πολύ υποδεέστερες σε σχέση με Cosmote στο νησί μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ. Δεν ξέρω από πόσους σταθμούς υπάρχει κάλυψη, πάντως πέρσι που ήταν η τελευταία φορά που πήγα, και στο δρόμο προς Καμάρι, και στο δρόμο από Φηρά προς Οία αλλά κυρίως μέσα στην Οία η κάλύψη δεν ήταν καλή... Μέσα σε μερικά σπίτια δεν έπιαναν καθόλου... Τώρα προφανώς με τα γεγονότα αυτά ίσως χειροτέρεψε η κατάσταση αλλά γενικά δεν μπορείς να πεις ότι η Wind έχει υποδειγματική κάλυψη στη Σαντορίνη.:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι εχει υποδειγματικη καλυψη, αλλα ο φιλος παραπανω αναφερει οτι η WIND εχει καλυψη σε ελαχιστα σημεια του νησιου, πραγμα που δεν στεκει σε καμια περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι εχει υποδειγματικη καλυψη, αλλα ο φιλος παραπανω αναφερει οτι η WIND εχει καλυψη σε ελαχιστα σημεια του νησιου, πραγμα που δεν στεκει σε καμια περιπτωση.
δεν θα αντιδικησω μαζι σου εξαλλου ο σκοπος μου ηταν να αναφερω το προβλημα. την ιδια απαντηση με εσενα θα μου εδιναν και στο τηλεφωνικο κεντρο της wind.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα τη διαδρομή στο Πήλιο Αργαλαστή- Νεοχώρι-Ξουρίχτι-Αγία Παρασκευή-Παππά Νερό-

Aγιος Ιωάννης-Aγιος Δημήτριος-Κισσός-Μούρεσι-Αγία Παρασκευή και επιστροφή σε Αργαλαστή!

Μια μικρή καθημερινή Διαδρομή

Η κεραία στο Νεοχώρι(WIND,COLOCATION VF) κάηκε γύρω γύρω...Την έσωσαν μάλλον τα

καναντέρ καθώς το πευκοδάσος που την περιέβαλε άνετα θα μπορούσε να την καταστρέψει!!!

Από εκεί και πέρα...η WIND με άφησε αρκετά ικανοποιημένο σε όλη αυτή τη διαδρομή...Το σήμα

το έχασα σε 2 μόνο σημεία(ανάμεσα σε Ξουρίχτι&Νεοχώρι και Aγιος Δημήτριος&Κισσός)

για περίπου 20 δευτερόλεπτα(εν κινήσει) όμως ένα ελαφρυντικό μπορεί να πάρει η WIND καθώς

δεν έπιανε ΚΑΜΙΑ εταιρεία σε αυτά τα σημεία!

Η WIND με έβγαλε ασπροπρόσωπο σε μια διπλανή παραλία από τον ’η Γιάννη όπου έπιανε μόνο

αυτή(!) με φουλ σήμα και η Vodafone με τις μισές μπάρες γεμάτες

αλλά η Cosmote ήταν ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟΥΣΑ.

Όμως εκεί,δε ξέρω για ποιο λόγο είχα προβλήματα στη συνομιλία καθώς κάθε 5 δευτερόλεπτα

άλλαζα ΚΑΝΑΛΙ και υποψιάζομαι,καθώς δεν είχα netmonitor μαζί μου,ότι πήγαινα από

normal<->extended cell. Επίσης ένας εκ των συνομιλητών μου παραπονέθηκε για χαμηλή ποιότητα

συνομιλίας.Μήπως η WIND πρέπει να σκεπτεί να αξιοποιήσει και αυτό το καημένο φάσμα gsm 1800

στο Πήλιο; Για παράδειγμα,στην Αργαλαστή κάθε καλοκαίρι ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ το δίκτυο καθώς η κεραία

δεν εξυπηρετεί μόνο Αργαλαστή αλλά και Μηλιές,Βυζίτσα,κομμάτι των Αφετών,Συκή,Πινακάτες κ.α.

Αν τουλάχιστον δεν πρόκειται να βάλει GSM 1800 στην Αργαλαστή να βάλει gsm στο πάρκο κεραιών

Β.Πηλίου(η κεραία της WIND για κάποιο λόγο δε δουλεύει) και να βάλει και άλλη κεραία για να

εξυπηρετεί Μηλιές,Καλά Νερα και τα χωριά της περιοχής εκείνης.Επίσης η WIND είχε καθαρή

υπεροχή στην περιοχή(γενικότερα) κυρίως σε σχέση με Cosmote που έχει τρυπάρες και παρεμβολές από

δικές της κεραίες(δε ξέρω από που...αλλά υποψιάζομαι από Χαλκιδική) Η Vodafone είναι

ΠΟΛΥ καλή στην περιοχή αλλά χάνει σε σχέση με την WIND σε "περίεργα" σημεία όπου η δεύτερη

παίζει σε extended cell.

Και μία άλλη παρατήρηση που έκανα...στα χωριά οι κάτοικοι έχουν και τις τρεις εταίρείες.Εκτός χωριών

αν προσέξετε πινακίδες/ταμπέλες/Ξενοδοχεία θα δείτε 693...693...694...693...693...694...πουθενά

Cosmote! Kάτι σαν τους Σοφάδες Kαρδίτσας,που βλέπεις 697...697...697...697...697 κ.ο.κ.

Ίσως αυτό να εκδηλώνει την υπεροχή των άλλων 2 έναντι της Cosmote. Κάτι τελευταίο: όλες οι κεραίες

της vf που είδα(εκτός από μία) ήταν colocation σε WIND.Πολύ καλή η κίνηση της Vodafone

αφού η WIND έχει σχετικά επιτυχημένο μοντέλο κάλυψης στην περιοχή!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Wind για τη τοποθέτηση κεραίας ειδικά για τη παραλία Πόρτο Κατσίκι της Λευκάδας. Είναι η μόνη που κάλυπτη με 3G την κορυφαία παραλία της Ελλάδας.

Παραλία Πόρτο Κατσίκι:

Wind: full 3G & 2G

Vodafone: full 2G

Cosmote: απούσα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Wind για τη τοποθέτηση κεραίας ειδικά για τη παραλία Πόρτο Κατσίκι της Λευκάδας. Είναι η μόνη που κάλυπτη με 3G την κορυφαία παραλία της Ελλάδας.

Παραλία Πόρτο Κατσίκι:

Wind: full 3G & 2G

Vodafone: full 2G

Cosmote: απούσα!

 

μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση αυτό που λες.η Cosmote από όσο ξέρω καλύπτει το Πόρτο Κατσίκι με φουλ 2g,ενώ τουλάχιστον παλιότερα,δεν έπιαναν καθόλου 2g/3g Wind&Vf :wacko:Μήπως η Cosmote έκανε εργασίες για 3g την ημέρα που πήγες;:confused:

 

off topic: ε,όχι και κορυφαία παραλία,τα παρα-λές :p Τι να πουν Μυλοπόταμος,Ποτιστικά,Φακίστρα,Άη Γιάννης(οι δίπλα παραλίες,που δεν έπιανε η Cosmote :worry:) :p Πλάκα κάνω φυσικά...όλες οι παραλίες που αναφέρθηκαν είναι φοβερές,απλά διαφήμιση κάνουμε και στο Pelion:happy:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Μιχάλη τη παίζει με τη Cosmote αλλά μια εβδομάδα κάνει εργασίες?! Επίσης η Wind και η Vodafone είναι οι μόνες που τοποθέτησαν κεραίες ειδικά για το Πόρτο Κατσίκι.

Να αναφέρω σχετικά με την Πόλη της Λευκάδας ότι η Cosmote ειναι η μόνη που κάλυπτη με 3G όλη την Πόλη. Η Vodafone καλύπτει τη μισή Πόλη με 3G και η Wind μόνη με 2G. Εκεί εχω απορία γιατί η Wind δεν καλύπτει με 3G την Πόλη της Λευκάδας και προτίμησε να κάλυψη πρώτα με 3G την παραλία Πόρτο Κατσίκι.

 

 

Φυσικά και το Πήλιο έχει φοβερές παραλίες, κυρίως από το Αιγαίο. Αυτές που προαναφερες και άλλε πολλές π.χ. Ποτιστικά που είναι και δίπλα στην Αργαλαστή, αλλά το Πόρτο Κατσίκι είναι κάτι το διαφορετικό και έχει αναγνωριστεί και ως η κορυφαία παραλία της Μεσογείου πολλές χρόνιες.

 

Όσον αφορά το 2G πάνω κάτω όλες έχουν την ίδια κάλυψη στο νησί.

Σε δίκτυο 3G η Cosmote κάλυπτη όλη την Πόλη της Λευκάδας, η Vodafone τη μισή, και η Wind την παραλία Πόρτο Κατσίκι.

Σε κάποια σημεία του νησιού μπορεί να ξαναποίανουν αλλά είναι από τις παραπάνω κεραίες.

Από την δυτική πλευρά πιάνουν και όλα τα δίκτυα της Ιταλίας σε 2G αλλά και 3G αλλά εικονικά και δεν καταφέρνω να συνδεθώ.

Το περίεργο είναι ότι συνδέομαι με "go mobile" Μάλτας (μια γραμμή σε δίκτυο 2G) .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ καλή κάλυψη στη Μύκονο. Καλά στο GSM έχουν όλες full σήμα σε όλο το νησί. Στη χώρα όμως, μέσα στα σοκάκια, η Cosmote είναι πάρα πολύ αδύναμη, ειδικά σε εσωτερικούς χώρους (μέσα στο Γερμανό 1 γραμμή σήμα!) ενώ η Wind και κυρίως η Vodafone (η οποία μέσα στη χώρα έχει κάνει τέλεια δουλειά) είναι σχεδόν full.

 

Στο 3G η Cosmote είχε κάλυψη σχεδόν σε όλο το νησί, πάλι όμως με τραγικές ταχύτητες. Οι Vodafone και Wind έπιαναν σε συγκεκριμένες περιοχές, αλλού η μία, αλλού η άλλη (π.χ στο Paradise έπιανε η Wind και όχι η Vf, ενώ το αντίθετο συνέβαινε στο Πάνορμο). Πολύ καλές οι ταχύτητες και από τις δύο εταιρείες. Μέσα στη χώρα, πάλι η Cosmote με απογοήτευσε με το τραγικό σήμα της, πολύ υποδεέστερη σε σχέση με Vodafone κυρίως αλλά και Wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...