Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ GPRS ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΩΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΩΡΕΑΝ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΦΕΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΛΛΑ Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 100 ΜΒ!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ?ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΜΕ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ?ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!"ενταξει το αγριο το εβαλα σε εισαγωγικα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι καθόμαστε και κουβεντιάζουμε παιδιά. Ειναι φανερό οτι TELESTET και VODAPHONE καθισαν και συζήτησαν και ειπαν περίπου τα εξής : "Γιατι να τρωγόμαστε μεταξύ μας, τι ανταγωνισμός και αηδίες, ας βάλουμε τις ιδιες τιμές οποτε τι θα κάνουν θα αναγκαστούν να συμβιβαστούν".

Βλέπετε το μονοπώλειο αποδίδει, βλεπε πΟΤΕ.

Γιατί να μη το κάνει η TELESTET αφού δεν υπάρχει αλλη επιλογή για κανέναν απο μας (να ειστε σίγουροι οτι σε λίγο θα ακολουθήσει και ο COSMOTE).

Ακόμη και το ADSL, για οσους μπορούν να το πληρώσουν, δεν ειναι λύση αφου δεν μπορεί να αντικαταστήσει τη φορητότητα του GPRS.

Για να τελειώνω Θα ηθελα να σας πω και μια υποψία που εχω σε σχέση με το GPRS της TELESTET και να ζητήσω την αποψή σας.

Ειναι πιθανόν επειδη ολον αυτο το καιρό το GPRS ειχε πολλα προβλήματα το αφησαν χωρίς ογκοχρέωση ωστε να εχουν σαν Beta Testers ολους εμάς και για οσο καιρο το βελτιώναν και προσπαθούσαν να λύσουν τα ατελείωτα προβλήματα που ειχε, επαιρναν και τα λεφτά μας ωστε να εχουν αρκετα εσοδα κατα την δειάρκεια των BETA TESTS.

Τώρα που με την βοήθεια ολων μας ελυσαν τα περισσότερα απο τα προβλήματά τους μας διώχνουν με "τρόπο".

 

Περαστικά μας ..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τους τα είπες αλλα πιστεύω οτι απάντηση δεν θα πάρεις.
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

"ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ GPRS ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΩΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΩΡΕΑΝ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΦΕΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΛΛΑ Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 100 ΜΒ!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ?ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΜΕ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ?ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!"ενταξει το αγριο το εβαλα σε εισαγωγικα!

Σωστα τους τα είπες αλλα πιστεύω οτι απάντηση δεν θα πάρεις.

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Κανονικά δεν πρέπει να στείλουν έστω και ένα sms σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιημένο το gprs να τους ενημερώσουν για την αλλαγή?Τόσο πολύ κοστίζει ένα απλό sms?Φαίνεται όμως πως τόσο καιρό που έγιναν όλες αυτές οι συνδέσεις με κύριο λόγο το gprs,δεν απέφεραν αρκετά χρήματα για το κόστος ενός μηνύματος/συνδρομητή :mad:

 

 

Πάνω που ετοιμαζόμουν να σου απαντήσω ότι δεν έχουν λεφτά για να στέλνουν ενημερωτικά sms στον κόσμο αφού τα χάλασαν όλα στα sms που έστελναν καθημερινά σε όποιον είχε κάνει το λάθος να γραφτεί στο διαγωνισμό 10 years telestet (τι ταλαιπωρία και αυτή, γιαυτό είχε το κάθε μήνυμα συμμετοχής μισό ευρώ), πήρα διαφημιστικό sms για τις φωνητικές υπηρεσίες telestet...

 

Άλλη μία υπηρεσία που κανείς δεν μπορεί να καταλάβει σε ποιόν απευθύνεται με τη χρέωση που έχει (μισό ευρώ ανα λεπτό!!! για να παίξεις 21!!!!). Αλλά προφανώς αφού κάποιοι εδώ βρίσκουν λογικά τα τιμολόγια του gprs, θα υπάρχουν και κάποιοι αντίστοιχοι που το θεωρούν φυσικό να πληρώνουν 0,5€ για να μάθουν το ωροσκόπιό τους.

 

Το παραπάνω δεν αποτελεί επίθεση σε κανέναν. Απλά υποστηρίζω κάτι που έγραψε φίλος σε προηγούμενη σελίδα για την εξέλιξη του gprs σε υπηρεσία που απλά θα διαφημίζεται και θα υπάρχει στους τιμοκαταλόγους, ενώ ελάχιστοι θα τη χρησιμοποιούν...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα την ακόλουθη ηλεκτρονική επιστολή στην TELESTET A.E.

αντικαθιστώντας στην εδώ επικόλληση κάποια προσωπικά στοιχεία με μεταβλητές για ευνόητους λόγους

"Γεια σας,

γράφω αυτή την επιστολή για να εκφράσω την αγανάκτησή μου για τις πανάκριβες χρεώσεις που ανακοίνωσε η Telestet στη χρήση gprs και wap από τις 18 Σεπτέμβρη 2003 στην ηλεκτρονική σελίδα

http://www.telestet.gr/01_01_01.cfm?PageID=785

Στην οικογένεια μου έχουμε 2 συνδέσεις Telestet με ενεργοποιημένο gprs σε αμφότερες και στο όνομά της μητέρας μου Χ.Ψ. Αριθμοί Ζ και Ω. Εδώ και 10 μήνες ήμουν ευχαριστημένος με την εταιρία γενικά και τη χρήση του gprs, που με λογικό κόστος μπορούσα να έχω Ιντερνετ στο φορητό μου υπολογιστή όταν βρισκόμουν κάποιες φορές έξω και στο κινητό τηλέφωνο Νοκια 3650 χρησιμοποιώντας εφαρμογές internet/wap στην εν λόγω συσκευή με τη δεύτερη σύνδεση. Η πρσφορά αυτή της Telestet έφερε πολλούς νέους χρήστες στην εταιρία αλλά ικανοποίησε περισσότερο και τους ήδη υπάρχοντες που χρησιμοποίησαν μέχρι τώρα την υπηρεσία έστω και με κάποια προβλήματα π.χ. συχνές αποσυνδέσεις από το Internet κάτι που φαντάζομαι το τεχνικό προσωπικό της εταιρίας έκανε ό,τι ήταν ανθρωπίνως δυνατό ώστε να παραχέται η υπηρεσία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Με την εφαρμογή των νέων προγραμμάτων gprs πολλοί χρήστες θα διακόψουν τη σύμβασή τους με την Telestet όπως διαβάζω σε forum συζητήσεων γνωστών τεχνολογικών σελίδων (http://www.myphone.gr, http://www.gsmfοrum.gr, http://www.techteam.gr, http://www.insomnia.gr κτλ. και μετά λύπης μου θα κάνω και εγώ το ίδιο στις 2 συνδέσεις μετά τη λήξη των συμβολαίων και θα γραφτώ συνδρομητής σε ανταγωνιστική εταιρία που παρέχει ακόμη ελεύθερη πρόσβαση στο Internet και wap μέσω gprs. Δεν έχω καμία διάθεση να αφήσω την εταιρία κινητής τηλεφωνίας, που έχω εκτιμήσει τόσο και ακούει τους πελάτες της κατά το διαφημιστικό της σλόγκαν της αλλά δυστυχώς δεν δύναμαι να πληρώνω υπηρεσίες σε υπέρογκα ποσά που μέχρι τώρα παρέχονταν με προσιτό κόστος για το καταναλωτικό κοινό από την Telestet. Έχει ακουστεί ότι από χρήστες έχει γίνει κατάχρηση της υπηρεσίας με συνεχή σύνδεση και downloading μεγάλου όγκου δεδομένων αλλά ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ μπορεί η εταιρία κατά τη γνώμη μου να ορίσει ΗΜΕΡΙΣΙΟ ΟΡΙΟ σε κάθε χρήστη την λήψη/αποστολή δεδομένων μεγέθους π.χ. τα 10 MB ώστε να γίνεται ΣΥΝΕΤΗ ΧΡΗΣΗ από όλους τους χρήστες της υπηρεσίας. Αν πάλι δεν δημιουργούνται μπορεί να μείνει η τιμολόγηση ως έχει όπως γίνεται π.χ. στη γειτονική μας Ιταλία όπου η εκεί εταιρία gsm ονόματι "Wind" (δεν είναι η μόνη) παρέχει ελεύθερη πρόσβαση στο Internet/wap μέσω gprs με κόστος 15 ευρώ / μήνα KAI ΣΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ με αυτό το κόστος. Πιστεύω να γίνει αναπροσαρμογή από την Telestet των προγραμμάτων χρήσης GPRS για το καλό όλων μας. Προσδοκώ σε μια απάντηση στην επιστολή αυτή εκ μέρους της εταιρίας σας. Μετά τιμής,

Δημήτρης Αβαγιανος

Φοιτητής Φυσικής Π. Πατρών "

 

Αν πάρω κάποια απάντηση θα σας τη μεταβιβάσω. Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον beta tester τον έκανα κι εγω στην Cosmote, μάλιστα τους είχα βρει και μια λύση για προβλήματα συμβατότητας του s45 με palm. Ωστόσο μετά από κάποιο διάστημα η υπηρεσία βελτιώθηκε πάρα πολύ. Πάντως φταίμε κι εμείς που συχνά είμαστε λίγο φραγκοφονιάδες. Τα σκάμε κάθε τόσο για νέες συσκευές και διάφορα άλλα διαόλια και μαζευτήκαμε όλοι σαν τα μυρμήγκια στη Steτ, παρά την υψηλότερη ποιότητα της Cosmote, για να γλιτώσουμε μερικά ευρώ... Κι εγώ καλά να πάθω που πήγα Stet για να γλιτώσω 15 ευρώ, ενώ ήμουν ικανοποιημένος με Cosmote. Άρπα την τώρα! Έσκασα 500 ευρώ για υπολογιστή παλάμης και πήγα να κερδίσω ένα πεντοχίλιαρο το μήνα από το λογαριασμό μου, ο καρμίρης...
Link to comment
Share on other sites

H προσωπική μου γνώμη και μόνο…

Ανήκω στους πρώτους συνδρομητές της Stet με gprs (τότε που μετριόμασταν στο δάχτυλο του ενός χεριού)…

Θα μου έπαιρνε σελίδες ολόκληρες για να περιγράψω πόσο σωτήριο στάθηκε για εμένα….στη θητεία μου με ένα ipaq, αργότερα με ένα laptop…να είμαι online στα πιο απίθανα σημεία της Ελλάδας. Νομίζω είμαι από τους λίγους που εκτιμούσα και εκτιμώ αυτό που λέγεται wireless internet. Δυστυχώς με την πάροδο του χρόνου το δίκτυο γέμισε με πιτσιρικάδες που άφηναν το kazaa ή κάποιο άλλο σχετικό πρόγραμμα που υπήρχε για να κατεβάζει επι ώρες. Η όλη φιλοσοφία του gprs δεν είναι να αντικαταστήσει τον ΟΤΕ ούτε να παίξει το ρόλο του always on.

Το μεγάλο λάθος της Stet δεν είναι που έβαλε ογκοχρέωση…καλά έκανε και έβαλε..για μια ακόμη φορά όμως δεν φέρθηκε σωστά όσο αφορά την τιμολόγηση. Το web έχει γίνει απίστευτα βαρύ, ακόμα και για το καθιερωμένο σερφάρισμα σε μερικά forums τα δωρεάν ΜΒs που δίνονται είναι λίγα. Προσωπική μου γνώμη; Ας έβγαζαν ένα πακέτο με το ίδιο πάγιο αλλά με 50MB δωρεάν το μήνα ή και παραπάνω. Αυτό θα απέτρεπε το άπειρο leeching εις βάρος του δικτύου και θα συμμόρφωνε τους συνδρομητές του gprs σε πιο συνετή χρήση. Δυστυχώς προτίμησε να αντιγράψει τα πακέτα της Vodafone…

 

Κρίμα…

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα έχω μπερδευτεί,τα νέα τιμολόγια θα υσχίουν απο 18 Σεπτέμβρη ή μετά απο δύο μήνες;Είναι σημαντικό το θέμα ας το διευκρινίσει κάποιος γιατί βλέπω ο ένας λέει το ένα ο άλλος το άλλο.
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για τους ήδη συνδρομιτές θα ισχύουν για 2 μήνες ακόμη τα παλιά τιμολόγια...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimavagianos

 

Έστειλα την ακόλουθη ηλεκτρονική επιστολή στην TELESTET A.E.

αντικαθιστώντας στην εδώ επικόλληση κάποια προσωπικά στοιχεία με μεταβλητές για ευνόητους λόγους

"Γεια σας,

γράφω αυτή την επιστολή για να εκφράσω την αγανάκτησή μου για τις πανάκριβες χρεώσεις που ανακοίνωσε η Telestet στη χρήση gprs και wap από τις 18 Σεπτέμβρη 2003 στην ηλεκτρονική σελίδα

http://www.telestet.gr/01_01_01.cfm?PageID=785

Στην οικογένεια μου έχουμε 2 συνδέσεις Telestet με ενεργοποιημένο gprs σε αμφότερες και στο όνομά της μητέρας μου Χ.Ψ. Αριθμοί Ζ και Ω. Εδώ και 10 μήνες ήμουν ευχαριστημένος με την εταιρία γενικά και τη χρήση του gprs, που με λογικό κόστος μπορούσα να έχω Ιντερνετ στο φορητό μου υπολογιστή όταν βρισκόμουν κάποιες φορές έξω και στο κινητό τηλέφωνο Νοκια 3650 χρησιμοποιώντας εφαρμογές internet/wap στην εν λόγω συσκευή με τη δεύτερη σύνδεση. Η πρσφορά αυτή της Telestet έφερε πολλούς νέους χρήστες στην εταιρία αλλά ικανοποίησε περισσότερο και τους ήδη υπάρχοντες που χρησιμοποίησαν μέχρι τώρα την υπηρεσία έστω και με κάποια προβλήματα π.χ. συχνές αποσυνδέσεις από το Internet κάτι που φαντάζομαι το τεχνικό προσωπικό της εταιρίας έκανε ό,τι ήταν ανθρωπίνως δυνατό ώστε να παραχέται η υπηρεσία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Με την εφαρμογή των νέων προγραμμάτων gprs πολλοί χρήστες θα διακόψουν τη σύμβασή τους με την Telestet όπως διαβάζω σε forum συζητήσεων γνωστών τεχνολογικών σελίδων (http://www.myphone.gr, http://www.gsmfοrum.gr, http://www.techteam.gr, http://www.insomnia.gr κτλ. και μετά λύπης μου θα κάνω και εγώ το ίδιο στις 2 συνδέσεις μετά τη λήξη των συμβολαίων και θα γραφτώ συνδρομητής σε ανταγωνιστική εταιρία που παρέχει ακόμη ελεύθερη πρόσβαση στο Internet και wap μέσω gprs. Δεν έχω καμία διάθεση να αφήσω την εταιρία κινητής τηλεφωνίας, που έχω εκτιμήσει τόσο και ακούει τους πελάτες της κατά το διαφημιστικό της σλόγκαν της αλλά δυστυχώς δεν δύναμαι να πληρώνω υπηρεσίες σε υπέρογκα ποσά που μέχρι τώρα παρέχονταν με προσιτό κόστος για το καταναλωτικό κοινό από την Telestet. Έχει ακουστεί ότι από χρήστες έχει γίνει κατάχρηση της υπηρεσίας με συνεχή σύνδεση και downloading μεγάλου όγκου δεδομένων αλλά ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ μπορεί η εταιρία κατά τη γνώμη μου να ορίσει ΗΜΕΡΙΣΙΟ ΟΡΙΟ σε κάθε χρήστη την λήψη/αποστολή δεδομένων μεγέθους π.χ. τα 10 MB ώστε να γίνεται ΣΥΝΕΤΗ ΧΡΗΣΗ από όλους τους χρήστες της υπηρεσίας. Αν πάλι δεν δημιουργούνται μπορεί να μείνει η τιμολόγηση ως έχει όπως γίνεται π.χ. στη γειτονική μας Ιταλία όπου η εκεί εταιρία gsm ονόματι "Wind" (δεν είναι η μόνη) παρέχει ελεύθερη πρόσβαση στο Internet/wap μέσω gprs με κόστος 15 ευρώ / μήνα KAI ΣΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ με αυτό το κόστος. Πιστεύω να γίνει αναπροσαρμογή από την Telestet των προγραμμάτων χρήσης GPRS για το καλό όλων μας. Προσδοκώ σε μια απάντηση στην επιστολή αυτή εκ μέρους της εταιρίας σας. Μετά τιμής,

Δημήτρης Αβαγιανος

Φοιτητής Φυσικής Π. Πατρών "

 

Αν πάρω κάποια απάντηση θα σας τη μεταβιβάσω. Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

 

 

Μην περιμένεις να σου απαντήσουν. Στην καλύτερη περίπτωση θα σου πουν "Οι επισημάνσεις σας θα διαβιβαστούν στο αρμόδιο τμήμα, σας ευχαριστούμε". Εχω στείλει αρκετά email κατά καιρούς και δεν έκαναν καν τον κόπο να μου απαντήσουν. Σε ένα μόνο απάντησαν και μου είπαν αυτό που ανέφερα πιο πάνω.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

o skopos tou gprs den ena antikatastisei ta epigeia diktia prosbasis sto internet. Einai gia sigkekrimeno target pelatwn pou 8eloun internet me dinatotita foritotitas kai den kanoun askopi xrisi.

Etsi loipon einai kati san politeleia.

Gia ton idio akrivws logo pou den milate ston filo sas apo to kinito an 8elete na ton parete na peite ta neas sas, kai xrisimopoieite tin simbatiki tilefonia, gia ton idio logo iparxoun kai oi epigies sindeseis internet.

 

Eidika stin ellada pou eimaste akoma poly pio pisw.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον broxopoios

 

o skopos tou gprs den ena antikatastisei ta epigeia diktia prosbasis sto internet. Einai gia sigkekrimeno target pelatwn pou 8eloun internet me dinatotita foritotitas kai den kanoun askopi xrisi.

Etsi loipon einai kati san politeleia.

Gia ton idio akrivws logo pou den milate ston filo sas apo to kinito an 8elete na ton parete na peite ta neas sas, kai xrisimopoieite tin simbatiki tilefonia, gia ton idio logo iparxoun kai oi epigies sindeseis internet.

 

Eidika stin ellada pou eimaste akoma poly pio pisw.

 

 

Kai epeidh vrethikame mia fora mprosta apo olous tous allous, prepei na pame kai se ayton ton tomea apo pisw, na mh xalame thn piatsa??

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

megali anoisia..tis telestet na to kani me ogkoxreosi..

pantos..ida tis times... tou gprs tisvodafone.. idies re gamoti mou..

ekane pou ekane i teles.. ogkoxreosi..den mporouse na ixe pio antagonistikes times?

i px.. ta 10mb na ta plironis 3euro.. oxi ta 100kb 1,7euro..

krima.. krima..

Παναγιωτόπουλος Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

Μην περιμένεις να σου απαντήσουν. Στην καλύτερη περίπτωση θα σου πουν "Οι επισημάνσεις σας θα διαβιβαστούν στο αρμόδιο τμήμα, σας ευχαριστούμε". Εχω στείλει αρκετά email κατά καιρούς και δεν έκαναν καν τον κόπο να μου απαντήσουν. Σε ένα μόνο απάντησαν και μου είπαν αυτό που ανέφερα πιο πάνω.

 

Δηλαδή τι άλλο θέλεις να του πει ένας ρεπ που απαντά στα e-mails?Αυτή είναι η δουλεία του.Τα παράπονα προωθούνται και να είσαι σίγουρος πως λαμβάνονται υπ όψιν.Να είσαι επίσης σίγουρος αν δεν ακολουθήσει και η Cosmote την ίδια πολιτική(αν δεν είναι συμφωνία κυρίων δηλαδή) μπορεί να γίνει αναπροσαρμογή των χρεώσεων.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Toso plousioi einai autoi pou xerontai gia tin katargisi toy flat rate h exoyn dorean sindeseis gia na xerontai epitides apo tin Telestet.

Alios den eksigitai na xerontai.

Osh xrisi kai na kanoun einai apagoreytiko to kostos.

Lipame.lipame poy xanoyme oloi.

Anti na paroume ksilares k na pame ston Ote kai stin Stet na ta kanoume lampogialo kathomaste k tus plironume.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω να πω τα εξής: Από τι στιγμή που ανακοινώθηκαν τα νέα τιμολόγια, βλέπω μια βελτίωση στην ταχύτητα του gprs? (Ti έγινε το σταματήσανε κιόλας κάποιοι?)

Παρατηρώ επίσης ότι κάτί έχει παιχτεί με την δυνατότητα αποστολής και λήψης mail. Από προχτές δεν μπορώ να πάρω ούτε να στείλω μέσω Outlook Express.

Περιμένω ότι από τις 18 Σεπτέμβρη θα σταματήσουν και τα disconnect

Ένας low end user με πολύ high end laptop για κάποιους!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

αν δεν ακολουθήσει και η Cosmote την ίδια πολιτική(αν δεν είναι συμφωνία κυρίων δηλαδή)

 

 

Αυτό είναι συμφωνία κυρίων ή καρτέλ και "φτιάξιμο των τιμών" που μάλιστα απαγορεύεται?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει το αν εμείς οι παλιοί συνδρομητές του GPRS θα συνεχίσουμε να το έχουμε δωρεάν για ακόμα 2 μήνες ή όχι. Στο τμήμα εξυπηρέτησης δεν ξέρουν τι τους γίνεται, απο κάπου πρέπει να πάρουμε μια υπεύθυνη απάντηση, μη τραβάμε μετά τα μαλλιά μας.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο 1231 και μου είπαν ότι για τους παλιούς τα νέα προγράμματα θα ισχύσουνσε 2 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

Αν μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει το αν εμείς οι παλιοί συνδρομητές του GPRS θα συνεχίσουμε να το έχουμε δωρεάν για ακόμα 2 μήνες ή όχι. Στο τμήμα εξυπηρέτησης δεν ξέρουν τι τους γίνεται, απο κάπου πρέπει να πάρουμε μια υπεύθυνη απάντηση, μη τραβάμε μετά τα μαλλιά μας.

 

πηγαινε στο site της στετ και σε απλα ΕΛΛΗΝΙΚΑ λεει...μην γεμιζουμε το thread με τα ιδια και τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

ρε δεν μας τα λενε καλα εκει στην stet. θα κοψω και το συμβολαιο και το bfree και το free to go που εχω. 3 καρτες, οχι μια . τρεις. 3 . 3 .3

και αν ξερατε ποσο ερχονται! αλλα τωρα πανε και οι τρεις . εκανα συμβολαιο μονο και μονο για το gprs , πηρα και 7650 και δεν προλαβα να το χαρω. θα παω κοσμοτε και αν κανει κι αυτη τετοια θα τις κοψω ολες , θα πουλησω το κινητο θα κοψω και το σταθερο του οτε και θα πουλησω και την συσκευη οσο κι αν κανει, 5 ευρω 5 καλα ειναι. ΤΗΛΕΚΑΡΤΑ απο δω και περα. Οχι, θα δουλευουμε για να πληρωνουμε το κινητο και το ιντερνετ.

ρε μπας και δεν εβγαλαν την porsche απο τα μηνυματα και θελουν να τα παρουν απο τη χρεωση του gprs? μαλλον κατι τετοιο γινεται. Περιμεναν να τελειωσει ο διαγωνισμος? Ειναι εκπληξη η ογκοχρεωση για τα 10 χρονια που κλεινει η τελεστετ? θα κλεισει τελειως με τα ξουραφια αυτα που εχει.

μου στελνε ποσα μηνυματα καθε μερα να παιξω στον διαγωνισμο και εγω επαιζα οπως ολοι και τωρα οριστε το ευχαριστω. και ουτε να πει αντε για οσους συμμετειχαν και δεν κερδισαν δινουμε δωρεαν 20 λεπτα χρονο ομιλιας.

εχω αδικο πειτε μου.

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

η πορσε δεν βγαινει απο τις ογκοχρεωσεις του gprs. ουτε το καθισμα της δεν θα ξεχρεωσουν. απο τα παγια των 15 ευρω βγαινει.να ειναι φτηνο, κανει ο κοσμακης συνδεση. μας τα παιρνουν απο παντου. τσιλιμηδη μιλα ρε γα**το.
http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

πηγαινε στο site της στετ και σε απλα ΕΛΛΗΝΙΚΑ λεει...μην γεμιζουμε το thread με τα ιδια και τα ιδια...

 

Αμ δεν λέει ξεκάθαρα

 

Πήρα τηλέφωνο στο 1231 και μου είπαν ότι για τους παλιούς τα νέα προγράμματα θα ισχύσουνσε 2 μήνες

Ναι αυτό είναι γνωστό, όμως τα παλιά προγράμματα είχαν 1ΜΒ (και 20 για τους εταιρικούς) όριο. Αυτό θα ισχύσει;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...