Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός.

Αλλά στο ipaq (win 2003)δεν μου ζητάει πουθενά να βάλω APN.

 

Στα Windows, το περνας σαν επιπλεον εντολη προετοιμασιας στον πινακα ελεγχου στην κατηγορια μοντεμς , πρεπει να εχεις κατι αναλογο?

 

εχει αναφερθει και σε προηγουμενες σελιδες η διαδικασια, μην με ρωτησεις που, βαριεμαι να το γραφω, σορυ!!!

:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα Windows, το περνας σαν επιπλεον εντολη προετοιμασιας στον πινακα ελεγχου στην κατηγορια μοντεμς , πρεπει να εχεις κατι αναλογο?

 

εχει αναφερθει και σε προηγουμενες σελιδες η διαδικασια, μην με ρωτησεις που, βαριεμαι να το γραφω, σορυ!!!

:O

 

Φίλε μου δεν είμαι άσχετος και το θέμα το έχω ψάξει αρκετά.

Ακολουθώ τις οδηγίες του petemil στο post #1130

( http://www.myphone.gr/forum/showthre...54#post1511154 ) αυτού του threat, οι οποίες είναι αναλυτικότατες.

 

Το πρόβλημα είναι ότι εκεί που ο petemil λέει " Access Point Name" στο δικό μου ppc λέει "enter the number exactly as it should be dialed" με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πουθενά πεδίο για apn και φυσικά να μην μπορώ να συνδεθώ:mad::mad:.

 

Καλά, δεν υπάρχει ούτε ένας με ppc να βοηθήσει λίγο:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω,μπορειτε να μ πειτε αν γινεται μεσω του νον στοπ gprs της wind να μπω στο ιντερνετ με τον υπολογιστη μ?Εχω το νοκια Ν80.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω,μπορειτε να μ πειτε αν γινεται μεσω του νον στοπ gprs της wind να μπω στο ιντερνετ με τον υπολογιστη μ?Εχω το νοκια Ν80.Ευχαριστω

Μπορείς αλλά θα πρέπει να ρίξεις αρκετό διάβασμα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι το αναγνωρισε, εβαλα τη σουιτα λογισμικου της Samsung και εβαλα τις ρυθμισεις απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=162674 τελικα και δουλεψε απροβληματιστα σε ταχυτητα 160kbps περιπου. Το μονο προβλημα τα ελληνικα δεν εμφανιζονταν σε καποιες σελιδες στο μοζιλλα, αλλα και καποιες σελιδες δεν εμφανιζονταν καθολου. Αυτα μακαρι να μπορουσαμε να το ρυθμισουμε ακομα και για World of Warcraft 24/7 ασταματητα, αλλα μην ειμαστε και αχαριστοι. Δεν ειναι λιγο με 3,5 ευρω ιντερνετ και μειλ παντου.

 

Τελικα το σεταρισα παιζει, τζαμι κατεβαζει με ταχυτητες 40κ/δευτ. το μονο μειονεκτημα ειναι οτι καποιες σελιδες στα ελληνικα εμφανιζει καραγκιοζακια η απλα καποιες αλλες δεν τις φορτωνει καθολου αλλα και μονο η ιδεα οτι εχεις παντου προσβαση ειναι ουαου!!

 

 

Τι εννοείς ότι κατεβάζει με 40kb/δευτ; Αφού δεν μπορεις να κατεβάσεις αρχεία στο PC με APN το gwap.b-online.gr!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη μου φαινεται κομματακι απιστευτο , θελω μια τυπικη επιβεβαιωση

 

Πηρα προσφατως το HTC TyTN II και εβαλα τις ρυθμισεις του φιλτατου petemil οπως τα λεει εδω

 

Εγω ενεργοποιημενο το Wind Plus Non Stop (πριν κανα διμηνο)

 

Μπορω να σερφαρω ΤΖΑΜΠΑ στο internet??

 

Πχ να εχω συνεχως το κινητο μου συνδεδεμενο με καμμια αλλη χρεωση περαν των 3,49 ευρω το μηνα του wind plus non stop??

Link to comment
Share on other sites

Με 3,49 ευρω το μηνα μπαινεις οσες φορες θελεις,μενεις οση ωρα θελεις κατεβαζεις ασταματητα (αρχεια μεχρι 1μβ) και δεν δινεις λογο σε κανενα :) :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το WIND PLUS NONSTOP.

Αν χρησιμοποιήσω την υπηρεσία TrackID στο SonyEricsson τηλέφωνό μου (για όσους δεν γνωρίζουν είναι μια υπηρεσία η οποία σου βρίσκει τον τίτλο των τραγουδιών που ακούς, βάζοντας το τηλέφωνο κοντά σε ένα ραδιόφωνο ή walkman) θα έχω επιπλέον χρέωση;

Η SE παρέχει δωρεάν την υπηρεσία, αλλά χρεώνεσαι το gprs καθώς συνδέεσαι σε κάποια σελίδα που σου δίνει τις πληροφορίες.

Από τη στιγμή όμως που έχω το plus nonstop, φαντάζομαι πως άλλη χρέωση πέραν των 3,49/ μήνα δεν θα έχω, έτσι δεν είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με 3,49 ευρω το μηνα μπαινεις οσες φορες θελεις,μενεις οση ωρα θελεις κατεβαζεις ασταματητα (αρχεια μεχρι 1μβ) και δεν δινεις λογο σε κανενα :) :)

 

Thanks man!

 

 

Δυστυχως ομως ψιλοξενερωσα γιατι δεν παιζει το Resco Radio

Ξερουμε κανα site με online ραδιο που να τρεχει καλα;

 

Για το youtube τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά streaming υπηρεσίες, youtube, internet radio, internet tv δεν θα σου παίζουν μέσω gwap ( tim plus non stop ) . Πρέπει να βάλεις το gint που είναι για κανονικό internet αλλά θα το πληρώνεις 6€/ΜΒ αν θυμάμαι καλά.. οπότε δεν συμφέρει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το WIND PLUS NONSTOP.

Αν χρησιμοποιήσω την υπηρεσία TrackID στο SonyEricsson τηλέφωνό μου (για όσους δεν γνωρίζουν είναι μια υπηρεσία η οποία σου βρίσκει τον τίτλο των τραγουδιών που ακούς, βάζοντας το τηλέφωνο κοντά σε ένα ραδιόφωνο ή walkman) θα έχω επιπλέον χρέωση;

Η SE παρέχει δωρεάν την υπηρεσία, αλλά χρεώνεσαι το gprs καθώς συνδέεσαι σε κάποια σελίδα που σου δίνει τις πληροφορίες.

Από τη στιγμή όμως που έχω το plus nonstop, φαντάζομαι πως άλλη χρέωση πέραν των 3,49/ μήνα δεν θα έχω, έτσι δεν είναι;

Ετσι ειναι.Και εγω την εχω καταβρει με την υπηρεσια .Ακουω ραδιο και συνεχεια δουλευω trackid για τιτλους και καλλιτεχνες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.Και εγω την εχω καταβρει με την υπηρεσια .Ακουω ραδιο και συνεχεια δουλευω trackid για τιτλους και καλλιτεχνες

Από τις καλύτερες υπηρεσίες που έχουν βγει... πολύ εξυπηρετική!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kalispera tha ithela na kano mia erotisoula gia tis xreosis ton 3g klisewn......

10n)tha ithela na matho poso kostizei i kathe klisi apo wind ....kai

2on)poso kostizei apo momad(pou einai sto dixtio tis wind...)

episis poso xreonomai(an) otan mou kanei kapoios klisi 3g kai ego tin apodexomai.....

thnks ek ton proteron :>:lol:

Life Is Good:)
Link to comment
Share on other sites

kalispera tha ithela na kano mia erotisoula gia tis xreosis ton 3g klisewn......

10n)tha ithela na matho poso kostizei i kathe klisi apo wind ....kai

2on)poso kostizei apo momad(pou einai sto dixtio tis wind...)

episis poso xreonomai(an) otan mou kanei kapoios klisi 3g kai ego tin apodexomai.....

thnks ek ton proteron :>:lol:

 

Φαντάζομαι εννοείς τις videoκλήσεις. Kαι σε WIND (συμβόλαιο ή F2G) και σε Mo'Mad χρεώνεσαι με 0,0119 ευρώ/sec (ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30"). Για τις εισερχόμενες κλήσεις δεν χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν95.και παω να δω live tv μεσω του wind plus συνδεεται ο real player αλλα δεν κανει τιποτα και μου λεει πως ο χρονος ελιξε τι ρυθμισεις χρειαζομαι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ να συνδέσω το PPC μου (Mio 550) με το κινητό μου (SE K750) για να μπω στο internet, αλλά δεν τα καταφέρνω...

 

Πρώτα απ'όλα έχω ρυθμίσεις στο κινητό για GPRS (γιατί από τον browser του κινητού μπαίνω στο δίκτυο) και επίσης έχω ενεργοποιήσει τo Wind plus non stop.

 

Στη συνέχεια φτιάχνω μια νέα σύνδεση στο PPC μου χρησιμοποιώντας το bluetooth modem του κινητού μου (το βλέπει μια χαρά). Βάζω να κάνει κλήση στο *99**1# (έχω δοκιμάσει επίσης τα νούμερα *99**Ν# όπου Ν=2,3,4,5 & *99***1# & *99#) και στο πεδίο extra dial-string-modem commands δίνω την εντολή at+cgdcont=1,"IP","gwap.b-online.gr" και μου λέει πως δεν μπορεί να συνδεθεί...

 

Αν βγάλω την παραπάνω εντολή από το extra dial-string-modem commands, το κινητό μου βγάζει το μήνυμα να ελέγξω την κάλυψη ή τις ρυθμίσεις! Κάλυψη έχω γιατί ανάβει το σήμα της κεραίας gprs και ρυθμίσεις έχω σωστές στο κινητό μιας και μπαίνει από εκεί...

 

Επίσης προσπάθησα με τον αντίστοιχο τρόπο να συνδεθώ στο internet μέσω gprs της Vodafone, αλλά πάλι δεν τα κατάφερα βγάζοντας μου ανάλογα σφάλματα...

 

Τι κάνω λάθος;;;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε χωρις το at στην αρχη, ξεκινα με το +cgdcont ......

 

Λοιπόν το δοκίμασα χωρίς το at μπροστά, αλλά τσίφος...

 

Αυτό όμως που δούλεψε είναι η αλλαγή του εξής αριθμού:

Καλώ τον αριθμό *99***Ν# και στο πεδίο extra dial-string-modem commands δίνω την εντολή +cgdcont=Ν,"IP","gwap.b-online.gr" όπου Ν είναι ο αριθμός CID ή εξωτερική ταυτότητα και για το προφίλ του Wind plus στο κινητό μου είναι το 6. Ύστερα από τα παραπάνω κάνει σύνδεση (το γράφει πάνω στο κινητό - βγάζει και το σήμα της σύνδεσης gprs)!!!!

 

Όμως όταν ανοίγω τον browser (IE ή Opera) μου λέει πως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν μπορεί να συνδεθεί στη σελίδα που ζητώ...

 

Γιατί;;;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα χωρίς το at μπροστά, αλλά τσίφος...

 

Αυτό όμως που δούλεψε είναι η αλλαγή του εξής αριθμού:

Καλώ τον αριθμό *99***Ν# και στο πεδίο extra dial-string-modem commands δίνω την εντολή +cgdcont=Ν,"IP","gwap.b-online.gr" όπου Ν είναι ο αριθμός CID ή εξωτερική ταυτότητα και για το προφίλ του Wind plus στο κινητό μου είναι το 6. Ύστερα από τα παραπάνω κάνει σύνδεση (το γράφει πάνω στο κινητό - βγάζει και το σήμα της σύνδεσης gprs)!!!!

 

Όμως όταν ανοίγω τον browser (IE ή Opera) μου λέει πως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν μπορεί να συνδεθεί στη σελίδα που ζητώ...

 

Γιατί;;;

 

Τελικά κατάφερα να "δω" ιντερνετ!!!!!

 

Κάνοντας την παραπάνω διαδικασία και βάζοντας τον proxy 192.168.200.10 - port 9401 στον firefox του PC κατάφερα να ανοίξω σελίδες στο internet μέσω WIND plus...

 

Όμως με το PPC δεν τα έχω καταφέρει ακόμη... Έχω τον Opera 8.60 για Windows Mobile (κι όχι τον Mini) και από το Menu > Tools > Settings > Network βάζω για HTTP proxy το 192.168.200.10. Για το port 9401 δεν έχει κάποια θέση... Που το βάζουν;;; :X Επίσης στον IE που είχε το PPC δεν βρίσκω που ορίζεις proxy & port...

 

Καμιά βοήθεια... :cry::cry::cry::cry::cry:

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα χωρίς το at μπροστά, αλλά τσίφος...

 

Αυτό όμως που δούλεψε είναι η αλλαγή του εξής αριθμού:

Καλώ τον αριθμό *99***Ν# και στο πεδίο extra dial-string-modem commands δίνω την εντολή +cgdcont=Ν,"IP","gwap.b-online.gr" όπου Ν είναι ο αριθμός CID ή εξωτερική ταυτότητα και για το προφίλ του Wind plus στο κινητό μου είναι το 6. Ύστερα από τα παραπάνω κάνει σύνδεση (το γράφει πάνω στο κινητό - βγάζει και το σήμα της σύνδεσης gprs)!!!!

 

Όμως όταν ανοίγω τον browser (IE ή Opera) μου λέει πως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν μπορεί να συνδεθεί στη σελίδα που ζητώ...

 

Γιατί;;;

 

 

Τελικά κατάφερα να "δω" ιντερνετ!!!!!

 

Κάνοντας την παραπάνω διαδικασία και βάζοντας τον proxy 192.168.200.10 - port 9401 στον firefox του PC κατάφερα να ανοίξω σελίδες στο internet μέσω WIND plus...

 

Όμως με το PPC δεν τα έχω καταφέρει ακόμη... Έχω τον Opera 8.60 για Windows Mobile (κι όχι τον Mini) και από το Menu > Tools > Settings > Network βάζω για HTTP proxy το 192.168.200.10. Για το port 9401 δεν έχει κάποια θέση... Που το βάζουν;;; :X Επίσης στον IE που είχε το PPC δεν βρίσκω που ορίζεις proxy & port...

 

Καμιά βοήθεια... :cry::cry::cry:

 

Επιτυχία!!!!! :happy::happy::happy::happy::happy::happy:

 

Βρήκα πως μαπίνει γενικά ο proxy στη σύνδεση του PPC χάρις στη παρακάτω οδηγίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1485791#post1485791

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει τις ρυθμίσεις, εχω ενεργοποιήσει και το νον-στοπ αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ msn ούτε ΙΕ. μόνο με με opera και ρυθμίσεις proxy μπορώ να συνδέομαι δλδ?

ppc έχω που είναι και κινητό μαζι.

 

επίσης, δουλεύει αυτό σε σύνδεση? έχω και μία σύνδεση που χρησιμοποιω και θα προτιμούσα να το χρησιμοποιούσα απο εκεί και να μην αλλάζω κάρτες όταν θέλω ιντερνετ.

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το tim plus non stop ( PLUS στο 349 ), και έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις :\\Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

 

 

Όλα μια χαρά . Είναι οτι πρέπει για browsing . Έχω ακούσει οτι έχει όριο το 1 ΜΒ για download , θα το δοκιμάσω κ θα σας πω. Επίσης αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τον Opera για Pocket PC (5.60) με το encoding σε μερικές ελληνικές σελίδες, αλλά μάλλον φταίει ο opera. Πάντως με τον internet explorer βλέπεις τα πάντα μια χαρά (από εκεί γράφω αυτή τη στιγμή)

 

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν επιτρέπει την πρόσβαση σε λογαριασμό POP3, αλλά γι'αυτό υπάρχει κ το gint ή το webmail.

 

 

 

το έχω κάνει αυτό με τα 3,5ευρώ και ενώ κατεβάζω updates, μπαίνω σε σελίδες μεσω IE ....δεν μπορώ να συνδεθώ στο msn που πιο πολλύ για το msn το έκανα.

[απο το ppc κινητό μου όλα αυτα...δεν μιλάω για κανονικό pc.]

 

τι να κάνω τώρα??:blink::blink::worry::worry:

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλή χρονιά,

έχει δουλέψει κανείς στα κινητά νοκια υο ptt (push to talk)

στο manual λέει ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάρχο για να μου δώσει ρυθμίσεις

και οταν πήρα τηλ. την wind μου λένε ότι αυτοί δεν γνωρίζουν τίποτε και πρέπει να επικοινωνήσω με την νοκια

ξέρω ότι η υπηρεσία παίζει μέσω gprs αλλά δεν ξέρω πως θα το κάνω να δουλέψει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Βρες κανενα φιλαρακι που εχει και αυτος nokia με push to talk και αρχιστε τους πειραματισμους:)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...