Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούν αλλά θα είναι παράνομο.. Το θέμα είναι πολύ περίεργο...

 

Λες με το αντίγραφο του λογαριασμού, να βγάλουν μαζί και μια φωτοτυπία της ταυτότητας και να συμπληρώσουν μόνοι τους καμιά αίτηση με πλαστή υπογραφή; :shifty:

 

Βάσιμη υποψία, ειδικά αν σκεφτείς ότι η εταιρία έχει ήδη την ταυτότητα μας και δείγμα υπογραφής (απ'όταν κάναμε το συμβόλαιο). Από την άλλη ένα κατάστημα -έστω και ιδιόκτητο- μάλλον (ελπίζω!) δεν έχει πρόσβαση σε αυτά.

 

Στη περίπτωση μου πάντως, το σταθερό δεν είναι στο όνομα μου και έτσι κι αλλιώς το έχουμε ήδη πάει στη Wind.

 

@ malcolmthe4: Μπορείς να μου πεις τι μοντέλο είναι το mp3; Υποθέτω ότι θα είναι κανένα κινέζικο του κιλού.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αλλά έχουν γίνει πολλά κατά καιρούς. Δεν λέω οτι θα γίνει σίγουρα... αλλά είναι πολύ ύποπτη η επιθυμία να σου ζητήσει ο άλλος φωτοτυπία του λογαριασμού σου... Δεν έχει νόημα ούτε για λόγους μάρκετινγκ...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λες με το αντίγραφο του λογαριασμού, να βγάλουν μαζί και μια φωτοτυπία της ταυτότητας και να συμπληρώσουν μόνοι τους καμιά αίτηση με πλαστή υπογραφή; :shifty:

 

Βάσιμη υποψία, ειδικά αν σκεφτείς ότι η εταιρία έχει ήδη την ταυτότητα μας και δείγμα υπογραφής (απ'όταν κάναμε το συμβόλαιο). Από την άλλη ένα κατάστημα -έστω και ιδιόκτητο- μάλλον (ελπίζω!) δεν έχει πρόσβαση σε αυτά.

 

Στη περίπτωση μου πάντως, το σταθερό δεν είναι στο όνομα μου και έτσι κι αλλιώς το έχουμε ήδη πάει στη Wind.

 

@ malcolmthe4: Μπορείς να μου πεις τι μοντέλο είναι το mp3; Υποθέτω ότι θα είναι κανένα κινέζικο του κιλού.

μια κινεζια ειναι.... δεν εχει ουτε καν μνημη.... πρεπει να τους βαλεις καρτα micro SD για να παιξει....

τεσπα, εγω κατα την τεταρτη θα παρω κανενα τηλεφωνο στην φορθνετ να δω, μην μου το κοψουν :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα ανωτέρω δύο posts είναι αντιφατικά. Τελικά το δίνουν δωρεάν σε κάποιο πρόγραμμα ή όχι; thanks

 

Τελικά το δίνουν http://www.wind.com.gr/ZTEBlade/ . Πιστεύω να το έχουν γιατί η προσφορά λήγει στις 15-03.

Link to comment
Share on other sites

Τόση επιτυχία αυτό το τηλ και το εκμεταλλεύεται δεόντως η Wind.

Στο Μ είχαν μέχρι 28/2 το lg optimus one, που είχε 269€ και τώρα το ΖΤΕ που έχει 159€ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εδώ & 2 χρόνια έχω σύνδεση double play της Tellas (νυν Wind) και σκέφτομαι

να μεταβώ στο Wind One M μεταφέροντας το κινητό μου που έχω με συμβόλαιο

στην Cosmote.

Ξέρετε αν μεταβαίνοντας στην Wind θα πάρω κάποια επιδότηση συσκευής ???

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα σου δίνει την δυνατότητα ετήσιας επιδότησης

συσκευής ??

Ευχαριστώ :cool:

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εδώ & 2 χρόνια έχω σύνδεση double play της Tellas (νυν Wind) και σκέφτομαι

να μεταβώ στο Wind One M μεταφέροντας το κινητό μου που έχω με συμβόλαιο

στην Cosmote.

Ξέρετε αν μεταβαίνοντας στην Wind θα πάρω κάποια επιδότηση συσκευής ???

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα σου δίνει την δυνατότητα ετήσιας επιδότησης

συσκευής ??

Ευχαριστώ :cool:

 

Το One δεν δίνει επιδότηση για συσκευή! Η τιμή είναι χαμηλή και περιέχει το ποσό της έκπτωσης... Οπότε έτσι δεν δικαιούσαι συσκευή.

 

Υπάρχει και η περίπτωση να κρατήσεις το σταθερό όπως είναι και να μεταφέρεις το κινητό σε οποιδήποτε πρόγραμμα με έκπτωση 10€ το μήνα να πάρεις και συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Τόση επιτυχία αυτό το τηλ και το εκμεταλλεύεται δεόντως η Wind.

Στο Μ είχαν μέχρι 28/2 το lg optimus one, που είχε 269€ και τώρα το ΖΤΕ που έχει 159€ !

Όντως... /// Να ρωτήσω παιδιά, για νέα σύνδεση στη wind εκτός απο ΑΦΜ και ταυτότητα δεν ζητούν κάτι άλλο (πχ πιστωτική) , έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Όντως... /// Να ρωτήσω παιδιά, για νέα σύνδεση στη wind εκτός απο ΑΦΜ και ταυτότητα δεν ζητούν κάτι άλλο (πχ πιστωτική) , έτσι?

Καλό είναι να έχεις και ένα λογαριασμό ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ , κάτι τέλος πάντων που να δείχνει την διεύθυνση κατοικίας , πιστωτική δεν ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχεις και ένα λογαριασμό ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ , κάτι τέλος πάντων που να δείχνει την διεύθυνση κατοικίας , πιστωτική δεν ζητάνε.

Δεν ζητάνε πλέον εκκαθαριστικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχεις και ένα λογαριασμό ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ , κάτι τέλος πάντων που να δείχνει την διεύθυνση κατοικίας , πιστωτική δεν ζητάνε.

Δεν χρειάζεται ποτέ δεν ζητάνε.

Δεν ζητάνε πλέον εκκαθαριστικό;

 

Όχι. Μόνο το ΑΦΜ ως αριθμό, δεν χρειάζεται αποδεικτικό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως... /// Να ρωτήσω παιδιά, για νέα σύνδεση στη wind εκτός απο ΑΦΜ και ταυτότητα δεν ζητούν κάτι άλλο (πχ πιστωτική) , έτσι?

 

Είναι υποχρεωτικό και το εκκαθαριστικό αν δεν έχεις άλλη γραμμή στην ίδια εταιρία!

Αλλιώς λογαριασμός ΔΕΗ που να φαίνονται τα στοιχεία σου...

 

Πήγαινε με ταυτότητα και εκκαθαριστικό να ξεμπερδεύεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άλλη γραμμή στην εταιρία και δεν έχω λογαριασμό ΔΕΗ, ΟΤΕ κ.τ.λ. στο ονομά μου παρά μόνο της Cosmote που είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα κάνει. Δεν γίνεται κάτι χωρίς αυτά?// Όταν λέτε εκαθαριστικό εννοείτε το χαρτί που πήρα από την εφορία όταν έβγαλα το ΑΦΜ μου (που αναγράφει τα στοιχεία μου και το ΑΦΜ)? Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας με κάποιο που έχει εκκαθαριστικό δηλ. δηλώνει εισόδημα στην εφορία...

Το αποδεικτικό δεν βοηθάει δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτικό και το εκκαθαριστικό αν δεν έχεις άλλη γραμμή στην ίδια εταιρία!

Αλλιώς λογαριασμός ΔΕΗ που να φαίνονται τα στοιχεία σου...

 

Πήγαινε με ταυτότητα και εκκαθαριστικό να ξεμπερδεύεις!

 

Από πότε; Εμένα δεν μου έχουν ζητήσει σε καμία απο τις τρεις. Έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια...

 

Απλά με ΑΦΜ και ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω συμβόλαιο wind (φορητότητα από βόνταφον) για κινητο 2all250 και doubleplay M, γύρω στα 60 ευρώ/μήνα. τι επιδότηση θα μπορούσα να ζητήσω πάνω κάτω; σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρω για να ρωτήσω;
Link to comment
Share on other sites

Στην VF ζητάνε αποδεικτικό διεύθυνσης με συγκεκριμένα δικαιολογητικά. Τουλάχιστον στο κατάστημα πάνω στην πλατεία Ν. Σμύρνης. Και δεν δέχονται άλλα επίσημα έγγραφα ως αποδεικτικά ΑΦΜ (ακόμα και αν δηλώνεις πληρωμή μέσω πιστωτικής κάρτας) οπότε και χάνουν τους πελάτες αφού θέλουν να είναι επιλεκτικοί...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στην VF ζητάνε αποδεικτικό διεύθυνσης με συγκεκριμένα δικαιολογητικά. Τουλάχιστον στο κατάστημα πάνω στην πλατεία Ν. Σμύρνης. Και δεν δέχονται άλλα επίσημα έγγραφα ως αποδεικτικά ΑΦΜ (ακόμα και αν δηλώνεις πληρωμή μέσω πιστωτικής κάρτας) οπότε και χάνουν τους πελάτες αφού θέλουν να είναι επιλεκτικοί...

 

Moυ κάνει εντύπωση. Ούτε στο πατέρα μου ζήτησαν κάτι πέρσι ( κατ. Συντάγματος) ούτε σε έναν συνάδελφο προχθές (Πανόρμου).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να δεις τι κακή εντύπωση μου έκανε... Και συνδρομητής χρόνια με πρόσφατα κλεισμένο το μητρώο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαστε στο 2000 που τότε ζητούσαν εκκαθαριστικό και αν δεν τους άρεσε σε έκοβαν κιόλας!

Σήμερα κυνηγάνε πελάτες με το τουφέκι, οπότε μια ταυτότητα να έχεις μαζί σου και αρκεί.

Ακόμα και ένα μαγαζί να μην το δεχτεί το δέχεται άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εχω συμβολαιο το οποιο ειχε ξεκινησει Μαιο(1ος λογαριασμος 07/05).

Τον φεβρουάριο του ιδιου ετους ανοιξε η επιδοτηση και πήρα εκπτωση στο παγιο η οποια ξεκίνησε άμεσα στο λογαριασμο.

Τον φετινο Ιανουαριο εληξε η επιδοτηση.Τον Φεβρουαριο ερχεται λογαρισμος χωρις επιδοτηση(είχε ληξει-σωστα).Παω σε καταστημα και κανω αναβαθμιση του συμβολαιου .Ερχεται λογαριασμος

Μαρτιου και δεν εχει μπει η εκπτωση.Οταν εκανα την αναβαθμιση μου είμαι ο υπαλληλος

οτι η εκπτωση θα ξεκινησει απο τον Μαιο που είχε ξεκινησει και το συμβολαιο.Γιατι συμβαινει αυτο φετος? το παιζουν μαγκες για να κερδισουν 2-3 μηνες με κανονικο πάγιο?

τι μπορω να κάνω να πάρω τηλ 1260 να τους κραξω help!!!!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@anergos13

Ρώτησε τους γιατί σταμάτησε η επιδότηση αφού όταν υπέγραψες πρόκειται για 12 μήνες...

 

Βλέποντας τι θα σου απαντήσουν κρίνεις!

 

Παιδιά δεν είμαστε στο 2000 που τότε ζητούσαν εκκαθαριστικό και αν δεν τους άρεσε σε έκοβαν κιόλας!

Σήμερα κυνηγάνε πελάτες με το τουφέκι, οπότε μια ταυτότητα να έχεις μαζί σου και αρκεί.

Ακόμα και ένα μαγαζί να μην το δεχτεί το δέχεται άλλο.

 

Έχεις δίκιο!

Το ΑΦΜ αρκεί...

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εχω συμβολαιο το οποιο ειχε ξεκινησει Μαιο(1ος λογαριασμος 07/05).

Τον φεβρουάριο του ιδιου ετους ανοιξε η επιδοτηση και πήρα εκπτωση στο παγιο η οποια ξεκίνησε άμεσα στο λογαριασμο.

Τον φετινο Ιανουαριο εληξε η επιδοτηση.Τον Φεβρουαριο ερχεται λογαρισμος χωρις επιδοτηση(είχε ληξει-σωστα).Παω σε καταστημα και κανω αναβαθμιση του συμβολαιου .Ερχεται λογαριασμος

Μαρτιου και δεν εχει μπει η εκπτωση.Οταν εκανα την αναβαθμιση μου είμαι ο υπαλληλος

οτι η εκπτωση θα ξεκινησει απο τον Μαιο που είχε ξεκινησει και το συμβολαιο.Γιατι συμβαινει αυτο φετος? το παιζουν μαγκες για να κερδισουν 2-3 μηνες με κανονικο πάγιο?

τι μπορω να κάνω να πάρω τηλ 1260 να τους κραξω help!!!!!!

 

Και σε εμένα παίζει ακριβώς μια τέτοια "ανωμαλία", η ανανέωση του συμβολαίου δεν ταυτίζεται με την χρήση της επιδότησης. Απλά μια χρονιά έβγαλαν τον Φεβρουάριο μια καλή "πρόωρη" επιδότηση σαν προσφορά και όσοι την δεχτήκαμε πήραμε τον Φεβρουάριο ή συσκευή ή έκπτωση (12 μήνες, άρα από Φεβρουάριο σε Φεβρουάριο) ενώ το συμβόλαιο (που δεν είχε λήξει) ανανεώθηκε 3 μήνες μετά για 12 μήνες (από Μάιο σε Μάιο). Δεν μπορούμε να τους κράξουμε για κάτι που "εμείς το ζητήσαμε".

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα παίζει ακριβώς μια τέτοια "ανωμαλία", η ανανέωση του συμβολαίου δεν ταυτίζεται με την χρήση της επιδότησης. Απλά μια χρονιά έβγαλαν τον Φεβρουάριο μια καλή "πρόωρη" επιδότηση σαν προσφορά και όσοι την δεχτήκαμε πήραμε τον Φεβρουάριο ή συσκευή ή έκπτωση (12 μήνες, άρα από Φεβρουάριο σε Φεβρουάριο) ενώ το συμβόλαιο (που δεν είχε λήξει) ανανεώθηκε 3 μήνες μετά για 12 μήνες (από Μάιο σε Μάιο). Δεν μπορούμε να τους κράξουμε για κάτι που "εμείς το ζητήσαμε".

Ναι αλλα εγω 1ο) εκανα φετος ανανεωση στην ληξη του συμβολαιου και οχι νωριτερα

2ο)περσι που εκανα την αναβαθμιση δεν πηρα κανενα μεγαλο ποσο επιδοτησης (ουτε καν το διαπραγματευτικα) 3ο)ηδη εδω και 3 μηνες εχω περασει και σε προγραμμα με

μεγαλυτερο παγιο (απο flexy 35 σε wind M)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...