Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από όλους χρειάζεται, όλοι δεν διαφωνούμε ; Εντάξει, οι κάτοχοι συμβολαίου πληρώνουμε πάγια..ένας με καρτοκινητό μπορεί και να μην βάλει και κάρτα ένα μήνα..δεν "έγινε και τίποτα". Η διαμαρτυρία όμως θα τους "θορυβήσει" λίγο (έστω).
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα διαφωνώ , απλώς πιστεύω ότι η Wind έχει κάνει πολύ μεγαλύτερες "πατάτες" στο παρελθόν από αυτήν εδώ!

Δεν μπορώ όμως να πω ότι με ενοχλεί (στο συγκεκριμένο παράδειγμα) η Wind , διότι με πειράζει γενικά που όλες οι εταιρείες παρέχουν τα ίδια , άρα θέλουν βούρδουλα και οι 3!! :whip:

Όσο βλέπουν ότι ο κόσμος δεν κάνει συνδέσεις και αυτοί που έχουν συνδέσεις τις κόβουν , αυτό κάποια στιγμή σίγουρα θα τους θορυβήσει ακόμη περισσότερο..

 

Μέσα στο 2010 έχω ακούσει και έχω δει πάμπολλα κατατήματα Wind να κλείνουν.

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο όμως για Vodafone , Cosmote, Γερμανό. Γιατί?

Μήπως είναι αποτέλεσμα της όλης κακοδιαχείρισης πελατών της Wind?

Μήπως στο κηνύγι του νέου πελάτη που έπερνε €300-400 για νέα σύνδεση, χανόταν ο πιστός πελάτης των 10 ετών που έπερνε τα €70 ?

Μήπως το "να σπρώχνεις" τον πελάτη να κάνει φορητότητα (και με αυτόν τον τρόπο να ξεπερνά τη φοβία του για την φορητότητα) τον κάνεις μετά να παίζει συνέχεια μεταξύ Vodafone - Cosmote (που είναι το 75% της αγοράς) αλλά για Wind να μην θέλει να ξανακούσει?

 

Όχι email τους χρειάζεται , αλλά κατεβατό ολόκληρο!!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

φιλος υπεγραψε συμβολαιο με wind πριν κανα 2μηνο-3μηνο περιπου.

δε πηρε επιδοτηση, αλλα ζητησε εκπτωση στο παγιο.

στην προσφορα που του εκαναν ηταν και τα 2 πρωτα παγια δωρεαν.

τωρα θελει να διακοψει τελειως το συμβολαιο.

πρεπει να πληρωσει κατι? αν ναι, ποιο το ποσο?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φιλος υπεγραψε συμβολαιο με wind πριν κανα 2μηνο-3μηνο περιπου.

δε πηρε επιδοτηση, αλλα ζητησε εκπτωση στο παγιο.

στην προσφορα που του εκαναν ηταν και τα 2 πρωτα παγια δωρεαν.

τωρα θελει να διακοψει τελειως το συμβολαιο.

πρεπει να πληρωσει κατι? αν ναι, ποιο το ποσο?

ευχαριστω.

 

Δύο ενδεχόμενα:

1) Το ποσό των δύο πρώτων παγίων, αυτά δηλαδή που δεν πλήρωσε.

 

2) Το ποσό των δύο πρώτων παγίων επί 5/6 ή αλλιώς 5/3 του παγίου.

 

Εγώ το δεύτερο θα επιδίωκα. Αυτό προκύπτει ως εξής:

Ο φίλος σου δικαιούταν το ποσό των δύο παγίων. Αυτό αν το διαιρέσουμε με 12, που είναι οι μήνες που υπέγραψε προκύπτει ότι κάθε μήνα ο φίλος δικαιούταν έκπτωση τα δύο πάγια/12 δηλαδή πάγιο/6. Συνεπώς κάθε μήνα ο φίλος σου έπρεπε να πλήρωνε το πάγιο μείον την έκπτωση, δηλαδή πάγιο * 5/6. Άρα αφού έμεινε στη wind δύο μήνες πρέπει να πληρώσει 2 * πάγιο * 5/6 ή πάγιο * 5/3.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

@mol

 

Ουσιατικά θα του ζητηθεί το ποσό της έκπτωσης που έχει πάρει ως τώρα....

 

Αν περάσει από κάποιο κατάστημα θα του πουν ακριβώς το ποσό!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν πας σε ένα κατάστημα για φορητότητα αριθμού (cosmote->wind) υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν κάποια ειδική προσφορά αν τους το ζητήσεις ή μόνο απ το τηλέφωνο (13846; ) γίνονται αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν πας σε ένα κατάστημα για φορητότητα αριθμού (cosmote->wind) υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν κάποια ειδική προσφορά αν τους το ζητήσεις ή μόνο απ το τηλέφωνο (13846; ) γίνονται αυτά;

 

Από παντού γίνονται.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επανέφεραν το XL 1000!!

 

Δεν είχε σταματήσει ποτέ να είναι εμπορικά διαθέσιμο από όσο γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Επανέφεραν το XL 1000!!

Αν δεν επαναφέρουν τα παλιά προγράμματα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν πας σε ένα κατάστημα για φορητότητα αριθμού (cosmote->wind) υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν κάποια ειδική προσφορά αν τους το ζητήσεις ή μόνο απ το τηλέφωνο (13846; ) γίνονται αυτά;

Υπάρχει η προσφορά από το ίντερνετ και επίσης διαφορετική προσφορά αν πάρεις στην εξυπηρέτηση κινητής και ζητήσεις ότι θέλεις προσφορά.

Σε κατάστημα δεν κάνουν κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η προσφορά από το ίντερνετ και επίσης διαφορετική προσφορά αν πάρεις στην εξυπηρέτηση κινητής και ζητήσεις ότι θέλεις προσφορά.

Σε κατάστημα δεν κάνουν κάτι.

 

Παντού γίνονται προσφορές!

Απλώς να ξεκαθαρίσεις τι θέλεις από την αρχή για να δουν αν μπορούν να στο προσφέρουν...

 

Αν ήταν έτσι όπως τα λες τα μαγαζιά θα έκαναν μονο εξοφλήσεις.

Η WIND τα πληρώνε με το στόχο στις συνδέσεις και όχι με τις εξοφλήσεις!

 

Είσαι λάθος και δημιουργείς εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

μας λες δηλαδη οτι ο υπαλληλος μπορει να σου δωσει αλλες επιδοτησεις η αλλες εκπτωσεις, χωρις να παρει το οκ απο τα κεντρικα;
Link to comment
Share on other sites

μας λες δηλαδη οτι ο υπαλληλος μπορει να σου δωσει αλλες επιδοτησεις η αλλες εκπτωσεις, χωρις να παρει το οκ απο τα κεντρικα;

 

Μα το οκ το έχει πάρει. Μιλάμε για ανεπίσημα πράγματα έτσι; Επίσημα δεν μπορεί να κάνει τίποτα, αλλά ανεπίσημα μπορεί να κάνει καλή προσφορά συμβολαίου, μπορεί να ανταλλάξει κινητά, μπορεί, μπορεί, μπορεί....

 

Για να γίνω πιο σαγής τα επίσημα προγράμματα της εκάστοτε εταιρείας, καθώς και οι επίσημες εκπτώσεις υπάρχουν στο ίντερνετ. Από εκεί και πέρα περαιτέρω ανεπίσημες εκπτώσεις σε συμβόλαιο μπορούν να γίνουν είτε από εξωτερικό συνεργάτη της wind (μέσω τηλ, κτλ) ή από τον υπάλληλο - διευθυντή του καταστήματος (αυτό συνήθως από κοντά).

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να τρεχω στο καταστημα και να μην παρω κατευθειαν τηλ στα κεντρικα; Το ιδιο θα εκανε και ο υπαλληλος, ετσι και αλλιως.. Και συγνωμη που θα το πω αυτο, αλλά απο προσωπικη μου εμπειρια, οι 8 στους 10 υπαλληλους σε καταστηματα wind δεν εξυπηρετουν.. Μιλαω για προσωπικη μου εμπειρια παντα..
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε επιστολή απο την wind σχετικά με την επιδότηση μου (αν και το Μάρτιο λήγει το συμβόλαιο)

Δίνει δωρεάν 10 συσκευές από τις οποίες 4 τις έχει και σε φωτογραφία και είναι οι περισσότερες μάπα!

Εναλλακτικά μου δίνει -5 €/μήνα έκπτωση στο πάγιο απο -10€ που είχα μέχρι τώρα.

 

Γενικά μάπα επιδότηση:( με βλέπω για κάρτα να πηγαίνω μια που τα -10€ στο πάγιο ήταν πολύ καλά για εμένα έτσι και αλλιώς δεν και κανένα φοβερό πρόγραμμα.

 

Επίσης τα κινητά είναι αξίας κάτω των 60€ που μου δίνει επιδότηση (και σε φυσικά μαγαζιά οχι μέσω internet)

Edited by mobile_32
ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα περαιτέρω ανεπίσημες εκπτώσεις σε συμβόλαιο μπορούν να γίνουν είτε από εξωτερικό συνεργάτη της wind (μέσω τηλ, κτλ) ή από τον υπάλληλο - διευθυντή του καταστήματος (αυτό συνήθως από κοντά).

 

Μην πηγαίνετε κατ' ευθείαν στο πονηρο και στο off the record...

 

Γνωρίζω καταστήματα που βάζουν οι ίδιοι οι καταστημάταρχες τα 10 ευρώ έκπτωση σε λογαριασμό πελατών επειδή τους είχαν πει για το συνδυασμό 3σε1 και για διάφορους λόγους δεν ενεργοποιήθηκε το σταθερό!

 

Ό,τι μπορεί το κάθε κατάστημα αν είσαι ξεκάθαρος και ειλικρινής θα στο δώσει.

Είναι δύσκολοι καιροί για όλους. Μερικά μαγαζιά λόγω του αυξημένου ανταγωνισμού προσπαθούν και επιδιωκουν να έχουν "καλούς" πελάτες!

 

 

και γιατι να τρεχω στο καταστημα και να μην παρω κατευθειαν τηλ στα κεντρικα; Το ιδιο θα εκανε και ο υπαλληλος, ετσι και αλλιως.. Και συγνωμη που θα το πω αυτο, αλλά απο προσωπικη μου εμπειρια, οι 8 στους 10 υπαλληλους σε καταστηματα wind δεν εξυπηρετουν.. Μιλαω για προσωπικη μου εμπειρια παντα..

 

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ το ίδιο να μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο και το ίδιο να βρίσκομα σε κάποιο μαγαζί!

Διαφορετικά τα λες πρόσωπο με πρόσωπο...

 

Αν τύχει κατι και γίνει λάθος από την τηλεφωνική συμφωνία... Μπορεί να εμφανιστεί πρόβλημα, άλλα να σου είπε και άλλα να έγιναν, πολλά πράγματα συμβαίνουν από το τηλέφωνο!

 

Ακόμα και μη εσκεμμένο λάθος να τύχει διαφορετικά θα στο διορθώσει κάποιος από μαγαζί και διαφορετικά κάποιος που κάθεται πισω από ένα γραφείο!

 

Προσωπική γνώμη!

Πολλοί το "παίζουν μάγκες πίσω από το σύρμα"....

 

Σίγουρα το να μιλάς με τα κεντρικά της WIND δεν είναι ίδιο με το να μιλάς με κάποιον τηλεφωνικό dealer αλλά παραμένει η απόσταση!

Ενώ πας στο κατάστημα και λύνεις τις διαφορές σου με τον υπάλληλο!

 

Εγώ έχω βρει ένα μαγαζί στην γειτονιά μου που με εξυπηρετεί έχω κάνει το εταιρικο συμβόλαιο εκει και δεν πρόκειται ποτέ να μπω σε τέτοιες διαδικασίες!

 

Άλλωστε τα περισσότερα μαγαζιά είναι σε γειτονιές και στηρίζοντας τους στηρίζεις και την περιοχή σου.

 

Μπορέι να είμαι πολύ ρομαντικός αλλά άμα βρεις ένα σωστό μαγαζί μπορει να το εκτιμήσεις και εσύ!

 

Ή μόνο αν τις θεωρείς όλες πολυεθνικές και δίνεις στη γραμμάτεα σου αυτές τις υποθέσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελλανει αυτη η wind.Εκανα αιτηση φορητοτητας για 2 γραμμες που εχουμε και με τα πολλα πολλα μου εδωσαν επιδοτιση 400 ευρω και επειδη εχω και σταθεροιντερνετ μου ειπε η υπεθυνη οτι να τα κανω ολα σε ενα λογαριασμο ωστε να εχω εκτωση 10.33 και 300 mb δωρεαν στο κινητο.Ανανεωσα πριν 2 βδομαδες και τωρα μου λενε οτι δεν υπαρχει η προσφορα για τα mb στα κινητα:worry:

Τι μπορω να κανω τωρα?Σε περιπτωση που κανω διακοπη τα κινητα πληρωνω την επιδοτιση και τελειωσα απο αυτους??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αίτηση μεταφοράς σε άλλη εταιρεία ,

Εντός 3 ημερών θα είσαι αλλού . Εν τω μεταξύ θα σε πάρουν τηλέφωνο για να μην φύγεις οπότε πές τους το πρόβλημα σου .

Αν δεν συμβιβαστείτε, θα πληρώσεις την επιδότηση που πήρες και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελλανει αυτη η wind.Εκανα αιτηση φορητοτητας για 2 γραμμες που εχουμε και με τα πολλα πολλα μου εδωσαν επιδοτιση 400 ευρω και επειδη εχω και σταθεροιντερνετ μου ειπε η υπεθυνη οτι να τα κανω ολα σε ενα λογαριασμο ωστε να εχω εκτωση 10.33 και 300 mb δωρεαν στο κινητο.Ανανεωσα πριν 2 βδομαδες και τωρα μου λενε οτι δεν υπαρχει η προσφορα για τα mb στα κινητα:worry:

Τι μπορω να κανω τωρα?Σε περιπτωση που κανω διακοπη τα κινητα πληρωνω την επιδοτιση και τελειωσα απο αυτους??

 

Τα 300MB με ποιο πρόγραμμα κινητού θα τα έχεις?

Ή αν γίνει ο συνδυασμός;

 

Ασε με να υποθέσω τηλεφωνικά έγινε;

 

Αν έχει γίνει τηλεφωνικά και έχεις κρατήσει το όνομα με αυτόν που μίλησες πάρε τηλέφωνο τα κεντρικά και ζήτα να σου βάλουν δωρεάν τα 300MB που σου έταξαν!

Τα πάντα διορθώνονται! Στη χειρότερη ζήτα να τα χρεωθεί το άτομο που στα έταξε! (η εταιρεία του)

Link to comment
Share on other sites

Τα 300MB με ποιο πρόγραμμα κινητού θα τα έχεις?

Ή αν γίνει ο συνδυασμός;

 

Ασε με να υποθέσω τηλεφωνικά έγινε;

 

Αν έχει γίνει τηλεφωνικά και έχεις κρατήσει το όνομα με αυτόν που μίλησες πάρε τηλέφωνο τα κεντρικά και ζήτα να σου βάλουν δωρεάν τα 300MB που σου έταξαν!

Τα πάντα διορθώνονται! Στη χειρότερη ζήτα να τα χρεωθεί το άτομο που στα έταξε! (η εταιρεία του)

 

Ναι σαν να το ξερα και κράτησα το όνομα της όταν μιλήσαμε.Τα 300 είναι ξεχωριστά και για τις δύο συνδέσεις.Είναι απλά κοροϊδία να σου κάνουν προσφορά και με το που κανείς ανανέωση να μην ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

είμαι νέος στην wind σχετικά και έχω κάνει 6μηνο συμβόλαιο στο wind M, δεν πήρα κινητό, αντί αυτού που κάνουν έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο. Οταν βγει επιδότηση στην ανανέωση συμβολαίου θα με ενημερώσουν? ή θα πρέπει να ψαχτώ εγώ? επίσης έχω ένα θέμα με τους λογαριασμούς. Ο πρωτος ήταν με λήξη 8/8/2010 και ο τελευταίος που μου ηρθε ταχυδρομικά 8/9/2010. Από τότε λογαριασμός δεν ξανάρθε!!! μου έστειλαν sms αλλά επειδή έρχονται νωρίς τα άφησα να έρθει ο λογαριασμός, με αποτέλεσμα να αφήσω 2 απλήρωτους. Τον έναν τον πληρωσα με τον επόμενο που βλέπω στο internet (ebill) και πληρώνω μέσω web banking και τώρα εγινε ξανά το ίδιο! ελεγξα τον last και δεν έχω πληρώσει τον προηγούμενο! πηρα τηλ στο 1260 και περιμενα πόση ώρα και δεν απαντάει κανεις! τι έγινε απεργούν και αυτοί???? :mad::mad::mad::mad: κανείς άλλος με παρόμοιο πρόβλημα? εγώ θέλω να μου έρχεται κανονικά και αναλυτικά σπιτι ταχυδρομικά όπως κανονικά πρέπει!
Link to comment
Share on other sites

Εχω εταιρικο πακετο στη Wind, με 1 προγραμμα bbfexy 400 και 3 bb flexy 100. η συμβαση μου ληγει τον φεβουαριο και ειδη εχουν αρχισει να μου λενε για επιδοτηση. μου ειπα για 90 ευρω ανα συσκευη.

 

Μου φανηκαν λιγα και μιλαω ειδικα για την 400αρα συνδεση που εχει και παγιο 50 ευρω και ειναι το 50 % του λογαριασμου.

 

πειτε μου υπαρχει ειδικος τιμοκαταλογος για αγορα συσκευης απο εταιρια? γιατι στη cosmote παλιοτερα ειχα πιασει στα χερια μου καταλογο με ολα τα διαθεσιμα κινητα (σταλμενο με fax) με τουλαχιστον 50 εως 90 ευρω κατω απο τη λιανικη τιμη.

 

τι να κανω για να ανεβασουν την επιδοτηση μου ? θελω να αλλαξω και το ενα προγραμμα απο 100 σε 200. δεν θα μου δωσουν παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια γρηγορη ερωτησουλα:

 

εχω το παλιο προγραμμα wind S το οποιο δεν ειχε ενσωματωμενη χρηση internet απο το κινητο, οποτε και προσθεσα επιπλεον το πακετακι Web 'n Mail τωn 40ΜΒ

 

ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αλλο πακετακι που να μου δινει περισσοτερα ΜΒ internet γιατι τα 40ΜΒ δε μου αρκουν πια

εκανα τη σκεψη να πηγαινα στο νεο wind S που δινει 100ΜΒ, αλλα συγκριτικα με το παλιο δεν αξιζει!!

υπαρχει κατι?? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια γρηγορη ερωτησουλα:

 

εχω το παλιο προγραμμα wind S το οποιο δεν ειχε ενσωματωμενη χρηση internet απο το κινητο, οποτε και προσθεσα επιπλεον το πακετακι Web 'n Mail τωn 40ΜΒ

 

ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αλλο πακετακι που να μου δινει περισσοτερα ΜΒ internet γιατι τα 40ΜΒ δε μου αρκουν πια

εκανα τη σκεψη να πηγαινα στο νεο wind S που δινει 100ΜΒ, αλλα συγκριτικα με το παλιο δεν αξιζει!!

υπαρχει κατι?? :)

 

Χμμ..... Ήσουν στους άτυχους που πήραν το παλιό small χωρίς τα 100 MB ε;;;;; Μάλιστα.... Δηλαδή το νέο small δεν σε καλύπτει; Δηλαδή τα μηνύματα που είναι 70 λιγότερα λογικά δεν σε καλύπτουν έτσι;

 

Λοιπόν οι χρεώσεις που υπάρχουν είναι αυτές (δεν είμαι 100 % σίγουρος, πάρε στο 1212 να ρωτήσεις):

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85-/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%9F%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-/-%CE%A7%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

 

Δηλαδή μάλλον υπάρχουν τα 300 MB με 15 Ευρώ. Ωστόσο σου προτείνω να περιμένεις τον επόμενο χρόνο ή αν βιάζεσαι τότε φορητότητα προς q, στην οποία έχεις 400 MB με 4 Ευρώ. Πάντα επίσημα μιλάω έτσι;;;; Ανεπίσημα έχεις απεριόριστο με 1 Ευρώ.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...