Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω και τους δυο σας για τις αμεσες απαντησεις. Δεν εχω σκοπο να προβω σε καποια καταγγελια περαν αυτης που γραφει στον λογαριασμο ότι εχω το δικαιωμα διακοπης σε περιπτωση που δεν συμφωνω με την αλλαγη της ελαχιστης διαρκειας κλησης. Επισης δεν εχω σκοπο να μην πληρωσω και την επιδοτηση απλα θα ηθελα να με εχει ενημερωσει ο πωλητης νωριτερα αφου του ειπα οτι εχω ακουσει καποιες φημες για αυξηση στα 60'. Καλη χρονια και παλι.

 

Από Φεβρουάριο θα γίνουν οι αλλαγές;

 

Είσαι στο Small με τα 100 λεπτά προς τρίτους δηλαδή στο ΜΗ εμπορικά διαθέσιμο ή στο καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

Από Φεβρουάριο θα γίνουν οι αλλαγές;

 

Είσαι στο Small με τα 100 λεπτά προς τρίτους δηλαδή στο ΜΗ εμπορικά διαθέσιμο ή στο καινούριο;

 

λογικά στο νεο S θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

@hrliakop

 

Δηλαδή θες να μου πεις οτι θα αλλάξουν η ελάχιστη διάρκει σε όλα τα προγράμματα; Και στα εμπορικά διαθέσιμα; Είσαι σίγουρος; Από Φεβρουάριο;

 

Μπορεί να έκανε το παλιό Small λίγο πριν το Δεκέμβρη η φίλη!

Link to comment
Share on other sites

@hrliakop

 

Δηλαδή θες να μου πεις οτι θα αλλάξουν η ελάχιστη διάρκει σε όλα τα προγράμματα; Και στα εμπορικά διαθέσιμα; Είσαι σίγουρος; Από Φεβρουάριο;

 

Μπορεί να έκανε το παλιό Small λίγο πριν το Δεκέμβρη η φίλη!

 

Από την 07.02.2011 θα πραγματοποιηθούν οι ακόλουθες αλλαγές:

 

1.Τροποποίηση της ελάχιστης διάρκειας χρέωσης στις εθνικές κλήσεις φωνής προς όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα (εντός & εκτός της ενσωματωμένης χρήσης) από 45’’ σε 60’’ σε όλα τα προγράμματα για ιδιώτες. Ο τρόπος χρέωσης μετά την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης παραμένει ανά δευτερόλεπτο.

 

Εξαιρούνται τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα WIND-XXS, WIND-XS, WIND-S, WIND-M, WIND-L, WIND-XL, WIND-XXL, WIND-3XL καθώς και το Συμβόλαιο Q στα οποία θα παραμείνει η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης στα 45’’.

 

2.Τροποποίηση στη χρέωση εθνικών κλήσεων φωνής προς όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) σε 0,0057€/δευτ (συμπ. ΦΠΑ) σε όλα τα προγράμματα Συμβολαίου WIND για ιδιώτες.

 

Εξαιρούνται τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα WIND XXS, WIND XS, WIND S, WIND M, WIND L, WIND XL, WIND XXL, WIND 3XL και το εμπορικά διαθέσιμο WIND XL 1000 τα οποία έχουν ήδη 0,0057€/δευτ χρέωση εθνικών κλήσεων φωνής καθώς και το Συμβόλαιο Q στο οποίο θα παραμείνει η χρέωση σε 0,0043€/δευτ (συμπ. ΦΠΑ)

Edited by hrliakop
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το καινουριο γιατι εχει 1500 προς wind 90 προς ολους και 100mb. Η αυξηση θα ισχυει απο 07/02/2011. Edited by nuvox
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Από την 07.02.2011 θα πραγματοποιηθούν οι ακόλουθες αλλαγές:

 

1.Τροποποίηση της ελάχιστης διάρκειας χρέωσης στις εθνικές κλήσεις φωνής προς όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα (εντός & εκτός της ενσωματωμένης χρήσης) από 45’’ σε 60’’ σε όλα τα προγράμματα για ιδιώτες. Ο τρόπος χρέωσης μετά την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης παραμένει ανά δευτερόλεπτο.

 

Εξαιρούνται τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα WIND-XXS, WIND-XS, WIND-S, WIND-M, WIND-L, WIND-XL, WIND-XXL, WIND-3XL καθώς και το Συμβόλαιο Q στα οποία θα παραμείνει η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης στα 45’’.

 

2.Τροποποίηση στη χρέωση εθνικών κλήσεων φωνής προς όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) σε 0,0057€/δευτ (συμπ. ΦΠΑ) σε όλα τα προγράμματα Συμβολαίου WIND για ιδιώτες.

 

Εξαιρούνται τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα WIND XXS, WIND XS, WIND S, WIND M, WIND L, WIND XL, WIND XXL, WIND 3XL και το εμπορικά διαθέσιμο WIND XL 1000 τα οποία έχουν ήδη 0,0057€/δευτ χρέωση εθνικών κλήσεων φωνής καθώς και το Συμβόλαιο Q στο οποίο θα παραμείνει η χρέωση σε 0,0043€/δευτ (συμπ. ΦΠΑ)

 

!

 

Η Wind δίνει βάση και καλές προσφορές στα καρτοκινητά (δες 500mb f2g, διπλασιασμό κάρτας) και απομακρύνει τους πελάτες από τα συμβόλαια!

Αυτά μου δείχνουν αυτές οι κινήσεις της (δες μικρές επιδοτήσεις)

 

Αν δεν βγάλει και κάποια άλλα προγράμματα συμβολαίων θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για τα μαγαζιά...

 

PS: Αυτή είναι μια γενική εικόνα σε όλες τις εταιρίες. Εσκεμμένα ή όχι απομακρύνουν τους συνδρομητές από τα συμβόλαια!

Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το καινουριο γιατι εχει 1500 προς wind 90 προς ολους και 100mb. Η αυξηση θα ισχυει απο 07/02/2011.

 

Δεν σε επηρεάζει εσένα! Αν είσαι στο καινούργιο!

 

Έχει σταλεί μαζικά η επιστολή σε όλους και οι αλλαγές αφορούν τα μη εμπορικά!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το καινουριο γιατι εχει 1500 προς wind 90 προς ολους και 100mb. Η αυξηση θα ισχυει απο 07/02/2011.

 

λαθος μου...αν εχεις το καινουριο δηλαδη εκανες την αιτηση μετα τις 3/12, τοτε παραμενεις με 45'' ελαχιστη χρεωση!

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δίνει βάση και καλές προσφορές στα καρτοκινητά (δες 500mb f2g, διπλασιασμό κάρτας) και απομακρύνει τους πελάτες από τα συμβόλαια!

Αυτά μου δείχνουν αυτές οι κινήσεις της (δες μικρές επιδοτήσεις)

 

Αν δεν βγάλει και κάποια άλλα προγράμματα συμβολαίων θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για τα μαγαζιά...

 

PS: Αυτή είναι μια γενική εικόνα σε όλες τις εταιρίες. Εσκεμμένα ή όχι απομακρύνουν τους συνδρομητές από τα συμβόλαια!

Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική αυτη!

 

κατα τη γνωμη μου επρεπε καποια στιγμη να "κουλαρει" ο ανταγωνισμος που χτυπησε κοκκινο απο τον Φεβρουαριο του 2010.

Ναι μεν βγηκαν καλα προγραμματα, ναι μεν καποιοι συνδρομητες "εκμεταλλευτηκαν τον πολεμο που ειχαν κηρυξει κυριως οι Wind - Vodafone αλλα μεσομακροπροθεσμα θα εβγαινε εις βαρος ολων μας (βλ. χρεη εταιρειων, αναδιαρθρωσεις, μετονομασιες, απολυσεις υπαλληλων κοκ).

Το 2011 θα ειναι ετος "παγακι' για την κινητη τηλεφωνια με τις εταιρειες να παιρνουν θεση για ενα δυναμικο come back το 2012...

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου...αν εχεις το καινουριο δηλαδη εκανες την αιτηση μετα τις 3/12, τοτε παραμενεις με 45'' ελαχιστη χρεωση!

Μακαρι να ειναι ετσι! Αν ισχυει μονο για τα μη εμπορικα διαθεσημα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να το κανουν μονο εκει!

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ετσι! Αν ισχυει μονο για τα μη εμπορικα διαθεσημα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να το κανουν μονο εκει!

 

για να παει ο κοσμος στα νεα προγραμματα...;;; ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολοκληρωθηκε η φορητοτητα απο cosmote αλλα δεν εχω αναγνωριση κλησεων.Πρεπει να κανω κατι εγω για να ενεργοποιηθει;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολοκληρωθηκε η φορητοτητα απο cosmote αλλα δεν εχω αναγνωριση κλησεων.Πρεπει να κανω κατι εγω για να ενεργοποιηθει;

 

δεν θα στο εχουν βαλει σαν υπηρεσια κατα την καταχωρηση της αιτησης.

παρε στο 1260 να στο βαλουν. (χρεωση 0,24 euros)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολοκληρωθηκε η φορητοτητα απο cosmote αλλα δεν εχω αναγνωριση κλησεων.Πρεπει να κανω κατι εγω για να ενεργοποιηθει;

 

Wellcome to wind.

Προσωπικά, την καλύτερη κάλυψη ever. :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως μέσα στο σπίτι έχει σήμα :p

Με cosmote μόνο στα παράθυρα και στο μπαλκόνι :p

 

Στο συμβόλαιο μου γράφει για αναγνώριση κλήσεων πάντως.Θα πάρω στο 1260 και φαντάζομαι θα μου το φτιάξουν (εντός της ημέρας; ).

Link to comment
Share on other sites

Wellcome to wind.

Προσωπικά, την καλύτερη κάλυψη ever. :)

 

καλο,ε?ειμαι στην wind απο την πρωτη μερα που βγηκε αλλα στο σημα ειναι η χειροτερη!δεν την αλλαζω λογω συνηθειας αλλα ειναι η χειροτερη!ισω ςοχι τοσο σε εξωτερικους χωρους αλλα οταν μπαινεις σε κτιρια,υπογεια βλεπω αλλους με cosmote,voda να μιλανε και εγω δεν ειχα ποτε σημα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD---%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD.aspx

Δελτίο Τύπου: 7/1/2011

 

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω μεταβολές σε χρεώσεις και χαρακτηριστικά προγραμμάτων συμβολαίου για Ιδιώτες, με ισχύ από την 7η Φεβρουαρίου 2011:

 

Αύξηση στη χρέωση των κλήσεων φωνής προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας σε 0,0057 €/δευτ σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου, εκτός του προγράμματος Συμβόλαιο Q, στο οποίο η τιμή παραμένει ως έχει.

Αύξηση του ελάχιστου χρόνου χρέωσης εθνικών κλήσεων φωνής και βίντεο-κλήσεων σε 60 δευτερόλεπτα, η οποία εφαρμόζεται σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου, εκτός του Συμβολαίου Q, στo οποίo ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης παραμένει ως έχει. Η χρέωση μετά την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης παραμένει ανά δευτερόλεπτο σε όλα τα προγράμματα.

Αύξηση του ελάχιστου χρόνου χρέωσης εξερχομένων και εισερχομένων κλήσεων σε 60 δευτερόλεπτα στο πρόγραμμα περιαγωγής WIND Roamer και ισχύει για όλα τα προγράμματα που μπορούν να εγγραφούν στο WIND Roamer. Η χρέωση μετά την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης παραμένει ανά δευτερόλεπτο.

 

Λόγω των παραπάνω αυξήσεων, οι συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι σε ένα από τα παραπάνω προγράμματα έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση εφόσον πρώτα προβούν στην εκπλήρωση των εκ του νόμου και της συμβάσεως απορρεουσών υποχρεώσεών τους.

 

Για αναλυτικές χρεώσεις & χαρακτηριστικά των προγραμμάτων ενημερωθείτε από το http://www.wind.com.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND για ιδιώτες, καλώντας 1260 από κινητό WIND (0,2481€/κλήση) ή 6935601260 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση για κλήσεις προς σταθερά).

 

Σε όλες τις ως άνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλο,ε?ειμαι στην wind απο την πρωτη μερα που βγηκε αλλα στο σημα ειναι η χειροτερη!δεν την αλλαζω λογω συνηθειας αλλα ειναι η χειροτερη!ισω ςοχι τοσο σε εξωτερικους χωρους αλλα οταν μπαινεις σε κτιρια,υπογεια βλεπω αλλους με cosmote,voda να μιλανε και εγω δεν ειχα ποτε σημα!

Εξαρταται που μενεις φιλτατε.

Αθηνα,αμπελοκηπους,κυψελη,ηλιουπολη και νεο ζωγραφου η wind εχει παντου σχεδον 4-5 γραμμες 3g (στις 5),voda περιπου τα ιδια η ενα τσακ πιο κατω,κοτε σε μερικα απο τα προαναφερθεντα σημεια οπως ηλιουπολη,νεο ζωγραφου και σε σημεια του γκυζη,δηλαδη σε περιοχες με μερικες εκατονταδες χιλιαδες κατοικους δεν πιανει ΤΙΠΟΤΑ.ασχετα τι εταιρεια ειναι η wind,και εγω νομιζω εχει την καλυτερη καλυψη.

Στην αττικη τουλαχιστον.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

"6935601260 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση για κλήσεις προς σταθερά)"

 

Δηλαδή έχει αστική χρέωση ο αριθμός αυτός;

 

Αν δηλαδή τον καλέσει κάποιος από αλλο δίκτυο ή σταθερό τηλέφωνο θα χρεωθεί σαν να καλεί σε σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

Λόγω των παραπάνω αυξήσεων, οι συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι σε ένα από τα παραπάνω προγράμματα έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση εφόσον πρώτα προβούν στην εκπλήρωση των εκ του νόμου και της συμβάσεως απορρεουσών υποχρεώσεών τους.

 

δηλαδη αν θελω να φυγω πρεπει να επιστρεψω ποσοστο απο την επιδοτηση συσκευης κτλ..

 

μα τοτε δεν καταγγελεις την συμβαση .. ειναι σα να πηγαινεις με φορητοτητα καπου αλλου..

 

ενω εδω υπαρχει υπαιτιοτητα της εταιριας ...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν από το CC η αύξηση θα ισχύει και για το εμπορικά μη διαθέσιμα προγράμματα. Εκκρεμεί για το αν και πώς θα ισχύει στο παλιό Wind 1.
Link to comment
Share on other sites

Λόγω των παραπάνω αυξήσεων, οι συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι σε ένα από τα παραπάνω προγράμματα έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση εφόσον πρώτα προβούν στην εκπλήρωση των εκ του νόμου και της συμβάσεως απορρεουσών υποχρεώσεών τους.

 

δηλαδη αν θελω να φυγω πρεπει να επιστρεψω ποσοστο απο την επιδοτηση συσκευης κτλ..

 

μα τοτε δεν καταγγελεις την συμβαση .. ειναι σα να πηγαινεις με φορητοτητα καπου αλλου..

 

ενω εδω υπαρχει υπαιτιοτητα της εταιριας ...

Αν καταγγείλεις τη σύμβαση δεν επιστρέφεις την επιδότηση.

Σύμφωνα με το συμβόλαιο που υπέγραψες:

 

...σε περίπτωση που η σύμβαση λυθεί πριν από την πάροδο της χρονικής περιόδου απόσβεσής της με υπαιτιότητα του συνδρομητή [...] υποχρεούται να επιστρέψει ποσοστό εκ του ποσού...

 

Γίνεται κατανοητό πως αν η λύση της σύμβασης γίνει με καταγγελία (υπαιτιότητα της εταιρίας δηλαδή) δεν επιστρέφεις την επιδότηση.

 

Φίλος μου έχει καταγγείλει τη σύμβαση στο τετράμηνο, επειδή δεν έπιανε στο σπίτι του και δεν επέστρεψε την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει καταγγείλει τη σύμβαση στο τετράμηνο, επειδή δεν έπιανε στο σπίτι του και δεν επέστρεψε την επιδότηση.

 

Μπορώ να κάνω σύνδεση και μετά να τους πω ότι δεν πιάνει σπίτι μου και να μην επιστρέψω την επιδότηση; Πώς θα αποδείξω ότι δεν πιάνει σπίτι μου; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...