Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν γνωρίζω. Μόνο στο 13800 θα πάρεις σίγουρη απάντηση 

 

Τηλ στο 13800 και θα στο κάνουν 

οκ, σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, rebel1 said:

Εδώ λέει ότι ισχύει αφού λήξει το παρόν

IMG_2164.jpeg

Λοιπόν. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται 

Πλέον σε εμάς άλλαξε ημερομηνία του συμβολαίου σε δύο χρόνια από χτες. Άρα pk είχες δίκιο.

Στο τηλέφωνο άλλα μου είπαν... Μια ζωή αυτή η εταιρεία ότι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση.

Πίστευα ότι θα άρχιζε το νέο συμβόλαιο από την ημερομηνία λήξης του προηγούμενου, αλλά τελικά αρχίζει από την ανανέωση.

Καλημέρα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Αυτό μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση.

Πίστευα ότι θα άρχιζε το νέο συμβόλαιο από την ημερομηνία λήξης του προηγούμενου, αλλά τελικά αρχίζει από την ανανέωση.

Καλημέρα.

Τους έχω ικανούς αν πάρω τηλέφωνο να ξανά αλλάξουν. Τέλος πάντων για αλλά δύο χρόνια συνεχίζουμε εκεί 

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι... με την τιμή που το πήρες τι το συζητάμε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Ισχύουν τα τέλη πρόωρης αποχώρησης ή ανανεώνεται με την λήξη του υπάρχων συμβολαίου;;

Αν κανεις νωρίτερα ανανεωση δεν χρεώνεσαι τέλη διακοπής πουθενά. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές ακριβώς έχω κι εγώ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

αλλά τελικά αρχίζει από την ανανέωση

Αυτό δεν ίσχυε από πάντα;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν γνωρίζω. Μόνο στο 13800 θα πάρεις σίγουρη απάντηση 

 

Τηλ στο 13800 και θα στο κάνουν 

πήρα στο 13800, τζίφος και εκεί.....δεν ξέρουν γιατί δεν είναι διαθέσιμη η προσφορά στο app

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dimeos said:

πήρα στο 13800, τζίφος και εκεί.....δεν ξέρουν γιατί δεν είναι διαθέσιμη η προσφορά στο app

Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί;;;;Μήπως θέλει ενημέρωση ή εφαρμογή;;;;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί;;;;Μήπως θέλει ενημέρωση ή εφαρμογή;;;;

μπαίνω και από υπολογιστή και από κινητό. στο κινητό δεν μου βγάζει ότι θέλει ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Σε διάλογο που πρόσεξα στα σόσιαλ, γίνεται ανανέωση για δυο χρόνια. Οκ, λογικό μου φαίνεται. 
Ωστόσο, δε μου φαίνεται λογικό να ανανεώσει κάποιος που είχε το πακέτο με τα 13€, για δυο χρόνια, για να του δώσουν δώρο παραπάνω γίγα για δυο μήνες!

Δε μπορεί..

IMG_4966.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις το λογότυπο της εταιρείας που αναφέρεσαι πάνω αριστερά, θα καταλάβεις ότι γίνεται ;) 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει! Τι θα τους πείραζε δηλαδή να το κάνουν και αυτό για πάντα. Μετά από δυο χρόνια θα είναι σαν 0. 

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα. 

Να ζητήσω από τώρα την διακοπή του παρακάτω συμβόλαιου η είναι ακόμα νωρίς; 

 

Screenshot_20240126_114532.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα. 

Να ζητήσω από τώρα την διακοπή του παρακάτω συμβόλαιου η είναι ακόμα νωρίς; 

 

Screenshot_20240126_114532.jpg

Επειδή κάνει ενα μήνα…θα πάει με βάση τη τιμολόγηση. Εμένα θα το διέκοπταν 26/2 αν διακόψω σήμερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λέω να φύγω κι εγω από τη Nova, αν και σχεδόν 20 χρονια συνδρομητής!

Θα πάρω το σταθερό και το F2G που είναι στο όνομα της γυναίκας και θα πάω (στο δικό μου όνομα) στη κόκκινη που με 41 Ευρώ έχω απεριόριστα όλα στο κινητό (συμβόλαιο) και internet σπίτι το ίδιο με αυτό που έχω τώρα (VDSL 100).

Το σταθερό είχε λήξει κανα μήνα το έτος και δεν ανανέωσα. Επέλεξα τη προσφορά για Fiber to the home, αλλά δε με πήραν τηλ ποτέ!

Το κινητό της γυναίκας είναι συμβόλαιο (από τέλη Νοέμβρη) και παίρνει έκπτωση λόγω σταθερού.

Αν το βγάλω το σταθερό, θα φύγει η έκπτωση, βέβαια. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που ίσως μας βγει?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, okourkoulos said:

Λέω να φύγω κι εγω από τη Nova, αν και σχεδόν 20 χρονια συνδρομητής!

Θα πάρω το σταθερό και το F2G που είναι στο όνομα της γυναίκας και θα πάω (στο δικό μου όνομα) στη κόκκινη που με 41 Ευρώ έχω απεριόριστα όλα στο κινητό (συμβόλαιο) και internet σπίτι το ίδιο με αυτό που έχω τώρα (VDSL 100).

Το σταθερό είχε λήξει κανα μήνα το έτος και δεν ανανέωσα. Επέλεξα τη προσφορά για Fiber to the home, αλλά δε με πήραν τηλ ποτέ!

Το κινητό της γυναίκας είναι συμβόλαιο (από τέλη Νοέμβρη) και παίρνει έκπτωση λόγω σταθερού.

Αν το βγάλω το σταθερό, θα φύγει η έκπτωση, βέβαια. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που ίσως μας βγει?

Θα φύγει η έκπτωση. Το συμβόλαιο του σταθερού που έχει λήξει μπορείς να το μεταφέρεις άνετα εκεί που θέλεις. Κατά τα άλλα δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο άλλο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, okourkoulos said:

Λέω να φύγω κι εγω από τη Nova, αν και σχεδόν 20 χρονια συνδρομητής!

Θα πάρω το σταθερό και το F2G που είναι στο όνομα της γυναίκας και θα πάω (στο δικό μου όνομα) στη κόκκινη που με 41 Ευρώ έχω απεριόριστα όλα στο κινητό (συμβόλαιο) και internet σπίτι το ίδιο με αυτό που έχω τώρα (VDSL 100).

Το σταθερό είχε λήξει κανα μήνα το έτος και δεν ανανέωσα. Επέλεξα τη προσφορά για Fiber to the home, αλλά δε με πήραν τηλ ποτέ!

Το κινητό της γυναίκας είναι συμβόλαιο (από τέλη Νοέμβρη) και παίρνει έκπτωση λόγω σταθερού.

Αν το βγάλω το σταθερό, θα φύγει η έκπτωση, βέβαια. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που ίσως μας βγει?

Να δεις στο Nova App την διάρκεια ισχύος του συμβολαίου αν έχει ανανεωθεί σιωπηρά… μόνο αυτό. 

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Θα φύγει η έκπτωση. Το συμβόλαιο του σταθερού που έχει λήξει μπορείς να το μεταφέρεις άνετα εκεί που θέλεις. Κατά τα άλλα δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο άλλο πρόβλημα

Μπορεί βέβαια να πάει κάποιο άλλο σταθερό στο όνομα της ώστε να μείνει η έκπτωση. Συγκεκριμένα, σε εξοχικό, σταθερό συγγενή μεγάλης ηλικίας. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 11:34 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Μπορείς να ανανεώσεις και τώρα για αλλά δύο χρόνια με τα 20 GB στην ίδια τιμή 

Ισχύουν τα τέλη πρόωρης αποχώρησης ή ανανεώνεται με την λήξη του υπάρχων συμβολαίου;;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ισχύουν τα τέλη πρόωρης αποχώρησης ή ανανεώνεται με την λήξη του υπάρχων συμβολαίου;;

Όχι δεν ισχύουν τέλη πρόωρης αποχώρησης αφού παραμένεις στην εταιρεία. Το συμβόλαιο ανανεώνεται αυτόματα την ημέρα που θα πατήσεις το κουμπί που αποδέχεσαι τους όρους 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όχι δεν ισχύουν τέλη πρόωρης αποχώρησης αφού παραμένεις στην εταιρεία. Το συμβόλαιο ανανεώνεται αυτόματα την ημέρα που θα πατήσεις το κουμπί που αποδέχεσαι τους όρους 

Και πατήσεις ενεργοποίηση φυσικά; Το unlimited all +EE στην ίδια τιμή με το υπάρχων. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...