Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/1/2024 at 3:27 ΜΜ, paanos said:

Κάλεσε 2105100200 και ρώτα αν εμφανίστηκε στο ΑΦΜ σου. Πρέπει να είναι στα ίδια στοιχεία 

Σχετικές προσφορές και για προσθήκη κινητού σε υπάρχον σταθερό. 

IMG_5139.png

το wallet και το simo ας μας το κάνει κάποιος λιανά 

9 ώρες πριν, Arinos said:

Εμένα ακόμα την δείχνει την προσφορά στα 18€.

Αν σας καλύπτει δοκιμασμένα με τα τωρινά δεδομένα είναι τίμια τιμή. Μην κάνετε το συμβόλαιο με βάση ότι θα αναβαθμίσουν κλπ και έχετε προβλήματα μέχρι τότε.

όπως τα είπες συμφωνώ και επαυξάνω 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, cmvr said:

το wallet και το simo ας μας το κάνει κάποιος λιανά

SIMO = sim only. Χωρίς συσκευή

Wallet = subsidy = επιδότηση. Η διαφορά είναι ότι στο πρώτο, έχεις χρήματα και τα κάνεις όποια συσκευή θέλεις (και το ποσό που μένει το παίρνεις σε έκπτωση στο πρώτο πάγιο), ενώ στο δεύτερο η λίστα συσκευών είναι περιορισμένη και συνήθως είναι συσκευές με υπέρ επιδότηση (πχ ένα σύνηθες είναι αν έχεις 100€ επιδότηση, να μπορείς να αγοράσεις ένα κινητό της Χ εταιρίας με 150€ επιδότηση) 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, hercoulis said:

Εγώ έχω 119.99 ευρώ επιδότηση, αν επιλέξω να ανανεώσω με επιβάρυνση 5€ στο μηνιαίο πάγιο το οποίο ουσιαστικά είναι δώρο άδωρο από τη στιγμή που είναι στα 2 χρόνια ακριβώς το ποσό της επιδότησης)

Κάνω κάπου λάθος στους υπολογισμούς μου;

Τι νόημα έχει να λέγεται επιδότηση 120€ από τη στιγμή που θα πληρώσω στη διετία ακριβώς 120€;

5€ Χ 24 μήνες.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Εγώ έχω 119.99 ευρώ επιδότηση, αν επιλέξω να ανανεώσω με επιβάρυνση 5€ στο μηνιαίο πάγιο το οποίο ουσιαστικά είναι δώρο άδωρο από τη στιγμή που είναι στα 2 χρόνια ακριβώς το ποσό της επιδότησης)

Κάνω κάπου λάθος στους υπολογισμούς μου;

Τι νόημα έχει να λέγεται επιδότηση 120€ από τη στιγμή που θα πληρώσω στη διετία ακριβώς 120€;

5€ Χ 24 μήνες.

 

250€ δίνουν σε νέες συνδέσεις η υπέρ επιδότηση για s23 σειρά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikolas14 said:

250€ δίνουν σε νέες συνδέσεις η υπέρ επιδότηση για s23 σειρά.

Εμένα μου δίνουν 120 για ανανέωση συμβολαίου unlimited all στα 31,99 € 

ή

στα 26,99 € χωρίς επιδότηση.

Ευνόητο είναι ότι θα επιλέξω τα 26.99

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, p_k said:

Εμένα μου δίνουν 120 για ανανέωση συμβολαίου unlimited all στα 31,99 € 

ή

στα 26,99 € χωρίς επιδότηση.

Ευνόητο είναι ότι θα επιλέξω τα 26.99

Εγώ στην θέση σου θα επέλεγα το β) δηλαδή το 27 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, p_k said:

Εμένα μου δίνουν 120 για ανανέωση συμβολαίου unlimited all στα 31,99 € 

ή

στα 26,99 € χωρίς επιδότηση.

Ευνόητο είναι ότι θα επιλέξω τα 26.99

Συμφέρει χωρίς επιδότηση σε σένα, σε κάθε περίπτωση. Ιδανικά αν ηθελα καλύτερη τιμή θα έκανα φορητότητα προς Vodafone CU.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, p_k said:

Εμένα μου δίνουν 120 για ανανέωση συμβολαίου unlimited all στα 31,99 € 

ή

στα 26,99 € χωρίς επιδότηση.

Ευνόητο είναι ότι θα επιλέξω τα 26.99

Ποτε ανανέωσες τελευταία φορά το συμβόλαιο; Νομίζω ήταν πρόσφατα, αν δεν κάνω λάθος. 

Επέλεξε το 27€, αλλά αν μένει καιρός για τη λήξη της σύμβασης, μην ανανεώσεις ακόμα, για να μην μπει νωρίτερα η αύξηση 3€. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panos.k2 said:

Ποτε ανανέωσες τελευταία φορά το συμβόλαιο; Νομίζω ήταν πρόσφατα, αν δεν κάνω λάθος. 

Επέλεξε το 27€, αλλά αν μένει καιρός για τη λήξη της σύμβασης, μην ανανεώσεις ακόμα, για να μην μπει νωρίτερα η αύξηση 3€. 

Το συμβόλαιο λήγει τον Ιούνιο, η προσφορά ανανέωσης βγήκε πριν λίγες μέρες 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μέχρι τον Ιούνιο. Στη λήξη θα λάβεις και μεγαλύτερη επιδότηση 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω, αν και δεν νομίζω να ανέβει η επιδότηση.

Ποτέ δεν συνέβη κάτι τέτοιο, με το που έβγαινε ενα ποσό, αυτό συνέχιζε να υφίσταται χωρίς να αυξάνεται.

Τι να την κάνω την επιδότηση, δεν αξίζει τον κόπο.

Ετσι κι αλλιώς έχω πάρει καινούργια συσκευή 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό θα κάνω, αν και δεν νομίζω να ανέβει η επιδότηση.

Ποτέ δεν συνέβη κάτι τέτοιο, με το που έβγαινε ενα ποσό, αυτό συνέχιζε να υφίσταται χωρίς να αυξάνεται.

Τι να την κάνω την επιδότηση, δεν αξίζει τον κόπο.

Ετσι κι αλλιώς έχω πάρει καινούργια συσκευή 

Εάν ανέβει η επιδότηση, μπορεί να μεγαλώσει και η έκπτωση παγιου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέα προσφορά εμφανίστηκε στην εφαρμογή για ανανέωση συμβολαίου, στην ίδια τιμή 26,99.

Στο unlimited all προστίθεται και απεριόριστη ομιλία προς ευρωπαϊκή ένωση, το EU δηλαδή.

1 hour ago, Arinos said:

Το talk to EU είναι και για SMS?

Νομίζω πως όχι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εάν ανέβει η επιδότηση, μπορεί να μεγαλώσει και η έκπτωση παγιου. 

Χλωμό. Πλέον δεν γίνεται αυτό εκτός αν έχεις υπερεπιδότηση και άρα εξαργυρώνεται μόνο σε μια συσκευή 

 

1 hour ago, Arinos said:

Το talk to EU είναι και για SMS?

Μόνο ομιλία 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, p_k said:

Καλημέρα, νέα προσφορά εμφανίστηκε στην εφαρμογή για ανανέωση συμβολαίου, στην ίδια τιμή 26,99.

Στο unlimited all προστίθεται και απεριόριστη ομιλία προς ευρωπαϊκή ένωση, το EU δηλαδή.

Και εμένα εμφάνισε, έγραφε επειδή έκλεισε 1 χρόνο η νέα Nova κλπ. Έκανα ανανέωση στα 6.5€ τον κάθε αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν ξανά οι προσφορές μου. Τώρα βλέπω όμως έχει πρόγραμμα με 20GB. Μέχρι τώρα τα unlimited+ ήταν 2/6/15GB

IMG_5214.png

Update: και στην ιστοσελίδα πλέον τα προγράμματα έγιναν 2/10/20GB με την ίδια τιμή (13,18,21€ για συνδυασμό ή 15,21,27€ χωρίς) 

Link to comment
Share on other sites

Το με 2 γίγα το κρατάνε ακόμα; 
Έκανε ο κόσμος συνδέσεις με αυτό επειδή υπήρχε ενθουσιασμός στο ξεκίνημα τους, τώρα πιστεύω θα πάει άπατο. 

Συγγνώμη, yoko τα απεριόριστα ντάτα;; 😄

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, paanos said:

Update: και στην ιστοσελίδα πλέον τα προγράμματα έγιναν 2/10/20GB με την ίδια τιμή (13,18,21€ για συνδυασμό ή 15,21,27€ χωρίς) 

Θετικο αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να κανει καποιος συμβολαιο των 21 ευρω (10gb) και να μη διαλεξει το καρτοκινητο liquid των 15 ευρω (11gb); Απεριοριστη ομιλια και τα 246404143_Screenshot_20240124_113047_MyCU.thumb.jpg.511d348783b0e0adabd3cfb86901790b.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Για ποιο λογο να κανει καποιος συμβολαιο των 21 ευρω (10gb) και να μη διαλεξει το καρτοκινητο liquid των 15 ευρω (11gb); Απεριοριστη ομιλια και τα 246404143_Screenshot_20240124_113047_MyCU.thumb.jpg.511d348783b0e0adabd3cfb86901790b.jpg

Λίγο το σήμα ότι μπορεί να είναι διαφορετικό, λίγο φανατισμός, λίγο το ότι δεν είναι ξεκάθαρο ότι ξέρεις, με 15 ευρώ έχεις 15 gb και απεριόριστη ομιλία. Βασικά η Nova έκανε πάρα πολύ διαφήμιση για το συμβόλαιο των 13/15€.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Arinos said:

Λίγο το σήμα ότι μπορεί να είναι διαφορετικό, λίγο φανατισμός, λίγο το ότι δεν είναι ξεκάθαρο ότι ξέρεις, με 15 ευρώ έχεις 15 gb και απεριόριστη ομιλία. Βασικά η Nova έκανε πάρα πολύ διαφήμιση για το συμβόλαιο των 13/15€.

Απλά πας vf που με 25 ευρώ πακέτο θα σου δίνει 200 GB

Link to comment
Share on other sites

Thank you nova!!!

Μέσω εφαρμογής ανανέωση για αλλά δύο χρόνια, αφού λήξει η τωρινή σύμβαση στην ίδια τιμή με απεριόριστη επικοινωνία εντός ΕΕ! Κλήσεις δεδομένα

 

IMG_2161.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Συγγνώμη, yoko τα απεριόριστα ντάτα;; 😄

Δεν άλλαξε κάτι σε αυτό. 27 με συνδυασμό και 33 χωρίς.

Καποιος που είχε παλιό πρόγραμμα μπορεί να μας πει αν αναβαθμίστηκε αυτόματα ή αν θέλει ανανεωση;

Just now, rebel1 said:

Thank you nova!!!

Μέσω εφαρμογής ανανέωση για αλλά δύο χρόνια, αφού λήξει η τωρινή σύμβαση στην ίδια τιμή με απεριόριστη επικοινωνία εντός ΕΕ! Κλήσεις δεδομένα

 

IMG_2161.jpeg

Μην είστε τόσο σίγουροι, μπορεί να σας καλέσουν και να σας πουν ότι υπάρχει θέμα. Δοκίμασε το όμως 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...