Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το να πληρώνεις για κάτι άυλο είναι μεγάλη απατεωνιά. Γενικώς όχι μόνο για τη Nova. Άντε πες στη sim πληρώνεις το τσιπάκι, στην esim τι πληρώνεις;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Πάντως το να πληρώνεις για κάτι άυλο είναι μεγάλη απατεωνιά. Γενικώς όχι μόνο για τη Nova. Άντε πες στη sim πληρώνεις το τσιπάκι, στην esim τι πληρώνεις;;

Την υπηρεσία. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Την υπηρεσία. 

Η κάρτα σιμ ή esim είναι το μέσο για να σου παρέχουν την υπηρεσία.

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να πληρώνουμε προώθηση, φραγή κλπ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Η κάρτα σιμ ή esim είναι το μέσο για να σου παρέχουν την υπηρεσία.

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να πληρώνουμε προώθηση, φραγή κλπ

Θα επρεπε, αλλά μας τις δίνουν δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όλα αυτά χρειάζονται κάποια υποδομή για να δουλέψουν, η οποία δεν είναι δωρεάν για τις εταιρείες, χρειάζονται υλικό και λογισμικό για να τις παρέχουν. Επομένως αυτό αποσβένουν χρεώνοντάς τες (και βγάζουν, φυσικά, και κέρδος).

Υπάρχουν και χειρότερα, η χρέωση του SMS εκτός πακέτου είναι εντελώς εξωπραγματική σε σχέση με το κόστος του που είναι πρακτικά μηδενικό για την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ανακοίνωση στο Instagram,όπου η Nova έπεσε τελείως η κινητή τουλάχιστον. Κλήσεις βγαίνουν, δεδομένα όχι στη Χαριλάου αλλά μόνο στο κέντρο που ημουν(Αριστοτελους και γύρω). 
13700 βγάζει αυτοματοποιημένο μήνυμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ανακοίνωση στο Instagram,όπου η Nova έπεσε τελείως η κινητή τουλάχιστον. Κλήσεις βγαίνουν, δεδομένα όχι στη Χαριλάου αλλά μόνο στο κέντρο που ημουν(Αριστοτελους και γύρω). 
13700 βγάζει αυτοματοποιημένο μήνυμα.
Κερατσίνι, μόνο data


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, coulis said:

Κερατσίνι, μόνο data


Tapa
 

Ήμουν πριν Κερατσίνι, επιβεβαιώνω. το ίδιο κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ούτε το sms επιβεβαίωσης από gov για εξουσιοδότηση έρχεται γαμ ω την telestet μου!

Συμφωνώ…με τίποτα. 
Εγω ευτυχώς δεν τον εχω τον αριθμό αυτό για αυτή τη δουλειά. 
Edit: τώρα ξεκόλλησαν τα sms, @ilka71 δοκίμασε μήπως έρθει το μήνυμα επιβεβαίωσης.

Επίσης δοκίμασα εισερχόμενη από το σταθερό, μόνο σε 2G οι κλήσεις.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό παιδιά, υπάρχουν και χειρότερα. Απόψε βγήκα κοβιντοθετικός και προσπαθώντας να βρω φαρμακείο η Google όλο με ρωτάει εάν είμαι ρομπότ... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μικρό το κακό παιδιά, υπάρχουν και χειρότερα. Απόψε βγήκα κοβιντοθετικός και προσπαθώντας να βρω φαρμακείο η Google όλο με ρωτάει εάν είμαι ρομπότ... 

OFF-TOPIC:    https://fsa-efimeries.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ δίνει το τζάμπα EON κανονικά τώρα; Εγώ δεν τα κατάφερα και μάλιστα δεν μπορώ να ξαναπροσπαθήσω γιατί το τηλέφωνό μου έχει καταχωρηθεί λέει.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο μεταξύ δίνει το τζάμπα EON κανονικά τώρα; Εγώ δεν τα κατάφερα και μάλιστα δεν μπορώ να ξαναπροσπαθήσω γιατί το τηλέφωνό μου έχει καταχωρηθεί λέει.

Βάλε κάποιο δεύτερο αριθμό σου. Εγώ δεν έβαλα καθόλου τον βασικό μου,έβαλα τον δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν έχει δεύτερο αριθμό κάποιος; Πρέπει να το φτιάξουν. 
Μέσω email δεν γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, aektzhs 1 said:

Βάλε κάποιο δεύτερο αριθμό σου. Εγώ δεν έβαλα καθόλου τον βασικό μου,έβαλα τον δεύτερο

Το έκανα αλλά ναι δεν πρέπει να ακυρώνει έτσι τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το έκανα αλλά ναι δεν πρέπει να ακυρώνει έτσι τα νούμερα.

Προσωρινό πρόβλημα είναι. Γενικά όμως εγώ προσωπικά αποφεύγω να δίνω σε τέτοια τον βασικό μου αριθμό

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μικρό το κακό παιδιά, υπάρχουν και χειρότερα. Απόψε βγήκα κοβιντοθετικός και προσπαθώντας να βρω φαρμακείο η Google όλο με ρωτάει εάν είμαι ρομπότ... 

Ολόθερμα σου εύχομαι περαστικά! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Προσωρινό πρόβλημα είναι. Γενικά όμως εγώ προσωπικά αποφεύγω να δίνω σε τέτοια τον βασικό μου αριθμό

Δεν έβαλα ούτε πριν ούτε τώρα τον αριθμό μου.. απλώς πριν έβαλα και ψεύτικο όνομα. Ίσως να μην το δέχτηκε γι' αυτό.

Πολύ πιο ωραία η πλατφόρμα του ΕΟΝ από το Vodafone tv. 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20231211-193307_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...