Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι… Δοκιμάζεις σε άλλη εταιρία αν θέλεις. Αν οι γονείς σου βάζουν κάρτα ίσως συμφέρει να πάρεις ένα από τα κινητά τους, να το κάνεις στο πρόγραμμα με τα 15€ (2GB και απεριόριστα λεπτά) και εσυ να παρεις με τα 32€ την προσφορά της συσκευής ή με 27€ το σκέτο Unlimited All.

Αν είσαι κάτω των 29 ετών, τότε οι τιμές είναι /1,10 άρα 24,54€ χωρίς συσκευή ή 29,09 με. Αντίστοιχα τα 33€ χωρίς άλλη σύνδεση και χωρίς συσκευή γίνονται 30€.

 

Link to comment
Share on other sites

Στην σταθεροί οι άλλοι 2 πάροχοι έδωσαν διπλασιασμό ταχύτητας στα ίδια λεφτά, η NOVA δεν έδωσε κάτι. Τώρα ήρθε η ώρα για ανανέωση και η προσφορά είναι ίδια τιμή ενώ στην ιστοσελίδα δίνουν τα 50 Mbps για 1€ φθηνότερα.

IMG-20231004-214617.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Στην σταθεροί οι άλλοι 2 πάροχοι έδωσαν διπλασιασμό ταχύτητας στα ίδια λεφτά, η NOVA δεν έδωσε κάτι. Τώρα ήρθε η ώρα για ανανέωση και η προσφορά είναι ίδια τιμή ενώ στην ιστοσελίδα δίνουν τα 50 Mbps για 1€ φθηνότερα.

IMG-20231004-214617.jpg

Συγγνώμη εμείς πριν από χρόνια με 22€/μήνα είχαμε την εικοσιτεσσάρα με απεριόριστα λεπτά προς κινητά. Στην προσφορά σου λέει 120 λεπτά προς κινητά. Μετά μας έκαναν αναβάθμιση σε 50αρα και full pack TV στα 39€/μήνα και τώρα έχουμε 100αρα και full pack TV με όλα τα τηλέφωνα απεριόριστα 45€/μήνα. Λογικά θα έπρεπε να αναβαθμίζονται οι παροχές που σου προτείνουν. Επίσης διπλασιασμό μην περιμένεις αν δεν τον ζητήσεις εσύ ή στο προσφέρουν με χρέωση όμως

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Στην σταθεροί οι άλλοι 2 πάροχοι έδωσαν διπλασιασμό ταχύτητας στα ίδια λεφτά, η NOVA δεν έδωσε κάτι. Τώρα ήρθε η ώρα για ανανέωση και η προσφορά είναι ίδια τιμή ενώ στην ιστοσελίδα δίνουν τα 50 Mbps για 1€ φθηνότερα.

IMG-20231004-214617.jpg

Περίεργο αυτό. Το νέο συμβόλαιο για 24αρα έχει 20 ευρώ με 120 λεπτά κινητά και 23 ευρώ με απεριόριστα κινητά. Άστο να λήξει. Έναν υποτιθέμενο διπλασιασμό έκαναν. Έριξαν τις τιμές ώστε η 50αρα με απεριόριστα κινητά να έχει ίδια τιμή με την 24αρα με απεριόριστα κινητά και ώστε η 100αρα με απεριόριστα κινητά να έχει ίδια τιμή με την 50αρα με απεριόριστα κινητά. Εμφάνιζαν αυτές τις αναβαθμίσεις και στο nova app ως προσφορά για αναβάθμιση ταχύτητας στην ίδια τιμή. 

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να πιστοποιήσεις εταιρικό αριθμό κινητού σε τράπεζα; 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να πιστοποιήσεις εταιρικό αριθμό κινητού σε τράπεζα; 

Η εταιρία σου σου δίνει βεβαίωση που λέει ότι ο αριθμός που ανήκει σε αυτήν, έχει παραχωρηθεί σε εσένα. Όχι από τον πάροχο γιατί ακόμα και με split bill δεν φαίνεσαι πουθενά 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2023 at 3:04 ΜΜ, Gv2008 said:

Εμένα το ίδιο πρόβλημα λύθηκε αμέσως με κλήση στο 13800. Μπορείς να ζητήσεις να καταργηθεί ο λογαριασμός σου και να φτιάξεις καινούργιο ή να ζητήσεις να σου πουν το όνομα και έπειτα να κάνεις επαναφορά κωδικού αν δεν θυμάσαι ούτε αυτόν 

Λύθηκε τελικά έτσι, απλά το έκανα μέσω του chat. Ζήτησα να γίνει διαγραφή του λογαριασμού και έγινε άμεσα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπηκα στην εφαρμογή της nova και πάνω πανω μου είχε προσφορές για εσένα πατησα και μου έδειξε τα παρακάτω, ξερει κάποιος τι ειναι; unlimited all / Simo λεει στα 27 ευρώ και ζητάει διεύθυνση για αποστολή εξοπλισμού. το simo τι σημαίνει, και τι εξοπλισμό λένε; πιο πάνω μου έχει το κλασικό unlimited all στα 33€

IMG_20231006_012156.jpg

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, some1 said:

καλησπέρα μπηκα στην εφαρμογή της nova και πάνω πανω μου είχε προσφορές για εσένα πατησα και μου έδειξε τα παρακάτω, ξερει κάποιος τι ειναι; unlimited all / Simo λεει στα 27 ευρώ και ζητάει διεύθυνση για αποστολή εξοπλισμού. το simo τι σημαίνει, και τι εξοπλισμό λένε; πιο πάνω μου έχει το κλασικό unlimited all στα 33€

IMG_20231006_012156.jpg

Μήπως σημαίνει Sim Only ; 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά την φορητότητα σταθερού στην Νόβα... χρωστάω τον προηγούμενο 23 ευρώ και το τρέχον που ΔΕΝ έχει λήξη.... υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει η Vodafone την φορητότητα??????

IMG_20231006_075813.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, damianos said:

Έκανα τελικά την φορητότητα σταθερού στην Νόβα... χρωστάω τον προηγούμενο 23 ευρώ και το τρέχον που ΔΕΝ έχει λήξη.... υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει η Vodafone την φορητότητα??????

IMG_20231006_075813.jpg

Όχι, δεν νομίζω να το μπλοκάρουν. Τι συμβόλαιο έκλεισες; Σε ποια τιμή και με τι ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα 210.5100.200

ADSL 24 απεριόριστα σταθερά.

120 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά.

Δωρεάν τέλη ενεργοποίησης

3 πάγια δώρο

Δικό ΜΟΥ μόντεμ

20 ευρώ τελικό για 2 χρόνια...

(ΔΕΝ είχε η περιοχή ΜΟΥ VDsl αλλιώς η 50αρα ήταν 23€ και η 100αρα 26€)

 

Περιμένω ενεργοποίηση για να κοτσαρω το buy more, 1000 προς όλους στο F2G.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, damianos said:

Κάλεσα 210.5100.200

ADSL 24 απεριόριστα σταθερά.

120 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά.

Δωρεάν τέλη ενεργοποίησης

3 πάγια δώρο

Δικό ΜΟΥ μόντεμ

20 ευρώ τελικό για 2 χρόνια...

(ΔΕΝ είχε η περιοχή ΜΟΥ VDsl αλλιώς η 50αρα ήταν 23€ και η 100αρα 26€)

 

Περιμένω ενεργοποίηση για να κοτσαρω το buy more, 1000 προς όλους στο F2G.

Μπορείς να το κάνεις και στο δικό σου κινητό δηλαδή να έχεις τα 1000 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Έκανα τελικά την φορητότητα σταθερού στην Νόβα... χρωστάω τον προηγούμενο 23 ευρώ και το τρέχον που ΔΕΝ έχει λήξη.... υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει η Vodafone την φορητότητα??????

IMG_20231006_075813.jpg

Μεγειά. Ο πάροχος δότης δεν μπορεί να σταματήσει φορητότητα για οφειλή. μόνο για τεχνικούς λόγους ή λανθασμένα στοιχεία.

Εξάλλου θα σου στείλουν εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Μήπως σημαίνει Sim Only ; 😃

δε νομίζω, δε βγάζει νόημα. έλεγα θα το είχε βγάλει και σε κάποιον άλλον, το ενεργοποίησα και λέει θα με καλέσουν.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, some1 said:

δε νομίζω, δε βγάζει νόημα. έλεγα θα το είχε βγάλει και σε κάποιον άλλον, το ενεργοποίησα και λέει θα με καλέσουν.

Εβγαλε ακριβως αυτό και στον πατέρα μου που έχει τη σύνδεση με 10GB στα 18€ από εποχες Wind. 
Δεν θα δοκιμασω να με καλέσουν και τέτοια, δεν υπάρχει λόγος. Θα πάρουν αυτόν τηλέφωνο και δεν θελω να τον βάλω σε αυτή διαδικασία ενώ δουλεύει. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, some1 said:

δε νομίζω, δε βγάζει νόημα. έλεγα θα το είχε βγάλει και σε κάποιον άλλον, το ενεργοποίησα και λέει θα με καλέσουν.

Sim only σημαίνει και το βγάζει σε όλους. Υπάρχει και το subsidy (επιδότηση) που είναι 27+5=32€

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Sim only σημαίνει και το βγάζει σε όλους. Υπάρχει και το subsidy (επιδότηση) που είναι 27+5=32€

και γιατι μου ζηταγε διεύθυνση για αποστολή λεει εξοπλισμού; αφου σιμ εχω ηδη.

όπως και να χει εγω το εκανα για να μη χαθεί μιας και πριν 2-3 μερες εψαχνα να το κάνω unlimited με κατι πιο φθηνό απο 33€. περιμένω να με καλέσουν και οτι θέλουν ας μου στείλουν στο σπίτι 😂

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Συστημικό είναι.. Ακόμα και αν λέει 27€ όταν σε καλέσουν θα δουν αν έχεις άλλο κινητό/ σταθερό και θα σου πουν την τελική τιμή. Το συμβόλαιο θα το κλείσετε προφορικά

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, damianos said:

Κάλεσα 210.5100.200

ADSL 24 απεριόριστα σταθερά.

120 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά.

Δωρεάν τέλη ενεργοποίησης

3 πάγια δώρο

Δικό ΜΟΥ μόντεμ

20 ευρώ τελικό για 2 χρόνια...

(ΔΕΝ είχε η περιοχή ΜΟΥ VDsl αλλιώς η 50αρα ήταν 23€ και η 100αρα 26€)

 

Περιμένω ενεργοποίηση για να κοτσαρω το buy more, 1000 προς όλους στο F2G.

Καλήσπερα πως ζητάμε τα 1000 λεπτά; 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Αν περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα σταθερής τότε πας στο κατάστημα και στο συνδέουν. Καλό να το αναφέρουμε και κατά την ανανέωση γιατί συχνά δεν το προσθέτουν και μετά δεν μπορεί να γίνει η συσχέτιση χωρίς νέα ανανέωση συμβολαίου. 

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί το σταθερό να είναι στο ίδιο όνομα με το καρτοκινητο. 

Ζητάς την ενεργοποίηση της υπηρεσίας buy more 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα επιτέλους το wifi calling μέσω συμβατής συσκευής και φαίνεται να δουλεύει κανονικά, και εξερχόμενες και εισερχόμενες. Μακάρι να δούλευαν και τα sms. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο σάιτ της Νόβα ψαχνω να βρω αν είναι διαθέσιμη η 200 άρα γραμμή στην περιοχή μου,και μου λέει να συμπληρώσω μια φόρμα επικοινωνίας.Στο σάιτ της cosmote υπάρχει η επιλογή βάζεις διεύθυνση κατοικίας και στο βγάζει,ενώ η Νόβα δεν το έχει.Εφοσον στο σάιτ της cosmote,μου λέει ότι είναι διαθέσιμη,αυτό μεταφράζεται ότι θα είναι και με την nova η όχι απαραίτητα;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Hliasat said:

Παιδιά στο σάιτ της Νόβα ψαχνω να βρω αν είναι διαθέσιμη η 200 άρα γραμμή στην περιοχή μου,και μου λέει να συμπληρώσω μια φόρμα επικοινωνίας.Στο σάιτ της cosmote υπάρχει η επιλογή βάζεις διεύθυνση κατοικίας και στο βγάζει,ενώ η Νόβα δεν το έχει.Εφοσον στο σάιτ της cosmote,μου λέει ότι είναι διαθέσιμη,αυτό μεταφράζεται ότι θα είναι και με την nova η όχι απαραίτητα;

Αν στην cosmote είναι μέσω ftth τότε είναι διαθέσιμη και στη nova. Αν είναι μέσω vdsl τότε στη nova μπορείς να πάρεις μέχρι 100αρα.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...