Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε έχεις δίκιο. Απλά νομίζω αυτή είναι η πάγια τακτική των ανθρώπων, των εταιρειών, της νοοτροπίας μας. Αυτοί είμαστε και ήμασταν οι Έλληνες. Πολλά περνάνε στα ψιλά γράμματα. Και φυσικά οι περισσότεροι από μας δεν ασχολούμαστε και απλά πληρώνουμε. Τέτοια 25λεπτά υπάρχουν αν το ψάξεις κάθε μέρα σχεδόν σε κάθετι που κάνουμε. Εγώ έχω βαρεθεί πια και έχω παραιτηθεί εκτός από τις ιδιαίτερα εξώφθαλμες περιπτώσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους σε αυτό το foroum τους πήγε μήνυμα για άλλο θέμα , και διαμαρτηρήθηκαν διότι .... ποτέ μα ποτέ δεν διαβάζουν διαφημιστικά μηνύματα.

Λοιπόν Οι απαιτήσεις του νόμου λένε : στον λογαριασμό , Δεν λένε ούτε με μηνύματα ούτε με άλλον τρόπο.

Υπερβολικό πάντως δεν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

μια ερώτηση. Είχατε κάποια extra χρέωση αυτό τον μήνα (έκδοση λογαριασμού αρχές Αυγούστου) 0,80 € για ένεργοποίηση πακέτου 120 λεπτά σε σταθερά? Εγώ δεν είχα κάποια ειδοποίηση για την ενεργοποίηση και τους πήρα τηλέφωνο για την ακύρωση και την πίστωση της χρέωσης αυτής. Τρελάθηκα τόσο πού που ζήτησα και πίστωση για το 0,25 € της κλήσης στο 1260. Σήμερα μου απάντησαν ότι θα πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό το ποσό αυτό. Το είδα και σε όλους που έχουν εκδοθεί τώρα λογαριασμοί (καρτοσυμβόλαια και συνδέσεις). Απλά σαν προειδοποίηση το αναφέρω. Τραγικό σαν εμπορική πολιτικη. Φαντάζομαι το κάναν με την λογική οι μισοί συνδρομητές να μην το καταλάβουν κέρδος θα έχουν και οι άλλοι μισοί μόνο από την κλήση στο 1260 με 0,25 € χρέωση πάλι κέρδος θα έχουν. Είναι τραγικοί απλά.

 

Νομίζω ότι είναι άλλη η χρέωση για Mobile 120 (4,06€ στην περίπτωσή μου) και άλλη για τα 300 προς Wind (0,80€) που μπήκε πριν λίγους μήνες και συζητήθηκε εδώ.

 

Είδα τους τελευταίους 3 λογαριασμούς που έχω πρόχειρους και υπάρχουν οι 2 αυτές χρεώσεις.

Τη μεν 2η (0,80€) την αποδέχτηκα γιατί τη χρειάζομαι αλλά την 1η δεν τη δέχομαι, αν πράγματι αφορά στα 120' προς κινητά από f2g που ήταν προσφορά στη σταθερή τηλεφωνία.

 

Θα τους στείλω μήνυμα για επεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους σε αυτό το foroum τους πήγε μήνυμα για άλλο θέμα , και διαμαρτηρήθηκαν διότι .... ποτέ μα ποτέ δεν διαβάζουν διαφημιστικά μηνύματα.

Λοιπόν Οι απαιτήσεις του νόμου λένε : στον λογαριασμό , Δεν λένε ούτε με μηνύματα ούτε με άλλον τρόπο.

Υπερβολικό πάντως δεν είναι .

Εγω μιλαω ,με αυτο το τροπο παρολο που ειμαι συνδρομητης της λογω παλιοτερο "λαθους" της wind σε μενα. Οποτε εχω μια αποψη ηδη και δεν ειναι η καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λέει ότι με το myWIND App μπορείς:

Να ελέγχεις το υπόλοιπο χρήσης χρόνου ομιλίας, SMS και MBs που έχεις.

 

Στην περίπτωση μου (πρώτος μήνας συνδρομής στο Double Play ) γιατί δεν μου εμφανίζει στο μενού το "Υπόλοιπο Χρήσης" ;;;

Edited by Athlos_PDA
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δείχνει μόνο για τη κινητή τηλεφωνία .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, άρα εμείς πάμε στα τυφλά.

Στις συχνές ερωτήσεις & απαντήσεις όντως γράφει :

Ερ. Μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο χρήσης μου για τα προγράμματα Σταθερής & Internet και Mobile Broadband;

Απ. Το υπόλοιπο χρήσης για τα προγράμματα αυτά δεν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ για την απάντηση, άρα εμείς πάμε στα τυφλά.

Στις συχνές ερωτήσεις & απαντήσεις όντως γράφει :

Ερ. Μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο χρήσης μου για τα προγράμματα Σταθερής & Internet και Mobile Broadband;

Απ. Το υπόλοιπο χρήσης για τα προγράμματα αυτά δεν είναι διαθέσιμο.

 

Από την σελίδα της Wind http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/paketa-kai-upiresies/dorean-automati-eidopoiisi/

 

Ανά πάσα στιγμή έχεις τη δυνατότητα να ενημερώνεσαι δωρεάν για το υπόλοιπο των λεπτών Ομιλίας, των SMS & των ΜΒs του προγράμματός σου καλώντας δωρεάν στο 1270 ή μπαίνοντας στο myWIND.

 

Επίσης, λίγο πριν αλλά και όταν εξαντληθεί εντελώς η δωρεάν χρήση σου (δηλαδή η χρήση που καλύπτεται από το πάγιό σου), ενημερώνεσαι αυτόματα και δωρεάν με SMS.

Link to comment
Share on other sites

Από την σελίδα της Wind http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/paketa-kai-upiresies/dorean-automati-eidopoiisi/

 

Ανά πάσα στιγμή έχεις τη δυνατότητα να ενημερώνεσαι δωρεάν για το υπόλοιπο των λεπτών Ομιλίας, των SMS & των ΜΒs του προγράμματός σου καλώντας δωρεάν στο 1270 ή μπαίνοντας στο myWIND.

 

Επίσης, λίγο πριν αλλά και όταν εξαντληθεί εντελώς η δωρεάν χρήση σου (δηλαδή η χρήση που καλύπτεται από το πάγιό σου), ενημερώνεσαι αυτόματα και δωρεάν με SMS.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση άλλα όπως έγραψα στο αρχικό μου μήνυμα, αφορά το WIND Double Play και όχι πρόγραμμα κινητής.

Δυστυχώς στη δική μου περίπτωση δεν υπάρχει καμιά ενημέρωση ούτε στο myWIND ούτε μέσω SMS.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση άλλα όπως έγραψα στο αρχικό μου μήνυμα, αφορά το WIND Double Play και όχι πρόγραμμα κινητής.

Δυστυχώς στη δική μου περίπτωση δεν υπάρχει καμιά ενημέρωση ούτε στο myWIND ούτε μέσω SMS.

 

Τότε δες φίλε με κάποια εφαρμογή μήπως μπορέσεις αν μετράς τα data κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω το wind double play small , επειτα απο ειδικη προσφορα της wind λογω φορητοτητας προσθετα στην προνομειακη τιμη μου ειπαν να παω σε καταστημα wind και να παρω μια καρτα για broadband που περνει καθε μηνα 1 gb δωρεαν, + την καρτα που ηδη εχω που περνει 120' προς ολους . πηγα σε καταστημα μου λενε δε γινετε να εχω και καρτα για τα 120΄ και καρτα για broadband ,γιατι εχω το small. περνω παλι στη εξυπηρετηση πελατων ,εκτος του οτι δε γινεται να βρω αυτον που μου εδωσε την προσφορα μου ειπαν οτι γινετε κανονικα σε καθε ανανεωση συμβολαιου λογω προσφορας να παρεις δυο καρτες σε οποιο πακετο και αν εισαι, της ειπα ενεργοποιηστε την εσεις ,και μου λεει θα με καλεσουν για ενεργοποιηση σε μια ωρα, περασαν 7 μερες............. καμια λυση? Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

εχω το wind double play small , επειτα απο ειδικη προσφορα της wind λογω φορητοτητας προσθετα στην προνομειακη τιμη μου ειπαν να παω σε καταστημα wind και να παρω μια καρτα για broadband που περνει καθε μηνα 1 gb δωρεαν, + την καρτα που ηδη εχω που περνει 120' προς ολους . πηγα σε καταστημα μου λενε δε γινετε να εχω και καρτα για τα 120΄ και καρτα για broadband ,γιατι εχω το small. περνω παλι στη εξυπηρετηση πελατων ,εκτος του οτι δε γινεται να βρω αυτον που μου εδωσε την προσφορα μου ειπαν οτι γινετε κανονικα σε καθε ανανεωση συμβολαιου λογω προσφορας να παρεις δυο καρτες σε οποιο πακετο και αν εισαι, της ειπα ενεργοποιηστε την εσεις ,και μου λεει θα με καλεσουν για ενεργοποιηση σε μια ωρα, περασαν 7 μερες............. καμια λυση?

 

πήγαινε από κάποιο κατάστημα ζήτα τη φόρμα επικοινωνίας να το στείλεις από εκεί γραπτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κανείς κάποιο επιθετικό (τιμολογιακά) επαγγελματικό πακέτο κινητής από wind ή κοσμοτέ; Αν ναι ας στείλει pm ή μήνυμα εδώ ή ας σωπάσει για ένα χρόνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο καταστημα απο SKroutz που κανει αναβαθμισεις WInd?

 

Δεν νομίζω για Skroutz αλλά σίγουρα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση στο Public

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόκεται να μετακομίσω απο εναν νομό σε άλλον. Ποσο είναι το τέλος μεταφοράς? Μήπως με συμφέρει να διακόψω το 2ετες συμβόλαιο και να πάω σε άλλη εταιρεία? Το τέλος διακοπής πόσο είναι? Ευχαριστω εκ των προτέρων
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Πρόκεται να μετακομίσω απο εναν νομό σε άλλον. Ποσο είναι το τέλος μεταφοράς? Μήπως με συμφέρει να διακόψω το 2ετες συμβόλαιο και να πάω σε άλλη εταιρεία? Το τέλος διακοπής πόσο είναι? Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Λοιπόν ρώτησα και το τέλος διακοπής είναι 159 ευρώ ενω η μεταφορά της γραμμής είναι 75 ευρώ. Μου μένουν 10 μήνες ακόμα οπότε μάλλον θα μεταφέρω τη γραμμή. Έχει κανεις καμια καλύτερη ιδέα? Εκεί που θα πάω πάντως δε θα έχω ανάγκη τη γραμμή.

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρώτησα και το τέλος διακοπής είναι 159 ευρώ ενω η μεταφορά της γραμμής είναι 75 ευρώ. Μου μένουν 10 μήνες ακόμα οπότε μάλλον θα μεταφέρω τη γραμμή. Έχει κανεις καμια καλύτερη ιδέα? Εκεί που θα πάω πάντως δε θα έχω ανάγκη τη γραμμή.

 

μόνο αν θέλει να την πάρει κάποιος συγγενής - φίλος σου και τη μεταβιβασεις στα στοιχεία του...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω ενα παλιο συμβολαιο το οποιο πληρωνω γυρω στα 70ε, ποτε δεν εχει υπαρξει καθυστερηση εδω και χρονια παντα τυπικος...Το συμβολαιο που ειχα ηταν 24μηνο και ειχε ληξει τον ιουνιο του 14' αλλα δεν πηγα να παρω επιδοτηση και συνεχισα να πληρωνω κανονικα το ποσο του παγιου που ειχα συμφωνησει χωρις να εχω κανει ανανεωση...Περιμενα να βγει καποια συσκευη που να με ικανοποιει ωστε να εκμεταλευτω την επιδοτηση...Οποτε ξαφνικα μου ερχεται λογαριασμος 160ε...Πηγαινω σε ενα καταστημα wind και μου ειπε ο υπαλληλος πως με πεταξαν σε τιμες εκτος συμβολαιου...Και ερωτω εγω...Εχουν δικαιωμα να μου το κανουν αυτο χωρις καποια προειδοποιηση...;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω ενα παλιο συμβολαιο το οποιο πληρωνω γυρω στα 70ε, ποτε δεν εχει υπαρξει καθυστερηση εδω και χρονια παντα τυπικος...Το συμβολαιο που ειχα ηταν 24μηνο και ειχε ληξει τον ιουνιο του 14' αλλα δεν πηγα να παρω επιδοτηση και συνεχισα να πληρωνω κανονικα το ποσο του παγιου που ειχα συμφωνησει χωρις να εχω κανει ανανεωση...Περιμενα να βγει καποια συσκευη που να με ικανοποιει ωστε να εκμεταλευτω την επιδοτηση...Οποτε ξαφνικα μου ερχεται λογαριασμος 160ε...Πηγαινω σε ενα καταστημα wind και μου ειπε ο υπαλληλος πως με πεταξαν σε τιμες εκτος συμβολαιου...Και ερωτω εγω...Εχουν δικαιωμα να μου το κανουν αυτο χωρις καποια προειδοποιηση...;;

 

ετσι κανουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω ενα παλιο συμβολαιο το οποιο πληρωνω γυρω στα 70ε, ποτε δεν εχει υπαρξει καθυστερηση εδω και χρονια παντα τυπικος...Το συμβολαιο που ειχα ηταν 24μηνο και ειχε ληξει τον ιουνιο του 14' αλλα δεν πηγα να παρω επιδοτηση και συνεχισα να πληρωνω κανονικα το ποσο του παγιου που ειχα συμφωνησει χωρις να εχω κανει ανανεωση...Περιμενα να βγει καποια συσκευη που να με ικανοποιει ωστε να εκμεταλευτω την επιδοτηση...Οποτε ξαφνικα μου ερχεται λογαριασμος 160ε...Πηγαινω σε ενα καταστημα wind και μου ειπε ο υπαλληλος πως με πεταξαν σε τιμες εκτος συμβολαιου...Και ερωτω εγω...Εχουν δικαιωμα να μου το κανουν αυτο χωρις καποια προειδοποιηση...;;

 

τί προγραμμα έχεις στο κινητό που έχει ονομαστική τιμή 160€ ????!!!!! πόσο χρόνο έχεις 43.200 λεπτά που έχει όλος ο μήνας????

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον έληξε η τιμή του συμβολαίου της προσφοράς δεν οφείλει να σε ενημερώσει κάποιος, έτσι γίνεται σε όλες τις εταιρίες. Πάρε τηλέφωνο ή πήγαινε από κάποιο κατάστημα για ανανέωση κλπ έτσι ώστε μπορεί να πετύχεις και καλύτερη τιμή από αυτή που πλήρωνες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω ένα προγράμμα W το οποίο το έκανα τον Φεβρουάριο για 2 έτη,τωρα θέλω να το μετατρέψω σε καρτοκινητο,με ενημέρωσαν από το 1260 πως θα πληρώσω το πέναλτυ το οποίο ειναι 155 ευρώ μαζί με ΦΠΑ και θα πρέπει να κάνω την αίτηση σε κατάστημα το οποίο αίτημα θα ολοκληρωθεί μετά από 29 εργάσιμες από την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού.

Ειναι σωστά τα όσα μου είπαν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Σωστά είναι.. Στη θέση σου θα έκανα μια αίτηση φορητότητας πχ στο cu ώστε να με πάρουν πίσω για καμία έκπτωση από τη wind. Αλλά δε βλέπω να καταφέρνεις και πολλά..
Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα το W και 2 μήνες πριν λήξει έκανα αίτημα για f2g παρόλο που μου έδιναν το W στα 29 ευρώ. (το είχα στα 15 και δεν μπορούσαν να μου κάνουν την ίδια προσφορά). με πήραν την επόμενη μέρα και μου προσφεραν καρτοσυνδεση Plus στα 16.5 και αρνήθηκα. με ξαναπήραν πάλι την επόμενη μέρα και μου το πρόσφεραν στα 12.5 και δέχτηκα. δεν είχα όμως θέμα με πέναλτι γιατί το έκανα στη λήξη του συμβολαίου......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...