Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι Cosmote αρκετά χρόνια και έχω διαμοιρασμό ΜΒ στο κινητό μου και το tablet. Έχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα η Wind γιατί έχουν σφίξει τα πράγματα; Είδα το 10GB με 19€ και μου γαργάλησε το αυτί. Μπορεί να μοιραστεί και στο tablet;

 

Συνολικά πληρώνω μέσο όρο 43€ το μήνα και έχω 200' λεπτά ομιλίας, 15 SMS και 5GB για κινητό και tablet με 2 διαφορετικά sim.

Λοιπον,καταρχας η Wind σε σχεση με Cosmote δεν εχει το σημα καμπανα.Αμα πιανεις Edge και 3G με H,H+ θα εχεις καλο mobile internet.Στα χωρια οπου ειναι μικρα εχω δει μεχρι και Gprs.Για το κινητο πανε σε f2g.Εχει πολυ καλα πακετα,εβδομαδιαια δωρα log n win μετα απο ανανεωση καθε εβδομαδα.Καλο ειναι να κανεις εγγραφη στο MyF2G για τα bonus,log n win και ανανεωσεις μεσω διαδικτυου,χωρις να πηγαινεις σε καταστημα.Για το κινητο μπορεις να ενεργοποιεις καποιο πακετο MB (1GB με 5 ευρω,250MB με 2 ευρω).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν για διακοπή συμβολαίου Wind Double Play (δεν υπάρχει κινητό wind, μόνο σταθερό και ίντερνετ) υπάρχει κάποιο πρόστιμο; Βασικά δεν έχει γίνει κάποια νέα υπογραφή συμβολαίου, απλά αυτόματα ανανέωναν το παλιό...

 

EDIT: Το έβαλα στο σωστό τόπικ, για την σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. :)

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν απευθύνομαι σε λάθος μέρος. Έχω ένα πρόβλημα με τη Wind και δεν ξέρω πως να το χειριστώ... Οι γονείς μου έχουν 2 συνδέσεις κινητών και ένα σταθερό στη Wind. Σχεδόν κάθε μέρα και μάλιστα πολλές φορές την ίδια μέρα σε κάποιες περιπτώσεις τους ενοχλούν από ένα 6933828000, το οποίο τους λέει ότι είναι από τη Wind και θέλουν λένε να τους κάνουν κάποια προσφορά... Το θέμα είναι ότι αφενός ανανέωσαν πρόσφατα το συμβόλαιο με τη Wind, οπότε και δε μπορώ να καταλάβω τι προσφορά θέλει να κάνει πάλι η Wind, αφετέρου οι γονείς μου τους έχουν πει επανειλημμένως και σε έντονο ύφος ότι έχουν κάνει ήδη ανανέωση και δεν ενδιαφέρονται για κάποια προσφορά και αυτοί συνεχίζουν να ενοχλούν καθημερινά και στα 3 τηλέφωνα (!!!)... Με λίγο googling επιβεβαίωσα ότι το παραπάνω νούμερο είναι της Wind για προσφορές, καμιά ιδέα τι να κάνω μπας και σταματήσουν να ενοχλούν γιατί ειλικρινά έχει καταντήσει αηδία η κατάσταση; Σε κατάστημα Wind έχω πάει ήδη και έχω κάνει παράπονα επ' αυτού, αλλά αυτοί συνεχίζουν να καλούν κανονικά...

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Θα πας στον πάροχο σου ή θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσεις " ένταξη στο μητρώο του άρθρου 11"

Μόνο έτσι θα παψουν να σε ενοχλούν

Απλά παράπονα σε κατάστημα δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον πάροχο σου ή θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσεις " ένταξη στο μητρώο του άρθρου 11"

Μόνο έτσι θα παψουν να σε ενοχλούν

Απλά παράπονα σε κατάστημα δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.

 

Eυχαριστώ πολύ... :) Δεν είχα καν ιδέα για αυτό που ανέφερες... Οχι τίποτα άλλο, άλλα έχουν ξεπεράσει κάθε όριο... Πλέον το σηκώνω και δε μιλάνε καν, πέφτει η γραμμή... Και υπόψιν μιλάμε για 2-3 κλήσεις καθημερινά σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα... Τι να πω, μάρκετινγκ δεν έχω σπουδάσει, αλλά όποιος νομίζει ότι με τέτοιες κινήσεις μπορείς να προσελκύσεις πελάτες, πρέπει να είναι απλά ανόητος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά :D

Έχω εδώ κ 3+ χρόνια το Mobile broadband Internet της wind , το απεριόριστο με 24.90 το μήνα! Με είχε βολέψει πολύ κ γενικά από σήμα δεν είχα παράπονο! Έβαλα όμως σταθερό ίντερνετ κ εδώ κ στο εξοχικό κ έτσι δεν μου χρειάζεται πλέον! Πήγα να το διακοψω κ μου είπαν ότι σε ένα μήνα θα γίνει κ ότι θα πληρώσω κ τον επόμενο λογαριασμό!οκ μεχρι εδω!

έπρεπε όμως να πάρω κάποιο χαρτί? Δεν μου έδωσαν κάτι!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά :D

Έχω εδώ κ 3+ χρόνια το Mobile broadband Internet της wind , το απεριόριστο με 24.90 το μήνα! Με είχε βολέψει πολύ κ γενικά από σήμα δεν είχα παράπονο! Έβαλα όμως σταθερό ίντερνετ κ εδώ κ στο εξοχικό κ έτσι δεν μου χρειάζεται πλέον! Πήγα να το διακοψω κ μου είπαν ότι σε ένα μήνα θα γίνει κ ότι θα πληρώσω κ τον επόμενο λογαριασμό!οκ μεχρι εδω!

έπρεπε όμως να πάρω κάποιο χαρτί? Δεν μου έδωσαν κάτι!!

 

Ναι ισχύει αυτό για τον επόμενο μήνα, κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να το σιγουρέψεις. Καλό θα ήταν να πάρει και ένα F2G για να έχεις data για ώρα ανάγκης !:O

ck
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εισαι οκ αφού σου είπαν για τη διακοπή, μηπως όμως να τους στείλεις και στο Facebook για έξτρα σιγουριά; Απαντάνε άμεσα
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό για τον επόμενο μήνα, κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να το σιγουρέψεις. Καλό θα ήταν να πάρει και ένα F2G για να έχεις data για ώρα ανάγκης !:O

 

Λογικά εισαι οκ αφού σου είπαν για τη διακοπή, μηπως όμως να τους στείλεις και στο Facebook για έξτρα σιγουριά; Απαντάνε άμεσα

 

Σας ευχαριστώ κ τους δύο :D

Επειδη δεν εχω fb πήρα τηλεφωνο την εξυπηρέτηση κ μου επιβεβαίωσαν την ημερομηνία διακοπής :)

Έχω f2g κ είμαι σούπερ ευχαριστημενη :D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κ τους δύο :D

Επειδη δεν εχω fb πήρα τηλεφωνο την εξυπηρέτηση κ μου επιβεβαίωσαν την ημερομηνία διακοπής :)

Έχω f2g κ είμαι σούπερ ευχαριστημενη :D:D

 

Το F2G έχει φοβερές προσφορές, να μπαίνεις τακτικά στο myf2g για να τσεκάρεις πακέτα και προσφορές και σίγουρα θα βγεις σίγουρα κερδισμένη

Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση μπορεί να έχω ,αφού σε κανένα μήνα βγαίνει !!! Έχω το wind to all 25 και την προηγούμενη χρόνια είχα πάρει επιδότηση της τάξης των 120€
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, τελειωνει η συνδεση μου στις 5 Μαιου (εχω κανει αιτημα να γινει f2g μετα απο 17-18 χρονια στην εταιρεια) και με εχουν παρει για δυο αντιπροσφορες που δεν μου αρεσαν. Η πρωτη αφορουσε συνδεση, αλλα νομιζω οτι δεν θελω να την παρω (προσοχη στο "νομιζω") λογω της οικονομικης μου καταστασης και η δευτερη αφορα καρτοσυνδεση. Προκειται για την προσφατη προσφορα με περιπου 12-13 ευρω και καμποσες παροχες του τυπου 1000 λεπτα προς ολους, 1000 προς γουιντ, καμποσα ΣΜΣ και καποιο αρκετα μεγεθος δεδομενων. Σορι για τα "καποια", δεν τα θυμαμαι πια επειδη εχει περασει καιρος απο την τελευταια φορα που με ενοχλησαν.

 

Η ερωτηση δεν ειναι του τυπου "τι να κανω", αλλα "τι διαφορα εχει η καρτοσυνδεση απο το καρτοκινητο"! Το μειον που μπορω να φανταστω ειναι το 18μηνο δεσμευσης, αλλα το συν ειναι οτι με σχεδον τα ιδια λεφτα που βαζεις σε ενα μηνα στο καρτοκινητο παιρνεις περισσοτερο χρονο+σμσ στην καρτοσυνδεση.

 

Επειδη ποτε δεν ασχοληθηκα με καρτοσυνδεση, μπορειτε να μου εξηγησετε αν υπαρχουν αλλες παγιδες που δεν βλεπω; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση δεν ειναι του τυπου "τι να κανω", αλλα "τι διαφορα εχει η καρτοσυνδεση απο το καρτοκινητο"! Το μειον που μπορω να φανταστω ειναι το 18μηνο δεσμευσης, αλλα το συν ειναι οτι με σχεδον τα ιδια λεφτα που βαζεις σε ενα μηνα στο καρτοκινητο παιρνεις περισσοτερο χρονο+σμσ στην καρτοσυνδεση.

 

Επειδη ποτε δεν ασχοληθηκα με καρτοσυνδεση, μπορειτε να μου εξηγησετε αν υπαρχουν αλλες παγιδες που δεν βλεπω; Ευχαριστω πολυ.

 

Mε την καρτοσύνδεση έχεις τη δέσμευση (το χρονικό διάστημα δεν είναι απαραίτητα 18μηνο) και σου έρχεται σταθερά κάθε μήνα λογαριασμός, ο οποίος δε μπορεί να αυξηθεί... Αν θες μπορείς να προσθέσεις χρόνοα αγοράζοντας κάρτες ανανέωσης, όπως θα έκανες και με το καρτοκινητό...

Το καρτοκινητό από την άλλη, δεν έχει καμία δέσμευση και κάθε μήνα δεν είσαι υποχρεωμένος να βάζεις κάρτα ή να χρεώνεσαι μίνιμουμ κάποιο ποσό... Λογικό μου ακούγεται λοιπόν, η καρτοσύνδεση όπως και τα συμβόλαια να έχουν πλεονεκτήματα έναντι των καρτοκινητών, καθώς αφενός υπάρχει δέσμευση, αφετέρου η εκάστοτε εταιρεία γνωρίζει ότι από εσένα κάθε μήνα, θα παίρνει βρέξει-χιονίσει, ένα συγκεκριμένο ποσό... ;)

Link to comment
Share on other sites

καρτοσύνδεση=καρτοσυμβόλαιο=συμβόλαιο με μηνιαίο πάγιο για συγκεκριμένη χρονική δέσμευση

καρτοκινητό=τηλέφωνο χωρίς συμβόλαιο

 

 

Edit

Γράφαμε ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, τελειωνει η συνδεση μου στις 5 Μαιου (εχω κανει αιτημα να γινει f2g μετα απο 17-18 χρονια στην εταιρεια) και με εχουν παρει για δυο αντιπροσφορες που δεν μου αρεσαν. Η πρωτη αφορουσε συνδεση, αλλα νομιζω οτι δεν θελω να την παρω (προσοχη στο "νομιζω") λογω της οικονομικης μου καταστασης και η δευτερη αφορα καρτοσυνδεση. Προκειται για την προσφατη προσφορα με περιπου 12-13 ευρω και καμποσες παροχες του τυπου 1000 λεπτα προς ολους, 1000 προς γουιντ, καμποσα ΣΜΣ και καποιο αρκετα μεγεθος δεδομενων. Σορι για τα "καποια", δεν τα θυμαμαι πια επειδη εχει περασει καιρος απο την τελευταια φορα που με ενοχλησαν.

 

Η ερωτηση δεν ειναι του τυπου "τι να κανω", αλλα "τι διαφορα εχει η καρτοσυνδεση απο το καρτοκινητο"! Το μειον που μπορω να φανταστω ειναι το 18μηνο δεσμευσης, αλλα το συν ειναι οτι με σχεδον τα ιδια λεφτα που βαζεις σε ενα μηνα στο καρτοκινητο παιρνεις περισσοτερο χρονο+σμσ στην καρτοσυνδεση.

 

Επειδη ποτε δεν ασχοληθηκα με καρτοσυνδεση, μπορειτε να μου εξηγησετε αν υπαρχουν αλλες παγιδες που δεν βλεπω; Ευχαριστω πολυ.

 

Αυτο ειναι το θεμα με την καρτοσυνδεση, πληρώνεις στανταρντ ποσο καθε μηνα βρεξει χιονίσει. Αν βέβαια εχεις σταθερες αναγκες τα 12-13€ για αυτα που λες σουπερ ακούγεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους. Ναι, παγιες αναγκες εχω (εξ' ου και η διατηρηση της συνδεσης για ολα αυτα τα χρονια, οπως και η συζητηση που εκανα με την εταιρεια για το ενδεχομενο ανανεωσης συνδεσης). Αλλα θελω να ειναι σε νορμαλ οικονομικα επιπεδα.

 

Εφοσον δεν υπαρχουν αλλες "παγιδες" πλην της δεσμευσης, θα το κρατησω σαν εναλλακτικη λυση στο μυαλο μου. Σιγουρα θα με ξανακαλεσουν ως το τελος του μηνα, θα καταγραψω ακριβως την προσφορα (γιατι δεν την θυμαμαι τωρα) και θα το σκεφτω.

 

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση μπορεί να έχω ,αφού σε κανένα μήνα βγαίνει !!! Έχω το wind to all 25 και την προηγούμενη χρόνια είχα πάρει επιδότηση της τάξης των 120€

30€ μόνο:blink:

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

30€ μόνο:blink:

 

Μπορεί να είναι και ψηλότερα, αλλά σε κάθε περίπτωση συμφέρει περισσότερο να πάρει έκπτωση στο πάγιο πετυχαίνοντας καλή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους. Ναι, παγιες αναγκες εχω (εξ' ου και η διατηρηση της συνδεσης για ολα αυτα τα χρονια, οπως και η συζητηση που εκανα με την εταιρεια για το ενδεχομενο ανανεωσης συνδεσης). Αλλα θελω να ειναι σε νορμαλ οικονομικα επιπεδα.

 

Εφοσον δεν υπαρχουν αλλες "παγιδες" πλην της δεσμευσης, θα το κρατησω σαν εναλλακτικη λυση στο μυαλο μου. Σιγουρα θα με ξανακαλεσουν ως το τελος του μηνα, θα καταγραψω ακριβως την προσφορα (γιατι δεν την θυμαμαι τωρα) και θα το σκεφτω.

 

Ευχαριστω και παλι.

 

Με ξαναπηραν σημερα.

 

14,50 παγιο, με 1000 προς wind/q, 600 προς ολους, (νομιζω) 600 sms και 1 γκιγκα δεδομενα. Φυσικα 3' και 18μηνο. Υπηρχε και μικροτερη προταση για 12,5 ευρω, αλλα δεν της εδωσα μεγαλη σημασια.

 

Ειναι καλυτερο απο το να βαζεις ενα 12ευρω σε f2g γιατι παιρνεις περισσοτερα στο συνολο, αλλα το 18μηνο ειναι μανικι. Ομολογω οτι δεν ξετρελαθηκα. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Με ξαναπηραν σημερα.

 

14,50 παγιο, με 1000 προς wind/q, 600 προς ολους, (νομιζω) 600 sms και 1 γκιγκα δεδομενα. Φυσικα 3' και 18μηνο. Υπηρχε και μικροτερη προταση για 12,5 ευρω, αλλα δεν της εδωσα μεγαλη σημασια.

 

Ειναι καλυτερο απο το να βαζεις ενα 12ευρω σε f2g γιατι παιρνεις περισσοτερα στο συνολο, αλλα το 18μηνο ειναι μανικι. Ομολογω οτι δεν ξετρελαθηκα. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.

 

Με F2G όμως έχεις μεγαλύτερη δυνατότητα παραμετροποιήσης, να βάζεις τα πακέτα που σε βολευουν περισσότερο κάθε φορά. Εχει και τα log in & win, lucky day και συνέχεια διάφορες προσφορές. Αξίζει να το ξαναδεις.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα, μετά από σχεδόν 12 χρόνια συμβολαίου έχοντας περάσει περίπου από όλα τα προγράμματα της wind μέχρι και το W που είχα μέχρι σήμερα, να το γυρίσω σε κάρτα. Όχι επειδή ήμουν δυσαρεστημένος απλώς δυστυχώς έχασα τη δουλειά μου πρόσφατα και είμαι στο ψάξιμο ξανά μετά από χρόνια. Το W να πω δεν το αξιοποιούσα, απλώς με εκπτώσεις κλπ μου το έδιναν περίπου 21€, οπότε και το είχα δεχτεί.

 

Μου προτείνουν λοιπόν τώρα να το κάνω καρτοσύνδεση με 12,90€ τελική (φόρους κλπ) για 300' προς όλους (το μόνο που ενδιαφέρει), 300' προς wind/q (αδιάφορο), 30sms (επίσης αδιάφορο), 300 MB (τραγικές ταχύτητες ίντερνετ στην περιοχή μου) και 3€ υπόλοιπο στην κάρτα ελεύθερα. Φυσικά για 18μηνο. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να δεσμευθώ για τόσο μεγάλο διάστημα από τη στιγμή που και τα οικονομικά μου είναι εξαιρετικά ρευστά, για το άμεσο μέλλον τουλάχιστον. Με την κάρτα, μου είπε η κοπέλα, ότι θα έχω 200' για όλους με την κάρτα του 10ευρου (η οποία θα είναι 8.50€ πραγματικά), οπότε κατ' αυτήν είναι ασύμφορο το απλό F2G.

 

Αν μπορείτε να μου προτείνετε τί να κάνω, θα είμαι ευγνώμων καθώς έχω μεσάνυχτα από το τί παίζει με F2G, πακέτα κλπ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα, μετά από σχεδόν 12 χρόνια συμβολαίου έχοντας περάσει περίπου από όλα τα προγράμματα της wind μέχρι και το W που είχα μέχρι σήμερα, να το γυρίσω σε κάρτα. Όχι επειδή ήμουν δυσαρεστημένος απλώς δυστυχώς έχασα τη δουλειά μου πρόσφατα και είμαι στο ψάξιμο ξανά μετά από χρόνια. Το W να πω δεν το αξιοποιούσα, απλώς με εκπτώσεις κλπ μου το έδιναν περίπου 21€, οπότε και το είχα δεχτεί.

 

Μου προτείνουν λοιπόν τώρα να το κάνω καρτοσύνδεση με 12,90€ τελική (φόρους κλπ) για 300' προς όλους (το μόνο που ενδιαφέρει), 300' προς wind/q (αδιάφορο), 30sms (επίσης αδιάφορο), 300 MB (τραγικές ταχύτητες ίντερνετ στην περιοχή μου) και 3€ υπόλοιπο στην κάρτα ελεύθερα. Φυσικά για 18μηνο. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να δεσμευθώ για τόσο μεγάλο διάστημα από τη στιγμή που και τα οικονομικά μου είναι εξαιρετικά ρευστά, για το άμεσο μέλλον τουλάχιστον. Με την κάρτα, μου είπε η κοπέλα, ότι θα έχω 200' για όλους με την κάρτα του 10ευρου (η οποία θα είναι 8.50€ πραγματικά), οπότε κατ' αυτήν είναι ασύμφορο το απλό F2G.

 

Αν μπορείτε να μου προτείνετε τί να κάνω, θα είμαι ευγνώμων καθώς έχω μεσάνυχτα από το τί παίζει με F2G, πακέτα κλπ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

αν δεν κανεις μεγαλες κλησεις καντο Q

 

δεν ξερω ακριβως τι δινει το F2G, αλλα το καλο με το καρτοκινητο ειναι οτι αν δεν κανεις τηλεφωνα (ή αν δεν εχεις χρηματα) απλα δεν πληρωνεις

 

τα καρτοσυμβολαια δεν τα χωνεψα ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα, μετά από σχεδόν 12 χρόνια συμβολαίου έχοντας περάσει περίπου από όλα τα προγράμματα της wind μέχρι και το W που είχα μέχρι σήμερα, να το γυρίσω σε κάρτα. Όχι επειδή ήμουν δυσαρεστημένος απλώς δυστυχώς έχασα τη δουλειά μου πρόσφατα και είμαι στο ψάξιμο ξανά μετά από χρόνια. Το W να πω δεν το αξιοποιούσα, απλώς με εκπτώσεις κλπ μου το έδιναν περίπου 21€, οπότε και το είχα δεχτεί.

 

Μου προτείνουν λοιπόν τώρα να το κάνω καρτοσύνδεση με 12,90€ τελική (φόρους κλπ) για 300' προς όλους (το μόνο που ενδιαφέρει), 300' προς wind/q (αδιάφορο), 30sms (επίσης αδιάφορο), 300 MB (τραγικές ταχύτητες ίντερνετ στην περιοχή μου) και 3€ υπόλοιπο στην κάρτα ελεύθερα. Φυσικά για 18μηνο. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να δεσμευθώ για τόσο μεγάλο διάστημα από τη στιγμή που και τα οικονομικά μου είναι εξαιρετικά ρευστά, για το άμεσο μέλλον τουλάχιστον. Με την κάρτα, μου είπε η κοπέλα, ότι θα έχω 200' για όλους με την κάρτα του 10ευρου (η οποία θα είναι 8.50€ πραγματικά), οπότε κατ' αυτήν είναι ασύμφορο το απλό F2G.

 

Αν μπορείτε να μου προτείνετε τί να κάνω, θα είμαι ευγνώμων καθώς έχω μεσάνυχτα από το τί παίζει με F2G, πακέτα κλπ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Ειμαστε περιπου στην ιδια θεση, με τη διαφορα οτι εγω αντεχω να πληρωσω ακομα να πληρωνω ενα 20αρικο περιπου.

 

Αν διαβασεις λιγο παραπανω, θα δεις οτι ουσιαστικα ειχα τον ιδιο προβληματισμο με εσενα. Πριν απο λιγες ωρες, ομως, αντεληφθην κατι απλο: με 15 ευρω παιρνεις το μεγκα κομπο του f2g που προσφερει 300' + 100 SMS προς ολους, 600' και 600 SMS προς WIND & Q, 600 MB. Προσθεσε log+win και εχεις λιγα ακομα λεπτα προς ολους το μηνα (+80' συνολικα).

 

Συγκρινε το τωρα με το πακετο που σου προσφερει για καρτοσυνδεση στα 12,90 και θα καταλαβεις οτι ουσιαστικα παιρνεις περισσοτερα. Οι διαφορες; Πληρωνεις λιγα ευρω παραπανω, αλλα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ 18μηνη δεσμευση. Μονο οποτε εσυ τα χρειαστεις.

 

Υ.Γ.: Btw, σημερα με πηραν για αντιπροταση (την αλλη εβδομαδα ληγει το συμβολαιο μου), δινουν το Wind40 με 22 ευρω (500'+50 sms+500 γιγα). Ισως το παρω, την Πεμπτη θα απαντησω, πρεπει να το σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό για τον επόμενο μήνα, κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να το σιγουρέψεις. Καλό θα ήταν να πάρει και ένα F2G για να έχεις data για ώρα ανάγκης !:O

 

Αυτό με την διακοπή ένα μήνα μετά τον τελευταίο λογαριασμό που θα βγει, το γράφει στα συμβόλαια; Συγνώμη που ρωτάω αλλά τα μάτια μου δεν βοηθούν να διαβάσω το super-fine print του εντύπου που μου έδωσαν.

 

Στις 7 Απριλίου (μια εβδομάδα πριν την έκδοση του λογαριασμού) έκανα αίτηση διακοπής συμβολαίου. Τώρα βλέπω οτι μου ζητούν πάγιο από 14/04 έως 13/05. Σιγά να μην το πάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Με την κάρτα, μου είπε η κοπέλα, ότι θα έχω 200' για όλους με την κάρτα του 10ευρου (η οποία θα είναι 8.50€ πραγματικά), οπότε κατ' αυτήν είναι ασύμφορο το απλό F2G.

 

Αν μπορείτε να μου προτείνετε τί να κάνω, θα είμαι ευγνώμων καθώς έχω μεσάνυχτα από το τί παίζει με F2G, πακέτα κλπ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Στην κυριολεξία μπορείς να έχεις 200' προς όλους (με 5€) + 100' προς όλους (με 2€) + [150'+150sms προς wind/q από τα bonus] και να σου μένει υπόλοιπο ~1.80€ στην κάρτα. Δες τα πακέτα εδώ.:)

Επιπλέον, ενεργοποιείς ένα log n win δώρο κάθε εβδομάδα, οπότε αν π.χ. χρειάζεσαι ομιλία, θα έχεις ακόμα 4x20'=80' προς όλους.;)

Οπότε, με μια ανανέωση 10€ θα έχεις πολύ περισσότερα από τα 200' προς όλους που σου είπε η υπάλληλος!:!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...