Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να του πω λες να κανει αιτηση φορητοτητας τελη του χρονου? Να σου πω την αληθεια ψινεται για καρτοσυμβολαιο κοσμοτε. Ετσι κ αλλιως ολοι οι γνωστοι του κοσμοτε εχουμε!

Η Cosmote έχει καλό σήμα στους χώρους που κινείται;

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει καλό σήμα στους χώρους που κινείται;

 

Με διαφορα η καλυτερη!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε πόσο θα του βγαίνει με έκπτωση 50 και πόσο με 30%, δες πόσο έχουν τα ανάλογα πακέτα στην Cosmote και ανάλογα πράττεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγους μήνες 'μάλλον' vodafone + wind =vodafone

 

Και αυτό θα είναι το τέλος του f2g2 αγαπητοί μου φίλοι...

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Και αυτή θα είναι η αρχή της μετακίνησής μου (και αρκετών άλλων) στην Cosmote κυρίες και κύριοι...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό θα είναι το τέλος του f2g2 αγαπητοί μου φίλοι...

 

Και αυτή θα είναι η αρχή της μετακίνησής μου (και αρκετών άλλων) στην Cosmote κυρίες και κύριοι...

 

οταν γινει (και εαν γινει) η συγχωνευση, υπαρχει η περιπτωση (ευχομαι δλδ) να ξεκινησει ενας πολεμος τιμών, που μπορει να ωφεληθουμε... εκτός βεβαια εαν το καρτελ υπερτερησει...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να μας απογοητεύσω αλλά δεν το βλέπω να γίνεται πιο ανταγωνιστική η αγορά αν οι 3 γίνουν 2. Όταν λιγοστεύουν οι ανταγωνιστές αυτοί που πάντα χάνουν είναι οι καταναλωτές.
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορα η καλυτερη!

 

Θα διαφωνήσω, αλλά αυτό έχει να κάνει μάλλον με τις εμπειρίες του κάθε χρήστη.

 

Γενικά μιλώντας πάντως, αν δεν γίνει η οποιαδήποτε συγχώνευση μπορούμε να συζητάμε για ημέρες, έτσι γενικώς και αορίστως. Προς το παρόν η Wind, προσωπικά τουλάχιστον με καλύπτει, οπότε και θα παραμείνω συνδρομητής της.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω, αλλά αυτό έχει να κάνει μάλλον με τις εμπειρίες του κάθε χρήστη.

 

Γενικά μιλώντας πάντως, αν δεν γίνει η οποιαδήποτε συγχώνευση μπορούμε να συζητάμε για ημέρες, έτσι γενικώς και αορίστως. Προς το παρόν η Wind, προσωπικά τουλάχιστον με καλύπτει, οπότε και θα παραμείνω συνδρομητής της.

 

Μια από τα ίδια...όταν θα γίνει και ΑΝ γίνει, τότε...θα πράξει ο καθένας όπως τον συμφέρει.;)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια...όταν θα γίνει και ΑΝ γίνει, τότε...θα πράξει ο καθένας όπως τον συμφέρει.;)

 

Πολύ σωστό αυτό. Ο καθένας κρίνει και επιλέγει.

 

Αν και κάτι μου λέει πως ΑΝ τελικά γίνει θα αρχίσουν οι κορώνες όπως, "...το έλεγα εγώ ότι θα το διακόψει ...", για "απάτη" κ.λ.π..

Μέχρι τότε όσοι το έχουν το απολαμβάνουν :lol: εδώ και χρόνια και αφήνουν τους άλλους να περιμένουν να το διακόψει για να επιβεβαιωθούν ότι γνωρίζουν καλύτερα. ;):)

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα και θέλω συμβουλή..

 

Φίλος με εταιρικό πρόγραμμα (3 γραμμές) bbest flexy 300 πήρε iphone 4 και με 10€ του έβαλαν 350mb για ένα μήνα. Χτες απόγευμα ο μετρητής των data έδειχνε 120mb και σήμερα το πρωί που ξύπνησε ήταν στα 4.2GB

 

Ο φίλος μου ορκίζεται ότι είχε κλειστό το switch των δεδομένων (από τα settings του iphone) και το wifi επίσης κλειστό. Επίσης όλες αυτές τις ώρες ζήτημα είναι ακόμα και το αν είχε στα χέρια του το κινητό. Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι μετά τα 350 mb είναι η χρέωση 7€/mb πράγμα που σημαίνει ότι θα του έρθει ένας λογαριασμός κάπου στα 27000€.. :X

 

Όλα αυτά όμως μπορούμε να τα δούμε μόνο αφού εκδοθεί ο επόμενος λογαριασμός.

 

Ο φίλος μου είναι κάποια βήματα από το εγκεφαλικό όπως καταλαβαίνετε.. Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις (πέρα από βαθιές ανάσες)??

 

υ.γ. λεπτομέρεια σημαντική (???): ο φίλος μου έχει κάνει αίτηση διακοπής στο τέλος του μήνα..

έπαθα ακριβώς το ίδιο και βιάστηκα και πήρα τη wind και τους ξε...!

Δε φταίει η wind όμως. Υπάρχει μια λίστα από apps που είχα συναινέσει στο να συνδέονται και να κάνουν update μόνες τους.

Το άλλαξα από τις ρυθμίσεις και το 3G δεν ανεβηκε πάνω από 50 mega...

Link to comment
Share on other sites

έπαθα ακριβώς το ίδιο και βιάστηκα και πήρα τη wind και τους ξε...!

Δε φταίει η wind όμως. Υπάρχει μια λίστα από apps που είχα συναινέσει στο να συνδέονται και να κάνουν update μόνες τους.

Το άλλαξα από τις ρυθμίσεις και το 3G δεν ανεβηκε πάνω από 50 mega...

 

κατι αλλο ειναι παιδια αποκλειετε να εχουν κανει update 4.2 gb οι εφαρμογες οταν κανουν ενημερωση αναλογος την εφαρμογη κατεβαζει το πολυ 1-2 mb οχι 4.2 gb ποσες εφαρμογες εκαναν τυτοχρονα ενημερωση?? ολες μαζι??σε καθε περιπτωση παντως οταν εγκαθιστουμε μια εφαρμογη ποτε δεν μαρκαρουμε το τετραγωνακι που λεει (επιτρεπει την αυτοματη ενημερωση). ετσι καμια εφαρμογη εαν δεν δωσεις εσυ το οκ. δεν κανει ενημερωση... παντως εγω εχω παντα την υπηρεσια δεδομενων απενεργοποιημενη ετσι δεν μπαινει στο internet απο τον παροχο μονο απο wifi οταν θελω απο παροχο την ξανα ενεργοποιω . και ειναι πολυ απλο απο την μπαρα επανω με τις ειδοποιησεις τα δυο τοξακια η απο τις ρυθμησεις ..

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το Appstore δεν αφήνει να κατεβάσεις τόσο μεγάλα app/updates μέσω δικτύου κινητής αλλά ζητάει wifi οπότε αποκλείεται να έγινε από εκεί..

 

Οπότε αυτό που μένει είναι κάποια εφαρμογή όπως radio ή skype να έτρεχε όλο το βράδυ από δεδομένα;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το 1260 σήμερα;

Έχω πάρει 2-3 φορές για να τους πω ότι δεν έχουν περάσει στο λογαριασμό την προσφορά μείωσης του παγίου με αποτέλεσμα να έχει χρεωθεί το 100%, αλλά αναφέρει ότι "δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε". Εν τω μεταξύ κάθε φορά πληρώνω 0,25 για να ακούσω ότι δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν. Μήπως μπορώ να καλέσω σε κάποιο άλλο νούμερο? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

210-6158000 και ζήτα να σε συνδέσουν με την εξυπηρέτηση της κινητής :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο είναι η έκπτωση που δικεούται κάποιος που θα πάει στην wind κινητή και έχοντας ήδη σταθερή ; 10,33 ευρώ ή 8,40 ευρώ και πως βγαίνει ο λογαριασμός ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο είναι η έκπτωση που δικεούται κάποιος που θα πάει στην wind κινητή και έχοντας ήδη σταθερή ; 10,33 ευρώ ή 8,40 ευρώ και πως βγαίνει ο λογαριασμός ;

 

Ευχαριστώ

Το 10,33 είναι με το ΦΠΑ μέσα.

Επίσης αυτό ισχύει για DP M και πάνω.

Για το S έχει 5€

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το 10,33 είναι με το ΦΠΑ μέσα.

Επίσης αυτό ισχύει για DP M και πάνω.

Για το S έχει 5€

 

Εγώ έχω DP M . Εάν υποθέσουμε λοιπόν ότι σκέφτομαι να πάω στο wind to all 30 και θέλω να συνδυάσω και την σταθερή μου σε ένα ΑΦΜ .Έχουμε κα λέμε 23,85 ευρώ λόγω αγοράς on line - 10,33 η έκπτωση λόγω σταθερής συν το 12% των υπόλοιπων φόρων . Σύνολο 15,14 ευρώ λογαριασμός . Το έκανα σωστά τον υπολογισμό ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το 10,33 είναι με το ΦΠΑ μέσα.

Επίσης αυτό ισχύει για DP M και πάνω.

Για το S έχει 5€

 

Για το S έχει 5,17€

Αν θέλουμε να είμαστε απόλυτα ακριβείς...

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ WIND.ΕΚΑΝΑ ΕΟΙΜΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ.ΤΟ ΠΡΩΊ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 6933837000...ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ........ΛΙΑΝ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ---ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Η ΔΙΑΚΟΠΗ....ΠΟΥ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ-------Ε Λ Ε Ο Σ:mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα και θέλω συμβουλή..

 

Φίλος με εταιρικό πρόγραμμα (3 γραμμές) bbest flexy 300 πήρε iphone 4 και με 10€ του έβαλαν 350mb για ένα μήνα. Χτες απόγευμα ο μετρητής των data έδειχνε 120mb και σήμερα το πρωί που ξύπνησε ήταν στα 4.2GB

 

Ο φίλος μου ορκίζεται ότι είχε κλειστό το switch των δεδομένων (από τα settings του iphone) και το wifi επίσης κλειστό. Επίσης όλες αυτές τις ώρες ζήτημα είναι ακόμα και το αν είχε στα χέρια του το κινητό. Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι μετά τα 350 mb είναι η χρέωση 7€/mb πράγμα που σημαίνει ότι θα του έρθει ένας λογαριασμός κάπου στα 27000€.. :X

 

Όλα αυτά όμως μπορούμε να τα δούμε μόνο αφού εκδοθεί ο επόμενος λογαριασμός.

 

Ο φίλος μου είναι κάποια βήματα από το εγκεφαλικό όπως καταλαβαίνετε.. Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις (πέρα από βαθιές ανάσες)??

 

υ.γ. λεπτομέρεια σημαντική (???): ο φίλος μου έχει κάνει αίτηση διακοπής στο τέλος του μήνα..

4.2 gb σε ένα βράδυ δεν γίνεται...4.2 είναι μια ταινία hd με ήχο dts. Στον υπολογιστή με γραμμή 16mbs και πόση ώρα θέλει να κατέβει.... Με τις ταχύτητες του adsm θέλει μέρες!!!!! e-mail στη wind με κοινοποίηση στο συνήγορο του πολίτη, EETT κτλ

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ WIND.ΕΚΑΝΑ ΕΟΙΜΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ.ΤΟ ΠΡΩΊ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 6933837000...ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ........ΛΙΑΝ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ---ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Η ΔΙΑΚΟΠΗ....ΠΟΥ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ-------Ε Λ Ε Ο Σ:mad::mad::mad::mad:

 

κλασσική wind.σιγουρέψου οτι δεν θες να δεχτεις την υπερβολικά βελτιωμένη προσφορά,

που σε κυνηγά:p:p για να σου κάνει

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ WIND.ΕΚΑΝΑ ΕΟΙΜΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ.ΤΟ ΠΡΩΊ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 6933837000...ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ........ΛΙΑΝ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ---ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Η ΔΙΑΚΟΠΗ....ΠΟΥ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ-------Ε Λ Ε Ο Σ:mad::mad::mad::mad:

 

κλασσική wind.σιγουρέψου οτι δεν θες να δεχτεις την υπερβολικά βελτιωμένη προσφορά,

που σε κυνηγά:p:p για να σου κάνει

 

Γιατί το πρώτο post μου κάνει για troll; Και μάλλον δεν πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν κατάλαβε ποιο είναι το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καλή προσφορά 25€ (50% έκπτωση) το Απεριόριστο (30GB) ADSM τουλάχιστον γι΄αυτούς που έχουν καλό σήμα σπίτι τους...

Ψήνομαι ένα Everywhere που έχω με 9,90€ (1GB) να το γυρίσω και να πάρω Huawei MiFi...

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας: μια φιλη μου θελει να φυγει απο συμβολαιο wind και να παει q-card. α)Γινεται αμεσως η μεταφορα; β) εχει εκπτωση παγιου εδω και 6 μηνες, θα πρεπει να την επιστρεψει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...