Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να δω αν ενα πρόγραμμα που μετράει το υπόλοιπο των MB είναι σωστό.

Σε πόση ώρα η wind ανανεώνει το υπόλοιπο, γιατί ενώ το πρόγραμμα μετράει την κατανάλωση, η wind δεν χρεώνει τίποτα!

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω αν ενα πρόγραμμα που μετράει το υπόλοιπο των MB είναι σωστό.

Σε πόση ώρα η wind ανανεώνει το υπόλοιπο, γιατί ενώ το πρόγραμμα μετράει την κατανάλωση, η wind δεν χρεώνει τίποτα!

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιατι εχει η wind προγραμμα ενημερωσης υπολοιπου δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει η wind προγραμμα ενημερωσης υπολοιπου δεδομενων?

 

Μόλις σήμερα ενεργοποίησα το πρόγραμμα windtoall 40+ και έχει αυτόματη ειδοποίηση στα τελευταία 5mb( ; ) και 10' και ενημέρωση στο 1270

 

Πέρασε ολόκληρη μέρα και μέχρι τις δώδεκα παρά ένα λεπτό δεν έγινε καμία ενημέρωση στο υπόλοιπο των δωρεάν MB. Το κακό είναι πως ο διαθέσιμος χρόνος ανανεώνεται κανονικά και αμέσως. Τώρα που άλλαξε η μέρα δεν έχω καθόλου χρόνο ομιλίας, ούτε mb! Σήμερα εκδίδεται ο νέος λογαριασμός και κλείνω το παλιό πρόγραμμα που είχα. Ο χρόνος ομιλίας και τα mb, πότε θα είναι διαθέσιμα,μιάς και άλλαξε η μέρα;

Edit: μόλις ενημερώθηκαν τα υπόλοιπα του προγράμματός μου.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εκανα αίτηση φορητότητας . για cosmote χωρις να υπογραψω!

δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχει γινει!

απο το πρωι ειχα 200 τηλεφωνήματα! χαμος!

στο τελος για να με πεισουν δέχτηκαν να ριξουν το πάγιο μου 30 εβρο κατω για ενα χρονο:blink::blink:

για μια φαση ετοιμος ημουν να δεχτώ γιατι το πακετο που εχω στην wind ηταν το wind large(τρομερο πακετο)..

κριμα πραγματικα! φευγω για το 3g και μονο!

γιατι παρόμοιο πακετο με τετοια τιμη δεν μπορεσα να βρω πουθενα!

χρειάζομαι ομως το ιντερνετ στο κινητο και βαρεθηκα να ψαχνω συνεχως για 3g σημα!

αγανάκτησα μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εκανα αίτηση φορητότητας . για cosmote χωρις να υπογραψω!

δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχει γινει!

απο το πρωι ειχα 200 τηλεφωνήματα! χαμος!

...

 

Αν ποτε φυγω απο τη wind, το 3g θα ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος που θα το κανω.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε φυγω απο τη wind, το 3g θα ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος που θα το κανω.

 

τα ιδια φιλε μου και εδω!

μετα απο 6 χρονια φευγω για αυτο το λογο ΚΑΙ ΜΟΝΟ!

εσκασα με το θεμα!:mad:

κριμα πραγματικα..τελος παντων..

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εκανα αίτηση φορητότητας . για cosmote χωρις να υπογραψω!

δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχει γινει!

απο το πρωι ειχα 200 τηλεφωνήματα! χαμος!

στο τελος για να με πεισουν δέχτηκαν να ριξουν το πάγιο μου 30 εβρο κατω για ενα χρονο:blink::blink:

για μια φαση ετοιμος ημουν να δεχτώ γιατι το πακετο που εχω στην wind ηταν το wind large(τρομερο πακετο)..

κριμα πραγματικα! φευγω για το 3g και μονο!

γιατι παρόμοιο πακετο με τετοια τιμη δεν μπορεσα να βρω πουθενα!

χρειάζομαι ομως το ιντερνετ στο κινητο και βαρεθηκα να ψαχνω συνεχως για 3g σημα!

αγανάκτησα μιλαμε.

Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς πάλι? Οι καιροί είναι δύσκολοι και έρχονται ακόμη ποιο δύσκολοι, τριάντα ευρώ/μήνα και οικονομικό πακέτο large είναι super περίπτωση!!!Άλλωστε όπως δείχνουν τα πράγματα πολύ πιθανόν στο εγγύς μέλλον voda και wind να ενωθούν ,οπότε θα έχεις και αξιοπρεπές 3G και αξιόπιστο. Αλήθεια στις Φέρες η Wind εχει 3G?

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς πάλι? Οι καιροί είναι δύσκολοι και έρχονται ακόμη ποιο δύσκολοι, τριάντα ευρώ/μήνα και οικονομικό πακέτο large είναι super περίπτωση!!!Άλλωστε όπως δείχνουν τα πράγματα πολύ πιθανόν στο εγγύς μέλλον voda και wind να ενωθούν ,οπότε θα έχεις και αξιοπρεπές 3G και αξιόπιστο. Αλήθεια στις Φέρες η Wind εχει 3G?

 

φιλε μην με αναβεις φωτιες γιατι και εμενα τωρα μου εχει καρφωθεί στο κεφαλι ασχημα!

ειναι τρομερη η προσφορα που με κανανε...και το σκεφτομαι συνεχεια!

αλλα με σκασανε με το 3g!

δυστυχώς το χρειαζομαι για την δουλεια και πολλα αλλα ακομη!

φερες που λες δεν εχω δοκιμασει παλαγια ομως που δουλευω εξω απο την αλεξανδρουπολη μεσα στο κτιριο της δουλειάς μου vodafone cosmote φουλ 3g wind μονο εξω και αυτο οχι παντα! στο κτιριο με τιποτα!

και πολλα αλλα τετοια!

το δε καλοκαιρι στην παραλια τραγωδία!δεν μπορουσες να σερφαρεις ουτε με απλο 2g ουτε καν στον opera mini..ενω με cosmote ο αλλος κατεβαζε mp3...

anyway...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες για διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό Q.Μα καλά θέλει ένα μηνα για να γίνει πρώτα καρτοκινητό wind κι έπειτα κατόπην νέας αίτησης να γίνει q?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες για διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό Q.Μα καλά θέλει ένα μηνα για να γίνει πρώτα καρτοκινητό wind κι έπειτα κατόπην νέας αίτησης να γίνει q?

 

Έτσι μου είπαν και μένα όταν ήθελα να κάνω έναν αριθμό συμβολαίου καρτο-συμβόλαιο ,καρτοσύνδεση δεν θυμάμαι πως το λένε.Πρέπει να μείνει έναν μήνα καρτοκινητό και μετά.

Στο μεταξύ, ακόμη δεν ξέρει κανείς τι γίνεται με τα mb που καταναλώνω αλλά δεν ανανεώνονται στο 1270.

 

Δεν υπάρχει κάποιος να μας πει κάθε πότε ανανεώνονται τα δωρεάν mb απο το 1270; Μετά απο 1 ώρα, μετά απο 2 ώρες, μετά απο 1 μέρα, μετά απο 1εβδομάδα, μετά απο 1 μήνα ή στην λήξη του συμβολαίου;

Πάντως η wind δεν ξέρει ακριβώς ,γιατί μετά απο τέσσερα τηλεφωνήματα δεν μου εξήγησε κανείς πότε ακριβώς γίνεται αυτό. Άλλαζαν κουβέντα και στην τελική μου λένε να ξανακαλέσω το 1270 σε 1-2 ώρες μήπως και έχει αλλάξει κάτι.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες για διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό Q.Μα καλά θέλει ένα μηνα για να γίνει πρώτα καρτοκινητό wind κι έπειτα κατόπην νέας αίτησης να γίνει q?

 

Έτσι ακριβώς είναι...

Αλλιώς φορητότητα σε άλλο δίκτυο (3 μέρες) και μετά φορητότητα σε Q.

Υπολόγισε χοντρικά κανά 10ήμερο

Link to comment
Share on other sites

Εντός 3 εργασίμων ημερών είσαι σε άλλη εταιρεία με φορητότητα . Και σε άλλες 3 ημέρες στην Q. Ή αλλιώς περίμενε 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έγινε η αίτηση για f2g.Υπομονή μέχρι 1η νοέμβρη!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες για διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό Q.Μα καλά θέλει ένα μηνα για να γίνει πρώτα καρτοκινητό wind κι έπειτα κατόπην νέας αίτησης να γίνει q?

Ό,τι να 'ναι σου είπαν! Θα μπορούσαν πολύ απλά να καταχωρήσουν αίτημα φορητότητας από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό Q! Και σε τρεις ημέρες το πολύ θα ήσουν έτοιμος! Για ποιο λόγο η ενδιάμεση μετατροπή σε f2g; Πήγαινε ξανά στο κατάστημα και ζήτησέ το. Αν αρνηθούν, ζήτα ακύρωση της αίτησης που έχεις κάνει και στείλε μου ΡΜ να σου πω περισσότερα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω (και εγώ) τα παραπονά μου για τις πολιτικές και την ''εξυπηρέτηση πελατών'' της συγκεκριμένης εταιρίας, γνωρίζοντας φυσικά πως ότι λέω θα πάει στον κουβά εκ μέρους τους..

Έχασα ή μάλλον μου κλέψανε χθές το κινητό μου και φυσικά πήγα σε ένα κατάστημα για να βγάλω πάλι τη sim. Όπως μου είπανε όμως αυτό δεν είναι δυνάτό να γίνει εφόσον έχω απλήρωτο λογαριασμό. Να αναφέρω ότι το ποσό ανέρχεται σε 267 ευρώ με τηλεφωνήματα που ναι έγιναν , απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα άμεσης εξόφλησης. Μου προτείναν λοιπόν να τους πάρω τηλέφωνο και να κάνω διακανονισμό. Περιττό να πώ πως η κυρία με την οποία μίλησα εκτός του ότι ήταν αγενέστατη και ειρωνική μου ανέφερε πως για να βγάλω εκ νέου τη sim θα πρέπει να γίνει απεμπλοκή της γραμμής και άρα να εξοφληθεί άμεσα όλο το ποσό! Μάταια προσπαθούσα να εξηγήσω ότι χρειάζομαι άμεσα τη γραμμή λόγω δουλειάς κλπ, και μπορώ να καταλάβω ότι για να γίνει αυτό θα πρέπει να εξοφληθεί κάποιο ποσό..αλλά ολόκληρο και άμεσα?? Στο κάτω κάτω δεν είπα να να μην υπάρχει η φραγή μέχρι εξόφλησης του λογαριασμού αλλά τουλάχιστον για εισερχόμενες κλήσεις η γραμμή μου είναι απαραίτητη.

Αλλά τίθεται θέμα διακανονισμού όταν ζητάνε μπαμ και κάτω όλο το ποσό?? Και επίσης τη συγκεκριμένη γραμμή την έχω αρκετό καιρό και τους έχω χρυσώσει στην κυριολεξία με λογαριασμούς που έχουν εκδοθεί. Πάντα ήμουν τυπική και τώρα να συμπεριφέρονται έτσι??

Δε χρειάζεται φυσικά να σχολιάσω την κατα τα άλλα ''εξυπηρέτηση πελατών''. Μάλλον θα πρέπεθ να πέσουν κεφάλια εκεί μέσα γιατί κοιμούνται όρθιοι. Λυπάμαι για λογαριασμό τους και περισσότερο για το γεγονός ότι προωθούσα και τις υπηρεσίες τους για μήνες..Ντροπή τους να βλέπουν τον κάθε καταναλωτή ως ''πελατάκο'' και να τον χτυπάνε στην ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια γραμμή στη Wind μετά από πόσο καιρό μπορούμε να τη μεταφέρουμε με φορητότητα στην Q; Αν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός μας είμαστε εντάξει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω (και εγώ) τα παραπονά μου για τις πολιτικές και την ''εξυπηρέτηση πελατών'' της συγκεκριμένης εταιρίας, γνωρίζοντας φυσικά πως ότι λέω θα πάει στον κουβά εκ μέρους τους..

Έχασα ή μάλλον μου κλέψανε χθές το κινητό μου και φυσικά πήγα σε ένα κατάστημα για να βγάλω πάλι τη sim. Όπως μου είπανε όμως αυτό δεν είναι δυνάτό να γίνει εφόσον έχω απλήρωτο λογαριασμό. Να αναφέρω ότι το ποσό ανέρχεται σε 267 ευρώ με τηλεφωνήματα που ναι έγιναν , απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα άμεσης εξόφλησης. Μου προτείναν λοιπόν να τους πάρω τηλέφωνο και να κάνω διακανονισμό. Περιττό να πώ πως η κυρία με την οποία μίλησα εκτός του ότι ήταν αγενέστατη και ειρωνική μου ανέφερε πως για να βγάλω εκ νέου τη sim θα πρέπει να γίνει απεμπλοκή της γραμμής και άρα να εξοφληθεί άμεσα όλο το ποσό! Μάταια προσπαθούσα να εξηγήσω ότι χρειάζομαι άμεσα τη γραμμή λόγω δουλειάς κλπ, και μπορώ να καταλάβω ότι για να γίνει αυτό θα πρέπει να εξοφληθεί κάποιο ποσό..αλλά ολόκληρο και άμεσα?? Στο κάτω κάτω δεν είπα να να μην υπάρχει η φραγή μέχρι εξόφλησης του λογαριασμού αλλά τουλάχιστον για εισερχόμενες κλήσεις η γραμμή μου είναι απαραίτητη.

Αλλά τίθεται θέμα διακανονισμού όταν ζητάνε μπαμ και κάτω όλο το ποσό?? Και επίσης τη συγκεκριμένη γραμμή την έχω αρκετό καιρό και τους έχω χρυσώσει στην κυριολεξία με λογαριασμούς που έχουν εκδοθεί. Πάντα ήμουν τυπική και τώρα να συμπεριφέρονται έτσι??

Δε χρειάζεται φυσικά να σχολιάσω την κατα τα άλλα ''εξυπηρέτηση πελατών''. Μάλλον θα πρέπεθ να πέσουν κεφάλια εκεί μέσα γιατί κοιμούνται όρθιοι. Λυπάμαι για λογαριασμό τους και περισσότερο για το γεγονός ότι προωθούσα και τις υπηρεσίες τους για μήνες..Ντροπή τους να βλέπουν τον κάθε καταναλωτή ως ''πελατάκο'' και να τον χτυπάνε στην ανάγκη.

 

Οταν υπαρχει φραγη στη γραμμη δεν αφηνει το συστημα να κανεις κατι οπως αντικατασταση καρτας

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρχει φραγη στη γραμμη δεν αφηνει το συστημα να κανεις κατι οπως αντικατασταση καρτας

Δεν θ'αναφερθώ στα ''συστήματα'' τους..Τυχαίνει να τα ξέρω και απο τη καλή και απο την ανάποδη..Τα ίδια ''συστήματα'' μια χαρά ξέρουν να κάνουν win back όπου και όποτε τύχει κάποιος να θέλει να την κάνει..Αλλά φυσικά τότε αλλάζει η πολιτική..

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια γραμμή στη Wind μετά από πόσο καιρό μπορούμε να τη μεταφέρουμε με φορητότητα στην Q; Αν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός μας είμαστε εντάξει;

Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, όποτε θέλεις γίνεται!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να 'ναι σου είπαν! Θα μπορούσαν πολύ απλά να καταχωρήσουν αίτημα φορητότητας από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό Q! Και σε τρεις ημέρες το πολύ θα ήσουν έτοιμος! Για ποιο λόγο η ενδιάμεση μετατροπή σε f2g; Πήγαινε ξανά στο κατάστημα και ζήτησέ το. Αν αρνηθούν, ζήτα ακύρωση της αίτησης που έχεις κάνει και στείλε μου ΡΜ να σου πω περισσότερα.

 

Δεν γίνεται ρε φίλε αυτό που λες...

Δηλαδή στο έχουν κάνει εσένα αυτό το πράμα;;;; Πρίν πόσο καιρό;;; 3-4 χρόνια;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ρε φίλε αυτό που λες...

Δηλαδή στο έχουν κάνει εσένα αυτό το πράμα;;;; Πρίν πόσο καιρό;;; 3-4 χρόνια;;;

Πριν έναν μήνα. Ήθελα συγκεκριμένο αριθμό που ήταν διαθέσιμος για σύνδεση μόνο. Έτσι έγινε νέα σύνδεση σε wind to all 50 και την ημέρα που ενεργοποιήθηκε ζητήθηκε φορητότητα σε Q card! Αν έχεις πρόσβαση στο PaSPort της wind μπορώ να σου πω και περισσότερα για τη διαδικασία!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πριν έναν μήνα. Ήθελα συγκεκριμένο αριθμό που ήταν διαθέσιμος για σύνδεση μόνο. Έτσι έγινε νέα σύνδεση σε wind to all 50 και την ημέρα που ενεργοποιήθηκε ζητήθηκε φορητότητα σε Q card! Αν έχεις πρόσβαση στο PaSPort της wind μπορώ να σου πω και περισσότερα για τη διαδικασία!

Επιβεβαιώνω, φίλος μου, μεταφέρθηκε πριν από λίγες μέρες, από συμβόλαιο Wind σε Q Card μέσα σε τρεις εργάσιμες μέρες, χωρίς καμία άλλη διαδικασία.

 

 

Βέβαια τον τάραξαν στα τηλεφωνήματα από τη Wind, σχετικά με το για ποιο λόγο θέλει να μεταπηδήσει από συμβόλαιο σε καρτοκινητό, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρωσταω εδω και μερικους μηνες λογαριασμους της Wind.Εχω καρτοσυνδεση 25, και ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε τελη Ιουνη, γραφοντας οτι μεχρι τα τελη Μαιου χρωστουσα 75 ευρω και πρεπει να τα πληρωσω για να μην κινηθει η εταιρια νομικα.Απο τοτε δεν ελαβα κανενα αλλο λογαριασμο ή καποιο σχετικο χαρτι και μου αποδεσμευσαν τον αριθμο (No Service δηλαδη γραφει το κινητο).Με διεγραψαν και απο το e-bill επισης (Δεν βρεθηκε ο χρηστης)

Οποτε το χρωστουμενο ποσο μεχρι σημερα πρεπει να εχει φτασει τα 180 ευρω.Λογω οικονομικων δυσκολιων αδυνατω να τα πληρωσω.

Τι μπορει να μου κανει η εταιρια για 180 ευρω ? Ακουσα οτι στελνουν διαταγη πληρωμης και προχωρανε ακομα και σε κατασχεσεις/αγωγες για μικροποσα.Μπορει να με βαλει στον Τειρεσια μονο?

Ειμαι ανεργος, χωρις κινητα/ακινητα στο ονομα μου.

Edited by Stefa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρωσταω εδω και μερικους μηνες λογαριασμους της Wind.Εχω καρτοσυνδεση 25, και ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε τελη Ιουνη, γραφοντας οτι μεχρι τα τελη Μαιου χρωστουσα 75 ευρω και πρεπει να τα πληρωσω για να μην κινηθει η εταιρια νομικα.Απο τοτε δεν ελαβα κανενα αλλο λογαριασμο ή καποιο σχετικο χαρτι και μου αποδεσμευσαν τον αριθμο (No Service δηλαδη γραφει το κινητο).Με διεγραψαν και απο το e-bill επισης (Δεν βρεθηκε ο χρηστης)

Οποτε το χρωστουμενο ποσο μεχρι σημερα πρεπει να εχει φτασει τα 180 ευρω.Λογω οικονομικων δυσκολιων αδυνατω να τα πληρωσω.

Τι μπορει να μου κανει η εταιρια για 180 ευρω ? Ακουσα οτι στελνουν διαταγη πληρωμης και προχωρανε ακομα και σε κατασχεσεις/αγωγες για μικροποσα.Μπορει να με βαλει στον Τειρεσια μονο?

Ειμαι ανεργος, χωρις κινητα/ακινητα στο ονομα μου.

 

καλο θα ειναι να τους ενημερωσεις για τη κατασταση σου και να τους πεις οτι θα βαζεις λιγο λιγο χρηματα, ωστε να μη μπεις Τειρεσια

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο να δω αμα μπορω να ακυρωσω το συμβολαιο και να κανω διακανονισμο για το υπολοιπο.Μην μπω απο τωρα στον τειρεσια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...